ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19

موضوع: پردازنده

امتیازها
    520
    سطح
    10
    5
    کاربر انجمن
    عرض سلام مجدد خدمت علما و صلحای عزیز و محترم
    بنده عرض کردم که الان این پردازنده رو خریدم و کار از کار گذشته. الان دیگه وقت این نیست که شما بخواید به بنده درباره انتخاب قطعه مشاوره بدید چون قبلا همه قطعات کامپیوتر به جز رم خریده شده. قبل از این مادربرد Asus Prime B250 pro LGA 1151 رو تهیه کردم. من قصدم این نیست که حتما بازی های روز رو اجرا کنم البته خیلی دوست دارم اما فعلا شرایط بازار و گرانی قطعات اجازه نمیده. بنده هنوز بازی های سه چهار سال اخیر مثل همین ویچر و GTA V رو بازی نکردم. قصدم اینه که سیستم متوسطی ببندم و فعلا امثال همین بازی هایی که نام بردم رو بتونم نصب کنم. کارت گرافیک 1060 OC 6GB رو هم تهیه کردم. همین قطعاتی که از نظر شما ضعیف و سطح پایین میاد تا همین جای کار که هنوز رم هم نخریدم هفت میلیون برای بنده خرج برداشته که اگه بخوام رم رو هم بخرم لابد به هشت میلیون میرسه تازه اگه دلار در همین قیمت ثابت بمونه. درثانی تا اونجایی که بنده تحقیق کردم و از کارشناسان مختلف پرسیدم اون قطعه ای که نقش اصلی رو در اجرای بازی داره کارت گرافیکه نه پردازنده. قبول دارم که پردازنده هم تا حدی مهمه ولی تا جایی بنده تحقیق کردم برای اجرای بازی های مد نظر بنده یک کارت گرافیک 1050 به بالا یک رم هشت گیگ و یک پردازنده متوسط کافیه. مبحث كامپیوتر علی ما شاء الله پر از کارشناس و استاد و پرفوسور هست اما بنده نمیدونم چرا نظر و راهنمایی هر کدوم از این اساتید با نظر بقیه اساتید فرق می کنه و اساتید محترم هر کدوم نظر خاص خودشون رو دارند که گاهی نظر بعضی از پرفوسور ها با نظر بعضی دیگه ۱۸۰ درجه تفاوت داره. بنده قبل از اینکه این پردازنده Intel Pentium G4400 رو بگیرم با کارشناس های مشاوره تلفنی هوشمند کامپیوتر مشورت کردم و اون پرفسوری که به بنده مشاوره داد فرمود CPU فوق الذکر می تونه بازی هایی که با پردازنده های چهار هسته ای معماری نسل قبل اجرا میشدند رو اجرا کنه چون این CPU با معماری نسل شش ساخته شده . در سایت دیجی کالا هم که بنده این CPU رو از اون سایت خریدم در قسمت نظرات کاربران که راجع این CPU نظر داده بودند چند نفر گفته بودند که این پردازنده از نظر قدرت با پردازنده Core i3 6100 تفاوت زیادی نداره و اونها تونستند با این پردازنده و کارت 1050ti اکثر بازی ها مثل فارکرای 5 رو با رزولوشن 1080 و گرافیک الترا بازی کنند. بنده هم رو حساب همین حرف ها و مشاوره اون کارشناس سرویس تلفنی هوشمند این سی پی یو رو خریدم.
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط B12110 نمایش پست ها
    عرض سلام مجدد خدمت علما و صلحای عزیز و محترم
    بنده عرض کردم که الان این پردازنده رو خریدم و کار از کار گذشته. الان دیگه وقت این نیست که شما بخواید به بنده درباره انتخاب قطعه مشاوره بدید چون قبلا همه قطعات کامپیوتر به جز رم خریده شده. قبل از این مادربرد Asus Prime B250 pro LGA 1151 رو تهیه کردم. من قصدم این نیست که حتما بازی های روز رو اجرا کنم البته خیلی دوست دارم اما فعلا شرایط بازار و گرانی قطعات اجازه نمیده. بنده هنوز بازی های سه چهار سال اخیر مثل همین ویچر و GTA V رو بازی نکردم. قصدم اینه که سیستم متوسطی ببندم و فعلا امثال همین بازی هایی که نام بردم رو بتونم نصب کنم. کارت گرافیک 1060 OC 6GB رو هم تهیه کردم. همین قطعاتی که از نظر شما ضعیف و سطح پایین میاد تا همین جای کار که هنوز رم هم نخریدم هفت میلیون برای بنده خرج برداشته که اگه بخوام رم رو هم بخرم لابد به هشت میلیون میرسه تازه اگه دلار در همین قیمت ثابت بمونه. درثانی تا اونجایی که بنده تحقیق کردم و از کارشناسان مختلف پرسیدم اون قطعه ای که نقش اصلی رو در اجرای بازی داره کارت گرافیکه نه پردازنده. قبول دارم که پردازنده هم تا حدی مهمه ولی تا جایی بنده تحقیق کردم برای اجرای بازی های مد نظر بنده یک کارت گرافیک 1050 به بالا یک رم هشت گیگ و یک پردازنده متوسط کافیه. مبحث كامپیوتر علی ما شاء الله پر از کارشناس و استاد و پرفوسور هست اما بنده نمیدونم چرا نظر و راهنمایی هر کدوم از این اساتید با نظر بقیه اساتید فرق می کنه و اساتید محترم هر کدوم نظر خاص خودشون رو دارند که گاهی نظر بعضی از پرفوسور ها با نظر بعضی دیگه ۱۸۰ درجه تفاوت داره. بنده قبل از اینکه این پردازنده Intel Pentium G4400 رو بگیرم با کارشناس های مشاوره تلفنی هوشمند کامپیوتر مشورت کردم و اون پرفسوری که به بنده مشاوره داد فرمود CPU فوق الذکر می تونه بازی هایی که با پردازنده های چهار هسته ای معماری نسل قبل اجرا میشدند رو اجرا کنه چون این CPU با معماری نسل شش ساخته شده . در سایت دیجی کالا هم که بنده این CPU رو از اون سایت خریدم در قسمت نظرات کاربران که راجع این CPU نظر داده بودند چند نفر گفته بودند که این پردازنده از نظر قدرت با پردازنده Core i3 6100 تفاوت زیادی نداره و اونها تونستند با این پردازنده و کارت 1050ti اکثر بازی ها مثل فارکرای 5 رو با رزولوشن 1080 و گرافیک الترا بازی کنند. بنده هم رو حساب همین حرف ها و مشاوره اون کارشناس سرویس تلفنی هوشمند این سی پی یو رو خریدم.
    دوست عزیز پردازنده شما برای 1060 گلوگاه هست! تقریبا 60 درصد یا بیشتر در کارایی تاثیر گذار خواهد بود.

Sent from my C6833 using Tapatalk

امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    پردازنده های پیشنهادی برای رفع گلوکاهبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: _20190104_001357.jpeg
مشاهده: 13
حجم: 58.6 کیلو بایت

امتیازها
    520
    سطح
    10
    5
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها

سلام
    از راهنمایی شما ممنونم. اما این پردازنده هایی که پیشنهاد شد با سوکت 1151 و چیپست B250 سازگاری دارند? درثانی منظور شما اینه که بنده این پردازنده G4400 که خریدم رو کنار بزارم یا بفروشم (که قطعا اگه بخوان بخرند هم با ضرر زیاد از من میخرند) و دوباره یک سی پی یو جدید بخرم? قیمت سی پی یو های core i7 الان در حدود چهار میلیون به بالاست. من دیگه توان خرید یک سی پی یو چهار میلیونی رو ندارم
    امتیازها
    520
    سطح
    10
    5
    کاربر انجمن

پردازنده هایی که پیشنهاد شد مخصوصا سري core i7 که در این لیست بودند به جز 6700 ما بقی سوکت های 1150 و 1155 هستند و برای بنده غیر قابل استفاده اند . و خیلی هم در بازار موجود نیستند. پردازنده مورد نیاز بنده باید سوکت 1151 باشه
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    پردازنده هایی که پیشنهاد شد مخصوصا سري core i7 که در این لیست بودند به جز 6700 ما بقی سوکت های 1150 و 1155 هستند و برای بنده غیر قابل استفاده اند . و خیلی هم در بازار موجود نیستند. پردازنده مورد نیاز بنده باید سوکت 1151 باشه
    خب دیگه دوست عزیز حقیقته. پردازنده شما با این کارت گرافیک هیچ کارایی نداره 60 درصد performance سیستم شما کاهش پیدا کرده.
    اینم لینک ماشین حساب گلوگاه. https://thebottlenecker.com/calculator
    شما با این گرافیک باید تو GTA V حدود 60 فریم بگیری ولی اگه نصب کنید بازی رو و تست کنید میبینید که زیر 40 فریم میده.

امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    شما یه i3 یا i5 هم بگیری قسمت عمده ی مشکل ت حل میشه ..... نه 100 درصد ولی میری بالای 85 درصد پرفورمنس .....

خدا رو شکر ایمان اوردید .....

بفروشید .... بگید استفاده نکردید ....... نهایتا با 10 درصد ضرر بفروشید .......
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    520
    سطح
    10
    5
    کاربر انجمن
    خب دیگه دوست عزیز حقیقته. پردازنده شما با این کارت گرافیک هیچ کارایی نداره 60 درصد performance سیستم شما کاهش پیدا کرده.
    شما با این گرافیک باید تو GTA V حدود 60 فریم بگیری ولی اگه نصب کنید بازی رو و تست کنید میبینید که زیر 40 فریم میده.

اشكال نداره ما به ۴۰ فریم هم راضی هستیم خیلی توقع زیادی نداریم. گفتم اگه این پردازنده در حد CPU پی اس ۴ باشه کافیه. پی اس 4 هم سی فریم بیشتر نمیده
    امتیازها
    520
    سطح
    10
    5
    کاربر انجمن

شما اگه می خواستید لطف کنید پردازنده پیشنهاد بدید حداقل پردازنده ای می گفتید که به سیستم بنده بخوره . نه اینکه سوکت 1150 و 1155 پیشنهاد بدید
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 19 از 19

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)