ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    امتیازها
    4,337
    سطح
    41
    0
    کاربر جدید

مشاوره جهت خرید هارد لپ تاپی 500 گیگ یا هارد ssd

وقت بخیر دوستان
    من هاردم بدسکتور گرفته و میخوام هاردمو عوض کنم
    سوال اولم اینه که چطوری بفهمم مارک هارد لپ تاپم چیه؟
    دوم اینکه چه نوع هاردی باید بگیرم براش؟چون دیدم میگن هارد لپ تاپی سایزش فرق داره و sata و این چیزاشم حالیم نشد.تو دیجی کالا سرچ میزنه تو فیلترهای جستجو همچین چیزایی میاره اما نمیدونم چی هستن.یه راهنمایی دقیق بکنین من بدونم
    سوم اینکه چه مارکی بگیرم که واقعا خوب باشه؟500گیگ میخوام
    چهارم اینکه هارد رو خریدم باید چکار کنم دقیقا؟هاردو جا بزنم سیستمو روشن کنم بعد تعویض ویندوز؟یا نیازه تو بایوس تنظیمات انجام بشن؟
    پنجم اینکه هارد ssd دوس دارم بگیرم ولی حجم پایینش هم ظرفیتش کمه برام هم اینکه ظرفیت بالاش گرونه.اینم چه مارک و مدلی خوبه؟و اینکه ایا میشه رو لپ تاپ هم هارد اینترنال ssd داشت هم اینترنال هارد دیسک؟چون یکی گفت جای dvd رایتر یه داک میزنن و هارد دیسکو روش سوار میکنن

و در آخر اون مدلهایی که مدنظرتون هست با قیمت برام لینکشو بدین من بخونم
    دمتونم گرم
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    سلام

مدل هارد رو میتونید از داخل برنامه HD Tunes یا Speccy مشاهده کنید.

برای اینکه خیالتون راحت باشه، هارد 2.5 اینچی با ضخامت 7 میلیمتری بگیرید که به همه مدل لپتاپ می خوره.

برند Western Digital و Toshiba خوب هستند.

هارد رو خریدین پشت لپتاپ رو باز می کنید و عوضش می کنید، سرچ کنید نحوه باز کردن مدل لپتاپتون رو در Youtube شاید کسی مشابهش رو داشته باشه بتونید از طریق اون ویدیو کمک بگیرید.

اگر میخواین اس اس دی بگیرید پیشنهاد من Samsung 860 Evo 250G هستش، به قیمت 700 تومن.

استفاده از داک هارد برای رایتر، یه مقدار دردسر داره از این نظر که رایتر ها سایز های مختلفی دارند، ممکنه داکی که تهیه می کنید به سایز رایتر شما نخوره.

بهترین کار اینه اس اس دی بخیرید و از یک هارد اسکترنال برای نگه داری فایل ها استفاده کنید.
    امتیازها
    4,337
    سطح
    41
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    سلام

مدل هارد رو میتونید از داخل برنامه HD Tunes یا Speccy مشاهده کنید.

برای اینکه خیالتون راحت باشه، هارد 2.5 اینچی با ضخامت 7 میلیمتری بگیرید که به همه مدل لپتاپ می خوره.

برند Western Digital و Toshiba خوب هستند.

هارد رو خریدین پشت لپتاپ رو باز می کنید و عوضش می کنید، سرچ کنید نحوه باز کردن مدل لپتاپتون رو در Youtube شاید کسی مشابهش رو داشته باشه بتونید از طریق اون ویدیو کمک بگیرید.

اگر میخواین اس اس دی بگیرید پیشنهاد من Samsung 860 Evo 250G هستش، به قیمت 700 تومن.

استفاده از داک هارد برای رایتر، یه مقدار دردسر داره از این نظر که رایتر ها سایز های مختلفی دارند، ممکنه داکی که تهیه می کنید به سایز رایتر شما نخوره.

بهترین کار اینه اس اس دی بخیرید و از یک هارد اسکترنال برای نگه داری فایل ها استفاده کنید.
    الان دیجی کالا یه ssd گذاشته با تخفیف ویژه.نظر شما چیه؟بخرمش؟
    مشخصات، قیمت و خرید اس اس دی اینترنال وسترن دیجیتال مدل Green PC WDS120G2G0A ظرفیت 120 گیگابایت | دیجی‌کالا
    چون 700تومن واسم زیاده سامسونگ بخرم
    این ssd رو لپ تاپم جواب میده؟چون نوشته ساتا3 .برا من ساتا 2 هست فکر کنم
    http://uupload.ir/files/wz54_1.jpg
    http://uupload.ir/files/voh1_2.jpg
    والا من بودجه محدودی دارم.نهایت 400 تومن.دیگه زور بزنم با چک و لگد 500 تومن
    راستش من دلم نمیاد dvdرایتر رو بردارم و جاش هارد دیسک بذارم.الان 2تا سوال برام پیش میاد:
    یکی اینکه اگه هارد دیسک اینترنال رو بیرون از لپ تاپ و دخل داک و روی میز لپ تاپم جا بزنم و با پورت usb به سیستم وصل کنم مشکلی بوجود میاد؟اگه جای dvdرایتر بذارم چطوری به سیستم وصل میشه؟بازم با پورت usb یا خودش داخل لپ تاپ سیم پیچی داره؟(با توجه به اینکه سرجای اصلی به فرض ssd بزنیم)
    مورد دوم اینکه اگه در جای اصلی ssd بزنم پیشنهاد نمکینین هارد اکسترنال بگیرم و با Usb به لپ تاپ وصل کنم؟(باتوجه به اینکه نمیخوام dvd رایتر رو دست بزنم)فرقش با هارددیسک اینترنال تو سرعت چقده؟چشم گیره؟
    آیا هارد ssd رو میشه پارتیشن بندی کرد؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    خوب ببین اون مدل اس اس دی گرین خیلی افتضاحه، اصلا نخری بهتره.

با توجه به بودجه ای که داری من نظرم روی این مدل هست.

خیلی بهتره چون میدونم 120 گیگ خیلی کمه.

به نظر منم از داک استفاده نکن.

میتونی این هارد رو براش قاب بگیری روی میز ازش استفاده کنی. یا اینکه هارد اکسترنال بگیری، سرعتش بستگی به سرعت درگاه USB داره اگر لپتاپت USB 3 داشته باشه سرعت خوبی خواهی داشت اگر نه، که خوب، به اندازه USB2 خواهد بود
    یادت باشه، نمیتونی روی هارد اکسترنال برنامه نصب کنی، فقط میتونی ازش به عنوان آرشیو استفاده کنی. مثلا فیلم و MP3 و فایل روش بریزی.

میتونی SSD رو هم پارتیشن بندی کنی ولی نیازی نیست.
    امتیازها
    4,337
    سطح
    41
    0
    کاربر جدید
    خوب ببین اون مدل اس اس دی گرین خیلی افتضاحه، اصلا نخری بهتره.

با توجه به بودجه ای که داری من نظرم روی این مدل هست.

خیلی بهتره چون میدونم 120 گیگ خیلی کمه.

به نظر منم از داک استفاده نکن.

میتونی این هارد رو براش قاب بگیری روی میز ازش استفاده کنی. یا اینکه هارد اکسترنال بگیری، سرعتش بستگی به سرعت درگاه USB داره اگر لپتاپت USB 3 داشته باشه سرعت خوبی خواهی داشت اگر نه، که خوب، به اندازه USB2 خواهد بود
    یادت باشه، نمیتونی روی هارد اکسترنال برنامه نصب کنی، فقط میتونی ازش به عنوان آرشیو استفاده کنی. مثلا فیلم و MP3 و فایل روش بریزی.

میتونی SSD رو هم پارتیشن بندی کنی ولی نیازی نیست.
    چرا افتضاحه؟همه جا که تعریف میکنن ازش.اگه بدی خاصی داره بگین
    اگه ssd با حجم 240 هم بگیرم کمه.حجم بیشترم قیمت بالاست.پس مجبورم یه ssd با حجم 120 بگیرم و برای فایل ها هم یه هارد دیسک جدا(حالا اینترنال یا اکسترنال) بگیرم.فقط بین این 2تا موندم
    لپ تاپم پورت usb3 داره 2تا ومشکلی نیست اما همه میگن جای dvdرایتر بزن و روی کدی سوار کن راحته.دلیل مخالفت شما با این قضیه چیه؟
    2تا سوالم دارم جواب بدی ممنون میشم
    یکی اینکه این ssdها ساتا 3 هستن و من مشخصات لپ تاپم زده ساتا 2.آیا جوابگو هستش یا نه؟اگه نیست الکی نخرم رو دستم بمونه
    دوم اینکه جای dvdرایتر بزنم یا هارد اکسترنال بزنم تو سرعت فرقی دارن این 2تا؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط ehsas1 نمایش پست ها
    چرا افتضاحه؟همه جا که تعریف میکنن ازش.اگه بدی خاصی داره بگین
    اگه ssd با حجم 240 هم بگیرم کمه.حجم بیشترم قیمت بالاست.پس مجبورم یه ssd با حجم 120 بگیرم و برای فایل ها هم یه هارد دیسک جدا(حالا اینترنال یا اکسترنال) بگیرم.فقط بین این 2تا موندم
    لپ تاپم پورت usb3 داره 2تا ومشکلی نیست اما همه میگن جای dvdرایتر بزن و روی کدی سوار کن راحته.دلیل مخالفت شما با این قضیه چیه؟
    2تا سوالم دارم جواب بدی ممنون میشم
    یکی اینکه این ssdها ساتا 3 هستن و من مشخصات لپ تاپم زده ساتا 2.آیا جوابگو هستش یا نه؟اگه نیست الکی نخرم رو دستم بمونه
    دوم اینکه جای dvdرایتر بزنم یا هارد اکسترنال بزنم تو سرعت فرقی دارن این 2تا؟
    سوال اول، بله جوابگو هست، درسته نمیتوانید از حداکثر سرعت استفاده کنید اما اینقدری تفاوت در سرعت مشاهده خواهید کرد که ارزش استفاده از اس اس دی رو داره.

سوال دوم رو نمیتونم پاسخ دقیق بدم، بعضی لپتاپ ها از درگاه SATA I برای رایتر استفاده می کنند که در صورتی که کدی استفاده کنید و هارد دیسک بهش وصل کنید سرعتش نصف خواهد شد و ارزش هزینه ای که گردین رو نداره. از این جهت من با داستان استفاده از هارد اکسترنال موافق ترم.
    امتیازها
    4,337
    سطح
    41
    0
    کاربر جدید
    سوال اول، بله جوابگو هست، درسته نمیتوانید از حداکثر سرعت استفاده کنید اما اینقدری تفاوت در سرعت مشاهده خواهید کرد که ارزش استفاده از اس اس دی رو داره.

سوال دوم رو نمیتونم پاسخ دقیق بدم، بعضی لپتاپ ها از درگاه SATA I برای رایتر استفاده می کنند که در صورتی که کدی استفاده کنید و هارد دیسک بهش وصل کنید سرعتش نصف خواهد شد و ارزش هزینه ای که گردین رو نداره. از این جهت من با داستان استفاده از هارد اکسترنال موافق ترم.
    الان 2مدل سلیکون نشونت میدم ببین اینا خوبن بگیرم
    مشخصات، قیمت و خرید اس اس دی اینترنال سیلیکون پاور مدل Slim S55 ظرفیت 120 گیگابایت | دیجی‌کالا
    مشخصات، قیمت و خرید اس اس دی اینترنال SATA3.0 سیلیکون پاور مدل Ace A55 ظرفیت 128 گیگابایت | دیجی‌کالا

واقعا گیج شدم چی بگیرم.یکی میگه وسترن یکی میگه ترنسند یکی میگه سلیکون و.... .اصن بدجور قاطی کردم چی بگیرم

یه سوال دیگه.اینایی که 120 یا 128 گیگ هستن چقدشون در دسترسه؟240 گیگی ها چقد در دسترسن؟

الان دارم فکر میکنم یه 240 گیگ بگیرم و هارددیسک فعلی رو برای فایلهای غیرمهمی که نیاز دارم نگه دارم فعلا تا بعدا یه هارد بخرم
    البته بدونم چقد از 240گیگ در دسترسه
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    درود

قطعا خرید هارددیسک از برند وسترن دیجیتال تایید می کنم ولی برای خرید SSD قطعا برند SAMSUNG .

چقدر می خواهی هزینه کنید، حداکثر بودجه ؟
    امتیازها
    4,337
    سطح
    41
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط SPARC نمایش پست ها
    درود

قطعا خرید هارددیسک از برند وسترن دیجیتال تایید می کنم ولی برای خرید SSD قطعا برند SAMSUNG .

چقدر می خواهی هزینه کنید، حداکثر بودجه ؟
    بودجه 500 ولی تا 600هم شاید راه داشت باشه

https://www.digikala.com/product/dkp...AA#/tab-params
    این چطوره؟
    فعلا همینو بگیرم تا بعدا یه هارد دیسک بگیرم
    نظر شما چیه؟
    من پولم به سامسونگ نمیرسه
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    درود

بله این مدل انتخابی شما خوب هستش نسل جدید SSD های S.P می باشد.
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)