ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 28
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    ببینید هاردی که بد سکتور میگیره ولو کم یا اینکه بد سکتوری هم نداره ولی مشکلات فیزیکی یا مشکلات مربوط به نوسان ولتاژ داره ارورهای موقع دسترسی به اطلاعات روی هارد از حد استاندارد بیشتر میشه و شما با اروری که ویندوز بهتون میده یا کندی قابل توجه روبرو میشین؛ در هر صورت این هارد، سلامتش از 100 توسط نرم افزار میاد پایین، و این هارد به مرور زمان احتمال اینکه بدسکتورهاش بیشتر بشه زیاده و بهش نمیشه اعتماد کرد، علی الخصوص اگه پاور نامرغوب باشه و شاخه 5 ولت اون که هارد رو تغذیه میکنه دچار نوسان خارج از حد استاندارد باشه که با نرم افزار OCCT قابل شناسایی نسبی هست.
    به هر حال هیچ تضمینی برای اینکه هارد من و شما که امروز سلامتش 100 هست فردا بدسکتور نگیره و سلامتش پایین نیاد. مثلا با یک برق رفتن، احتمال اینکه هارد دچار مشکل فیزیکی یعنی بدسکتور بشه هست ولی خیلی کمه این احتمال خصوصا در هاردهای نسل جدید تولید چند سال اخیر.
    هارد بوده سلامتش 80 بوده و چن تا بد سکتور بعد دو ماه استفاده سلامتش رسیده به 12 درصد، من خودم با این مشکل مواجه بودم. هارد هم بوده سلامتش 20 درصد بوده و بعد اینکه پاور رو عوض کردن تا سالها از اون هارد استفاده می کردن ؛ البته بد سکتوراش رو در پارتیشن بندی گذاشتن کنار. این رو هم مد نظر بگیرید که استفاده از هارد با سلامت پایین میتونه به چیپ مادربرد آسیب وارد کند.
    اینم چند حالت مختلف از سلامت هارد و توصیه های نرم افزار مربوطه در مورد هر حالت:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: hdsentinel-main-window.png
مشاهده: 14
حجم: 71.1 کیلو بایت

نام: fkLv5Bo.png
مشاهده: 12
حجم: 100.9 کیلو بایت

نام: 412.PNG.89449cda3fc94fbc3a9412ead5746462.png
مشاهده: 11
حجم: 37.2 کیلو بایت

نام: p7S6l.png
حجم: 69.7 کیلو بایت

نام: 111.png
مشاهده: 8
حجم: 332.6 کیلو بایت

نام: surface.jpg
حجم: 264.6 کیلو بایت
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezash85 نمایش پست ها
    ببینید هاردی که بد سکتور میگیره ولو کم یا اینکه بد سکتوری هم نداره ولی مشکلات فیزیکی یا مشکلات مربوط به نوسان ولتاژ داره ارورهای موقع دسترسی به اطلاعات روی هارد از حد استاندارد بیشتر میشه و شما با اروری که ویندوز بهتون میده یا کندی قابل توجه روبرو میشین؛ در هر صورت این هارد، سلامتش از 100 توسط نرم افزار میاد پایین، و این هارد به مرور زمان احتمال اینکه بدسکتورهاش بیشتر بشه زیاده و بهش نمیشه اعتماد کرد، علی الخصوص اگه پاور نامرغوب باشه و شاخه 5 ولت اون که هارد رو تغذیه میکنه دچار نوسان خارج از حد استاندارد باشه که با نرم افزار OCCT قابل شناسایی نسبی هست.
    به هر حال هیچ تضمینی برای اینکه هارد من و شما که امروز سلامتش 100 هست فردا بدسکتور نگیره و سلامتش پایین نیست. مثلا با یک برق رفتن، احتمال اینکه هارد دچار مشکل فیزیکی یعنی بدسکتور بشه هست ولی خیلی کمه این احتمال خصوصا در هاردهای نسل جدید تولید چند سال اخیر.
    هارد بوده سلامتش 80 بوده و چن تا بد سکتور بعد دو ماه استفاده سلامتش رسیده به 12 درصد، من خودم با این مشکل مواجه بودم. هارد هم بوده سلامتش 20 درصد بوده و بعد اینکه پاور رو عوض کردن تا سالها از اون هارد استفاده می کردن ؛ البته بد سکتوراش رو در پارتیشن بندی گذاشتن کنار. این رو هم مد نظر بگیرید که استفاده از هارد با سلامت پایین میتونه به چیپ مادربرد آسیب وارد کند.

خیلی خیلی ممنون،خیلی دقیق و شفاف توضیح دادین و بله بالکل منصرف شدم ،هزینه بالای دیسکها خصوصا ۲ ترا به بالا باعث شد قیمتهای دست دو وسوسه م کنه .
    تمام ،فقط دو سوال فرعی بپرسم و مزاحم نمیشم و خنم تاپیک:
    ۱ ) SSD که همچین مشکلاتی نداره؟ چرا تولیدشون ارزونتر در نمیاد که جای هارددیسکها رو بگیره که اوایل تولیدش ،جایگزینی هارد دیسکهای مکانیکی رو نوید میداد،دست دوم اینم مشکل داره.
    ۲) عذر که بیربطه ولی سی پی یو دست دو بخرم یا نه
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    به هر حال هیچ تضمینی برای اینکه هارد من و شما که امروز سلامتش 100 هست فردا بدسکتور نگیره و سلامتش پایین نیست. مثلا با یک برق رفتن، احتمال اینکه هارد دچار مشکل فیزیکی یعنی بدسکتور بشه هست ولی خیلی کمه این احتمال خصوصا در هاردهای نسل جدید تولید چند سال اخیر.

خیلی خیلی ممنون،خیلی دقیق و شفاف توضیح دادین و بله بالکل منصرف شدم ،هزینه بالای دیسکها خصوصا ۲ ترا به بالا باعث شد قیمتهای دست دو وسوسه م کنه .
    تمام ،فقط دو سوال فرعی بپرسم و مزاحم نمیشم و ختم تاپیک:
    ۱ ) SSD که همچین مشکلاتی نداره؟ چرا تولیدشون ارزونتر در نمیاد که جای هارددیسکها رو بگیره که اوایل تولیدش ،جایگزینی هارد دیسکهای مکانیکی رو نوید میداد،دست دوم اینم مشکل داره.
    ۲) عذر که بیربطه ولی سی پی یو دست دو بخرم یا نه
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط nafasio نمایش پست ها
    توی یه سایت به اسم برقیار میتونید سفارش کار برقی بگیرید بدون سرمایه اولیه دایی من داره این کار و میکنه و خیلی راضیه
    مرتبط با موضوع پست بگذارین
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    ssd چنین مشکلاتی رو نداره، ببینید از قطعات کامپیوتر تا جایی که میشه هیچی رو دست دوم نگیرید مگر در شرایط خاصی باشه که مثلا خودتون بدونید کی واقعا خریده ( در حد چن ماه ) و چه کاربری با اون داشته و الان هم اون قطعه در صحت کامل هست. گرافیک دست دوم بخواهید بگیرید، چون جون قطعه گرفته شده و اون قطعه قدرت اسمی خودشو نداره و واقعا برای کاربری حرفه ای ارزش خرید نداره. پردازنده و مادربرد به همین ترتیب. خود پردازنده مثلا سوکت 1155 هست یعنی از همین تعداد (1155 عدد ترانزیستور) تشکیل شده که کافیه استفاده غیر صحیح مثل نداشتن خنک کننده مناسب برای پردازنده یا اورکلاک کردنش باعث شده باشه دمای پردازنده در شرایط فول لود بالا رفته و استمرار این وضعیت موجب سوختن تعدادی از این ترانزیستورها میشه،که با نرم افزارهایی مثل فورمارک تا حدودی قابل شناسایی هست. رم هم دچار مشکلات مشابهی میتونه بشه. هارد رو هم که عرض کردیم. اگه قطعه کاملا سالم هم باشه باز هم در مقایسه با نو همون قطعه، قدرت به مراتب پایین تری داره.
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    البته در مورد پردازنده اگه از لحاظ قیمتی واقعا به صرفس همون تست فور مارک رو پاس کنه، می تونید اقدام به خرید کنید البته با مهلت تست حداقل 3 روزه، که اون وقت با سایر نرم افزار ها هم باید تست کنید.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    دست تون درد نکنه ،خیلی ممنونم،تا حالا هیچوقت دست دوم نگرفتم و چون اطلاعات فنی م کافی نیس جرأت نکردم برم دنبالش مگر از طریق دوست و آشنای وارد و یا مشاوره از گروه محبوبم ،سایت سخت افزار،
    بازم ممنونم ،عالی توجیه شدم
    ختم تاپیک...
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    ssd چنین مشکلاتی رو نداره، ببینید از قطعات کامپیوتر تا جایی که میشه هیچی رو دست دوم نگیرید مگر در شرایط خاصی باشه که مثلا خودتون بدونید کی واقعا خریده ( در حد چن ماه ) و چه کاربری با اون داشته و الان هم اون قطعه در صحت کامل هست. گرافیک دست دوم بخواهید بگیرید، چون جون قطعه گرفته شده و اون قطعه قدرت اسمی خودشو نداره و واقعا برای کاربری حرفه ای ارزش خرید نداره. پردازنده و مادربرد به همین ترتیب. خود پردازنده مثلا سوکت 1155 هست یعنی از همین تعداد (1155 عدد ترانزیستور) تشکیل شده که کافیه استفاده غیر صحیح مثل نداشتن خنک کننده مناسب برای پردازنده یا اورکلاک کردنش باعث شده باشه دمای پردازنده در شرایط فول لود بالا رفته و استمرار این وضعیت موجب سوختن تعدادی از این ترانزیستورها میشه،که با نرم افزارهایی مثل فورمارک تا حدودی قابل شناسایی هست. رم هم دچار مشکلات مشابهی میتونه بشه. هارد رو هم که عرض کردیم. اگه قطعه کاملا سالم هم باشه باز هم در مقایسه با نو همون قطعه، قدرت به مراتب پایین تری داره.
    اعدادی که فرمودید مثل 1150،1155 مربوط به تعداد ترانزیستورهای پردازنده نیست.
    این عدد مربوط به تعداد پین های اتصال سی پی یو به مادربورد و همچنین تعداد شکاف های موجود بر روی سوکت پردازنده بر روی مادربورد هست. (همان پایه های طلایی سی پی یو)
    یک پردازنده میلیون ها و بعضا میلیاردها ترانزیستور داره!!!
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    آقا من گفتم ختم تاپیک ولی تو سایت های فروش اینترنتی،به موارد جدیدی برمیخورم مثل اینا:

نام: Screenshot_2019-08-21-14-21-28.jpg
مشاهده: 3
حجم: 648.0 کیلو بایت

نام: Screenshot_2019-08-21-14-21-20.jpg
مشاهده: 4
حجم: 466.4 کیلو بایت

نام: Screenshot_2019-08-21-14-21-40.jpg
حجم: 260.6 کیلو بایت

نام: Screenshot_2019-08-21-14-21-47.jpg
حجم: 305.2 کیلو بایت

نام: Screenshot_2019-08-21-14-21-57.jpg
حجم: 427.5 کیلو بایت

نام: Screenshot_2019-08-21-14-22-22.jpg
حجم: 83.3 کیلو بایت
    ۵۱۶۰۰۰ این هاردهای ۲ ترابایت ادعای ایشون نو و آکبند

از فروشنده سوالاتی پرسیدم ،به این مضمون و جوابشون:

نام: Screenshot_2019-08-21-14-22-53.jpg
حجم: 171.0 کیلو بایت

نظرتون لطفا؟ خرید اینا اوکیه؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    آقا من گفتم ختم تاپیک ولی تو سایت های فروش اینترنتی،به موارد جدیدی برمیخورم مثل اینا:

۵۱۶۰۰۰ این هاردهای ۲ ترابایت ادعای ایشون نو و آکبند

از فروشنده سوالاتی پرسیدم ،به این مضمون و جوابشون:

نظرتون لطفا؟ خرید اینا اوکیه؟
    هارد های وسترن سبز از رده خارج هستند، به هیچ عنوان تهیه نکنید.

هارد رو فقط از فروشگاه های معتبر با گارانتی تهیه کنید.
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 28

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)