با سلام. حدود 1 هفته ای هست که از لپتاپ گاهی اوقات صدای کلیک کردن میاد...دقت کردم از پایین سمت راست هست ...محل هارد لپ تاپ...لپ تاپ رو حدود 2 ماهه گرفتم و مشکلی نداشته...هارد هم 1 ترابایت هست مارک هیتاچی....توی اینترنت درباره صدای کلیک کردن از هارد سرچ کردم دیدم که خطر خیلی جدیه....و چندتا نرم افزار تست هارد مثل HD Tune Pro و Hard Disk Sentinel دانلود کردم و شروع به تست هارد کردم...و تا اونجایی که از نرم افزار ها متوجه شدم مشکلی نبود و هارد بدسکتور نداره و سالمه...البته بگم که این صدای تیک و کلیک زمانی میاد که هارد متوقف میشه...یعنی وقتی توی task manager نگاه میکنم وقتی فعالیت هارد بالا و 100 هست و هنگامی که شروع به فعالیت میکنه صدایی نداره...ولی به محض 0 شدن فعالیت هارد یه صدای تیک یا کلیک میده...من تا اونجایی که تونستم تلاش کردم موقع روشن بودن لپتاپ بهش ضربه وارد نشه...ولی چندبار بوده که هنگام روشن بودن لپ تاپ اون رو جا به جا کردم ولی باز به آرومی...نتایج تست های هارد رو با 2 تا نرم افزار براتون میزارم اگر تونستید وضعیت هارد رو بگید....و یک فایل صوتی از صدای تیک و کلیک هارد براتون میزارم....نکته آخر بگم که این صدا کمه و اگر دقت نکنی اصلا شنیده نمیشه ولی وقتی سرعت فن ها پایین باشه و اتاق ساکت باشه صداش قابل شنیدنه....راستی یه چیز دیگه بگم و البته نمیدونم ارتباطی با این موضوع داره یانه این که درایو F لپ تاپ کاملا خالی هست ولی بعد از 2 -3 روز حدود 8-9 گیگ ازش خود به خود پر میشه و وقتی درایو رو باز میکنم خالیه و من درایو رو فرمت میکنم تا خالی بشه...نمیدونم علتش چیه..لطفا اینو هم بگید.....

اینم لینک فایل ها ...:
_TEST Hard Disk Sentinel.rar
_TEST HD Tune Pro.rar
_My_recording.rar