ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی

مشکل در کارت گرافیکی و افزایش دور فن و هنگ سیستم موقع اجرای بازی

درود به کارشناسان زحمتکش:

من جدیدا سی پی یو سیستمم رو از Celeron G1840 به Core i3 4160 ارتقا دادم.
    با سی پی یو قبلی موقع اجرای بازی (هرچند کند) مشکلی نداشتم -
    ولی دو روزه با سی پی یو Core i3 که جدید گرفتم-موقع اجرای بازی -وسط گیم ناگهانی و وحشتناک دور فن کارت گرافیک تا آخرین حدش بالا میره و سیستم هنگ میکنه و می ایسته و دستی ریستارت می کنم.
    مشکل از چیه؟ در حالی که گفتم با همین گرافیک و سی پی یو قبلی همچین مشکلی نبود .آیا سی پی یو رو بیخود ارتقا دادم و گلوگاه میشه و به گرافیک فشار میاره؟

مشخصات سیستم:
    CPU قبلی و جدید رو گفتم.
    MB_ECS B85 H3-A3
    RAM 8GB DDR3
    Graphic ATI HD5850 1GB 256Bit
    Power GREEN 1035W
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    درود

اولین گام یک ویندوز جدید نصب کنید و اخرین درایورها دانلود و نصب کنید . ویندوز 10 نسخه جدید RS5 از وب سایت P30download.com دانلود کنید.

دومین گام تنظیمات بازی کمی کاهش دهید مخصوصا بخش Anti Aliasing و همچنین بخش Terrain و Texture ها . بزارید روی Medium یا Low تست کنید ببینید مشکلی دارید یا خیر.

و در آخر نیز کارت گرافیک شما قدیمی هستش و درایور بهینه برای اون منتشر نشده است . می تونه مزیت بر علت باشه.

زمانی که بازی اجرا می کنید از تب Performance عکس بگیرید و یا نرم افزار MSI After Burner نصب کنید و وارد Setting در تب Monitoring بخش های CPU و GPU و Ram فعال کنید ببینم چقدر منابع در گیر پردازش اصلی و گرافیکی هستند.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط SPARC نمایش پست ها
    درود

اولین گام یک ویندوز جدید نصب کنید و اخرین درایورها دانلود و نصب کنید . ویندوز 10 نسخه جدید RS5 از وب سایت P30download.com دانلود کنید.

دومین گام تنظیمات بازی کمی کاهش دهید مخصوصا بخش Anti Aliasing و همچنین بخش Terrain و Texture ها . بزارید روی Medium یا Low تست کنید ببینید مشکلی دارید یا خیر.

و در آخر نیز کارت گرافیک شما قدیمی هستش و درایور بهینه برای اون منتشر نشده است . می تونه مزیت بر علت باشه.

زمانی که بازی اجرا می کنید از تب Performance عکس بگیرید و یا نرم افزار MSI After Burner نصب کنید و وارد Setting در تب Monitoring بخش های CPU و GPU و Ram فعال کنید ببینم چقدر منابع در گیر پردازش اصلی و گرافیکی هستند.

مواردی که یادم نبود بگم:
    ویندوز 10 دارم برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20181010_223651.jpg
مشاهده: 4
حجم: 494.1 کیلو بایت
    Driver Boodter همیشه دانلود میکنم درایور ها به روزن.
    تنظیمات بازی Low قرار دادم مشکل پابرجاست.
    درایور بهینه نصبه آخرین ورژن ساپورت شده برا گرافیک من Radeon Crimson هستبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Capture.JPG
مشاهده: 2
حجم: 79.6 کیلو بایت

نهایتا اینو یادم رفت بگم که بعد از هنگ سیستم و ریستارت دستی -پیغام بایوس خطا دارد میده که وقتی به زبانه رم میرم در بایوس -حافظه رو 1600 مگاهرتز ذکر میکنه اتوماتیک که رم من 8 گیگ 1333 هستش و دستی رو اون تنظیم میکنم و ریستارت و وارد ویندوز میشم -بعد از لحظاتی بعد از اجرای بازی -باز همون حالت اتفاق میفته و دوباره خطای بایوس و دوباره رم که اتوماتیک رفته رو 1600 مگاهرتز و دوباره این روال تکرار میشه -
    آپدیت بایوس هم تا سال 2014 هستش که چند سال قبل انجام دادم و پشتیبانی نداره دیگه-
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20181010_221817.jpg
مشاهده: 1
حجم: 750.3 کیلو بایت
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_20181010_221918.jpg
مشاهده: 1
حجم: 662.6 کیلو بایت

اخرسر Afterburner هم نصب کردم ولی چیز غریبی نشون نمیده و البته کار باهاش رو هم بلد نیستم.

یعنی رم مشکل داره؟ در حالی که با سی پی یو قبل مشکل نداشت!!!!!!
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    د رود

یکبار فرکانس حافظه اصلیتون به صورت دستی روی فرکانس 1333 تنظیم کنید ببینید بازم مشکل هستش نه به صورت خودکار.
    امتیازها
    20,773
    سطح
    90
    145
    کاربر اخراجی
    نقل قول نوشته اصلی توسط SPARC نمایش پست ها
    د رود

یکبار فرکانس حافظه اصلیتون به صورت دستی روی فرکانس 1333 تنظیم کنید ببینید بازم مشکل هستش نه به صورت خودکار.
    گفتم قبلا که دستی هم رو 1333 تنظیم میکنم اما تو اجرای گیم و مشکل دور بالای فن گرافیک و هنگ و ریستارت دستی -پیغام خطای بایوس میاد و بعدش که وارد بایوس میشم میبینم تنظیم دستی من رو خودش به اتوماتیک 1600 تغییر داده.

نهایتا چرا با سی پی یو G1840 این مشکل رو نداشتم؟
    سی پی یو core هم 1333 و هم 1600 ساپورت میکنه.
    مادربرد 1600 هست که خب 1333 روش انداختم که ساپورت میکنه.
    گرافیک خودش سالمه بعد 8 سال توپ کار میکنه.
    سی پی یو قبلی خودمو استفاده کنم و اینو نخریده بفروشم؟

یا شاید مهمتر اینکه رم 1600 بگیرم؟

ارتقا سی پی یو -مشکل دار کرده سیتم رو ؟ یا چی؟چه کنم حالا کلافه م کرده.
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    درود

میشه سیستم با یک منبع تغذیه دیگه و مادربرد که از این پردازنده پشتیبانی می کنه تست کنید من این احتمال میدم مادربرد مشکل داره.

پردازنده ای که انتخاب کردین مناسب و قوی هستش در رده خودش . نیازه به Down Grade کردن نیست.
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)