ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    امتیازها
    102
    سطح
    2
    0
    کاربر جدید

مشکل بنفش شدن نور صفحه نمایش

سلام دوستان
    من لبتاب g56jk asus که از سری گیمینگ هستش رو حدود 4 سال پیش خریداری کردم.
    مشکلی ک برخوردم مربوط به صفحه نمایش هستش که یک دفعه نور صفحه نمایش بنفش میشه.
    مثلا همین چند ساعت پیش حین فیلم دیدن این اتفاق افتاد بدون هیچ تکون دادنی.
    وقتی که اینجور میشه با چند بار خاموش و روشن کردن لپ تاپ و یا استفادع از کلید میانبر fn جهت خاموش کردن صفحه نمایش، مشکل حل میشه.
    حدود 6 ماه پیش این مشکل برای من شروع شد که من حس کردم وقتی از sleep میاد بیرون این گونه میشه. پس همیشه hibernate کردم که مشکل حل شد تا حدود هفته پیش بعد 6 ماه دوباره اینجور شد.
    نکته اینه ک ی بار از صفحه اسکیرین شات گرفتم و ب گوشیم فرستادم. عکس کاملا عادی بود. در نتیجه کارت گرافیکم فک کنم سالمه
    با توجه ب این که در لحظه رخ دادن این مشکل لبتابم تکون نخورده. و با خاموش روشن شدنی ک ذکر کردم مشکل حل میشه. ممکنه در اثر خراب شدن کابل یا سوکت اتصالی باشه؟ خودم بعید میدونم.
    اگر میشه راه نمایی کنید برای حل این مشکل.
    من ببرم پیش تعمیرکار هم شاید اصلا جلوی اون این مشکل رخ نده ک بفهمه مشکل چیه.
    شکل سخت افزاریه یا نرم افزاری؟ و چ کنم؟ ممکنه در اثر ضربه اینجور شده باشه؟
    با تشکر پیشاپیش
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام دوست عزیز

احتمال میدم کابل اتصال دهنده اسکرین به مادربرد دچار مشکل شده (کابلی که از لولا رد میشه و ارتباط بین اسکرین و گرافیک رو برقرار میکنه.

یه احتمال دیگه هم مشکل خود نمایشگره که خوب اگر نمایشگر مشکل پیدا کرده باشه هزینه تعویضش بالا خواهد بود.

باید صبر کنید مشکل حاد تر بشه و بعد به تعمییرکار مراجعه کنید.
    امتیازها
    2,823
    سطح
    32
    2
    کاربر جدید
    متاسفانه مثل اینکه خیلی از لپتاپهای ASUS که تولید حدود 4 سال پیش هستند دچار این مشکل میشن من خودم N550JK دارم که همین مشکل بنفش شدن رنگها رو داشت.
    حتی وقتی که صفحه نمایش رو هم خاموش کنید (با Fn + F7 ) یک شبه و هاله ای از تصویر قبلی، که در حال نمایش بوده برای چندین ثانیه روی صفحه باقی میمونه و کم کم محو میشه.
    این حالت باقی ماندن تصویر، حتی در زمانی که لپ تاپ رو هم Shutdown کنید و دوباره روشن کنید باز هم مشاهده میشه. مثلا اگه اخرین تصویری که حین Shutdown کردن ویندوز دارید مشاهده میکنید صفحه Desktop باشه، و لپ تاپ رو مجددا دو یا سه ثانیه بعد روشن کنید، هاله ای از صفحه Desktop رو حین بوت شدن مشاهده میکنید.
    دلیل این موضوع میتونه این باشه که رنگها و فرمانها به درستی از چیپ گرافیک به صفحه مانیتور ارسال نمیشه که بهم ریختگی رنگی و همچنین حالت هاله ای رو بوجود میاره.
    من خودم سوکت کابل فلت رو از مادربرد جدا کردم و دوباره متصل کردم و چندین بار فشار دادم و مشکل برطرف شد و دیگه مشکل برنگشت.
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)