مشکلی بعد از نصب آخرین ورژن ویندوز 10 برام پیش اومده که واقعا غیر عادیه .
مشکل : هیچ گونه صدایی از اسپیکر و حتی خروجی هدفون تبلت هیبرید ایم بعد از نصب ویندوز جدید ندارم . شاید بگید طبیعی چون نصب ویندوز از بوت همه چیز رو پاک می‌کنه خب ، منم از همه درایور هام بک آپ گرفتم که بعد از نصب مثل ۴ پا تو گل نمونم .( همه درایور ها سالم و عملیاتی بودن چون چند بار ازشون استفاده کردم با تعویض ویندوز های قبلی کار کردن )
بعد از نصب ویندوز بک آپ هامو از درایور ها برگردونددم و ۹۹٪ همه چیز از جمله تاچ صفحه و مدیریت شارژ و.... برگشت حتی در Device manager
بخش درایورها و سخت افزار ها ، کارت صدا رو ۱۰۰٪ می‌شناخت نه آرم تعجبی کنارش بود نه ضرب در .
وضیعت تنظیمات صدا هم enable بود هم mute نبود .
در سایت های خارجی هم نگاه انداختم گفته بودن ۴ تا سرویس ویندوز لازمه که فعال باشند اونها رو هم تست کردم ( گزاشتم رو enable , automatic)
باز هم صدایی نمیشنیدم .
Windows trouble shoot هم امتحان کردم و ۴بار پرسید با دقت گوش کنید صدایی می‌شنوید زدم خیر اونم جواب نداد نتونست درست کنه.
بایوس هم چک کردم اصلا تنظیمات صدا نداشت که فعال یا غیر فعال کنم.
با متصل کردن کابل HDMI صدا در خروجی TV داشتم اما به محض قطع کابل و توقع شنیدن صدا از اسپیکر ها ، هیچ اتفاقی نیفتاد و صدایی شنیده نمیشد.
و جالب این جاست که در وضعیت صدا نشون داده میشد که صدا خروجی هست و نمودار صدا هم بالا پایین می‌رفت ولی صدایی شنیده نمیشد .
خلاصه
حالت کم صدا یا بی صدا نبود / ۴ سرویس حالت Running بودند / گوشام مشکل نداره👂/ درایور کارت صدا شناخته شده و از نظر ویندوز سالم هست/
به نظر شما مشکل چیه کارت صدام سوخته؟
مشخصات کارت صدا:
(Intel SST Audio Device ( WDM
مادربورد:
AMI