ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی

امکان تعمیر سوکت مادربرد نسل چهارمی 1150

سلام و درود
    مادربرد 1150 من ؛ Elite B85-H3A3
    سوکتش بعضی پینهاش در اثر فشار اوردن به فن سی پی یو موقع تمیزکاری -خم شدن-گارانتی و تعمیرات سازگار -نمایندگی شهرم بردم و ارسال کردن تهران و گفتند در صورت تهیه برد و سوکت -تعمیر میشه با هزینه 330- که الان یکماهه که مثلا شرکت،،، مادربرد اسقاطی که سوکتش رو برداره و بزنه به برد من گیر نیاورده مثلا.
    گفتن ممکنه عودت بدیم وگرنه صبرکن.
    سوالام اینان

1-آیا واقعا برد 1150 پیدا کردنش برای خود شرکت کامپیوتری فعال-انقدر سخته و سیاست کاریشونو سردرنمیارم.در حالی که تو سایتهای فروش اینترنتی اکبندش به وفور هست چه برسه به اسقاط.

2-ادامه پیگیری برای گیراوردن سوکت و تعمیر برد -به چه صورت ادامه بدم؟ سایر شرکتهای تعمیراتی بدم یا خودم از اینترنت و بازار بگردم برای برد 1150 و سوکتش ؟ که البته bundle میفروشن و من فقط برد رو میخام و اسقاط و ارزونتر که فقط سوکتش رو بردارن و پیوند بزنن به برد خودم.

3- آیا این تعویض سوکت-تجهیزات و دستگاه خاصی میخاد یا مغازه های تعمیراتی معمولی هم میتونن؟

با تشکر.
    امتیازها
    9,837
    سطح
    66
    833
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    سلام و درود
    سوکتش بعضی پینهاش در اثر فشار اوردن به فن سی پی یو موقع تمیزکاری -خم شدن-گارانتی و تعمیرات سازگار -نمایندگی شهرم بردم و ارسال کردن تهران و گفتند در صورت تهیه برد و سوکت -تعمیر میشه با هزینه 330- که الان یکماهه که مثلا شرکت،،، مادربرد اسقاطی که سوکتش رو برداره و بزنه به برد من گیر نیاورده مثلا.
    سوالام اینان

1-آیا واقعا برد 1150 پیدا کردنش برای خود شرکت کامپیوتری فعال-انقدر سخته و سیاست کاریشونو سردرنمیارم.در حالی که تو سایتهای فروش اینترنتی اکبندش به وفور هست چه برسه به اسقاط.

2-ادامه پیگیری برای گیراوردن سوکت و تعمیر برد -به چه صورت ادامه بدم؟ سایر شرکتهای تعمیراتی بدم یا خودم از اینترنت و بازار بگردم برای برد 1150 و سوکتش ؟ که البته bundle میفروشن و من فقط برد رو میخام و اسقاط و ارزونتر که فقط سوکتش رو بردارن و پیوند بزنن به برد خودم.

3- آیا این تعویض سوکت-تجهیزات و دستگاه خاصی میخاد یا مغازه های تعمیراتی معمولی هم میتونن؟

با تشکر.
    سلام،دوست عزیز سری به اپلیکیشن ایسام بزن،مین برد اسقاطی داره

Sent from my MI 4W using Tapatalk

امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    سلام و درود
    سوالام اینان

با تشکر.

درود

اگر می تونید سیستم اتون کل بفروشید و از نسل جدید خریداری کنید.

چون سوکت H3 دیگر تولید نمی شه و مادربرد آن یافت میشه ولی به سختی در حالی که شما می توانید با سوکت AM4 کارایی به مراتب بهتری بگیرید.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط SPARC نمایش پست ها
    درود

اگر می تونید سیستم اتون کل بفروشید و از نسل جدید خریداری کنید.

چون سوکت H3 دیگر تولید نمی شه و مادربرد آن یافت میشه ولی به سختی در حالی که شما می توانید با سوکت AM4 کارایی به مراتب بهتری بگیرید.
    بودجه شو ندارم و از طرفی تازگیا سی پی یو ارتقا دادم و هزینه کردم و ترجیحم به پیدا کردن مادربرد اسقاطه و اگر نشد خرید مادربرد جدید با همین سوکت.
    با این اوصاف، کجا بگردم و روش اقدام؟ تعمیرات سخت افزار ببرم یا از بازار یا جستجوی اینترنتی برای مادربرد اسقاط؟
    دوست عزیزمون بالا یه اپلیکیشن معرفی کرد و البته از شیپور هم جستجو میکنم .
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    سلام و درود
    سوالام اینان

با تشکر.
    درود دوست گرامی،
    با توجه به وضعیتی که پیش اومده پیدا کردن بعضی زیف سوکت ها سخته و نایاب تر شدن. ممکنه شرکتی که مادربرد رو بهش دادین برای تهیه سوکت به مشکل خورده و محل هایی که ازشون قطعات رو تأمین میکنن اون سوکت رو موجود ندارن.
    پس از هماهنگی با شرکت گارانتی کننده برای پیدا کردن زیف سوکت میتونید از تعمیرات تخصصی های شهرهای مختلف فقط خود زیف سوکت رو بگردید پیدا کنید چون زیف سوکت به تنهایی در بازار تعمیراتی ها موجوده، ولی گیر آوردن بعضی سوکت ها سخته و نیاز به جستجوی خیلی گسترده تر و بیشتری داره. میتونید تلفن تماس تعمیرات تخصصی های معتبر رو از اتحادیه های شهر مربوطه بگیرید و یا در اینترنت یا تلگرام شماره تماس ازشون پیدا کنید و برای تهیه زیف سوکت ازشون کمک بگیرید (این راه بهتریه نسبت به جستجو در بازارچه های اینترنتی!) بعدش که گیر آوردین سوکت رو به شرکت گارانتی بدین که تعویض کنن.
    بله، تعویض سوکت نیاز به دستگاه داره و این کار رو خدمات کامپیوتری های عادی نمیتونن انجام بدن.
    این رو هم اضافه کنم اگه خم شدگی پایه ها زیاد نباشه (به شکلی که صاف کردنش غیرممکن نباشه) بعضی تعمیرکارها قبول میکنن که پایه ها رو صاف کنن، هر چند وقت خیلی زیادی ازشون میگیره.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط _abbas_glv نمایش پست ها
    سلام،دوست عزیز سری به اپلیکیشن ایسام بزن،مین برد اسقاطی داره

Sent from my MI 4W using Tapatalk
    خیلی ممنونم دوست عزیز،از ایسام یه مادربرد ۱۱۵۰ اسقاط در حد ۱۵۰ تومن گیر آوردم و قراره که برم بفرستن و بعد ببرم شهر خودم و چندتا مرکز تعمیرات تخصصی مادربرد و تعویض سوکت.(تبریز م من)
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها
    درود دوست گرامی،
    با توجه به وضعیتی که پیش اومده پیدا کردن بعضی زیف سوکت ها سخته و نایاب تر شدن. ممکنه شرکتی که مادربرد رو بهش دادین برای تهیه سوکت به مشکل خورده و محل هایی که ازشون قطعات رو تأمین میکنن اون سوکت رو موجود ندارن.
    پس از هماهنگی با شرکت گارانتی کننده برای پیدا کردن زیف سوکت میتونید از تعمیرات تخصصی های شهرهای مختلف فقط خود زیف سوکت رو بگردید پیدا کنید چون زیف سوکت به تنهایی در بازار تعمیراتی ها موجوده، ولی گیر آوردن بعضی سوکت ها سخته و نیاز به جستجوی خیلی گسترده تر و بیشتری داره. میتونید تلفن تماس تعمیرات تخصصی های معتبر رو از اتحادیه های شهر مربوطه بگیرید و یا در اینترنت یا تلگرام شماره تماس ازشون پیدا کنید و برای تهیه زیف سوکت ازشون کمک بگیرید (این راه بهتریه نسبت به جستجو در بازارچه های اینترنتی!) بعدش که گیر آوردین سوکت رو به شرکت گارانتی بدین که تعویض کنن.
    بله، تعویض سوکت نیاز به دستگاه داره و این کار رو خدمات کامپیوتری های عادی نمیتونن انجام بدن.
    این رو هم اضافه کنم اگه خم شدگی پایه ها زیاد نباشه (به شکلی که صاف کردنش غیرممکن نباشه) بعضی تعمیرکارها قبول میکنن که پایه ها رو صاف کنن، هر چند وقت خیلی زیادی ازشون میگیره.
    پایه ها که یه ۸ ,۹ تا پین کامل خم شدن و در حد جدا شدن ،فکر نکنم صاف کردن بن درد بخوره عین چینی بندزده قدیما،که یه بار فن رو در بیاری خمیر سیلیکون بمالی و دوباره فن روش سوار کنی دوباره خم میشه،
    در مورد شرکت گارانتی کننده هم قبول دارم که تهیه کردن سخته و الان یه ماهه که مادربرد در صف انتظار تامین قطعه س ولی همونطوری که به دوست عزیزمون تو پست بالا گفتم،
    از ایسام یه مادربرد ۱۱۵۰ اسقاط در حد ۱۵۰ تومن گیر آوردم و قراره که برم بفرستن ( زیف سوکت و خود سوکت مستقیم پیدا نمیشه که ،،باید مادربرد خرید با اوضاع مملکتمون ) و بعد ببرم شهر خودم و چندتا مرکز تعمیرات تخصصی مادربرد که تعویض سوکت هم انجام میدن.(تبریز م من)
    از شما و توضیحاتتون ممنونم،اگر این اقدام بنده جواب نداد مراحل گفته شده سما رو دنبال میکنم تا به نتیجه برسم و هزینه خرید مادربرد جدید این سوکت که حداقل ۷۰۰-۸۰۰ هست نکنم،که گفتم تازه سی پی یو شو ارتقا داده بودم.
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)