ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    325
    سطح
    6
    2
    کاربر جدید

مشکل: عملکرد سینوسی(حرکت و توقف) فن لپتاپ بعد از تعویض

سلام .
    لپتاپ دل inspiron n5110 دارم
    فن رو عوض کردم. (البته با سیلیکن جدید روی چیپ ست و سی پی یو)
    الان فن (صدای فن ) سینوسی هست. یعنی حرکت فن در یک لحظه - بلافاصله توقف فن - دوباره حرکت فن - و ... این مدام درحال انجام هست . البته در سکوت خونه خیلی ازار دهندست .مدام حرکت/توقف :|
    -
    از چی میتونه باشه؟ امکان داره از سیلیکنی که روی سی پی یو گذاشتم باشه؟ مثلا کم ریخته باشم ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    وضعیتی که وجود داره
    .
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: fan.png
مشاهده: 11
حجم: 5.4 کیلو بایت
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط mo.rezaei نمایش پست ها
    سلام .
    لپتاپ دل inspiron n5110 دارم
    فن رو عوض کردم. (البته با سیلیکن جدید روی چیپ ست و سی پی یو)
    الان فن (صدای فن ) سینوسی هست. یعنی حرکت فن در یک لحظه - بلافاصله توقف فن - دوباره حرکت فن - و ... این مدام درحال انجام هست . البته در سکوت خونه خیلی ازار دهندست .مدام حرکت/توقف :|
    -
    از چی میتونه باشه؟ امکان داره از سیلیکنی که روی سی پی یو گذاشتم باشه؟ مثلا کم ریخته باشم ؟
    ممنون میشم راهنمایی بفرمایید
    وضعیتی که وجود داره
    .

نام: fan.png
مشاهده: 11
حجم: 5.4 کیلو بایت
    می تونه از خرابی ترمیستور باشه، این لپتابا تو بایوسشون یک برنامه مشکل یابی دارن ببین تست سلامت فن رو پاس می کنن یا نه.
    اگر چه کار طاقت فرسایی هست، در هر صورت باید دوباره باز بشه و چک کنید همه چیزو و دوباره با دقت بیشتری ببندید. فن رو کامل تمیز کنید. بعضی وقتا یه کم خاک باعث میشه فن یا کار نکنه یا درست کار نکنه. اگه بتونید فن رو جداگانه تست کنید خوبه.
    امتیازها
    325
    سطح
    6
    2
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezash85 نمایش پست ها
    می تونه از خرابی ترمیستور باشه، این لپتابا تو بایوسشون یک برنامه مشکل یابی دارن ببین تست سلامت فن رو پاس می کنن یا نه.
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezash85 نمایش پست ها
    اگر چه کار طاقت فرسایی هست، در هر صورت باید دوباره باز بشه و چک کنید همه چیزو و دوباره با دقت بیشتری ببندید. فن رو کامل تمیز کنید. بعضی وقتا یه کم خاک باعث میشه فن یا کار نکنه یا درست کار نکنه. اگه بتونید فن رو جداگانه تست کنید خوبه.
    ممنونم از توجه شما
    فن نو هست . فن قبلی خیلی به صدا افتاده بود.موقع تعویض با الکل و اسیتون و یک فرچه تاجایی که میتونستم هیت سینک و بقیه جاهای مربوطش رو تمیز کردم.

بایوس رو اپدیت کردم که البته برای سال 2012 بود (اخرین ورژن ).
    تستی که گفته بودید رو هم انجام دادم Pass شد.
    چیزی که من متوجه شدم این هست . وقتی سیستم بار پردازشی روش نیست چه رم چه سی پی یو.. این اتفاق براش می افته. انگار نمیتونه تعیین کنه مرز بین کار کردن و idle بودن و رو ..

.. روی پردازنده و چیپ ست رو تا جایی که میشد با تیغ از سیلیکون قدیمی تمیز کردم و دوباره سیلیکون ریختم و هیت سینک رو بستم.
    و الان یک صدای خرچخرچ ریزی (مثله جرقه ی داخل ارمیچر) از سمت سی پیو می یاد و این هم نگران کننده است. نظرتون در مورد این مورد چیه ؟(البته شاید قبلا هم بوده که به خاطر صدای زیاد فن من نمیشنیدم .)

نام: photo_2019-10-22_19-15-47.jpg
مشاهده: 6
حجم: 186.2 کیلو بایت
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    باید حضوری دیده بشه ببرینش پیش یه تعمیر کار، به هر حال یا از فن هست یا از ترمیستور. خیلی اوقات با یکی دو قطره رو غن چرخ خیاطی مشکل صدای فن ها (البته فن هایی که باز میشن) برطرف میشه
    می تونی هم برای چن وقتی با برنامه speed fan نرم نرم تنظیمات رو تغییر بدین تا در حالات بیکاری هم دورش در حدی باشه که دیگه از اون صدای خرچ خرچ خبری نباشه و نرمال کار کنه. آموزشش تو نت هست.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)