ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی

بررسی اینترنت مخابرات

سلام.
    اول از همه عرض کنم که در این بخش اینترنت.تاپیکی گذاشتم راجع به انتخاب شرکت مناسب اینترنت و دوستی با توجه به حجم دانلود بالای دانلود من ۱۰۰ گیگ و سرعت و هزینه مناسب vdsl مخابرات توصیه کردن.ولی در ادامه سوالات بعدیم هیچکس پاسخگو نبود که این تاپیک رو ایجاد کردم به نام برسی مخابرات.پس لطفا تذکر ندید متوجهم ولی ناچار شدم.

الغرض بنده از مخابرات راجع به این سرویس vdsl سوال کردم که فعلا فیبر نوری نیست و امکان ارایه ندارد پس میماند همون ADSL

سوالات:

۱٬ آیا سرویس های مخابرات مثلا ۸ مگ که حداکثر سرعت خط منه از نظر سرعت دانلود مناسبن مثلا همین سرویس بالاتر از ۴۰۰ کیلوبیت بدست میده؟

۲٬ از مسئولین مخابرات صحبتی کردند راجع به برقرای فیبر نوری و با امدن VDSL احتمال حذف شرکتها و تصدی گری تدریجی مخابرات در ارایه این نوع.صحت داره؟

۳٫ یکی از نمایندگان اینترنت مخابرات هم گفت که تو این جا کابل نوری تبدیل خواهد شد نه فیبر که همون ADSL فعلیه و فرقی نخواهد داشت. کابل و فیبر متفاوتن؟

۴- مخابرات بگیرم فقط به امید اینه که در اینده فیبر نوری بشه و شرکتهای دیگه حذف بشن تو سرویس مخابرات باشم و سهمیه فیبر.معقوله اینکار؟

۵- اگر هم که کلا این حرف و حدیثهای مخابرات بیخود باشه پس شرکت معتبر مناسب مثلا چی خوبه شاتل ؟ پارس؟ یا ...؟
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    با سلام.
    سرویس VDSL هم مانند ADSL بر روی بستر سیم مسی ارائه میشه و هیچ نیازی به زیرساخت جدید نداره.مخابرات ارائه دهنده اصلی سرویس VDSL هست و فکر میکنم شاتل هم ارائه میده.مزیت اصلی این سرویس نسبت به ADSL سرعت بالاتر اون (25 تا 50 مگابیت) هست. این سرویس با افزایش فرکانس و ... قابل دستیابی هست که نیازمند فاصله کمتر سرویس گیرنده تا مرکز مخابراتی هست و به عبارتی برد عملیاتی اون کمتر هست.
    سوال 1 : سرویس 8 مگابیتی از نظر سرعتی مناسب هست و در حالت استاندارد باید به شما 1 مگابایت سرعت دانلود بده.
    سوال 2 : فکر نمی کنم چنین اتفاقی بیوفته. معمولا برای بازارگرمی چنین حرف هایی میزنند.همین الان هم خیلی شرکت ها هستند که همانند مخابرات سرویس VDSL - FTTH ارائه میکنند.
    سوال 3 : این سوال تون رو متوجه نشدم. کابل همون سیم مسی هست که بستر لازم سرویس های ADSL - VDSL هست و فیبرنوری هم بستر لازم برای ارائه کلیه راهکارهای FTTX.
    سوال 4 : خیر. هر شرکتی که امکانات بیشتر در ازای هزینه کمتر به شما ارائه میکنه و کیفیت بالاتری داره رو انتخاب کنید. (هرچند خودم از مخابرات استفاده میکنم و تقریبا راضی هستم)
    سوال 5 : انتخاب ISP کاملا وابسته به منطقه ای که شما در اون هستید داره. بهتره از دوستان و آشنایان نزدیک خودتون که در همون شهر از سرویس های اینترنت پرسرعت استفاده میکنند تحقیق کنید و طبق نظر اون ها انتخاب کنید.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    ضمن تشکر از جوابهای خوبتون
    غیر از مخابرات و شاتل چه شرکتهای معتبر دگه ای vdsl میدن؟ آیا سرعتهای بالاتر که ارایه میدن همون vdsl هست؟

همون سرویس vdsl ftthرو میگن با فیبر نوری قابل دسترسیه نه با کابل نوری که منم تفاوت کابل نوری و فیبر نوری رو متوجه نشدم ـدر هر صورت امکان ارایه نیست اینجا و برای اینده پرسیدم.

و vdsl تا جایی که بهم گفتن بسترش کابل مسی نیس و با ای دی اس ال فرق میکنه و حتی مودمش.

انتخاب ISP وابسته به منطقه ای که زندگی میکنم دقیقا ینی چی؟ چون برام سوال ایجاد شد که با این حساب از شرکت بومی بگیرم ؟ و شرکتهای تهرانی اولویت دوم باشن؟

یه سوال فرعی ـآیا وایرلس یا شیوه 4G ثابت -در صورت پوشش منطقه زندگی من -برای دانلودهای با حجم بالا گرون در میان؟
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    ضمن تشکر از جوابهای خوبتون
    غیر از مخابرات و شاتل چه شرکتهای معتبر دگه ای vdsl میدن؟ آیا سرعتهای بالاتر که ارایه میدن همون vdsl هست؟

همون سرویس vdsl ftthرو میگن با فیبر نوری قابل دسترسیه نه با کابل نوری که منم تفاوت کابل نوری و فیبر نوری رو متوجه نشدم ـدر هر صورت امکان ارایه نیست اینجا و برای اینده پرسیدم.

و vdsl تا جایی که بهم گفتن بسترش کابل مسی نیس و با ای دی اس ال فرق میکنه و حتی مودمش.

انتخاب ISP وابسته به منطقه ای که زندگی میکنم دقیقا ینی چی؟ چون برام سوال ایجاد شد که با این حساب از شرکت بومی بگیرم ؟ و شرکتهای تهرانی اولویت دوم باشن؟

یه سوال فرعی ـآیا وایرلس یا شیوه 4G ثابت -در صورت پوشش منطقه زندگی من -برای دانلودهای با حجم بالا گرون در میان؟
    جستجو کنید ببینید چه شرکت های دیگه ای ارائه میدهند. بازه سرعتی vdsl رو هم براتون گفتم.
    ftth و vdsl دو سرویس جداست که کامل توضیح دادم. چیزی به عنوان کابل نوری تابحال نشنیدم و نمیدونم منظور کارشناس چیست.
    vdsl بر روی همان سیم مسی ارائه میشه.مودم اون با مودم adsl فرق داره و قیمت بالاتری داره.
    آی اس پی محلی و غیرمحلی فرقی نمیکنه. از هر شرکتی که بهتر سرویس میده تهیه کنید.
    معمولا بله.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arthur نمایش پست ها
    جستجو کنید ببینید چه شرکت های دیگه ای ارائه میدهند. بازه سرعتی vdsl رو هم براتون گفتم.
    ftth و vdsl دو سرویس جداست که کامل توضیح دادم. چیزی به عنوان کابل نوری تابحال نشنیدم و نمیدونم منظور کارشناس چیست.
    vdsl بر روی همان سیم مسی ارائه میشه.مودم اون با مودم adsl فرق داره و قیمت بالاتری داره.
    آی اس پی محلی و غیرمحلی فرقی نمیکنه. از هر شرکتی که بهتر سرویس میده تهیه کنید.
    معمولا بله.

من خیلی زحمتتون میدم خودم میدونم و بازم تشکر از جوابهاتون ولی ببینید من کاملا گیج شدم الان

مخابرات میگه vdsl با فیبر نوریه که تا چند ماه اینده زیرساختاش تکمیل میشه و ممکنه ظرفیتش پر شه سریع و از حالا اقدام کن.

از طرف دیگه یکی از مشاوران انجمن هم مشابه همینو گفت که اگر مخابراتتون سرویس فیبر نوری ارایه میده vdsl تهیه کن.اینم کپچر سوال من و پاسخ مشاور انجمن

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 11
حجم: 52.4 کیلو بایت

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ متوجه نشدم اصلا
    امتیازها
    17,097
    سطح
    83
    2,719
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Saeid59 نمایش پست ها
    من خیلی زحمتتون میدم خودم میدونم و بازم تشکر از جوابهاتون ولی ببینید من کاملا گیج شدم الان

مخابرات میگه vdsl با فیبر نوریه که تا چند ماه اینده زیرساختاش تکمیل میشه و ممکنه ظرفیتش پر شه سریع و از حالا اقدام کن.

از طرف دیگه یکی از مشاوران انجمن هم مشابه همینو گفت که اگر مخابراتتون سرویس فیبر نوری ارایه میده vdsl تهیه کن.اینم کپچر سوال من و پاسخ مشاور انجمن

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 11
حجم: 52.4 کیلو بایت

؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ ؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟ متوجه نشدم اصلا
    VDSL و FTTH دو سرویس جداست.
    اینطور که پیداست خود مخابرات آماده ارائه سرویس VDSL به شما نیست.وگرنه هیچ نیازی به تغییر در زیرساخت منزل شما نیست و روی همون سیم مسی ارائه میشه.
    برای دریافت FTTH نیاز به کابل کشی فیبرنوری تا منزل شما هست.
    خوب الان VDSL آماده نیست شما باید ADSL تهیه کنید دیگه.مشکل کجاست؟ شما اگه همون 400 کیلوبایت براتون کافیه از adsl استفاده کنید.خیلی بیشتر از 400 هم میتونید دریافت کنید.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)