ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

موضوع: مشکل بایوس

امتیازها
    520
    سطح
    10
    5
    کاربر انجمن

مشکل بایوس

با سلام
    بنده امروز ویندوز 10 نصب کردم. مشکلی که هست اینکه هر بار بعد از خاموش شدن و روشن کردن مجدد به جای اینکه ویندوز بالا بیاد قسمت Americam Megatrends میاد و علاوه بر اینکه پایین نوشته !CPU Fan Error مینویسه Press F1 to Run SETUP و هر بار باید کلید F1 رو بزنم و وارد صفحه بایوس میشه و باید کلید F8 بوت منو رو بزنم تا ویندوز بالا بیاد. لطفا راهنمایی کنید که برای برطرف کردن این مشکلات باید چکار کنم
    با تشکر
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط B12110 نمایش پست ها
    با سلام
    بنده امروز ویندوز 10 نصب کردم. مشکلی که هست اینکه هر بار بعد از خاموش شدن و روشن کردن مجدد به جای اینکه ویندوز بالا بیاد قسمت Americam Megatrends میاد و علاوه بر اینکه پایین نوشته !CPU Fan Error مینویسه Press F1 to Run SETUP و هر بار باید کلید F1 رو بزنم و وارد صفحه بایوس میشه و باید کلید F8 بوت منو رو بزنم تا ویندوز بالا بیاد. لطفا راهنمایی کنید که برای برطرف کردن این مشکلات باید چکار کنم
    با تشکر
    باتری مادربورد را تعویض کنید

Sent from my C6833 using Tapatalk

امتیازها
    520
    سطح
    10
    5
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    باتری مادربورد را تعویض کنید

Sent from my C6833 using Tapatalk
    این مادربرد جدیدم هست و نو خریدم چرا باتری رو عوض کنم. مگه خرابه ؟بعد قبلش گفتم در همون صفحه ای که میاد پایین نوشته ارور فن Cpu ولی وقتی وارد صحفه بایوس میشه دمای Cpu در حد ۳۰ درجه ست
    امتیازها
    520
    سطح
    10
    5
    کاربر انجمن
    از کارشناسان محترم خواهشمندم لطفا سریع تر بنده رو راهنمایی کنند تا این مشکلات حل بشه. چون نیاز فوری به راهنمایی دارم
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    با سلام
    با تشکر
    درود

برای یکی از سیستم های شرکتمون همین مشکل پیش اومده با نصب فن جدید سازگار به سوکت پردازنده این مشکل بر طرف شد.

شما وارد بخش بایوس بشید و در بخش اطلاعات یا Overview ببینید فن شما سیستم به درستی شناسایی می کنه یا نه .
    امتیازها
    520
    سطح
    10
    5
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط SPARC نمایش پست ها
    درود

برای یکی از سیستم های شرکتمون همین مشکل پیش اومده با نصب فن جدید سازگار به سوکت پردازنده این مشکل بر طرف شد.

شما وارد بخش بایوس بشید و در بخش اطلاعات یا Overview ببینید فن شما سیستم به درستی شناسایی می کنه یا نه .
    با سلام
    خیلی ممنونم از راهنمایی شما. با توجه به راهنمایی که شما فرمودید بنده سیم برق فن پردازنده رو از سوکت برق پایینی جدا کردم و به سوکت بالایی وصل کردم و مشکل حل شد.
    مسئله دیگه اینکه خمیر سیلیکونی که خود کارخانه از اول روی فن پردازنده زده برای چند وقت کافیه؟ چون بنده از خمیر سیلیکون دیگه ای استفاده نکردم چون خود فن پردازنده سیلیکون داشت.
    بعدی اینکه لزومی داره که بنده ویندوز 10 رو آپدیت کنم؟ بنده یک ویندوز 10 نسخه April 2018 Update Version 1803 رو به صورت DVD خریدم و نصب کردم. واقعا احتیاجی هست آپدیت کنم؟
    با تشکر
    امتیازها
    520
    سطح
    10
    5
    کاربر انجمن
    در ضمن بنده آنتی ویروس خاصی هم نصب نکردم. همیشه قبل از این می دیدم که آنتی ویروس بعد از چند روز که آپدیت قبلیش تموم میشد و احتیاج به آپدیت جدید پیدا می کرد و دسترسی به اینترنت هم نداشت که آپدیت بشه، انگار آنتی ویروس بی اثر و بی خاصیت میشه و وجودش فرق خاصی نداشته. اینکه آنتی ویروس نصب باشه خیلی اهمیت داره؟
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    با سلام
    خیلی ممنونم از راهنمایی شما. با توجه به راهنمایی که شما فرمودید بنده سیم برق فن پردازنده رو از سوکت برق پایینی جدا کردم و به سوکت بالایی وصل کردم و مشکل حل شد.
    مسئله دیگه اینکه خمیر سیلیکونی که خود کارخانه از اول روی فن پردازنده زده برای چند وقت کافیه؟ چون بنده از خمیر سیلیکون دیگه ای استفاده نکردم چون خود فن پردازنده سیلیکون داشت.
    بعدی اینکه لزومی داره که بنده ویندوز 10 رو آپدیت کنم؟ بنده یک ویندوز 10 نسخه April 2018 Update Version 1803 رو به صورت DVD خریدم و نصب کردم. واقعا احتیاجی هست آپدیت کنم؟
    با تشکر
    درود

خدا رو شکر، بله بعد از مدتی باید خمیر سیلیکون مربوطه را تعویض کنید تا دفع حرارت بهتر انجام گیرد.

از برندهایی مانند: Noctua یا Deep Cool خریداری کنید ( خمیر حرارتی)

قطعا بنده پیشنهاد می کنم به نسخه جدید ویندوز 10 مهاجرت کنید تا ویژگی های جدید آن استفاده کنید. با توجه به این که تمامی شرکت های سخت افزاری و نرم افزار از سیستم عامل جدید ویندوز 10 پشتیبانی می کنند حتی برخی از بازی ها از Build جدید ویندوز 10 قابل اجرا هستند و بروی نسخه های قدیمی اجرا نمی شوند.

نصب آنتی ویروس قطعا تاثیر گذار هستش شما رو در مقابل نرم افزارهای مخرب محصون می داره. انتی ویروس قرار گرفت شده درون سیستم عامل ویندوز کاملا برای کاربران خانگی مناسب هستش و نیازی به نصب انتی ویروس جداگانه نیستش.
    امتیازها
    520
    سطح
    10
    5
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط SPARC نمایش پست ها
    درود

خدا رو شکر، بله بعد از مدتی باید خمیر سیلیکون مربوطه را تعویض کنید تا دفع حرارت بهتر انجام گیرد.

از برندهایی مانند: Noctua یا Deep Cool خریداری کنید ( خمیر حرارتی)

قطعا بنده پیشنهاد می کنم به نسخه جدید ویندوز 10 مهاجرت کنید تا ویژگی های جدید آن استفاده کنید. با توجه به این که تمامی شرکت های سخت افزاری و نرم افزار از سیستم عامل جدید ویندوز 10 پشتیبانی می کنند حتی برخی از بازی ها از Build جدید ویندوز 10 قابل اجرا هستند و بروی نسخه های قدیمی اجرا نمی شوند.

نصب آنتی ویروس قطعا تاثیر گذار هستش شما رو در مقابل نرم افزارهای مخرب محصون می داره. انتی ویروس قرار گرفت شده درون سیستم عامل ویندوز کاملا برای کاربران خانگی مناسب هستش و نیازی به نصب انتی ویروس جداگانه نیستش.
    با سلام
    ممنونم. بعد از چه مدتی باید خمیر سیلیکون رو تعویض کرد؟ و برای بروزرسانی ویندوز بایدبه کدوم قسمت رفت و آیا بعد از آپدیت تنظیمات به هم میخوره ؟ البته نتظیماتی خاصی ندارم
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    با سلام
    ممنونم. بعد از چه مدتی باید خمیر سیلیکون رو تعویض کرد؟ و برای بروزرسانی ویندوز بایدبه کدوم قسمت رفت و آیا بعد از آپدیت تنظیمات به هم میخوره ؟ البته نتظیماتی خاصی ندارم
    هر سه سال یک بار
    ویندوز 10 به صورت اتوماتیک به روز رسانی می کنه.
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)