ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    امتیازها
    1,674
    سطح
    23
    2
    کاربر جدید

Question مشاوره خرید کیس آماده HP کارکرده

سلام و عرض ادب
    خسته نباشید
    ببخشید یه کیس آماده HP پیدا شده که مشخصاتش رو براتون میفرستم، CPU این کیس یکم عجیب بود، نتونستم اطلاعات کافی در این زمینه به دست بیارم، گفتم با اساتید این حوزه مشورت کردن خالی از لطف نخواهد بود؛ حقیقت کلا کیس خیلی مورد نادر و خاصی نیست؛ قصدم این هستش که در این حوزه اطلاعات بیشتری به دست بیارم.
    مدل این کیس HP Compaq Elite 8000 Small-form-factor هستش؛ چون یکم فروشنده خودش اطلاع نداشت، کم و بیش از خود سیستم اطلاعاتش رو نگاه کردم و بعد از خود سایت HP مشخصات دقیقش رو دیدم:

• CPU
      Intel Core 2 Duo E8400 / 3 GHz
      L2 cache - 6 MB
    • Chipset Type
      Intel Q45 Express
    • RAM 4GB
    • HDD 250GB

از گرافیکش نتونستم آمار دقیقی بگیرم، تو خود سیستم که زدم نوشت intel Q45/Q43 فکر میکنم درایور گرافیک نصب نبود؛ توی اینترنت هم تو مشخصات این مدل نوشته
    Intel GMA 4500 Dynamic Video Memory Technology 5.0 ولی در همون حالت ناشناس share memory نزدیک 1.5 گیگ گرافیک استفاده میشد.

حالا سوالات رو خدمتتون میفرستم، ممنون میشم نظرتون رو بفرمایید:
    1 کلا درباره خرید چنین سیستم هایی نظرتون چیه؟ معایب و مزایای چنین سیستم هایی در مقایسه با کیس هایی که خود فروشنده ها یا شخصی جمع میشه چیه؟
    2 cpu این سیستم چقدر پاسخگوی نیاز کاربر خواهد بود؟ منظورم اینکه در حد کار کردن خانگی هستش(فیلم و وب گردی و موسیقی و...)؟ یا فرکانسش خوبه و میتونه یکم بالاتر از کارکردن معمولی رو هم جواب بده(کارهای سبک گرافیکی و ...)؟
    3 یه تقریبی قیمت هم بدین بهم بی زحمت که این کیس چند میارزه؟
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    سلام

1- کلا قیمت قطعات کارکرده توافقی هست یعنی هرکس ممکنه یک قیمتی به شما بده اما قیمت گذاری سیستم های استوک بر اساس معیارهایی انجام می شه البته در خارج از کشور.

سی پی یو E8400 حدودا 40 هزار و رم 4 گیگ که فکر کنم 1333 باشه بین 100 تا 120 هزار و هارد هم بین 30 تا 50 هزار تومن

2- اون هم گرافیک آنبورد اینتله که فقط کار راه اندازه و موقعی که حافظه کم بیاره از رم استفاده می کنه به صورت اشتراکی

3- طبق نسل هایی که اومده فکر می کنم این سی پی یو برای 8 یا 9 سال پیش باشه و می بینی که خیلی قدیمیه ولی برای وبگردی، دیدن فیلم، موسیقی، کارهای سبک گرافیکی و ... سی پی یو خوبیه و شما اگه یک ssd و 4 گیگ رم به این سیستم اضافه کنی بهتر هم می شه

اگه شما هیچ راهی برای خرید سیستم به روز نداری خرید یک چنین سیستم هایی توجیه داره اما اگه بودجه رو داشته باشی خرید سیستم به روز ارزش داره یعنی شما یک هزینه ای می کنی و حداقل 5 سال خیالت راحته هم از لحاظ قدرت سخت افزاری با نرم افزارهای روز و گارانتی که قطعات دارن. برای خرید سیستم جدید هم فقط به حرف فروشنده ها اعتماد نکن چون خیلی از اونها چیزی رو که دارن می خوان بفروشن بنابراین شما بیا اینجا مشاوره بگیر چون اینجا ما از بین همه قطعات بازار بهترین ها رو به شما معرفی می کنیم و ممکنه چند سیستم به شما معرفی کنیم که شما هر کدوم رو دوست داشتی می تونی تهیه کنی
    امتیازها
    1,674
    سطح
    23
    2
    کاربر جدید
    تشکر فراوان از راهنماییتون، خیلی عالی بود؛
    خودم هم خیلی موافق این نبودم ولی CPUش یکم منو به تردید انداخت! یعنی یه cpu دو هسته ای با 6مگ کش!؟ یکم برام عجیب بود؛ جستجو هم نتیجه ای نداد گفتم باز از اهل فن بپرسم.
    ممنون از لطف شما
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع