سلام=
چند وقت پیش ویندوز 8.1 رو فرمت کردم و اقدام به نصب ویندوز 10 کردم با کلی مکافات-فقط به خاطر اینکه شنیدم مایکروسافت دیگه اپدیت های 8.1 و این ویندوز رو پشتیبانی نمیکنه ولی ایکاش دست نمیزدم.
بعد از 6-7 بار نصب ویندوز 10 -دو ورژن 1809 و 1903 هر کدوم به نحوی ایراداتی داشتن که باعث میشد به رغم پشتیبان گرفتن و system restore مجبور به نصب مجدد بشم.

به این شرح:

ورژن 1903=
1-صفحه آبی مکرر با وجودی که درایورهای سخت افزاری خود ویندوز نصب کرده بود و کهنه نبودن و Digitally Signed که فقط به لطف System Restore های مکرر که میگرفتم به زور از شرش خلاص شدم و بعد حتی با نرم افزار اپدیت درایور به روزشون کردم بهتر از درایورهای خود ویندوز که صفحه ابی میداد.
2- دانگل وایرلس (یو اس بی) برای PC بعد مدتی از نصب برنامه ها و کارکرد ویندوز از مدار شناسایی یو اس بی خارج میشد و با سیستم ریستور حل نمیشد.
3-قسمت سرچ کورتانا -تنظیمات سیستمی رو سرچ نمی کرد به همچنین در کنترل پنل -قسمت جستجوی کنترل پنل-هیچ چیزی قابل سرچ نبود و بدون نتیجه بود همه ش.

مجبوز شدم که 1809 رو نصب کنم-ایرادات همچنان پابرجا بود .به این شرح:
-صفحه آبی دقیقا مشابه بالا گفته شده.
-ولی دانگل و درایورش کامل درست بود و به مرور زمان هم ایراد نکرد.که نقطه امیدوار کننده نسبی بود !!!!!
-ایراد سرچ اعصاب خرد کن هم دقیقا مشابه بالا.

بعد بار 7 م حذف و نصب و پاس کردن ایرادهای متعدد و بکاپ گرفتن با آکرونیس -با ذوق اتمام کار که پشت سیستم نشستم-دیدم همه چی عالی -ولی وای قسمت سرچ-دوباره همون ایرادها.

کلی اعصابم خرد شد که یکماه صرف وقت و این همه نصب و چی میشد این مورد هم درست بود وایراد نداشت.

فقط و فقط فعلا مشکل اینه (سرچ ناکامل -سرچ برنامه ها درست و سرچ تنظیمات=بدون نتیجه) -در ضمن رو لپ تاپ هم دقیقا این مشکل رو دارم ولی اونجا اهمیت نمیدم چون بخش سرچ تنظیمات کاریردش برام زیاد نیست.
چه کنم ؟ آیا لازمه ورژن جدیدتری نصب کنم و کدوم نسخه فعلا جدید و بدون ایراده؟-وقت و اعصاب و حتی سو چشمام داغون شد.

ممنون از حوصله تون و خوندن طومار بنده که خواستم کامل شرح داده باشم.