ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

تبلیغات تبلیغات
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9
    امتیازها
    25
    سطح
    1
    6
    کاربر جدید

Exclamation افزایش دمای laptop)cpu core i7 4702MQ) بعد از تعویض خمیر سیلیکن

سلام دوستان
    بعد چهار سال از خرید لپ تاپ خمیر cpu لپ تابم رو عوض کردم.اسم خمیرش Deep cool z3 بود.و متاسفانه بعد از تعویض دمای سی پی یو بیشتر از قبل بالا می رفت در حد 15 تا 20 !!! به ناچار دوباره خمیرش عوض کردم بازم تغییری نکرد.
    بردمش پیش تعمیرکار گفت خمیرت(Deep cool z3) آشغال بوده باید از z9 استفاده میکردی.خلاصه خودش از همون z9 زد وجالبه روی آی سی های سی پی یو و گرافیک غیر آبورد هم پد گرمایی زد.
    .بهش گفتم خود کارخانه نذاشته تو چرا گذاشتی.میگه اینا باید حتما پد گرمایی داشته باشند!.خلاصه باز هم تغییری نکرد و همون افزایش 15 تا 20 درجه به قوت خودش باقی موند.دوباره بردم پیشش گفتم این درست نشد.گفت اشکال از سی پی یو هست ضربه خورده خراب شده.
    دوستان می تونند بگن این یارو راست گفته یا نه اگر نه پس دلیل افزایش دماش چیه؟
    از شدت نگرانی دارم دق می کنم.
    امتیازها
    14,441
    سطح
    77
    2,504
    کاربر انجمن
    با سلام.
    اینکه سی پی یو ضربه خورده باشه و باعث کارکردن اون در دمای بالاتر شده باشه فکر میکنم حرف درستی نباشه. حالا دوستان نظرات تخصصی تر ارائه خواهند کرد.
    ولی من یک تجربه مشابه داشتم گفتم با شما در میان بگذارم شاید به دردتون بخوره.
    زمانی که قصد تعویض خمیر لپ تاپ رو داشتم، با وجود از خمیر بسیار باکیفیت کولر مستر استفاده کرده بودم، ولی دمای گرافیک به شدت بالا رفته بود.چندین بار لپ تاپ رو باز و بسته کردم و مجددا خمیر با روش های مختلف اعمال کردم ولی فایده نداشت. بعد از چند روز درگیری و فکر کردن به این موضوع متوجه شدم که اشکال از برچسب مشکی رنگی هست که دور هیت سینگ مربوط به گرافیک چسبانده بودند. اون برچسب بین چیپ گرافیک و هیت سینک میموند و مانع از تماس کامل هیت سینک و چیپست میشد. اون نوار مشکی رنگ که مثلا عایق بود برای جلوگیری از اتصالی در قطعات ریز کنار چیپست با هیت سینک رو جدا کردم و مشکل کاملا برطرف شد. مثل همین نوار رو سی پی یو هم داشت ولی برای سی پی یو خیلی فضای آزاد داشت که این مشکل پیش نمی آمد.البته من برای احتیاط اون نوار رو هم کندم.
    شاید ممکن باشه برای شما هم چنین مشکلی پیش آمده باشه. اگه به خود هیت سینک چیزی نچسبیده شاید این پد هایی که جدیدا نصب کردید بین هیت سینک و چیپ قرار میگیره.
    البته این فقط یک احتمال کوچک هست و دلایل دیگه ای هم میتونه دخیل باشه که دوستان دیگر خدمت شما خواهند گفت.
    موفق باشید. به امید حل مشکل تون.
    امتیازها
    25
    سطح
    1
    6
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Arthur نمایش پست ها
    با سلام.
    اینکه سی پی یو ضربه خورده باشه و باعث کارکردن اون در دمای بالاتر شده باشه فکر میکنم حرف درستی نباشه. حالا دوستان نظرات تخصصی تر ارائه خواهند کرد.
    ولی من یک تجربه مشابه داشتم گفتم با شما در میان بگذارم شاید به دردتون بخوره.
    زمانی که قصد تعویض خمیر لپ تاپ رو داشتم، با وجود از خمیر بسیار باکیفیت کولر مستر استفاده کرده بودم، ولی دمای گرافیک به شدت بالا رفته بود.چندین بار لپ تاپ رو باز و بسته کردم و مجددا خمیر با روش های مختلف اعمال کردم ولی فایده نداشت. بعد از چند روز درگیری و فکر کردن به این موضوع متوجه شدم که اشکال از برچسب مشکی رنگی هست که دور هیت سینگ مربوط به گرافیک چسبانده بودند. اون برچسب بین چیپ گرافیک و هیت سینک میموند و مانع از تماس کامل هیت سینک و چیپست میشد. اون نوار مشکی رنگ که مثلا عایق بود برای جلوگیری از اتصالی در قطعات ریز کنار چیپست با هیت سینک رو جدا کردم و مشکل کاملا برطرف شد. مثل همین نوار رو سی پی یو هم داشت ولی برای سی پی یو خیلی فضای آزاد داشت که این مشکل پیش نمی آمد.البته من برای احتیاط اون نوار رو هم کندم.
    شاید ممکن باشه برای شما هم چنین مشکلی پیش آمده باشه. اگه به خود هیت سینک چیزی نچسبیده شاید این پد هایی که جدیدا نصب کردید بین هیت سینک و چیپ قرار میگیره.
    البته این فقط یک احتمال کوچک هست و دلایل دیگه ای هم میتونه دخیل باشه که دوستان دیگر خدمت شما خواهند گفت.
    موفق باشید. به امید حل مشکل تون.
    خیلی ممنون از راهنمایی و انتقال تجربیاتتون.
    خدا رو شکر مشکلم حل شد تعمیکار یا به عمد یا از روی ناآگاهی روی آی سی های اطراف cpu و gpu پد گرمایی گذاشته بود که اونا رو کندم.قبلش هم یه کلیپ مربوط به نحوه صحیح زدن خمیر روی cpu از سایت آپارات دیده بودم که واقعا خیلی کمکم کرد.اینم لینکش شاید برای شما هم جالب باشه:
    https://www.aparat.com/v/xsev4/%D9%8...B1%D8%AF%DA%A9
    ******فقط یه سوال مهم دارم الان دمای cpu لپ تاپم تازه برگشته سر جای اولش یعنی هنوز نسبت به وضعیت اولش بهبود چندانی نیافته.به نظر شما اگر خمیر حرارتی رو عوض کنم دمای cpu بهتر نمیشه؟(خمیر فعلی deep cool z3)
    اصلا این خمیر z3 برای cpu چهار هسته ای هزول جوابگو هست؟
    امتیازها
    80,172
    سطح
    100
    39,535
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    به هیچ عنوان Z3 خمیر سیلیکن خوبی نیست.
    Userbenchmarks: Gaming: 91% Desktop: 141%Workstation: 123%
    امتیازها
    14,441
    سطح
    77
    2,504
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan0e نمایش پست ها
    خیلی ممنون از راهنمایی و انتقال تجربیاتتون.
    خدا رو شکر مشکلم حل شد تعمیکار یا به عمد یا از روی ناآگاهی روی آی سی های اطراف cpu و gpu پد گرمایی گذاشته بود که اونا رو کندم.قبلش هم یه کلیپ مربوط به نحوه صحیح زدن خمیر روی cpu از سایت آپارات دیده بودم که واقعا خیلی کمکم کرد.اینم لینکش شاید برای شما هم جالب باشه:
    https://www.aparat.com/v/xsev4/%D9%8...B1%D8%AF%DA%A9
    ******فقط یه سوال مهم دارم الان دمای cpu لپ تاپم تازه برگشته سر جای اولش یعنی هنوز نسبت به وضعیت اولش بهبود چندانی نیافته.به نظر شما اگر خمیر حرارتی رو عوض کنم دمای cpu بهتر نمیشه؟(خمیر فعلی deep cool z3)
    اصلا این خمیر z3 برای cpu چهار هسته ای هزول جوابگو هست؟
    سلام مجدد
    خداروشکر که مشکل تون حل شد.
    خمیر z3 خمیر بدی نیست.ولی فقط به درد سیستم های قدیمی و پنتیوم و کم ارزش میخوره.
    برای لپ تاپ از خمیر های باکیفیت مثل cooler master mastergel pro یا خمیر معروف نوکتوآ و سایر برند های معروف که ترجیحا کمی سفت باشند و طول عمر بالا داشته باشند استفاده کنید.خمیر گرین هم فکر میکنم گزینه مناسبی باشه.هر چند دوستان دیگر باید نظر بدهند و در مورد این خمیر اطلاعات کافی ندارم.
    موفق باشید.
    امتیازها
    25
    سطح
    1
    6
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    به هیچ عنوان Z3 خمیر سیلیکن خوبی نیست.
    مرسی. فقط یک سوال خمیر
    Cooler Master MasterGel Pro مثل خمیرهای دیپ کول عایق الکتریسیته هست؟

امتیازها
    80,172
    سطح
    100
    39,535
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsan0e نمایش پست ها
    مرسی. فقط یک سوال خمیر
    Cooler Master MasterGel Pro مثل خمیرهای دیپ کول عایق الکتریسیته هست؟
    بله عایقه.
    Userbenchmarks: Gaming: 91% Desktop: 141%Workstation: 123%
    امتیازها
    25
    سطح
    1
    6
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    بله عایقه.
    ممنون.
نمایش نتایج: از 1 به 9 از 9

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)