ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن

بنخ.باز کردن و تمیز کاری کارت گرافیک NVIDIA GeForce GTS 250

به نام خدا

خب, با سلام به همه ی دوستان فروم سخت افزار مگ!(و رییس SSD دوستمون:D(
    دوستان من کارت گرافیک XFX GeForce GTS 250 Core Edition رو دارم و البته دست دوم بود که 19 اردیبهشت امسال خریدم به قیمت 300 هزار تومن.
    عکس اصلی کارت اینه!
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 5588492_1556013461_170.jpg
مشاهده: 76
حجم: 77.5 کیلو بایت

کولر این کارت گرافیک مدل ZALMAN VF 830 هست و خمیر سیلیکونی که استفاده شده ZM-TG2 است که مشخصاتش رو زیر می بینید:

نام: fwefwe.PNG
مشاهده: 8
حجم: 5.6 کیلو بایت

میخوام به امید خدا کارت رو باز کنم و هم خاک گیریش کنم و هم خمیر سیلیکونش رو عوض کنم.
    شما چه پیشنهادی برای خمیر سیلیکون دارید؟مدل مد نظر خودم Premium GT-4 مارک گرینه و یه چیز دیگه اینه که وقتی کارت روی مادربرده, فن هوا رو از سمت بیرون کیس به سمت داخل کیس هدایت میکنه که نمیدونم مکانیزمشه یا اشتباه نصب شده! منظورم اینه هوا به جای اینکه از جلوی کیس بیاد و به سمت عقب کیس بره جهت چرخش فن توی کارت گرافیک برعکسه!که نمیدونم چرا؟حالا اگه کارت رو باز کردم به نظرتون برعکس ببندمش؟

نام: fwfwf.jpg
مشاهده: 9
حجم: 161.1 کیلو بایت

و در آخر کیس من مدل GREEN MAGNUM PRO هست و داخل کیس و سینی مادربرد نقره ای یه.به نظرتون با اسپری رنگ مشکی مات دوپلی کالر مدل RAL 9005 رنگش کنم؟
    واقعا ممنون از همه دوستان!

امتیازها
    6,127
    سطح
    50
    137
    کاربر انجمن
    درود
    عاشق این جزئیاتتونم
    شما اگه فن رو ۹۰ درجه ببندید ا از یه طرف احتمال گیر کردن ناقلهای حرارتی یا لوله های انتقال هوا از زیر به قطعات برد و از یه طرف احتمال فشار اوردن اومدن درب کیس و کج شدنش بشه.
    اگه ۱۸۰ درجه ببندید که هیچ فرقی جهت چرخیدن پرها نمیکنه
    فن های کیس باعث میشن مقدار کمی هوا از شیارهای زیرین درگاه های پی سی ای خالی به داخل راه پیدا کند ولی فن گرافیکتون خودش همچین قابلیتی ندارد و فقط هوای داخل کیس را از بالا به سمت پایین و اطراف پخش می کند و مقداری هم از اون هوا که داره از شیارها وارد میشه. توصیه میشه فن رو به همون صورت که از اول کانفیگ کارخونه بوده روی چیپ نصب کنید در مورد رنگ هم بستگی به سلیقه خودتون داره ولی قبلش یه مقدار کم یه جایی که معلوم نیست تست کنید که مطمئن شوید فلز کیس رنگ رو به خودش میگیره و نمیریزه یا یا پوسته نمی کنه
    موفق باشید
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    اون سیم فن با چرخوندن کولر از درگاهش دور میشه.
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    خمیرت که خیلی خوبه، اصلا به جهت چرخش فن گرافیک کار نداشته باش اون فقط در همه جهت پخش میکنه
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezash85 نمایش پست ها
    خمیرت که خیلی خوبه، اصلا به جهت چرخش فن گرافیک کار نداشته باش اون فقط در همه جهت پخش میکنه
    منظورتون gt-4؟ یا خمیر اصلی؟
    چون خمیر اصلی به دلیل ضریب انتقال حرارت پایین واقعا به درد نخورده!

امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    همون خمیر gt-4
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    درود دوست گرامی، نه داری اشتباه میکنی، جهت حرکت هوا به این شکله:

مشاهده: 6
حجم: 173.6 کیلو بایت

یعنی فن میاد هوا رو از مقابل خودش میگیره و بعد از عبور از لابه لای سینک ها به سمت پهلوها در جهت شیارهای سینک هوا رو پرتاب میکنه. سوراخ های روی قسمت فلزی کارت گرافیک برای خروج بهتر بخشی از هوای گرم خروجی از فنه. بنابراین چرخش هیت سینک فقط باعث دردسر خواهد بود و تاثیر مثبتی نمیذاره.
    برای اینکه کارایی کولر رو بدون صرف هزینه بالاتر ببرید، یه مقدار کف هیت سینک رو در قسمتی که هیت سینک به چیپ گرافیکی میچسبه lap کنید (در حدی که گودی ایجاد نکنه)، و سپس با الکل تمیز کنید و دقیقا به اندازه ی لازم خمیر مناسب بزنید.
    خمیرهای گرون قیمت بیشتر برای زیر IHS استفاده میشه و برای کولر گرافیک یک خمیری که عمر و کیفیت مطلوبی داشته باشه کفایت میکنه.
    برای پایین تر آوردن دمای کارت، به شرطی که پشت کارت در قسمت چیپ گرافیکی مسطحه، میتونید یک هیت سینک passive (هیت سینک کوچیک بدون نیاز به فن) قرار بدین.
    در مورد تغییر رنگ سینی کیس، بیشتر با چسبوندن یک استیکر یا برچسب مشکی مات موافقم تا اینکه از اسپری استفاده کنید. چون اسپری زدن داخل کیس کار آسونی نیست و به طور کلی استفاده از اسپری هیچ وقت رنگ جذابی رو به جا نمیذاره.
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    درود دوست گرامی، نه داری اشتباه میکنی، جهت حرکت هوا به این شکله:

حجم: 173.6 کیلو بایت

یعنی فن میاد هوا رو از مقابل خودش میگیره و بعد از عبور از لابه لای سینک ها به سمت پهلوها در جهت شیارهای سینک هوا رو پرتاب میکنه. سوراخ های روی قسمت فلزی کارت گرافیک برای خروج بهتر بخشی از هوای گرم خروجی از فنه. بنابراین چرخش هیت سینک فقط باعث دردسر خواهد بود و تاثیر مثبتی نمیذاره.
    برای اینکه کارایی کولر رو بدون صرف هزینه بالاتر ببرید، یه مقدار کف هیت سینک رو در قسمتی که هیت سینک به چیپ گرافیکی میچسبه lap کنید (در حدی که گودی ایجاد نکنه)، و سپس با الکل تمیز کنید و دقیقا به اندازه ی لازم خمیر مناسب بزنید.
    خمیرهای گرون قیمت بیشتر برای زیر IHS استفاده میشه و برای کولر گرافیک یک خمیری که عمر و کیفیت مطلوبی داشته باشه کفایت میکنه.
    برای پایین تر آوردن دمای کارت، به شرطی که پشت کارت در قسمت چیپ گرافیکی مسطحه، میتونید یک هیت سینک passive (هیت سینک کوچیک بدون نیاز به فن) قرار بدین.
    در مورد تغییر رنگ سینی کیس، بیشتر با چسبوندن یک استیکر یا برچسب مشکی مات موافقم تا اینکه از اسپری استفاده کنید. چون اسپری زدن داخل کیس کار آسونی نیست و به طور کلی استفاده از اسپری هیچ وقت رنگ جذابی رو به جا نمیذاره.
    بله کاملا درست میگین![emoji106]
    علت اینکه هوای گرم سمت سمت راست بود فکر کنم همون هیتسینک سمت راست باشه، چون خود هیت سینک و مخصوصاً خازن های اطرافش خیلی داغ میشن و در طول بازی دما به ۸۰ یا فوقش ۸۲ میرسه که نمیدونم برای این کارت زیاده یا نه؟
    به نظرتون پد حرارتی زیر اون هیتسینک رو هم عوض کنم؟

فقط نمیدونم چرا وقتی که هیت سینک رو یکم به سمت برد فشار خفیفی وارد میکنم دما میره بالا؟[emoji53]

امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط _abbas_glv نمایش پست ها
    بله کاملا درست میگین![emoji106]
    علت اینکه هوای گرم سمت سمت راست بود فکر کنم همون هیتسینک سمت راست باشه، چون خود هیت سینک و مخصوصاً خازن های اطرافش خیلی داغ میشن و در طول بازی دما به ۸۰ یا فوقش ۸۲ میرسه که نمیدونم برای این کارت زیاده یا نه؟
    به نظرتون پد حرارتی زیر اون هیتسینک رو هم عوض کنم؟

فقط نمیدونم چرا وقتی که هیت سینک رو یکم به سمت برد فشار خفیفی وارد میکنم دما میره بالا؟[emoji53]
    اون هیت سینک سمت راست، ماسفت های مدار تغذیه رو خنک میکنه. بله مدار تغذیه داغه. دمایی که نرم افزارها به شما نشون میدن مربوط به چیپ گرافیکیه، دمای 80 درجه نسبتاً بالاست و ممکنه در طولانی مدت باعث قلع مردگی بشه (قلع مردگی به حالتی میگن که بر اثر دما به مرور چیپ یا icها و... خودشونو از برد ول کنن) البته در کوتاه مدت میشه گفت اتفاق نمیوفته چون دما خیییلی بالا نیست.
    اگه به جهت شیارهای هیت سینک کولر چیپ گرافیک و هیت سینک ماسفت های مدار تغذیه دقت کنید، باهمدیگه هم جهت هستن. علتش اینه که جریان هوایی که از لابه لای سینک های کولر چیپ گرافیک که خارج میشه از لابه لای سینک کولر ماسفت ها هم عبور کنه و همزمان اونا رو هم با همون یه فن خنک کنه:

نام: 5588492_1556013461_170 (1).jpg
مشاهده: 4
حجم: 141.6 کیلو بایت

اگه دمای هیت سینک ماسفت های مدار تغذیه ی کارت بالاست، میتونه دو دلیل داشته باشه، یا اینکه فن اونقدر قدرت نداره که جریان هوایی با قدرت لازم برای خنک کردن هردو هیت سینک ایجاد کنه و یا هینک سینک چیپ گرافیک اونقدر داغه که هوای خروجی، هوای بسیار گرمیه و هوای گرم رو به هیت سینک ماسفت ها منتقل میکنه. البته مشکلات سخت افزاری در مدار تغذیه هم میتونه باعث بالا رفتن دما بشه (مثل ایراد در کنترلر تغذیه).
    برای خنک تر کردن هیت سینک ماسفت ها سه کار میتونید انجام بدین. 1- اضافه کردن فن سایز کوچیک به هیت سینک ماسفت ها 2- تعویض فن کولر چیپ گرافیک با یک فن دور بالاتر (که صدای بیشتری هم داره) 3- پیدا کردن یک هیت سینک بزرگتر برای ماسفت ها.
    برای خنک کردن چیپ گرافیک هم که در پست قبلی توضیح دادم.
    بین هیت سینک و ماسفت ها ( و همچنین مموری ها) از چسب سیلیکون به جای خمیر سیلیکون استفاده میشه که بعضیاش شبیه نوار چسب دو رو هست. به دلیل اینکه چسب سیلیکون تو بازار پیدا به ندرت پیدا میشه پس تقریبا قابل تعویض نیست و باز و بسته کردن هیت سینکش بدون تعویض چسب سیلیکون به مرور کارایی رو میاره پایین.
    دلیل اینکه بعد از فشار دادن کولر، دما بالاتر میره اینه که کولر رو از حالت بالانس خودش خارج میکنید و کولر یه طرفه میشه.
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    الان کارت گرافیک توی کیس به این صورت نصبه!

نام: fwfwfwff.jpg
مشاهده: 5
حجم: 1.40 مگابایت
    وقتی در حالت لود سنگین میره خازن های اطراف هیت سینک مدار تغذیه داغ میشن و غالباً هوایی که به سمت قفسه FDD میره گرمه.
    به نظرتون چطوره کانال کشی کنم تا هوای گرم به سمت بیرون از کیس بره؟ 3 عدد فن 80 میلی متری هم دارم!
    (کانال کشی رو هم حالا با مقوا یا کارتن میتونم اجام بدم و خیلی وقته تو فکرمه!)

یه چیز دیگه! این کانکتور 2 پین خیلی رو مخمه! فکر کنم برای فن دوم باشه! ولی مطمئن نیستم! روی برد نوشته J5.
    شما میدونید برای چیه؟

نام: IMG_20190827_130214.jpg
مشاهده: 5
حجم: 657.8 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20190827_130223.jpg
حجم: 437.8 کیلو بایت

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 21

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)