ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی

مشاوره برای رفع علت ایرادهای جزیی اما اعصاب خرد کن ویندوز 10 ورژن-1809 و 1903

سلام=
    چند وقت پیش ویندوز 8.1 رو فرمت کردم و اقدام به نصب ویندوز 10 کردم با کلی مکافات-فقط به خاطر اینکه شنیدم مایکروسافت دیگه اپدیت های 8.1 و این ویندوز رو پشتیبانی نمیکنه ولی ایکاش دست نمیزدم.
    بعد از 6-7 بار نصب ویندوز 10 -دو ورژن 1809 و 1903 هر کدوم به نحوی ایراداتی داشتن که باعث میشد به رغم پشتیبان گرفتن و system restore مجبور به نصب مجدد بشم.

به این شرح:

ورژن 1903=
    1-صفحه آبی مکرر با وجودی که درایورهای سخت افزاری خود ویندوز نصب کرده بود و کهنه نبودن و Digitally Signed که فقط به لطف System Restore های مکرر که میگرفتم به زور از شرش خلاص شدم و بعد حتی با نرم افزار اپدیت درایور به روزشون کردم بهتر از درایورهای خود ویندوز که صفحه ابی میداد.
    2- دانگل وایرلس (یو اس بی) برای PC بعد مدتی از نصب برنامه ها و کارکرد ویندوز از مدار شناسایی یو اس بی خارج میشد و با سیستم ریستور حل نمیشد.
    3-قسمت سرچ کورتانا -تنظیمات سیستمی رو سرچ نمی کرد به همچنین در کنترل پنل -قسمت جستجوی کنترل پنل-هیچ چیزی قابل سرچ نبود و بدون نتیجه بود همه ش.

مجبوز شدم که 1809 رو نصب کنم-ایرادات همچنان پابرجا بود .به این شرح:
    -صفحه آبی دقیقا مشابه بالا گفته شده.
    -ولی دانگل و درایورش کامل درست بود و به مرور زمان هم ایراد نکرد.که نقطه امیدوار کننده نسبی بود !!!!!
    -ایراد سرچ اعصاب خرد کن هم دقیقا مشابه بالا.

بعد بار 7 م حذف و نصب و پاس کردن ایرادهای متعدد و بکاپ گرفتن با آکرونیس -با ذوق اتمام کار که پشت سیستم نشستم-دیدم همه چی عالی -ولی وای قسمت سرچ-دوباره همون ایرادها.

کلی اعصابم خرد شد که یکماه صرف وقت و این همه نصب و چی میشد این مورد هم درست بود وایراد نداشت.

فقط و فقط فعلا مشکل اینه (سرچ ناکامل -سرچ برنامه ها درست و سرچ تنظیمات=بدون نتیجه) -در ضمن رو لپ تاپ هم دقیقا این مشکل رو دارم ولی اونجا اهمیت نمیدم چون بخش سرچ تنظیمات کاریردش برام زیاد نیست.
    چه کنم ؟ آیا لازمه ورژن جدیدتری نصب کنم و کدوم نسخه فعلا جدید و بدون ایراده؟-وقت و اعصاب و حتی سو چشمام داغون شد.

ممنون از حوصله تون و خوندن طومار بنده که خواستم کامل شرح داده باشم.
    امتیازها
    381
    سطح
    7
    5
    کاربر جدید
    یه سوال روی لپتاپ هم از همون cd که روی pc نصب کردین ویندوز نصب کردین یا لپتاپ خودش ویندوز داشته و یا کلا از cd دیگه هم در کل این مراحل استفاده کردین

این خطا هایی که میگیرین بیشتر به خاطر عدم سازگاری درایوری و یا ایراد سخت افزاری از قبیل رم می تونه باشه
    اما من توی موارد معدودی دیدم که مشکل از ویندوزی بوده که نصب می‌کردند صورتی از رم pc خیالتون جمع هست از یک cd دیگه که واسه یه شرکت معتبر استفاده کنید
    امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    مشخصات سیستم شما چیه؟
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    بایوس رو به آخرین نسخه ارتقا دهید

Sent from my C6833 using Tapatalk

امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    با تشکر -پاسخ دوستان رو یکجا مینویسم:

1-از فلسفه صفحه آبی مرگ و علت مرتبط با سخت افزار مطلعم-ولی تو نصب بار اول ویندوز با آخرین درایورهای مادربرد ( من جمله بایوس) -صفحه آبی مکرر ظاهر شد که گفتم با سیتم ریستور و نصب دونه ای درایورها و بعد ریستارت و ریستور پوینت گرفتن حل شد و بعد با درایور بوستر به روزش کردم که اگر سخت افزار ناسازگار بود این حالت نصب تکی و تشریفات بغرنج که گفتم -جواب نمیداد ولی با این متد -پاس شد.ولی بعدا مشکلات دیگه -قسمت سرچ و درایور دانگل و ... که بالا گفتم پیش اومد -جالب اینکه تو نصب بار دوم -با این درایورها صفحه آبی نداد ولی بعد آپدیت ویندوز کلا بالا نیومد -بار سوم به بعد موارد مشکل دار یک در میان این شکلی بودن.خلاصه حکایتیه ظاهرا خارج از منطق علوم کامپیوتری !!!
    (این در جواب دوستانی که آپدیت بایوس و سخت افزار رو گفتند)هر چند سیستمم قدیمیه و در ادامه خواهم گفت.

2-هم در لپ تاپ و هم در PC -هر دو ورژن 1809 و 1903 که روی دو فلش بوتیبل مجزا بودن-به تناوب نصب کردم و شرایط لپ تاپ و PC مشابهه -با وجودی که لپ تاپ ضعیفم سخت افزارش جدیدتره که کاربردش بیشتر NetBook هست برام.
    این هم مشخصات ویندوزها
    Windows.10.Enterprise.v1809.Build.17763.1.Redstone .5.x64
    و
    Windows.10Enterprise.RS6.X64.OEM.APRIL.2019-Gen2

3-مشخصات PC
    پردازنده Core i۳ ۴۱۶۰ مادربورد ECS B۸۵ H۳-A۳ کارت گرافیک ZOTAC GTX ۱۰۵۰ OC ۲GB حافظه رم Avexir ۸GB ۱۳۳۳ منبع تغذیه GREEN ۱۰۳۵watt کیس GREEN INFINITY هارد دیسک Seagate Barracuda ۲TB-۶۴MB buffer-۷۲۰۰rpm درایو نوری DVD RW =LITEON iHAS۵۲۴

برند و مدل خنک کننده پردازنده Intel Boxمرجع مانیتور LG ۲۲۶۱VP ۲۱.۵" LCD اسپیکر JBL X۲/۲.۱ ۱۲۰۰Watt
    ماوس Genius wireless کیبرد
    Logitech G۱۰۵ Gaming Keyboard

4-مشخصات لپ تاپ
    Lenovo V110-15AST
    AMD E2-9010 2GHz RADEON R2
    4GB DDR3 RAM
    500 GB H.D.D
    امتیازها
    6,854
    سطح
    54
    15
    کاربر جدید
    دوست عزیز پیشنهاد من نصب Clean Install (نصب مجدد) ویندوز 10 64 بیتی 1903 اینتر پرایز هستش. لینک های دانلود:
    Windows 10 AIO 1903 Build 18362.145 May 2019 ویندوز 10

Windows 10 Business Editions 1903 Build 18362.30 April 2019 VL ویندوز 10

در لینک اول به شخصه نسخه STD (استاندارد) اکتیو نشده رو ترجیح میدم به شرطی که بتونید خودتون با سریال فعال کنید. (این نسخه ها موقع نصب نمایش داده می شود که انتخاب کنید. توضیحات در همان لینک دانلود موجود است)
    همچنین سعی کنید بعد از نصب ابتدا یک سیستم ری استور اماده کنید و بعد جدیدترین نسخه درایوها را از سایت اصلی سازنده دانلود کنید. چه لپتاپ و چه PC. یعنی زیاد روی اپدیت خود ویندوز تکیه نکنید.
    (نکته دیگر هم در ابتدای کار با ویندوز نصب یک انتی معتبر و بروز است. یعنی کنید جدیدترین نسخه را دانلود و در یک فلش مطمئن ترجیحا فرمت شده نگهداری کنید و بعد از نصب ویندوز اقدام به نصب و اپدیت ان کنید. سعی کنید قبل از این کار از درایوهای دیگر هارد استفاده نکنید)
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط s3pe8r نمایش پست ها
    دوست عزیز پیشنهاد من نصب Clean Install (نصب مجدد) ویندوز 10 64 بیتی 1903 اینتر پرایز هستش. لینک های دانلود:
    Windows 10 AIO 1903 Build 18362.145 May 2019 ویندوز 10

Windows 10 Business Editions 1903 Build 18362.30 April 2019 VL ویندوز 10

در لینک اول به شخصه نسخه STD (استاندارد) اکتیو نشده رو ترجیح میدم به شرطی که بتونید خودتون با سریال فعال کنید. (این نسخه ها موقع نصب نمایش داده می شود که انتخاب کنید. توضیحات در همان لینک دانلود موجود است)
    همچنین سعی کنید بعد از نصب ابتدا یک سیستم ری استور اماده کنید و بعد جدیدترین نسخه درایوها را از سایت اصلی سازنده دانلود کنید. چه لپتاپ و چه PC. یعنی زیاد روی اپدیت خود ویندوز تکیه نکنید.
    (نکته دیگر هم در ابتدای کار با ویندوز نصب یک انتی معتبر و بروز است. یعنی کنید جدیدترین نسخه را دانلود و در یک فلش مطمئن ترجیحا فرمت شده نگهداری کنید و بعد از نصب ویندوز اقدام به نصب و اپدیت ان کنید. سعی کنید قبل از این کار از درایوهای دیگر هارد استفاده نکنید)
    ضمن تشکر -از بابت لینک هاتون و محبت شما-
    اول از همه بگم که این نسخه 1809 که فقط قسمت سرچ اشکال داشت در کمال تعجب -دوباره کار میکنه.
    بکاپ از این ویندوز آپدیت شده -قبلا گرفته بودم و الان هم با این شرایط که خودبخود مشکل سرچ ش برطرف شده -میخام اول سیستم ریستور بگیرم و بعد با آنتی ویروس و ملوربایت بروزم-اسکن کنم و بکاپ جدید بگیرم و فعلا از شر زحمت نصب دوباره راحت شدم و 1903 رو روی PC بیخیال
    میشم و البته لپ تاپم 1903 هست.

لازم میدونم مراحل کار نصبم رو برای تایید گرفتن از دوستان توضیح بدم :
    1-همیشه روی فلش فرمت شده بوتیبل -ویندوز رو رایت شده دارم.
    2-موقع نصب من هم STD نصب میکنم نه OEM و ... و با Digitah Windows 10 Activation-به طور Permanet اکتیو میکنم.
    3-بله -بعد از نصب -از سایت سازنده مادربرد-گرافیک آخرین درایورهاش رو دارم-و همچنین لپ تاپ و به ویندوز تکیه نمیکنم( فقط اپدیت های Critical ویندوز).
    4-بعد از نصب -سیستم ریستور اولیه میگیرم-نصب آنتی ویروس و ملوربایت و آپدیتشون-
    بعد آپدیت های ویندوز رو اعمال میکنم و بعد سیتم ریستور مجدد میگیرم و بعد نصب برنامه ها-
    سیستم ریستور - بهینه سازی سیستم با نرم افزارهای مربوطه و دفرگ هارد و رجیستری-
    اسکن کامل سیستم- بک آپ گیری با آکرونیس.

آیا اشکالی وارده با این اوصاف؟ و خطایی مثلا در سرچ ویندوز باشه( که الان اتومات رفع شده)- خطایی در فهم درک شرایط نصب از طرف منه ؟ ( با این موشکافانه و حساس نصب کردن من؟)
    و نهایتا خواستم بگم که مبتدی نیستم حداقل در مورد تجربه نصب و ...
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)