ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 60
    امتیازها
    482
    سطح
    9
    1
    کاربر انجمن

Thumbs up anti aliasing وحشتناک در تمام بازی ها!

سلام دوستان.بنده کمتر از یک هفته است که یک کارت گرافیک gigabyte rx580 4gb gaming تهیه کردم و همه بازی هارا روی بالاترین تنظیمات عالی اجرا میکند اما یک مشکل اعصاب خورد کن داره اونم اینه anti aliasing توی بازیا افتضاحه و اجسام لبه لبه هستند و لبه های تیز دارند این موضوع وقتی آزار دهنده میشه که تو بازی حرکت بکنم .البته این مشکل در بعضی بازی ها واقعا اذیت میکنه ولی در بعضی بازی های دیگر کمتر دیده میشه ولی در هر صورت اصلا از بازی کردن لذت نمی برم.در ضمن تنظیمات خود بازی هم همیشه این رو در بالاترین حدش میذارم و در amd control panel هم anti aliasing هرچی بازی دارم رو در بالاترین حدش قرار میدهم اما بازهم اجسام لبه لبه هستند.کارت گرافیک قبلیم asus gt730 بود که همچین مشکلی نداشت.ممنون میشم کمک کنید. (آخرین درایور کارت گرافیک رو دانلود کردم)
    مشخصات سیستم من:
    Core i5 7400
    Power green 580A-ES
    Ram 8 ddr4 2400
    Mother bord:asus prime b250-pro
    Graphic:rx 580
    امتیازها
    482
    سطح
    9
    1
    کاربر انجمن
    در ضمن من در فروم های خارجی همچنین گشتم ولی راه حل خوبی رو پیدا نکردم یجا گفته بود anti aliasing رو تو تنظیمات خود بازی off کنید یجا دیگه گفته بود تو تنظیمات کنترل پنل ای ام دی anti aliasing رو زیاد کنید و راه حل هایی از اینجور قبیل...ولی هیچکدوم جواب نداد
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    درود

این مشکل مربوط به کم بودن ظرفیت حافظه اصلی کارت گرافیک شما هستش چرا که ظرفیت مناسب برای قرار دادن بافت ها و داده های قابل پردازش ( براساس تنظیمات) شما ندارد به خاطر همین کارت گرافیک فضای کافی برای پردازش AA ها نداره پیشنهاد می کنم AA در کمترین حالت یا متوسط قرار بدین .

می تونید از SMAA استفاده کنید کیفیت خوبی به شما میده ولی کاهش فریم تجربه می کنید، اگر کاهش فریم نداشته باشید از FXAA
    امتیازها
    482
    سطح
    9
    1
    کاربر انجمن
    ممنون از پاسختون میشه بی زحمت بگید توی تنظیمات گرافیکی خود بازی AA رو کم کنم یا در تنظیمات کنترل پنل ای ام دی؟در ضمن میشه مثلا کیفیت تکسچر و سایه هارو کم بکنم ولی در عوض AA رو زیادتر بکنم؟و یک چیز دیگه این anti aliasing بد در تمام بازی ها هست از بازی های سبُک مثل کراش گرفته تا بازی های سنگینی مثل بتلفیلد. اگر کارت گرافیک حافظه کم دارد پس چرا در بازی های سبُک هم اینچنین است؟ با تشکر
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    نقل قول نوشته اصلی توسط Amiroo80 نمایش پست ها
    ممنون از پاسختون میشه بی زحمت بگید توی تنظیمات گرافیکی خود بازی AA رو کم کنم یا در تنظیمات کنترل پنل ای ام دی؟در ضمن میشه مثلا کیفیت تکسچر و سایه هارو کم بکنم ولی در عوض AA رو زیادتر بکنم؟و یک چیز دیگه این anti aliasing بد در تمام بازی ها هست از بازی های سبُک مثل کراش گرفته تا بازی های سنگینی مثل بتلفیلد. اگر کارت گرافیک حافظه کم دارد پس چرا در بازی های سبُک هم اینچنین است؟ با تشکر
    درود

تمامی این تنظیمات درون بازی انجام دهید، بله قطعا با کاهش این تنظیماتی که اعلام کردین فریم بهتری می گیرید ولی کیفیت بازی کمتر میشه . همچنین یادتون باشه terrain اگر در بازی هستش کمش کنید.

توضیح دادنش خارج حوصله تاپیک هستش ، میشه درباره ش یک کتاب هزار صفحه ای نوشت، این که می فرمایید تو یک بازی مثلا BF1 مشکلی ندارم و می تونم AA افزایش بدم این ها بستگی به سبک برنامه نویس و همچنین موتور بازی داره.

مثلا در بازی DOOM شما اگر AA می تونید افزایش بدین و بازی با کیفیتی مشاهده می کنید به خاطر این هستش که برنامه نویسان اومدن در موتور بازی از کدهای Vulkan استفاده می کنند به خاطر همین هستش در بازی DOOM نسخه جدید ضعفی در AA مشاهده نمی کنید و از بازی کردن لذت می ببرید.

سعی کنید با تنظیم کردن این گزینه ها مخصوصا Texture ها و AA و Terrain بازی ها رو به مراتب بهتر اجراء کنید
    امتیازها
    482
    سطح
    9
    1
    کاربر انجمن
    بازهم ممنون از پاسختون.اما یه چیزی که هست اینه که در بعضی بازی ها مثل رینبو سیکس سیج در تنظیمات گرافیکی میزان استفاده از حافظه گرافیک به صورت یک نوار وجود دارد وقتی تمام چیز هارا بر روی الترا قرار میدم حدود۳/۵گیگ از ۴گیگ حافظه استفاده میشه اما AAهمچنان بد هستش.
    امتیازها
    482
    سطح
    9
    1
    کاربر انجمن
    بازهم ممنون از پاسختون.اما یه چیزی که هست اینه که در بعضی بازی ها مثل رینبو سیکس سیج در تنظیمات گرافیکی میزان استفاده از حافظه گرافیک به صورت یک نوار وجود دارد وقتی تمام چیز هارا بر روی الترا قرار میدم حدود۳/۵گیگ از ۴گیگ حافظه استفاده میشه اما AAهمچنان بد هستش.
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    درود

خواهش می کنم، ببینید بازم عرض می کنم بستگی به موتورهای بازی داره بیشتر موتورهای بازی هوشمند هستند و براساس حافظه اصلی که در کارت گرافیک شناسایی می کنند امکان پردازش می سنجن، چون فضایی برای پردازش داده های AA نیستش مجبور هستین سایر تنظیمات کمتر کنید تا AA به درستی در حافظه اصلی قرار گرفته و توسط GPU پردازش شود.
    امتیازها
    482
    سطح
    9
    1
    کاربر انجمن
    کدنویسی های vulkan بهترن برای بازی ها؟و اینکه اکثر بازی های امروز از کدنویسی های vulkan استفاده و پشتیبانی میکنند؟چون شنیدم vulkan از OpenGl بهتره
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    کدنویسی های vulkan بهترن برای بازی ها؟و اینکه اکثر بازی های امروز از کدنویسی های vulkan استفاده و پشتیبانی میکنند؟چون شنیدم vulkan از OpenGl بهتره
    درود

روشیست نوین که یکی از کاربردها آن در زمینه ساخت بازیهای رایانه ای کاربرد داره نه اکثر بازیها از قابلیت محبوب شرکت بزرگ Microsoft به نام Direct X 11 - 12 استفاده می کنند . بله Vulkan نسبت به OPEN GL خیلی بهتر هستش به خاطر کمتر درگیر کردن منابع سخت افزاری .
صفحه 1 از 6 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 60

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع