ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    1,137
    سطح
    18
    0
    کاربر جدید

هنگ سیستم و دماهای غیر عادی

با سلام
    من لپ تاپ رو استوک خریدم و بعد یک سال اسپیکر لپتاپ سوخت و بدون اسپیکر سر میکنم و سال بعد گرافیک لپ تاپ مشکل پیدا کرد که با هیت برطرف شد.
    اما هر 4 5 ماه هیت میدادم ومدتی کار میکنه و بعد مشکل دار میشه
    اما ایندفعه بعد یکماه خراب شد و علائمی پیدا کرد که براتون شرح میدم.
    آداپتور صدای ویزش در اومده بود و وقتی گوش میدادم انگار جریانی در حال نشتی بود.
    لپ تاپ بعضی وقتها صدای عمل کردن کنتاکتور رو میداد
    که فهمیدم قراره خبرایی بشه و سیستم خراب بشه
    و چند روز بعد سیستم هنگ کرد وصفحه آبی نمایش داد و ریستارت شد!
    بالا میومد ویندوز ولی یهو 50 درصد نور صفحه میپرید روی 100 درصد و صفحه رفرش میشد انگار ریست شد!
    و این اواخر هم سیستم هنگ کرد و خطهای بنفش رو صفحه ظاهر شد
    الان با همون لپ تاپ دارم کار میکنم و پست میدم و حواسم به دما هست که بالا نره که قاطی میکنه!
    کول پد هم روشنه و کار میکنه

-- قبل اینکه آخرین بار لپ تاپ هنگ کنه تونستم دمای سیستم رو ببینم که در عکس میبینید.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: photo_2019-04-26_07-44-05.jpg
مشاهده: 10
حجم: 163.7 کیلو بایت

--- و سوال دیگه اینکه cpu لپتاپ 2.4 گیگاهرتز هستش ولی 3100 مگاهرتز تا 3200 مگاهرتز چرا استفاده میکنه؟!
    اور کلاک شده؟!
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Screenshot (219).png
مشاهده: 11
حجم: 168.4 کیلو بایت

در آخر میخوام بفهمم واقعا مشکل از چیه؟
    آیا اسپیکر لپتاپ یهو سوخت و کارت گرافیک مشکل پیدا میکنه و این دماها آیا نشانه چی میتونه باشه؟
    چکار کنم بتونم مثل آدم از این لپ تاپ استفاده معمولی بکنم
    با این قیمت های نجومی نمیتونم و هیچی ندارم که هزینه کنم

مدل لپ تاپ : HP 8760w
    کارت گرافیک :Nvidia Quadro 4000m
    سی پی یو : intel Core i7 2760QM
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    والا دوست عزیز

تعداد مشکلاتی که نام بردین خیلی زیاده.

اگر یه مورد دو مورد بود، شاید میشد از راه دور حدس زد فلان قسمت رو چک کنید ولی الان از کارت گرافیک گرفته تا نمایشگر و مادربرد و آداپتورش درگیر مشکلات هستند.

معمولا در لپتاپ ها، اولین قطعه ای که دچار خرابی میشه هارد دیسکه که می توانید با نرم افزار HD Sentinel سلامتش رو چک کنید.

مشکل آداپتور رو میشه با تعویضش (با مدل خودش یا نمونه مشابهش که قدرت توان خروجیش یکی باشه) حل کرد.

در مورد پردازنده، این عمل اورکلاک، به صورت اتوماتیک انجام میگیره و سیستم تشخیص میده در چه فرکانسی پردازنده کار کنه. البته در حالت بیکاری باید فرکانس کاهش پیدا کنه، اگر نکنه از داخل تب Task Manager باید چک کنید کدوم برنامه، پردازنده رو درگیر کرده، و اگر مورد خاصی باشه شاید سیستم ویروس گرفته و نیاز به تغییر ویندوز هست.

در مورد دما، معمولا باید با تعویض خمیر سیلیکن زیر سینک های خنک کننده هر سه سال یک بار، قدرت از دست رفته کولر را به آن برگرداند که یک سرویس کار و یا خودتون اگر وارد باشید می توانید انجام بدین.

در مورد هیت دادن، شنیده بودم یکی دوبار هیت دادن برای رفع مشکل احتمالی اتصالات در لپتاپ های خراب ممکنه فایده داشته باشه ولی این تعدادی که شما هیت دادین احتمال داره به مادربرد آسیب رسیده باشه. این یک حدسه البته.

و در نهایت، خودتون رو از لحاظ روحی آماده کنید ممکنه لپتاپه دیگه درست نشه.
    امتیازها
    1,137
    سطح
    18
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    والا دوست عزیز

تعداد مشکلاتی که نام بردین خیلی زیاده.

اگر یه مورد دو مورد بود، شاید میشد از راه دور حدس زد فلان قسمت رو چک کنید ولی الان از کارت گرافیک گرفته تا نمایشگر و مادربرد و آداپتورش درگیر مشکلات هستند.

معمولا در لپتاپ ها، اولین قطعه ای که دچار خرابی میشه هارد دیسکه که می توانید با نرم افزار HD Sentinel سلامتش رو چک کنید.

مشکل آداپتور رو میشه با تعویضش (با مدل خودش یا نمونه مشابهش که قدرت توان خروجیش یکی باشه) حل کرد.

در مورد پردازنده، این عمل اورکلاک، به صورت اتوماتیک انجام میگیره و سیستم تشخیص میده در چه فرکانسی پردازنده کار کنه. البته در حالت بیکاری باید فرکانس کاهش پیدا کنه، اگر نکنه از داخل تب Task Manager باید چک کنید کدوم برنامه، پردازنده رو درگیر کرده، و اگر مورد خاصی باشه شاید سیستم ویروس گرفته و نیاز به تغییر ویندوز هست.

در مورد دما، معمولا باید با تعویض خمیر سیلیکن زیر سینک های خنک کننده هر سه سال یک بار، قدرت از دست رفته کولر را به آن برگرداند که یک سرویس کار و یا خودتون اگر وارد باشید می توانید انجام بدین.

در مورد هیت دادن، شنیده بودم یکی دوبار هیت دادن برای رفع مشکل احتمالی اتصالات در لپتاپ های خراب ممکنه فایده داشته باشه ولی این تعدادی که شما هیت دادین احتمال داره به مادربرد آسیب رسیده باشه. این یک حدسه البته.

و در نهایت، خودتون رو از لحاظ روحی آماده کنید ممکنه لپتاپه دیگه درست نشه.
    تمام مشکلات رو بیان کردم که سرنخ داده باشم شاید با این توضیحات پی به خرابی اون بخش ببرید.
    هارد سالمه اون مشکلی نیست
    الان مشکل دما هستش که بالا میره و باعث هنگ و منگی سیستم میشه
    انگار لپ تاپ یک مشکل جزئی داره که برای کل قطعات دردسر ساز شده
    دنبال تون مشکل هستم
    چون علائم عجیب و غریبی میبینم
    مثلا گزش دستم هنگام تماس با بدنه لپ تاپ این نکته رو در ذهنم روشن کرده که نکنه باعث همه این ایرادها اتصالی یا سوختن قطعا ای در برد باشه
    راستی کارت گرافیک این لپتاب جدا میشه و مثل pc قابل تعویض هستش
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    سلام، این دمایی که با speed fan گرفتین اگه در حالت نرماله، دمای زیادیه. اگه در حالت فشار کاری باشه بازم لب مرزه. اما شات دیگه ای که گذاشتین و دمای بالای 90 رو نشون میده خیلی غیرعادی و غیرطبیعیه، اگه واقعی باشه دماییه که به هیچ عنوان نباید سیستم رو در اون حالت روشن کنید.
    دمای زیاد میتونه به خاطر گرد و غبار زیاد، خشک شدن خمیر سیلیکون یا استفاده نادرست از خمیر سیلیکون، ناقص بستن خنک کننده، قرار گرفتن در محیط گرم بدون جریان هوا و مشکل در عملکرد فن ها باشه.
    این موارد رو بررسی کنید.
    هیت دادن بیشتر از دوبار دیگه قطعه رو به درد نخور میکنه، حتی اگه با هیت های سوم و چهارم چیپ راه بیوفته بازم دیگه درست کار نمیکنه و عمری براش باقی نمیمونه. خیلی از تعمیرکارها فقط یکبار هیت میدن و دفعه دوم این کار رو قبول نمیکنن.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)