دوستان من به تازگی واتر کولر Green GLC240-EVO خریدم برای CPU i7 7700. قطعات رو وصل کردم و راه اندازی کردم فقط یه چندتا مشکل پیش اومده برام :
اول اینکه مادربرد من MSI B250m Mortar Arctic هستش و سوکت CPU_Fan یکی داره . واترکولر هم یک کابل سه پین پمپ داره و دوتا کابل 4 پین فن هاش .من کابل 3 پین پمپ رو وصل کردم به سوکت 4 پین CPU مادربرد و کابل 4 پین فن ها رو وصل کردم به سوکت های 4 پین فن مادربرد (SYS_Fan) . ولی حس میکنم پمپ واترکولر همیشه روی یه دور حداکثر هستش چون عدد دور پمپی که روی واتربلاک نشون میده همیشه بین 2580 الی 2600 هستش چه زمان کار سبک چه کار سنگین!!!!
و دوم اینکه داخل برنامه hardware monitor مادربردم چه داخل سیستم (msi commond center ) و چه توی تنظیمات بایوس قسمتی به نام پمپ واترکولر نشون نمیده که دورش رو هم اونجا نشون بده یا بشه تنظیم کرد! فقط قسمت CPU FAN رو نشون میده که زده دورش رو صفر اونجا!!! (تصاویر رو هم میذارم پایین).
و مشکل دیگه اینکه دور فن های واترکولر همیشه روی دور نسبتا بالا بود و صداشون اذیتم میکرد(با اینکه حتی روی PWM تنظیم کردمشون نه DC ) به خاطر همین تنظیمات فن ها رو دستی تنظیم کردم تا صداشون کمتر بشه خواستم ببینم پروفایل دستی هم که تنظیم کردم مشکلی پیش نمیاره برای پردازنده؟ و اینکه پیشنهادی برای تنظیم پروفایل دستی فن ها دارید؟
برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 55555.jpg
مشاهده: 5
حجم: 791.0 کیلو بایت

نام: 1.PNG
مشاهده: 5
حجم: 59.1 کیلو بایت

نام: 2.PNG
مشاهده: 3
حجم: 59.6 کیلو بایت