ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 26
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط sd70 نمایش پست ها
    تا 4،400 که والا امکانش نیست هزینه کنیم (چون تجهیزات زیادی رو میخوایم بگیریم)

فکر میکنم همون سی پی یوی Ryzen بایستی ببندیم. دو تا سیستم دیگه داریم یکی با سی پی یوی 6700K و دیگری 4790K که 4 هسته 4 گیگاهرتزی داره و این قدرت پردازشی برامون کافی هست. یه سرچ کلی کردم به نظرم سی پی یوی Ryzen 5 1600X قدرتی معادل سی پی یو های سیستم های دیگه مون داره و فکر میکنم گزینه مناسبی باشه (البته بسته به قیمت سایر قطعات دیگه شاید بشه مدل دیگری رو هم انتخاب کرد)

طی صحبتی که با سایر دوستان داشتم نظرات این بود که برای این سیستم از سی پی یوی Ryzen استفاده کنیم تا هم بشه کمتر هزینه کرد هم اینکه سی پی یو های AMD رو هم در زمینه کارهای پردازشی یه تست کرده باشیم.
    کاربر گرامی اگر کاربرد شما استفاده از نرم افزارهای کاربردی به غیر از بازی های کامپیوتری هستش ، قطعا قطعا RYZEN پیشنهاد می شود.

چون با خیلی از پردازنده های RYZEN کار کردم در بحث نرم افزارهای کاربردی نسبت به رقیب خود Intel بهتر هستند.
    امتیازها
    5,497
    سطح
    47
    7
    کاربر انجمن
    بله همون طور که در پست اول هم اشاره کردم این سیستم برای نرم افزارهای گرافیکی هست و برای گیم نیست. لطفا یک سیستم با این نوع پردازنده معرفی بفرمایید (با توجه به مشخصاتی که در پست اول ذکر شده) با تشکر
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    بله همون طور که در پست اول هم اشاره کردم این سیستم برای نرم افزارهای گرافیکی هست و برای گیم نیست. لطفا یک سیستم با این نوع پردازنده معرفی بفرمایید (با توجه به مشخصاتی که در پست اول ذکر شده) با تشکر
    شما مانیتور هم می خواهید یا فقط کیس ؟

پردازنده: AMD RYZEN 5 1500X

مادربرد: MSI A320M PRO-VD Plus

حافظه اصلی: Kingston HyperX Predator 8GB DDR4 3000MHz CL15

منبع تغذیه: Cooler Master MWE 550W

هارد دیسک: Seagate Barracuda 1.0 TB

کارت گرافیک:Asus GTX 1050 Ti Phoenix 4GB
    امتیازها
    5,497
    سطح
    47
    7
    کاربر انجمن
    خیلی ممنونم ازتون. نه مانیتور لازم نداریم و این بودجه فقط برای خود کیس هست.

ممنون میشم یک کیس و کولر سی پی یوی مناسب رو هم معرفی بفرمایید. البته همون طور که در پست اول هم نوشتم، یک کارت گرافیک 1050 معمولی 2 گیگابایتی جوابگوی کاری که ما میخوایم هست و اینجوری شاید بشه سی پی یو رو با یک مدل قوی تر مثل
    Ryzen ۵ ۱۶۰۰X جایگزین کرد.
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    خیلی ممنونم ازتون. نه مانیتور لازم نداریم و این بودجه فقط برای خود کیس هست.

ممنون میشم یک کیس و کولر سی پی یوی مناسب رو هم معرفی بفرمایید. البته همون طور که در پست اول هم نوشتم، یک کارت گرافیک 1050 معمولی 2 گیگابایتی جوابگوی کاری که ما میخوایم هست و اینجوری شاید بشه سی پی یو رو با یک مدل قوی تر مثل
    Ryzen ۵ ۱۶۰۰X جایگزین کرد.
    بسیار خوب دو تغییر ایجاد می کنیم.

ابتداء پردازنده به مدل: AMD RYZEN 5 1600X را جایگزین کنید خنک کننده این پردازنده جواب گو هستند ، ولی اگر خواستید خنک کننده به غیر از نسخه اصلی خریداری کنید این مدل پیشنهاد می کنم : Thermaltake Riing Silent 12 Red

و کارت گرافیک هم این مدل می توانید انتخاب کنید : Asus GTX 1050 Phoenix 2GB
    امتیازها
    5,497
    سطح
    47
    7
    کاربر انجمن
    متشکرم از بابت وقتی که گذاشتین. با راهنمایی های خوب شما تقریبا به جمع بندی نهایی رسیدیم و انشالله بعد از تعطیلات قطعات رو سفارش میدیم. بعنوان آخرین مورد ممنون میشم در رابطه با دو تا سوال زیر نظرتون رو بدونم.

تحقیق کردم دیدم سی پی یوی 1600X فاقد کولر استوک هست و بایستی به طور مجزا براش کولر تهیه بشه اما 1600 کولر همراش هست. با توجه به اینکه فرمودین کولر پیشفرض جوابگو هست یا بایستی 1600 بگیریم بدون کولر مجزا، یا 1600X بهمراه کولر. با فرض خرید 1600X بررسی کردم دیدم کولر Thermaltake Riing Silent 12 قدری قیمتش بالاست و ممکنه با بودجه مد نظر امکان تهیه اون برامون مقدور نباشه. جستجو کردم دیدم کولر Green NOTOUS 400-PWM Air هم از سوکت AM4 پشتیبانی میکنه. به نظر تون این کولر مناسب هست؟

در رابطه با مادربورد هم اولویت اول مون همون موردی هست که معرفی کردین. اما اگر در بازار موجود نبود، بعنوان گزینه جایگزین به نظرتون MSI A320M GAMING PRO انتخاب مناسبیه؟

مجددا بخاطر راهنمایی های خوب تون از شما ممونم
    امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    متشکرم از بابت وقتی که گذاشتین. با راهنمایی های خوب شما تقریبا به جمع بندی نهایی رسیدیم و انشالله بعد از تعطیلات قطعات رو سفارش میدیم. بعنوان آخرین مورد ممنون میشم در رابطه با دو تا سوال زیر نظرتون رو بدونم.

تحقیق کردم دیدم سی پی یوی 1600X فاقد کولر استوک هست و بایستی به طور مجزا براش کولر تهیه بشه اما 1600 کولر همراش هست. با توجه به اینکه فرمودین کولر پیشفرض جوابگو هست یا بایستی 1600 بگیریم بدون کولر مجزا، یا 1600X بهمراه کولر. با فرض خرید 1600X بررسی کردم دیدم کولر Thermaltake Riing Silent 12 قدری قیمتش بالاست و ممکنه با بودجه مد نظر امکان تهیه اون برامون مقدور نباشه. جستجو کردم دیدم کولر Green NOTOUS 400-PWM Air هم از سوکت AM4 پشتیبانی میکنه. به نظر تون این کولر مناسب هست؟

در رابطه با مادربورد هم اولویت اول مون همون موردی هست که معرفی کردین. اما اگر در بازار موجود نبود، بعنوان گزینه جایگزین به نظرتون MSI A320M GAMING PRO انتخاب مناسبیه؟

مجددا بخاطر راهنمایی های خوب تون از شما ممونم
    درود

بله درست می فرمایید، بنده حواسم نبودش پردازنده 1600X بدونه کولر استاندارد هستش و برای ان باید کولر مجزاء تهیه شود هیچ برندی مانند Green با برندهای معتبری مثل Thermaltake مقایسه نکنید اگر محدودیت بودجه هستش می تونید Green خریداری کنید که قطعا خوبه ولی پیشنهاد بنده خرید کولر ی که به شما پیشنهاد دادم با کیفیت و خنک تر و .... می باشد.

برای مادربرد هم اگر مدلی به شما پیشنهاد دادم موجود نبود می تونید این مدل خریداری کنید Asus Prime A320M-C این مدل خریداری کنید و باقیمانده پول برای خرید کولر مناسب در نظر بگیرید.
    امتیازها
    5,497
    سطح
    47
    7
    کاربر انجمن
    خیلی متشکرم بابت راهنمایی تون
    امتیازها
    5,497
    سطح
    47
    7
    کاربر انجمن
    ضمن تشکر مجدد، مادربورد، سی پی یو، پاور و هارد رو خریداری کردم و بقیه قطعات رو هم سفارش دادم و بزودی به دستم میرسه. پاور رو همون نوعی که شما فرمودین گرفتم اما متوجه شدم که یک نسخه Bronze هم از این پاور موجوده. میخواستم بدونم آیا تفاوت خاصی بین این دو نوع وجود داره؟ (بیشتر از نظر کارایی و ایمنی منظورمه و نه راندمان) با سپاس مجدد

امتیازها
    17,310
    سطح
    83
    2,804
    ضمن تشکر مجدد، مادربورد، سی پی یو، پاور و هارد رو خریداری کردم و بقیه قطعات رو هم سفارش دادم و بزودی به دستم میرسه. پاور رو همون نوعی که شما فرمودین گرفتم اما متوجه شدم که یک نسخه Bronze هم از این پاور موجوده. میخواستم بدونم آیا تفاوت خاصی بین این دو نوع وجود داره؟ (بیشتر از نظر کارایی و ایمنی منظورمه و نه راندمان) با سپاس مجدد

درود

مبارکه تون باشه، خرید بسیار خوبی کردین و از پردازنده ، حافظه اصلی و کارت گرافیک و ... عکس با کیفیت هم بزارید.

بله نسخه رده از استاندارد 80 پلاس محسوب میشه و خروجی نسبت به استاندارد ها متفاوت هستش و تامین کننده مصرف انرژی به قطعات محسوب می شه.
صفحه 2 از 3 نخست 123 آخرین
نمایش نتایج: از 11 به 20 از 26

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)