ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    امتیازها
    10
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید

Exclamation مشکل اساسی blue screen

سلام دوستان
    سیستم بنده که مشخصاتشو زیر مینویسم
    cpu: i7 7700k main: asus z170-pro vga: asus 1060 6gb dual ram: 32gig ssd plextor m2 512g water cooling green case:deppcool
    مشکل بلو اسکرین داره و کارهایی که برای حلش انجام دادم ایناست: ویندوز رو عوض کردم و هارد و فرمت کردم اما حین در ویندوز هم بازم اررور میداد و با هزار مشکل نصب کردم
    مسلما مشکل نرم افزاری نیست... رم هامو تک تک تست کردم مشکل حل نشد، هارد رو عوض کردم مشکل حل نشد، کارت گرافیک رو روی آنبورد گذاشتم مشکل حل نشد، و نکته جالب اینجاست که اصلا زمان خاصی برای بلو اسکرین نداره مثلا سه روز نمیاد و یهو میاد و یا بعضا شده تو یک ساعت 5 بار بلو اسکرین بشه... به همین علت نمییشه پیش تعمیر کار برد چون اصلا تایم خاصی نداره که بخواد قطعه دیگه ای مثل cpu و ram رو بررسی کنه
    حالا من موندم با این سیستم که کلا 18 ماه جمع شده اونم با این مشخصات قابل توجه و اررور وقت و بی وقت بلو اسکرین
    خواهشا دوستان متخصص کمک کنن چون نمیدونم چ کنم
    ممنون
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    درود

میشه بفرمایید، چه ERROR نمایش میده کدش یا توضیحاتی که داده قرار بدین ببینیم .

از اخرین نسخه ویندوز 10 استفاده کنید معروف به Red Stone 4 و اخرین درایورهای سخت افزاری دانلود و نصب کنید.

حتمنا SSD اتون با یک SSD دیگه عوض کنید بینید مشکل با پرجاست یا خیر.

نرم افزار Blue Page Viewer را نصب کنید. تا بشه لاگ برداری کرد ببینیم مشکل از کجاست.
    امتیازها
    85,958
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    با سلام،
    به عنوان اولین کار رم ها رو کلاً بردارید و یک رم از دوستانتون قرض بگیرید و تست کنید و نتیجه رو اعلام کنین. دقیقاً به همین مشکل تا حالا دو سه بار برخوردم.

در صورتی که حل نشد موارد زیر رو هم بررسی کنید:
    مطمئن بشید که هارد صدای غیر عادی نداره و تست های سلامت، هارد رو سالم نشون میدن.
    دمای تمام قطعات رو کامل چک کنید.
    مدل پاور رو ذکر کنید و اگه پاور تستر رومیزی (نه این پاور تسترهای پرتابل کوچیک) برای تست پاورتون در دسترس ندارید بهتره با یک پاور دیگه سیستم رو تست کنید.
    امتیازها
    10
    سطح
    1
    0
    کاربر جدید
    سلام ممنون از راهنماییتون
    اولا عکس اون برنامه رو میزارم
    و موارد رو چک میکنم اطلاع میدم
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 6
حجم: 592.1 کیلو بایت

مثلا تو این عکس مشخصه که آخرین بار اون تاریخ حدود ساعت 11 کرش کرده
    و نکته دیگه اینکه ورژن ویندوزم آخرین نسخه با آخرین آپدیت هست و حتی قبل اینکه ویندوزمو عوض کنم هم آپدیت بود
    امتیازها
    482
    سطح
    9
    1
    کاربر انجمن
    آقا من یادم رفته چطوری یک موضوع/بحث جدید ایجاد کنم چجوریه تو این سایت؟
    امتیازها
    482
    سطح
    9
    1
    کاربر انجمن
    .......
    امتیازها
    482
    سطح
    9
    1
    کاربر انجمن
    منم این مشکل بلو اسکرین رو دارم اما یه جور دیگه:مشکل من اینه که موقع کار با کامپیوتر یهو صفحه رنگی رنگی میشه بعدش صفحه خاموش میشه و بعد دوباره اینجوری انقد ادامه پیدا میکنه تا بلو اسکرین بیاد.این اتفاق هم در حین بازی کردن یا فیلم دیدن یا وب گردی رخ نمیده موقعی رخ میده که مثلا روی یک بازی دابل کلیک کنم تا اجرا بشه.اجرا میشه ولی اول صفحه سیاهه بعدش هم رنگی رنگی...یا مثلا موقعی که یک نرم افزار یا مرور گر رو اجرا میکنم...یا مثلا تو اینترنت روی دکمه دانلود میزنم یکم هنگ میکنه صفه یه ثانیه سیاه میشه و بعدش رنگی رنگی...همیشه هم اتفاق نمی افته ممکنه تو یه روز پنج بار اینجوری بشه یا توی چن روز اصلا انفاقی نیفته...سیستم رو هم حدود۱ هفته است تحویل گرفتم و از همون اول این مشکل بود.البته حدود یک هفته است که بر روی کامپیوتر پاور و کارت گرافیک جدید نصب کرده ام و این مشکل بوجود میاد و قبلش این مسکل وجود نداشت.در واقع موقعی که هم که اینطور میشه دمای همه قطعات ایده آله.لطفا سریع تر پاسخ بدید ممنون.
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط mrgh نمایش پست ها
    سلام ممنون از راهنماییتون
    اولا عکس اون برنامه رو میزارم
    و موارد رو چک میکنم اطلاع میدم
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: Untitled.jpg
مشاهده: 6
حجم: 592.1 کیلو بایت

مثلا تو این عکس مشخصه که آخرین بار اون تاریخ حدود ساعت 11 کرش کرده
    و نکته دیگه اینکه ورژن ویندوزم آخرین نسخه با آخرین آپدیت هست و حتی قبل اینکه ویندوزمو عوض کنم هم آپدیت بود
    این مشکل می تونه سخت افزاری و یا نرم افزاری باشه سعی کنید یک ویندوز جدید نصب کنید و هیچ درایوری را نصب نکنید چند ساعتی کار کنید ببینید صفحه آبی مرگ ظاهر می شود یا خیر.

اگر نه ، شروع کنید به نصب تک تک درایورها ، مثلا درایور کارت گرافیک نصب کنید و بعدش هیچ درایوری نصب نکنید یک چند ساعتی کار کنید ببینیم باز BSOD ظاهر می شود یا خیر.

به همین روش سایر درایورها نصب کنید بازم این مشکل پا برجا هستش یا خیر

سعی کنید ویندوز 10 از وب سایت های مانند: Soft98.ir یا p30download.com دانلود و نصب کنید.
    امتیازها
    482
    سطح
    9
    1
    کاربر انجمن
    منم این مشکل بلو اسکرین رو دارم اما یه جور دیگه:مشکل من اینه که موقع کار با کامپیوتر یهو صفحه رنگی رنگی میشه بعدش صفحه خاموش میشه و بعد دوباره اینجوری انقد ادامه پیدا میکنه تا بلو اسکرین بیاد.این اتفاق هم در حین بازی کردن یا فیلم دیدن یا وب گردی رخ نمیده موقعی رخ میده که مثلا روی یک بازی دابل کلیک کنم تا اجرا بشه.اجرا میشه ولی اول صفحه سیاهه بعدش هم رنگی رنگی...یا مثلا موقعی که یک نرم افزار یا مرور گر رو اجرا میکنم...یا مثلا تو اینترنت روی دکمه دانلود میزنم یکم هنگ میکنه صفه یه ثانیه سیاه میشه و بعدش رنگی رنگی...همیشه هم اتفاق نمی افته ممکنه تو یه روز پنج بار اینجوری بشه یا توی چن روز اصلا انفاقی نیفته...سیستم رو هم حدود۱ هفته است تحویل گرفتم و از همون اول این مشکل بود.البته حدود یک هفته است که بر روی کامپیوتر پاور و کارت گرافیک جدید نصب کرده ام و این مشکل بوجود میاد و قبلش این مسکل وجود نداشت.در واقع موقعی که هم که اینطور میشه دمای همه قطعات ایده آله.لطفا سریع تر پاسخ بدید ممنون. مشخصات سیستم:i5 7400...ram 8 ddr4 2400...graphic rx 580...مادر بورد:asus prime b250-pro
    امتیازها
    482
    سطح
    9
    1
    کاربر انجمن
    لطفا سریع تر جواب بدید دوستان
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)