ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    امتیازها
    2,731
    سطح
    31
    5
    کاربر جدید

سوال در مورد تنظیمات مودم

درود...
    دوستان من برای مغازه یه wifi عمومی راه اندازی کردم.یه سری تنظیمات عمومی مثل عوض کردن username و pasword و عوض کردن آدرس ip برای بالا بردن امنیت انجام دادم.حالا میخوام دو تا ssid تعریف کنم که یکیش برای خودم باشه و یکیش برای مشتریها.با این کار میتونم امنیت خودم و شبکه رو بالا ببرم یا باید کار دیگه ای انجام بدم؟؟
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط NARTA نمایش پست ها
    درود...
    دوستان من برای مغازه یه wifi عمومی راه اندازی کردم.یه سری تنظیمات عمومی مثل عوض کردن username و pasword و عوض کردن آدرس ip برای بالا بردن امنیت انجام دادم.حالا میخوام دو تا ssid تعریف کنم که یکیش برای خودم باشه و یکیش برای مشتریها.با این کار میتونم امنیت خودم و شبکه رو بالا ببرم یا باید کار دیگه ای انجام بدم؟؟
    اونی که برای خودت هست رو حالت عادی می تونی بگذاری و برای مشتری هم می تونه شبکه وایفای دیگه ای از نوع guest درست کنی و محدودیت برای اتصال همزمان بگذاری مثلا یک یا دونفر. اینجوری یک مقدار امنیتت میره بالاتر. برای چک کردن حجم این نرم افزار موبایلی isp خودتو میتونی نصب کنی و هر از گاهی چک کنی و از اون مهمتر شبکه میهمان رو پسوردشو زود به زود عوض کنی و هر زمان نیاز نبود میتونی این شبکه دوم رو خاموش کنی.
    Wireless Network Watcher نرم افزار خوبیه که ببینی الان چه گوشی و وسایلی به مودمت وصل هستن.
    امتیازها
    2,731
    سطح
    31
    5
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط rezash85 نمایش پست ها
    اونی که برای خودت هست رو حالت عادی می تونی بگذاری و برای مشتری هم می تونه شبکه وایفای دیگه ای از نوع guest درست کنی و محدودیت برای اتصال همزمان بگذاری مثلا یک یا دونفر. اینجوری یک مقدار امنیتت میره بالاتر. برای چک کردن حجم این نرم افزار موبایلی isp خودتو میتونی نصب کنی و هر از گاهی چک کنی و از اون مهمتر شبکه میهمان رو پسوردشو زود به زود عوض کنی و هر زمان نیاز نبود میتونی این شبکه دوم رو خاموش کنی.
    Wireless Network Watcher نرم افزار خوبیه که ببینی الان چه گوشی و وسایلی به مودمت وصل هستن.
    من میخوام هر دو ssid رو پنهان کنم که وقتی کسی میخواد وارد شه هم ssid رو داخل گوشیش بزنه هم پسورد رو.ولی شبکه guest این مودم که دارم قابلیت مخفی کردن نداره.و یه سوال دیگه تو قسمت تنظیمات wireless یه گزینه هست group key update period اون برای چیه.
    یه سوال دیگه هم داشتم.یه جا خوندم که میشه مودم رو جوری تنظیم کرد که فقط بشه با کابل به صفحه تنظیمات دسترسی داشت.اما هر چی گشتم نتونستم پیدا کنم.مدل مودمم tp link 9970 هست.
    ببخشید که سوالام زیادشد واقعا ممنونم ازتون
    امتیازها
    2,731
    سطح
    31
    5
    کاربر جدید
    ؟؟؟؟؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    ؟؟؟؟؟
    شما باید روتر میکروتیک تهیه کنی. با این روترهای اسباب بازی نمیشه این کارها رو انجام داد.

امتیازها
    2,731
    سطح
    31
    5
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    شما باید روتر میکروتیک تهیه کنی. با این روترهای اسباب بازی نمیشه این کارها رو انجام داد.
    مدم هایی که شما گفتینو الان رفتم دیدم.امکانات معرکه ای داره ولی خیلی گرونن منم الان امکان خریدشو ندارم.
    نمیشه فعلا همین اسباب بازی که دارمو تنظیم کنم امنیتش بره بالاتر تا بعد بتونم یه میکروتیک بگیرم.
    امتیازها
    12,082
    سطح
    72
    1,124
    مشاور انجمن
    مدم هایی که شما گفتینو الان رفتم دیدم.امکانات معرکه ای داره ولی خیلی گرونن منم الان امکان خریدشو ندارم.
    نمیشه فعلا همین اسباب بازی که دارمو تنظیم کنم امنیتش بره بالاتر تا بعد بتونم یه میکروتیک بگیرم.
    معمولا مودم ها بصورت پیش فرض فقط از طریق lan اجازه دسترسی به صفحه تنظیمات مودم رو میدن. حالت مخفی هم فرقی نداره. اون عبارت هم به معنی اینه که در حالت WAP هر فلان ثانیه رمز جدید صادر میشه، که کارت سخت میشه.

من پیشنهادم اینه که شبکه وای فای روتر مخصوص خودتون باشه. یه دانگل وای فای بخرین بزنین به لپتاب یا کامپیوتری که تو مغازه دارین. هر موقع برای مشتری لازم بود دانگل رو بزنین و فعال کنین و هر وقت لازم نبود یا از همون دسکتاپ غیر فعالش کنین یا دانگل رو خارج کنین.

روش های دیگه هم هست که نیاز به وارد کردن شماره موبایل هر مشتری هست و مشتری هم باید اپ مخصوصش رو رو گوشی نصب کنه، که خب منتفیه این روش .......
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    شما wps رو غیر فعال کن.
    گزینه enable client isolation هم فعال کن.
    روی guest network نمیشه ssid رو با tplink مخفی کرد.
    گزینه Group Key Update Period هم برای تغییر هش های پروتکل wpa استفاده میشه چیز خاصی نیست.

Sent from my SM-A705FN using Tapatalk

امتیازها
    2,731
    سطح
    31
    5
    کاربر جدید
    دوستان ممنونم ازتون خیلی محبت کردین
    امتیازها
    17,851
    سطح
    85
    3,751
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط parallax نمایش پست ها
    سلام .
    سرعت دریافتی مودم من ۲۱۰۰ کیلوبیته .
    اما دریافتی گوشیم حین تست سرعت ، ۱۸۰۰ کیلوبیته . این اختلاف برای چیه؟
    هیچ دستگاه دیگه ای هم به مودم وصل نیست .

فرستاده شده از SM-A505Fِ من با Tapatalk
    سلام
    مشخصات و مدل مادم
    سیم کارت مورد استفاده
    مشخصات گوشی

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)