ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    3,478
    سطح
    36
    3
    کاربر جدید

تند شدن دور فن

سلام دوستان لپ تاپ من اچ پی Pavilion g4 هست و وقتی مثلا یک پی دی اف باز هست و همراه اون مرورگر اینترنت رو باز می کنم فن شروع میکنه به دور تند شدن! البته ویندوز رو خیلی وقته عوض نکردم و برنامه های زیادی روش نصبه، یعنی مشکل نرم افزاریه؟ ناگفته نماند سخت افزار هم پایین هست و رم 2 داره! البته تازگی خیلی بیشتر اینجوری میشه، حالا نمی دونم این مقدار گرم شدن لپ تاپ و دور تند شدن فن طبیعی هست یا نه

آیا به نصب ویندوز جدید یا یک برنامه پاکسازی میشه مشکل رو حل کرد؟

و سوال دومم اگر رم رو ارتقا بدم، میتونم رم 4 یا هشت اضافه کنم؟ (اسلات های خالی رمش رو دقیق یادم نیست چنتا بود)
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeed450 نمایش پست ها
    سلام دوستان لپ تاپ من اچ پی Pavilion g4 هست و وقتی مثلا یک پی دی اف باز هست و همراه اون مرورگر اینترنت رو باز می کنم فن شروع میکنه به دور تند شدن! البته ویندوز رو خیلی وقته عوض نکردم و برنامه های زیادی روش نصبه، یعنی مشکل نرم افزاریه؟ ناگفته نماند سخت افزار هم پایین هست و رم 2 داره! البته تازگی خیلی بیشتر اینجوری میشه، حالا نمی دونم این مقدار گرم شدن لپ تاپ و دور تند شدن فن طبیعی هست یا نه

آیا به نصب ویندوز جدید یا یک برنامه پاکسازی میشه مشکل رو حل کرد؟

و سوال دومم اگر رم رو ارتقا بدم، میتونم رم 4 یا هشت اضافه کنم؟ (اسلات های خالی رمش رو دقیق یادم نیست چنتا بود)
    درود

شما باید ببینید چه Process های اضافه ای باز هستند غیر فعال کنید یا برنامه هایی که فعال هستند و شما استفاده نمی کنید از طریق TasK manager غیر فعالش کنید چون دارند از منابع سخت افزاری شما استفاده می کنند.

باعث میشه فن مربوط به پردازنده اصلی دورش بیشتر بشه.
    امتیازها
    3,478
    سطح
    36
    3
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط SPARC نمایش پست ها
    درود

شما باید ببینید چه Process های اضافه ای باز هستند غیر فعال کنید یا برنامه هایی که فعال هستند و شما استفاده نمی کنید از طریق TasK manager غیر فعالش کنید چون دارند از منابع سخت افزاری شما استفاده می کنند.

باعث میشه فن مربوط به پردازنده اصلی دورش بیشتر بشه.
    یک سری بک گراند و ویندوز پروسس هستند که بیشترشون هم 0% هستن، از کجا بدونم کدوماش اضافی هست؟ الان بک گراند پروسس 52 تا هست و ویندوز پروسس 25 تا و فقط کروم باز هست

در مورد رم هم میشه بگید که چقدر میتونم اضافه کنم؟ اگه یک اسلات خالی داشته باشه میتونم رم 4 بزارم داخلش؟ الان رمش دو هست
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    درود

وقتی Task Manager بازی می کنید در قسمت Process بروی تب CPU کلیک کنید تا متوجه بشید چه فرایندهایی منابع سخت افزاری شما رو درگیری می کنند.
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)