ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18
    امتیازها
    8
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید

مشکل بوت شدن هارد ssd

نقل قول نوشته اصلی توسط REZA نمایش پست ها

سلام
    من یه هارد ssd samsung 250 گرفتم ک نصب کردم جای دی وی دی رایتر و هم برنامه easeus todo و هم خود سامسونگ رو نصب کردم و کلون کردم اما و با اینکه منوی بوت رو اولویت هاشو تغییر دادم توی بایاس ولی بازم ssd رو به عنوان ویندوز نمیشناسه

میشه خواهش کنم راهنمایی کنید؟
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط alihtk نمایش پست ها
    سلام
    من یه هارد ssd samsung 250 گرفتم ک نصب کردم جای دی وی دی رایتر و هم برنامه easeus todo و هم خود سامسونگ رو نصب کردم و کلون کردم اما و با اینکه منوی بوت رو اولویت هاشو تغییر دادم توی بایاس ولی بازم ssd رو به عنوان ویندوز نمیشناسه

قسمت C 4-2 همون لینک بالا رو انجام بدین
    یعنی شما که کلون رو با موفقیت انجام دادین، یه فلش حاوی ویندوز یا نرم افزارهای مدیریت پارتیشن بصورت بوتیبل متصل به سیستم کنید و پارتیشن ویندوز و پارتیشن های کوچک متعلق به ویندوز روی هارد رو فرمت و یکپارچه کنید. بعد بوت دستگاه رو روی ssd تنظیم و ریستارت کنید اگه جواب نداد در ادامه اون دستور bcdedit رو انجام بدین.
    معمولا ssd رو جای هارد می بندن و هارد رو در محل دی وی دی رام دستگاه.
    امتیازها
    8
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    من متاسفانه دیگ رفتم فرمت کردم و همه چیو پاک کردم که رویssd از نو ویندوز بزنم بعد متوجه شدم که زمانی ک میخوام ssd رو به عنوان سیستم استفاده کنم یه پارتیشن ۳۳۲ مگی هم کنارش هست از ssd و روقتی میخواستم خود ssd رو انتخاب کنم میگفت این پارتینشن نمیتونه ویندوز روش نصب بشه برید کنترلر ساتای بایاس رو چک کنید و بوتیبیل نیست این پارتشین و ... .

الان هم واسه اینکه مجدد فقط بالا بیاد یه ویندوز نصب کردم روی همون c

الان میشه به من بگید چه بابد بکنم؟ من که کلا c روفرمت کردم رفت.
    امتیازها
    8
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    الان توی پارتیشن های ssd من یک قسمت آنلوکیتت هست که ۳۳۳ مگه و هم یه قسمت NFTS با توجه به شرایط بالا که توضیح دادم چه باید بکنم؟

این هم اون پیغامی که موقع نصب ویندوز روی ssd رو میداد ( اگرچه بازم اجازه نصب میداد ولی گفتم شاید بوت نشه و ادامه ندادم و خودم کنسل ردم )

“Windows cannot be installed to this disk. This computer's hardware may not support booting to this disk. Ensure the disk's controller is enable in the computer's BIOS menu”
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    الان توی پارتیشن های ssd من یک قسمت آنلوکیتت هست که ۳۳۳ مگه و هم یه قسمت NFTS با توجه به شرایط بالا که توضیح دادم چه باید بکنم؟

این هم اون پیغامی که موقع نصب ویندوز روی ssd رو میداد ( اگرچه بازم اجازه نصب میداد ولی گفتم شاید بوت نشه و ادامه ندادم و خودم کنسل ردم )

“Windows cannot be installed to this disk. This computer's hardware may not support booting to this disk. Ensure the disk's controller is enable in the computer's BIOS menu”
    اول اینکه نگاه کنید فرمت هاردتون هر چی هست فرمت ssd رو همون بگذارید. (mbr/gpt)
    تو همون پست مفصل توضیح دادم.
    بعد کل ssd رو unlocated کنید و پارتیشناشو حذف کنین.
    بایوس رو به تنظیمات پیش فرض برگردونین و در قسمت storages و تنظیمات ساتا، حالتش رو هر چی هست تغییر بدین تا اینکه موقع نصب ویندوز به اون اروری که گفتین بر نخورین. مثلا اگه ide یا ahci هست به compatiblity تغییر بدین
    بعد فلش حاوی ویندوز رو بزنین به دستگاه و درایو ویندوز و پارتیشن های کوچیکش رو حذف کنید و ویندوز رو روی ssd نصب کنین.نیازی به پارتیشن بندی ssd نیست و همراه پارتیشن اصلی ویندوز ، چن تا پارتیشن کوچیک هم ایجاد میشن
    در ضمن بعد یکی کردن فرمت پارتیشن بندی هارد و ssd؛ فرمت فلش هنگام رایت ویندوز هم باید یکی باشه با فرمت هارد و اس اس دی. و در نهایت اگر فرمت مذکور gpt هست فرمت بوت بایوس رو به uefi و اگر mbr هست مو بایوس رو به legacy تغییر بدین.

و من الله التوفیق ..........
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    اینجا که گفتم "
    بعد فلش حاوی ویندوز رو بزنین به دستگاه و درایو ویندوز و پارتیشن های کوچیکش رو حذف کنید" قاعدتا منظورم هارد هست.پست بالا قابل ویرایش نبود.
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام

اس اس دی رو جای هارد دیسک، و هارد دیسک رو به جای DVD رایتر نصب کنید.
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    دقیقا، منم تو پست اولم گفتم که جاشونو باید عوض کنین، ولی میگه راهی باشه که پشت لپتابو باز نکنم.
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 18 از 18

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)