ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی

نوع فرمت درایوها در ویندوز ۱۰

درود ...
    مدت طولانی از نصب ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ و دسکتاپم میگذره ،
    بعد این مدت ،در قسمت context menu راجع به پارتیشن ها، موقعی که گزینه فرمت رو انتخاب میکنم ،فقط دو گزینه فرمت با NTFS و فرمت REFS، رو نشون میده که برام خیلی عجیب و ناآشناست و تا حالا ندیده بودم ،و فرمت FAT32 تو لیست نیست ( فقط برای فلش ،تو لیست فرمت موجوده ).
    این در حالیه که موقعی که ویندوز رو تازه نصب کرده بودم سه فرمت NTFS,FAT32 ,ex رو تو لیست داشت.
    چه اتفاقی افتاده؟ آیا ویندوز ایراد داره و باید ریکاور کنم از بک آپ یا نصب جدید کنم؟
    این REFS از کجا پیداش شده؟
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    اگه درایو مربوطه بیشتر از 32 گیگ باشه نمی تونی با fat 32 فرمت کنی ، و این گزینه رو ویندوز نشون نمیده. اگه اصرار بر این کار داری می تونی از نرم افزار هایی مثل Aomi partition assistant یا Minitool partition wizard که هر دو، نسخه رایگان دارند استفاده کنی.
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    درود ...
    مدت طولانی از نصب ویندوز ۱۰ بر روی لپ تاپ و دسکتاپم میگذره ،
    بعد این مدت ،در قسمت context menu راجع به پارتیشن ها، موقعی که گزینه فرمت رو انتخاب میکنم ،فقط دو گزینه فرمت با NTFS و فرمت REFS، رو نشون میده که برام خیلی عجیب و ناآشناست و تا حالا ندیده بودم ،و فرمت FAT32 تو لیست نیست ( فقط برای فلش ،تو لیست فرمت موجوده ).
    این در حالیه که موقعی که ویندوز رو تازه نصب کرده بودم سه فرمت NTFS,FAT32 ,ex رو تو لیست داشت.
    چه اتفاقی افتاده؟ آیا ویندوز ایراد داره و باید ریکاور کنم از بک آپ یا نصب جدید کنم؟
    این REFS از کجا پیداش شده؟
    درود

شما بعد از نصب سیستم عامل File System تون تغییر کرده و فقط دو گزینه NTFS - Resilent نشون میده ؟

برو تو Computer Management و یک عکس از Driver هات بزار ببینم ببین درایوهات Dynamic نیستش و فرمت هارد دیسکت GTP هستش.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط SPARC نمایش پست ها
    درود

شما بعد از نصب سیستم عامل File System تون تغییر کرده و فقط دو گزینه NTFS - Resilent نشون میده ؟

برو تو Computer Management و یک عکس از Driver هات بزار ببینم ببین درایوهات Dynamic نیستش و فرمت هارد دیسکت GTP هستش.
    این از دسکتاپ
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_2019-08-26-20-31-45.jpg
مشاهده: 7
حجم: 485.7 کیلو بایت

اینم از لپ تاپ
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot_2019-08-26-21-23-33.jpg
مشاهده: 6
حجم: 421.2 کیلو بایت

GPT نیستن هیچکدوم ،MBR هستن هر دو
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست IMG_20190826_212121361.jpg  
    امتیازها
    6,127
    سطح
    50
    137
    کاربر انجمن
    درود
    کوتاه "سیستم فایل های انعطاف پذیر" ، ReFS یک سیستم پرونده جدید است که با استفاده از کد از سیستم فایل NTFS فعلی ساخته شده است. در حال حاضر ، ReFS فقط جایگزینی برای NTFS نیست. این مزایا و معایب خاص خود را دارد. شما فقط نمی توانید از ReFS به جای NTFS در درایو سیستم خود استفاده کنید. از آنجایی که ReFS جدیدترین سیستم پرونده مایکروسافت است ، طراحی شده است تا چندین مسئله مهم در مورد NTFS را برطرف کند. ReFS به گونه ای طراحی شده است که در برابر فساد داده مقاومت بیشتری داشته باشد ، برای بارهای کاری خاص بهتر عمل کند ، و برای سیستم های پرونده ای بسیار بزرگ مقیاس بهتری داشته باشد.
    ظاهرا ReFS به روی ویندوز ۱۰ پرو فعال است و در اینده روی ویندوز های سرو هم فعال شود.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    بنده ویندوز ۱۰ انترپرایز روی لپ تاپ و پی سی دارم که در هر دو این refs فعاله.
    پس با این حساب فکر کنم بعد اپدیت های اخیری که نصب کردم این گزینه در لیست فرمت ها ظاهر شده.

و اگر درایوهای حجیم غیر سیستمی رو با این فرمت ،قالب بندی کنم ،امکان ایمن ماندن از ایرادات ،بهتره؟
    و توسط نرم افزارها برای ذخیره در این نوع فایل سیستم،وجود داره ؟
    امتیازها
    6,127
    سطح
    50
    137
    کاربر انجمن
    حتما ماکروسافت فکر توسعه روی نسخه های دیگر ویندوز هست و با انتشار اپدیتهای جدید روی ورژنهای دیگر ویندوز نیز گسترشش میده،ظاهرا روی تمام نسخه های ویندوز ۱۰ فعلا اومده آپدیت جدید
    طبق گفته شرکت ماکروسافت با توجه به معایب و مزایا برای کاربران بهتر است،(به نظر من معایبش بیشتر از مزایاشه )
    در خود سیستم عامل ویندوز ۱۰مشکلی نداره و درایو ReFSکنار درایو های FAT و NTFS نمایان و میتونید استفاده کنید.نرم افزارهای کاربردی هم مثل پارتیش مجیک حتما در نسخه های جدیدشون ،شناسایی پارتیشنهای Refs رو اعمال میکنند.
    تفاوت پارتیشن ReFS و NTFS برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: resilient-file-system-9-638.jpg
مشاهده: 9
حجم: 64.1 کیلو بایت
    ویرایش توسط moty : 2019/08/27 در ساعت 08:43 دلیل: تصحیح شد
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط moty نمایش پست ها
    حتما ماکروسافت فکر توسعه روی نسخه های دیگر ویندوز هست و با انتشار اپدیتهای جدید روی ورژنهای دیگر ویندوز نیز گسترشش میده،ظاهرا روی تمام نسخه های ویندوز ۱۰ فعلا اومده آپدیت جدید
    طبق گفته شرکت ماکروسافت با توجه به معایب و مزایا برای کاربران بهتر است،(به نظر من معایبش بیشتر از مزایاشه )
    در خود سیستم عامل ویندوز ۱۰مشکلی نداره و درایو ReFSکنار درایو های FAT و NTFS نمایان و میتونید استفاده کنید.نرم افزارهای کاربردی هم مثل پارتیش مجیک حتما در نسخه های جدیدشون ،شناسایی پارتیشنهای Refs رو اعمال میکنند.
    تفاوت پارتیشن ReFS و NTFS برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: resilient-file-system-9-638.jpg
مشاهده: 9
حجم: 64.1 کیلو بایت
    به چه دردی میخوره با توجه به شکل؟ غیر از اینکه پارتیشن های با حجم بالا ساپورت کنه و ZB و ...
    امتیازها
    6,127
    سطح
    50
    137
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    به چه دردی میخوره با توجه به شکل؟ غیر از اینکه پارتیشن های با حجم بالا ساپورت کنه و ZB و ...
    قطعا جایگزین NTFS دسکتاپها نیست
    و لی به جهت پایداری بیشتر فایلها و همچنین سایز بیشتر گزینه خوبی برای دیتا سنتر هاست
    مثلا حجم اپلود یوتوب رو در نظر بگیرید که در ثانیه اشتباه نکنم ۳ ترا بایت میباشد(برسی نکردم)که اگر اینگونه باشد یک صبح تا ظهر یک پارتیشن دیتا سنتر با فرمت NTFS پر میشه و مهمتر با توجه به طراحیش که مقاومت بیشتری نسبت به فساد دادها را دارد برای حجم عظیم داده های سرورها بهتر است .
    ویرایش توسط moty : 2019/08/27 در ساعت 20:25 دلیل: اضافه گردن فوروارد
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)