ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 49
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن

آموزش جامع نصب ویندوز روی ssd / اضافه کردن ssd به لپتاب یا کامپیوتر / انتقال بوت هارد به ssd

با سلام
    با آموزش جامع اضافه کردن حافظه ssd به کامپیوتر یا لپتاب و نصب ویندوز روی ssd در خدمت شما هستیم. این تاپیک به درخواست چند نفر از کاربران قرار داده میشه.
    از اون جایی که سعی شده این تاپیک بصورت جامع باشه لذا از طولانی شدن تاپیک گریزی نیست. چون حالت های مختلفی حین کار بوجود میاد، سعی شده که هر قسمت بصورت جداگانه تفکیک و توضیح داده شود.
    توجه: جهت مشاهده ویدئوهای این قسمت باید از ف شکن استفاده کنید. برای پیدا کردن آموزش مربوط به لپتاب خودتون در یوتیوب کافیه مدل لپتابتون رو در گوگل نوشته و عبارتی مانند ssd replace رو هم به اون اضافه کنید.

قسمت A): نصب حافظه m,2
    براساس اینکه نوع حافظه ssd خریدای شده شما چیست مراحل کار متفاوت خواهد بود. ابتدا سیستم رو از برق بکشید یا اگر لپتاب هست، باتری شو خارج کنید. اگر حافظه خریداری شده شما از نوع m.2 هست (قبل خرید باید بصورت بصری یا در سایت مادربرد یا لپتابتون چک بشه دستگاه شما از این نوع حافظه ها پشتیبانی میکنه یا خیر)، که پیچ مربوطه روی مادربرد رو باز کنید و حافظه m.2 رو جای گذاری و دوباره پیچ کنید.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 111.jpg
مشاهده: 27
حجم: 168.7 کیلو بایت

نام: 22222.jpg
مشاهده: 29
حجم: 52.7 کیلو بایت

نام: 3333333.jpg
مشاهده: 28
حجم: 795.9 کیلو بایت

فیلم آموزشی:

قسمت B): نصب حافظه ssd از نوع ساتا
    قسمت B 1): نصب روی کامپیوترهای شخصی
    اگر ssd رو میخواهید رو کامپیوتر ببندید، ابتدا چک کنید کیس جایگاه مناسب برای نصب ssd رو داره یا نه.
    اگر مکان مناسب نصب ssd و هارد های 2.5 اینچی نداشت باید شما یک براکت شبیه براکت زیر تهیه کنید و ssd رو داخل اون پیچ کنید و براکت رو در جایی که هارد های معمولی (3.5 اینچی) قرار می گیرند پیچ کنید. سپس کابل ساتا 3 که از قبل تهیه کرده اید رو به ورودی ساتا 3 مادربرد و سر دیگرش رو هم به پشت ssd تون بزنید. سوکت برق مربوطه رو هم متصل کنید.

نام: 1234.jpg
مشاهده: 15
حجم: 10.4 کیلو بایت

نام: 123.jpg
مشاهده: 14
حجم: 7.7 کیلو بایت

فیلم آموزشی:

قسمت B 2): نصب روی لپتاب
    اگر می خواهید روی لپتابتون ssd رو ببندید، اینجا دو حالت دارین، حالت اول اینه که هارد فعلی لپتابتونو مایلید حفظ کرده و از لپتابتون جدا نکنید، برای این منظور تنها راهکار اینه که داخل یک عدد hdd caddy، ssd رو قرار داده و دی وی دی رام رو خارج کرده و جایگزین دی وی دی رام کنید.

حالت دوم اینه که به هارد فعلی نیازی ندارین یا اینکه به دی وی دی رام دستگاهتون احتیاج دارین، یک راهکار اینه که یک عدد دی وی دی رام اکسترنال تهیه کنید که با این کار هارد فعلی تون رو دارید و ssd رو در محل دی وی دی رام می تونید نصب کنید. راهکار دوم هم جایگزین کردن هارد فعلی تون با ssd خریداری شده می باشد.درآوردن باتری لپ تاب قبل از شروع این کارها فراموش نشه.
    فیلم آموزشی:

این سه فیلم بخاطر محدودیت حداکثر 5 فیلم در یک پست، امکان لود آنها نیست لذا روی لینک ها کلیک کنید تا بتونید مشاهده فرمایید.

https://www.youtube.com/watch?v=pVBZpaT0QY4

https://www.youtube.com/watch?v=H09SEyoE8yY

https://www.youtube.com/watch?v=nREFxDBSujU

قسمت C): نصب ویندوز یا کلون کردن ویندوز قبلی؟
    خب تا اینجا شما بصورت فیزیکی حافظه ssd رو اضافه کردین یه سیستم یا لپتابتون. یه سری کاربران حافظه خریداری شده رو جایگزین هارد اولیه خودشون می کنند و یک سری دیگه هم هارد قبلی خودشون رو هم میگذارن سرجاش بمونه و ازش استفاده می کنند. وقتی حرف نصب ویندوز میشه خیلی ها حوصله نصب ویندوز جدید و کلی نرم افزار و درایور و تنظیمات ویندوز و نرم افزارها رو ندارن، یه سری دیگه هم میخواین از نو ویندوز تازه و به روز رو ssd شون نصب کنند.
    خب پس با حالت های مختلفی مواجه می شویم.

C 1): هم هارد و هم ssd با هم روی دستگاهتون می خواهید داشته باشید.
    براساس نیازتون به مرحله C 3 یا C 4 مراجعه کنید.

C 2): فقط ssd رو می خواهید روی دستگاهتون داشته باشید.
    در مورد لپتاب ها، اگر می خواهید ویندوز قبلی رو به sdd جدید کلون کنید، یا باید بطور موقت هارد سابق رو جایگزین دی وی دی رام لپتابتون کنید تا عملیات کلون ویندوز رو بتونید اجرایی کنید، یا اینکه نیاز به یک عدد کابل تبدیل sata to usb یا sata to esata ، یا یک عدد باکس هارد یا یک عدد داک باکس می باشد. روش دیگه هم اینکه هر دو رو داخل یک کیس کامپیوتر به مادربرد متصل می کنین.

نام: 33.jpg
مشاهده: 12
حجم: 46.0 کیلو بایت برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 105.jpg
مشاهده: 13
حجم: 33.6 کیلو بایت برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 15
حجم: 10.2 کیلو بایت

فیلم آموزشی مرحله B 2 رو دنبال کنید. و همچنین:

https://www.youtube.com/watch?v=chWq6Gbbdx8

https://www.youtube.com/watch?v=62WfAJbUN2U

https://www.youtube.com/watch?v=3Py15_dnLdI

دو حالت کلی وجود داره برای نصب ویندوز روی ssd؛ حالت اول اینکه ویندوز فعلی تونو از روی هارد می خواهید کپی (کلون) کنید روی ssd خریداری شده. حالت دوم نصب ویندوز جدید است.
    C 3): کلون کردن ویندوز قبلی به حافظه ssd
    برای این کار مراحل زیر رو دنبال کنید:
    نرم افزارهای متعددی برای کلون کردن ویندوز و هارد وجود دارن که اینجا ما آموزش کلون کردن با نرم افزار معروف macrium reflect رو آموزش می دهیم.
    نرم افزار macrium reflect رو می تونید از این لینک دریافت کنید:

https://www.macrium.com/reflectfree

بعد اتصال ssd به لپتاب یا سیستم، دستگاهتون رو روشن کنید، حالا نیاز به انتخاب نوع فرمت پارتیشن بندی حافظه ssd می رسه. هر فرمتی که هارد سابقتون داشت همون فرمت رو بهتره برای حافظه ssd انتخاب نمایید. برای فهمیدن نوع پارتیشن بندی هاردتون، روی دکمه استارت کلیک راست کرده و گزینهcomputer management رو انتخاب و بعد روی دیسکی که ویندوز نصب شده کلیک راست و گزینه propertise رو انتخاب سپس روی سربرگ volume کلیک کرده، در قسمت پارتیشن استایل نوع فرمت پارتیشن بندی هارد رو داخل پرانتز مشاهده می کنید. اگه mbr نوشته شما هم فرمت پارتیشن بندی ssd رو mbr قرار دهید اگر gpt نوشته،gpt قرار دهید. بدیت ترتیب که در همون پنجره دیسک منجمنت شما روی ssd کلیک راست کرده و new partion رو انتخاب کنید قبل از باز شدن پنجره پارتیشن بندی، پنجره ای باز میشه که می پرسه که حافظه جدیدی شناسایی شده با چه فرمتی می خواهید پارتیشن بندیش کنید؟ شما گزینه مناسب رو انتخاب کنید و فقط یک پارتیشن روی ssd ایجاد کنید.
    خب بعد نصب برنامه Macrium Reflect، این برنامه رو باز کرده، ابتدا روی هاردی که ویندوز نصب هست کلیک کرده، زیر اون هارد، روی clone this disk کلیک کرده، حالا تیک پارتیشنی که ویندوز روش نصب هست و تیک همه پارتیشن هایی که در پنجره this computer (همون my computer سابق) مشاهده نمی کنید رو بزنید، تمام پارتیشن های مربوط به ویندوز انتخاب شدند. سپس در کادر پایین روی select a disk to clone کلیک کنید و حافظه ssd رو انتخاب کنید تا عملیات کلون شروع شود، بعدش که دستگاهتون ریستارت شد، تو بایوس، تنظیم کنید که بصورت پیش فرض ssd بوت شود.
    فیلم آموزشی:

C 4): نصب ویندوز جدید روی ssd
    اگر می خواهید ویندوز تازه روی ssd نصب کنید مراحل زیر رو دنبال کنید.
    اکیدا توصیه میشه که ویندوز رو از نو نصب کنید
    در مراحل قبل متوجه شدید که فرمت هارد قبلی تون چی بوده و فرمت ssd رو همون فرمت پارتیشن بندی هارد قرار دادید.
    در ابتدا یک فلش 8 گیگ به بالا به سیستمتون بزنید و با نرم افزار rufus و انتخاب فرمت مطابق فرمت پارتیشن بندی هارد (MBR / GPT) فایل ایمیج ویندوز دانلود شده رو روی فلش رایت کرده تنظیمات بوت بایوس رو روی حالتی قرار دهید که فلش مموری بوت بشه.
    دوباره می رسید به یه دو راهی دیگه اینکه هارد قبلی تونو می خواهید کامل فرمت کنید چون اطلاعاتی روش ندارین یا اینکه اطلاعاتتون رو قبلا به حافظه دیگری انتقال داه اید. حالت بعدی اینکه اطلاعاتتون روی هارد هست و می خواهید روی همین هارد بماند و فقط می خواهید درایو C رو فرمت کنید.

C 4 1): هارد قبلی رو می خواهید کامل فرمت کنید
    اینجا شما مراحل عادی نصب ویندوز رو انجام دهید تا برسید به مرحله انتخاب دیسک و پارتیشن برای نصب ویندوز، در این قسمت تمام پارتیشن هایی که می بینید رو delete کرده و در انتها فقط یک پارتیشن روی هارد ایجاد کرده طوریکه پارتیشن های کوچک Reserve و ریکاوری برای هارد ایجاد نشوند. سپس ssd رو برای نصب ویندوز انتخاب کرده و مراحل نصب رو به اتمام برسانید.

C 4 2): فقط پارتیشنی که ویندوز روی هارد نصب بوده رو می خواهید فرمت کنید.
    برای نصب ویندوز روی ssd چاره ای جز فرمت پارتیشن ویندوز و پارتیشن های کوچک متعلق به ویندوز نیست، چون boot manager روی هارد وجود داره و مانع بوت شدن ویندوزی که روی ssd نصب خواهید کرد خواهد شد. در صورتیکه می خواهید ویندوزی دیگر روی هارد داشته باشید، کافیه بعد نصب ویندوز روی ssd (به همین ترتیبی که در این قسمت بیان می شود)، ویندوز دیگری روی هارد نصب کنید.
    خب فلش مموری محتوی ویندوز رو که به سیستم متصل کردین و از طریق فلش سیستم شما بوت شده تا می رسین به اولین پنجره که زبان نصب ویندوز رو از شما می پرسه؛ با فشردن همزمان shift + f10 محیط cmd باز میشه اگر باز نشد در پنجره های بعدی نصب ویندوز همین دو کلید رو فشار دهید تا محیط سیاه رنگ cmd باز بشه (بسته به ورژن های مختلف ویندوز داره)؛ اینجا باید بوت منجر و بوت لودرهای روی هارد قبلی رو پاک کنید؛ با این دستورات :
    پس از این که پنجره‌ی خط فرمان باز شد، دستور bcdedit /v را وارد نمایید تا گزینه‌های بوت فعلی سیستم شما را نشان دهد.
    در تصویر زیر مثالی از اجرای این دستور مشاهده می‌کنید:

نام: windows-10-bcdedit-command-prompt-boot-manager.png
مشاهده: 62
حجم: 32.1 کیلو بایت

بخش «Windows Boot Manager» که در تصویر مشاهده می‌کنید، محل قرار داشتن «BootManager» و سایر مشخصات مربوط به آن را نشان می‌دهد. بخش «Windows Boot Loader» مشخصات «bootloader» سیستم، خصوصیات آن و آدرس پوشه‌ی روت را نمایش می‌دهد. همچنین اگر امکان «Recovery» برای پارتیشن فعال باشد، محل پیدا کردن فایل «winload.exe» را نیز به شما نشان خواهد داد.

اگر بیش از یک ویندوز بر روی سیستم خود نصب کرده باشید، از این طریق می‌توانید اطلاعات مربوط به آن را بیابید. نوع سیستم‌عامل در کنار بخش «description» نمایش داده می‌شود. همچنین در چنین حالتی یک قسمت «Legacy OS Loader» نیز به نتیجه‌ی دستور بالا اضافه خواهد شد.

خب حالا شما باید هم بوت منجر و هم تمام بوت لودر های موجود رو پاک کنید. از قسمت مربوط به بوت منجر یا بوت لودری که قصد حذف کردن آن را دارید، مقدار «identifier» را کپی کنید. اینک دستور زیر را وارد نمایید:
    bcdedit /delete {identifier}

توجه داشته باشید که به جای عبارت «identifier» باید مقداری که کپی کرده بودید را جایگزین نمایید. از انتخاب مقدار درست مطمئن شده و سپس با کلید «Enter» دستور حذف را اجرا نمایید. شما مقادیر identifier هم برای بوت منجر و هم برای بوت لودر رو تک تک با موس انتخاب کرده و ctrl + C رو بزنید و بعدش در خط فرمان paste کنید. مقادیر identifier هم باید همراه دو تا آکولاد اول و آخرش باشن.در هر دو دستور بالا بعد از تایپ bcdedit باید دکمه space رو بزنین.

فایل آموزشی:
    http://s5.picofile.com/file/8375008142/1.mp4.html
    اونجاهایی که من پاک می کنم شما باید اینتر بزنید. چون بکآپ از بوت منجر نداشتم ، اینتر رو من در این فایل نزدم.اگر در قسمت بوت لودرها بیشتر از یک بوت لودر داشتین اونا رو هم پاک کنین.

منبع برای مطالعه بیشتر:

:https://blog.faradars.org/how-to-del...in-windows-10/

این مرحله رو که انجام دادین exit رو تایپ کنید و اینتر بزنید تا از محیط cmd خارج بشین. اینجا شما مراحل عادی نصب ویندوز رو انجام دهید تا برسید به مرحله انتخاب دیسک و پارتیشن برای نصب ویندوز، حالا پارتیشن های ویندوز و پارتیشن های کوچک زیر یک گیگا بایت رو تماما پاک کرده و سپس تبدیل به یک پارتیشن کرده و فرمت می کنید بطوریکه پارتیشن های کوچک Reserve و ریکاوری برای هارد ایجاد نشوند. سپس ssd رو برای نصب ویندوز انتخاب کرده و مراحل نصب رو به اتمام برسانید.

قسمت D): تنظیمات بهینه سازی ssd

برای تنظیمات جامع بهینه سازی ssd ها به لینک زیر در همین فروم مراجعه و اولین پست رو مطالعه فرمایید.

https://forums.sakhtafzarmag.com/thr...88-8-%D9%88-10

اولین کار بعد از نصب ویندوز، همین انتقال پوشه های temporary ویندوز به هارد باشه.

این نرم افزار رایگان رو برای انتقال کش کروم و فایرفاکس به هارد رو هم حتما استفاده کنین (البته بعد نصب مرورگرها):
    SoftPerfect Cache Relocator

از این نرم افزار هم برای بهینه سازی ssd استفاده کنین خوبه:
    http://www.totalidea.com/files/tweak-ssd-v2-setup.exe

از امثال این نرم افزار هم برای بهینه سازی بهتر ویندوز و ssd استفاده کنین، اون مواردی که خودش جلوش yes رو زده فعال کنید.
    https://dl5.oo-software.com/files/ooshutup10/OOSU10.exe

این نرم افزارای پیام رسان رو هم بهتره روی هارد نصب کنین و فولدرهای دانلود و ویدئوی و تصاویر ویندوزتون رو هم انتقال بدین به هارد.

بخاطر بالا رفتن سریع دمای ssd ها و حساسیت اون ها به گرما توصیه میشه در صورتیکه ssd رو در قسمت معمول (جلو کیس در قسمت پایین) نصب کرده اید اگر که جلو کیس فن وجود نداره، یک عدد فن نصب کنید، هر جای کیس خلاصه نصب هست بهتره یک فن همون اطراف قرار دهید تا خنک بشه.
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست 1.png   2.JPG   3.JPG   4.png   5.JPG  

7.JPG  
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    در قسمت مربوط به تنظیمات بهینه سازی تایپ کردم که :
    "قسمت D): تنظیمات بهینه سازی ssd
    این پست رئیس محترم فروم هست که اینجا جهت رعایت وعده جامعیت که همون ابتدای این پست وعده شو داده بودم، با اجازه ایشون اینجا قرار داده میشه، باشد تا گره از کار عزیزی باز و دعایی در حق دست اندرکاران بنمایند."

ضمن تشکر از آرمین عزیز پست ایشان جهت یکدست و کامل شدن مطلب نقل گردید.

امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezash85 نمایش پست ها
    در قسمت مربوط به تنظیمات بهینه سازی تایپ کردم که :
    "قسمت D): تنظیمات بهینه سازی ssd
    این پست رئیس محترم فروم هست که اینجا جهت رعایت وعده جامعیت که همون ابتدای این پست وعده شو داده بودم، با اجازه ایشون اینجا قرار داده میشه، باشد تا گره از کار عزیزی باز و دعایی در حق دست اندرکاران بنمایند."

ضمن تشکر از آرمین عزیز پست ایشان جهت یکدست و کامل شدن مطلب نقل گردید.

رضا جان خیلی ممنونم از زحمتی که کشیدی، مطلب بسیار خوب و عالی نوشته شده.

فقط چون حضرت گوگل میاد خفت می کنه مارو، نباید پستی در پست دیگری کپی بشه، برای این منظور اون بخشی که مربوط به تاپیک بنده است، تحت یک لینک عنوان بشه در مطلب شما. اینطوری هم شلوغ نمیشه، و هم گوگل گیر نمیده که کپی کردیم.
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    رضا جان خیلی ممنونم از زحمتی که کشیدی، مطلب بسیار خوب و عالی نوشته شده.

فقط چون حضرت گوگل میاد خفت می کنه مارو، نباید پستی در پست دیگری کپی بشه، برای این منظور اون بخشی که مربوط به تاپیک بنده است، تحت یک لینک عنوان بشه در مطلب شما. اینطوری هم شلوغ نمیشه، و هم گوگل گیر نمیده که کپی کردیم.
    با سلام.
    این مطلب که صد در صد درست هست. در ادامه فرمایش آقا آرمین باید عرض کنم که اینکار باعث بهبود و پیشرفت ساختار Internal Linking و همچنین باز شدن و View خوردن بیشتر صفحات داخلی توسط کاربران میشه و خلاصه اینکه واسه سئو سایت خوبه :-D
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    سلام و ممنون از توضیحات کاملتون،
    اتفاقاً برا من جای سوال بود که آیا میشه بکاپ گرفته شده از هارد دیسک mbr با آکرونیس، ریکاور کنم به ssd؟
    پس با این حساب میشه؟کلون نمیخام بکنم ،ریکاور ویندوز هارد ،با آکرونیس به ssd؟
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    سلام و ممنون از توضیحات کاملتون،
    اتفاقاً برا من جای سوال بود که آیا میشه بکاپ گرفته شده از هارد دیسک mbr با آکرونیس، ریکاور کنم به ssd؟
    پس با این حساب میشه؟کلون نمیخام بکنم ،ریکاور ویندوز هارد ،با آکرونیس به ssd؟
    بله، از این نرم افزار مگه قوی تر هم داریم؟
    https://www.youtube.com/watch?v=VF_Tx33PvvY
    امتیازها
    12
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    یه سوال مرتبط با این بحث خدمت اساتید داشتم
    لپ تاپ دل 5110 دارم که یه هارد 700 گیگ یا HDD روش نصبه و روی همین هارد 2 تا ویندوز ( 8 و 10) نصب شده دارم
    چون سرعت سیستم کند بود رفتم یه هارد 128 گیگ SSD گرفتم و فروشنده برام نصب کرد یه ویندوز 10 هم روی هارد جدید SSD برام نصب کرده که بعد از اجرای ویندوز درایورها و اطلاعات هارد قبلی بدون مشکل لود میشه

اما متاسفانه دو ویندوز قبلی که روی هارد اولیم بوده رو تو لود منیجر موقع بوت شدن برام نمیاره!
    در واقع دسترسی به دو ویندوز قبلیم اصلا ندارم(به برنامه و دیتای ویندوزها نیاز دارم)
    قبلا سرچ کردم گفتن با برنامه EyseBCD دو ویندوز قبلی رو به بوت لودر اضافه کن اما وقتی اضافه میکنم موقع بوت روی ویندوز کلیک میکن متاسفانه خطای عدم شناسایی ویندوزها رو میده و عملا ویندوز رو شناسایی نمیکنه!

از اساتید میخوام برای حل این مشکل راهنمایی کنند که چطور دو ویندوز قبلی رو بدون مشکل به بوت لودر اضافه کنم و بشه واردشون شد

با تشکر
    امتیازها
    9,605
    سطح
    65
    117
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhdgrxtu4 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز
    لپ تاپ دل 5110 دارم که یه هارد 700 گیگ یا HDD روش نصبه و روی همین هارد 2 تا ویندوز ( 8 و 10) نصب شده دارم
    چون سرعت سیستم کند بود رفتم یه هارد 128 گیگ SSD گرفتم و فروشنده برام نصب کرد یه ویندوز 10 هم روی هارد جدید SSD برام نصب کرده که بعد از اجرای ویندوز درایورها و اطلاعات هارد قبلی بدون مشکل لود میشه

اما متاسفانه دو ویندوز قبلی که روی هارد اولیم بوده رو تو لود منیجر موقع بوت شدن برام نمیاره!
    در واقع دسترسی به دو ویندوز قبلیم اصلا ندارم(به برنامه و دیتای ویندوزها نیاز دارم)
    قبلا سرچ کردم گفتن با برنامه EyseBCD دو ویندوز قبلی رو به بوت لودر اضافه کن اما وقتی اضافه میکنم موقع بوت روی ویندوز کلیک میکن متاسفانه خطای عدم شناسایی ویندوزها رو میده و عملا ویندوز رو شناسایی نمیکنه!

از اساتید میخوام برای حل این مشکل راهنمایی کنند که چطور دو ویندوز قبلی رو بدون مشکل به بوت لودر اضافه کنم و بشه واردشون شد

با تشکر
    با همون برنامه که گفتین میشه ویندوز ها رو توی بوت لودر به نمایش و انتخاب گذاشت..از قابلیت ریپیر هم میتونی استفاده کنی
    حالا دوستان و اساتید دیگه راهنمایی خواهند کرد ولی خواستم یه موضوعی رو هم سربسته گفته باشم
    دوستانی که به هر دلیلی نیاز به چندین نسخه از ویندوز یا سایر سیستم عامل ها دارن بهتره از نرم افزارهای مجازی مثل Vmware یا virtual box استفاده کنند
    اول به این دلیل که براحتی در دسترسشونه و نیازی به نصب چندین سیستم عامل مجزا ندارند و دوم اینکه مشکلات بوت و از این دست رو هم ندارند (همه اینها منوط بر اینه که حداقلش یکم سخت افزارتون قوی باشه)
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط hhdgrxtu4 نمایش پست ها
    با سلام خدمت دوستان عزیز

با تشکر
    سلام دوست عزیز

چنین چیزی امکان پذیر نیست، مادربرد تنها از یک درایو امکان خواندن ویندوز داره، شما الان 2 تا درایو دارید برای بوت که مادربرد یا اس اس دی رو باید بخونه یا هارد دیسک.

پیشنهاد می کنم هارد قبلی و ویندوز هاشو دیلیت بفرمایید و فقط از ویندوز جدید که روی اس اس دی هست استفاده کنید. هارد رو کلا پارتیشن هاشو دیلیت و به صورت آرشیوی استفاده کنید.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    درود.

خواستم بپرسم در مورد فرمت کردن ssd به صورت gpt ،با چه نرم افزاری و به شکل بوتیبل وارد شم و فرمت کنم؟
    ۲- آیا با این کار، ویندوز برای نصب باید ازنوع uefi باشه ،و نوع خاصی باید دانلود کنم و روی فلش بریزم؟

۳- هارد دیسکم که از نوع mbr هست،موقع نصب ویندوز و بعد از نصب ،مشکل دار نمیشه و احیانا ناهماهنگ با اس اس دی؟ من هاردم پره از فایل، صدمه ای بهشون نزنه اینکار؟

۴- نصب درایورها و ... بر روی ویندوز uefi مشابه legacy هست؟

۵- موقع بوت، تو مادربردم دو حالت بوت uefi و legacy هست،اینم باید تغییر کنه؟

۶- کلا فواید فرمت بندی با نوع gpt چیه؟( البته شنیدم که بیشتر برای هاردهای با ظرفیت بیشتر از ۲ ترا استفاده میشه ،ولی کلا این سیستمو زیاد اطلاع ندارم)

ممنون از اینکه حوصله کنید و مورد به مورد و شماره به شماره ،بهم جواب بدین لطفاً
صفحه 1 از 5 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 49

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)