ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32
    امتیازها
    6,992
    سطح
    55
    464
    YGH
    کاربر انجمن

Question راهنمایی درباره خرید مادربورد +am3 (لطفا راهنمایی کنید)

با سلام خدمت همه دوستان.
    قصد دارم تا یک پردازنده amd fx 6100 بخرم. میخوام یه مادربرد +am3 هم بخرم و نظرم روی مادربرد msi a970-g45 هست. حالا میخوام بدونم نظرتون در مورد این برد چیه؟

ممنون میشم راهنمایی کنید.
    :>

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

اولین شرط گذاشتن تاپیک ، استفاده از برچسب (تگ) است ، لطفا رعایت کنید . Arsn
    ویرایش توسط Arsn : 2012/01/15 در ساعت 20:11
    امتیازها
    75,022
    سطح
    100
    6,106
    کاربر انجمن
    مادربرد خوبیه ولی شما می خوابد چقدر برا مادربرد هزینه کنید؟؟؟
    اگه براتون ممکنه یه مادربرد با چیپ 990 بگیرین

مادربرد MSI - 990FXA-GD65

قیمت حدود 250000

خیلی گزینه مناسبی و بلحاظ تفاوت قیمتی و کارایی نسبت به مدل ارزاک ارزش بیشتری داره

مخصوصا این موضوع در مدار رگولاتور تغذیه پردازنده و چوک های

مصرفی به وضوح مشخصه

مثلا مادربردهای ارزاک

مادربورد 990FX Extreme3

قیمت: 228,000 تومان

و یا تو رنج 970
    970 Extreme3

قیمت: 157,000 تومان

ویرایش توسط rajah : 2012/01/14 در ساعت 16:28
    .................................................. ........................................

>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<

.................................................. .......................................

امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    با آقا سعید موافقم ! به خصوص GD65 را مادربورد خوبی میدونم !

مادربورد Gigabyte 990XA- UD3 را هم ببنید ، از مدل های نیک چیپ 990 است ! امتحانش را زیر دستای خودم هم پس داده !

این مدل جزو 3 تا مادربورد برتر سال 2011 در چیپ 990 شناخته شد ! (زیر 200 دلار)

ویژگی های مثبت :اورکلاک پذیری عالی ، VRM قدرتمند ، کراس فایر و Sli در حالت X8 - X8 و 6 پورت ساتا3 و 2+2 پورت USB3 و ....
    ویژگی های منفی : داغ بودن پل جنوبی ، بایوس پیچیده !

قیمتش دقیقا مشخص نیست ! بنده 225 خریدم (3ماه پیش) و تا حدود 1 ماه پیش (دلار کمی بالا رفت) با قیمت 275 فروخته میشد ! قیمت الانش را خدا عالمه !!!

[IMG]http://img52.images****.us/img52/1839/4451bigx.jpg[/IMG]

“If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    75,022
    سطح
    100
    6,106
    کاربر انجمن
    اینم تصویر Gigabyte 990XA- UD3که می تونه راهنمای خوبی باشه

البته شک نکن قطعات مورد استفاده در gd65 خیلی با کیفیت تر هستند.

Military Class

The perfect trinity of quality, stability and efficiency all exist at one mainboard to meet end user expectations. The MSI Military Class series products provide the long lifespan, unparalleled quality, extreme performance and ultimate efficiency.

Hi-c CAP
    8X Lifespan than solid Capacitor!!
    Insisting on the best stability, MSI utilizes Hi-c CAPs on Military Class series. Made of the rare element Tantalum, often used on space shuttles and satellites, which sustains very high temperatures and shows an amazingly high electrical conductivity.

Icy Choke
    Unbelievable Stability & Lower temperature!!
    Compared to the traditional ferrite choke, the Icy Choke provides higher power efficiency and a more stable power supply, which also fulfills power users need for idealized environment with turbo speed and low operating temperatures.

Solid CAP
    10 years long lifespan
    For providing the highest quality products, we built-in Solid CAP in the entire Military Class series. This not only makes bursting capacitors a non-issue but also ensures a dramatically extended lifetime and ultra-low ESR.
    .................................................. ........................................

>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<

.................................................. .......................................

امتیازها
    6,992
    سطح
    55
    464
    YGH
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط arsn نمایش پست ها
    با آقا سعید موافقم ! به خصوص GD65 را مادربورد خوبی میدونم !

مادربورد Gigabyte 990XA- UD3 را هم ببنید ، از مدل های نیک چیپ 990 است ! امتحانش را زیر دستای خودم هم پس داده !

این مدل جزو 3 تا مادربورد برتر سال 2011 در چیپ 990 شناخته شد ! (زیر 200 دلار)

ویژگی های مثبت :اورکلاک پذیری عالی ، VRM قدرتمند ، کراس فایر و Sli در حالت X8 - X8 و 6 پورت ساتا3 و 2+2 پورت USB3 و ....
    ویژگی های منفی : داغ بودن پل جنوبی ، بایوس پیچیده !

قیمتش دقیقا مشخص نیست ! بنده 225 خریدم (3ماه پیش) و تا حدود 1 ماه پیش (دلار کمی بالا رفت) با قیمت 275 فروخته میشد ! قیمت الانش را خدا عالمه !!!

[IMG]http://img52.images****.us/img52/1839/4451bigx.jpg[/IMG]

دو تا سوال!:>
    برند ASRock از لحاظ کیفیت چطوره؟ به پای بقیه میرسه؟ این مدل ASRock 99FX Extreme3 توی شیراز به قیمت 230 تومان هست ولی اون MSI 990FXA GD65 اینجا نیست.
    شما فروشگاه اینترنتی سراغ ندارید که من بتونم این مدل رو بخرم. البته دو تا فروشگاه پیدا کردم که نمیدونم قابل اعتماد هستند یا نه؟
    اگر یه راهنمایی کنید ممنون میشم.
    امتیازها
    75,022
    سطح
    100
    6,106
    کاربر انجمن
    asrock برند خوبیه ولی سعی کن همون msi رو پیدا کنی چون اینجا خیلی تفاوت دارند

لیون کامپیوتر msi داره:gd 65 رو 235 زده و gd80 رو 305 البته باید تلفنی قیمت ها رو بگیری

روشون کلیک کن تا به صفحه محصول تو سایت لیون منتقل بشی

gd 80 فوق العاده هستش

اینم یه عکس که تفاوت دو مدل 990 توش مشخصه

>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<

امتیازها
    6,992
    سطح
    55
    464
    YGH
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط rajah نمایش پست ها
    asrock برند خوبیه ولی سعی کن همون msi رو پیدا کنی چون اینجا خیلی تفاوت دارند

لیون کامپیوتر msi داره:gd 65 رو 235 زده و gd80 رو 305 البته باید تلفنی قیمت ها رو بگیری

روشون کلیک کن تا به صفحه محصول تو سایت لیون منتقل بشی

gd 80 فوق العاده هستش

اینم یه عکس که تفاوت دو مدل 990 توش مشخصه

توی یه فروم دیگه دوستان میگفتن هزینه کردن به این اندازه واسه یه مادربورد AMD پول دور ریختنه. نظر شما چیه؟
    بعد میگفتن یه Core i3 یا i5 بگیرم کاراییش توی بازی از این AMD FX6100 بهتره و میگفتن توی پردازنده معماری مهمتره و معماری Coreها از AMD بهتره. نظرتون در این مورد چیه؟(البته خودم اول میخواستم Core i3 2100 بگیرم ولی متوجه شدم این مدل از AMD بهتره. متاسفانه اینتل تو این رده قیمت هم پردازنده نداره)
    دلیل دیگه ای که من 990 رو انتخاب کردم پهنای باند بیشتر اون به نسبت 970 هست. 5200 به 4800 آیا این تاثیری در سرعت سیستم دارند؟

به این دو لینک دقت کنید:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu...0_6.html#sect0

http://www.guru3d.com/article/amd-fx...ance-review/10
    ویرایش توسط YGH : 2012/01/15 در ساعت 19:18
    امتیازها
    75,022
    سطح
    100
    6,106
    کاربر انجمن
    دقیقا درسته بهترین گزینه برای شما i5 2400 یا 2320 هست.2320 الان 305 هزار تومان هست

چون خودتون به 6100 علاقه داشتین ما گزینه دیگه ای معرفی نکرده بودیم

یه مادربردی مثل
    ASUS - P8P67

با قیمت 230 هزار تومان

که گزینه مناسبی برا شما هست و قدرتش از برد msi خیلی بیشتره

مخصوصا برای اورکلاک چون مدار رگولاتور تغذیه بهتری داره

اگه می تونین بیشتر هزینه کنید میشه یه z68 هم پیشنهاد داد

یا

MSI - P67A-GD55 با

قیمت 205 هزارتومان

>>>>>>>>>>>>>>>>>

<<<<<<<<<<<<<<<<<<

امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط YGH نمایش پست ها
    توی یه فروم دیگه دوستان میگفتن هزینه کردن به این اندازه واسه یه مادربورد AMD پول دور ریختنه. نظر شما چیه؟
    بعد میگفتن یه Core i3 یا i5 بگیرم کاراییش توی بازی از این AMD FX6100 بهتره و میگفتن توی پردازنده معماری مهمتره و معماری Coreها از AMD بهتره. نظرتون در این مورد چیه؟(البته خودم اول میخواستم Core i3 2100 بگیرم ولی متوجه شدم این مدل از AMD بهتره. متاسفانه اینتل تو این رده قیمت هم پردازنده نداره)
    دلیل دیگه ای که من 990 رو انتخاب کردم پهنای باند بیشتر اون به نسبت 970 هست. 5200 به 4800 آیا این تاثیری در سرعت سیستم دارند؟

به این دو لینک دقت کنید:

http://www.xbitlabs.com/articles/cpu...0_6.html#sect0

http://www.guru3d.com/article/amd-fx...ance-review/10
    نظرات غیر تخصصی و نسنجیده توی هر فرومی شنیده میشه ! لزوما هر نظری هم قابل استناد نیست !

بعضی از افراد جوری از AMD حرف میزنند انگار دارند درباره Intel pentium نظریه میدن ! یادش میره که FX 8150 بالاترین رکورد اورکلاک دنیا ، بیشترین تعداد هسته ، کارایی فوق العاده نسبت به قیمت و... چیز های دیگه را با نصف پول اینتل بهشون هدیه میکنه !

من به شخصه خودم حاضرم تا 500 هم برای AMD مادربورد بخرم و این کار را میکنم ! مادربورد 200 تومنی AMD در اغلب اوقات از مادربورد 350 اینتل ارزشمندتره !

معماری سری Core اینتل از ای ام دی بهتره و توی بازی های مبتنی بر گرافیک بالا اینتل حداکثر 2-3 فریم به شما میده (نمونش را به دفعات توی فروم خودمون شاهد بودیم !)

اینتل پردازنده های خوبی داره ولی نسبت کارایی به قیمتشون فوق العاده ضعیف است ! به شما همون مدل انتخابی خودتون یا 1100T شرکت AMD پشنهاد میشه !

اگر بودجه شما اجازه بده میتونید سراغ 2500K اینتل هم برید ولی کاراییش از 1100T کم تره ، البته 1100 قدرت اورکلاک بالاتری هم داره ولی اگر بازی یا کار های رندرینگ 2 بعدی را در نظر دارید اینتل بهتر عمل میکنه !

در جمع میگم ، بودجه شما اجازه استفاده از پردازنده های گرون اینتل که توجیح خرید دارند (فقط 2500K و 2600K) را نمیده پس فقط به AMD فکر کنید و تا جایی که میتونید براش هزینه کنید !

مادربورد هم توصیه من Gigabyte 990Xa- Ud3 است
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    174,286
    سطح
    100
    30,861
    کاربر فعال
    دوست عزیز به نظرم اصلا منطقی نیست که 305 هزار تومان برای Core i5 2400 هزینه کنید، مطمئن باشید که 6100 با این قیمت خیلی مناسب تر است. هر دو از تکنولوژی ساخت 32 نانومتری بهره می برند ولی AMD با شش هسته در شرایط کاری تحت فشار، واکنش بهتری خواهد داشت.
صفحه 1 از 4 123 ... آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 32

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)