ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3
    امتیازها
    1,121
    سطح
    18
    2
    کاربر جدید

قیمت گذاری روی قطعات

سلام به همه دوستان
    لیست زیر مشخصات سیستمی هست که در حال حاضر دارم
    core i۷ ۴۷۷۰ k
    ga z۸۷ hd۳
    kingston hyperx blu ddr۳ ۴g * ۲
    nvidia geforce ۹۴۰۰ gt
    hdd wd ۲t green
    corsair cs ۷۵۰ m
    اگر امکان داره قیمت قطعات رو تک تک میخواستم بدونم
    امتیازها
    1,121
    سطح
    18
    2
    کاربر جدید
    دوستان کسی نیست بتونه راهنمایی کنه ؟!
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط saeedelpersa نمایش پست ها
    سلام به همه دوستان
    لیست زیر مشخصات سیستمی هست که در حال حاضر دارم
    core i۷ ۴۷۷۰ k
    ga z۸۷ hd۳
    kingston hyperx blu ddr۳ ۴g * ۲
    nvidia geforce ۹۴۰۰ gt
    hdd wd ۲t green
    corsair cs ۷۵۰ m
    اگر امکان داره قیمت قطعات رو تک تک میخواستم بدونم
    سلام دوست عزیز

تعیین قیمت بدون داشتن اطلاعات کار بسیار سختیه و یک کار حدسی می شه. مثلا آیا این سی پی یو اورکلاک شده؟ هر قطعه رو چند ساله داری ازش استفاده می کنی؟ مثلا مادربرد تعمیر شده یا تا به حال تعمیر نشده.؟ هارد سالمه؟

بنابراین می بینی که شما بهتر از هر کس دیگه ای از شرایط سیستم خودت آگاهی داری و بهترین کسی هستی که می تونی روشون قیمت بذاری

مثلا اگه شما یک قطعه ای رو بخری و به محض یک روز استفاده ببری بفروشی بین 10 تا 20 درصد از قیمتش کم می کنن با اینکه عادلانه نیست. پس قطعات شما بستگی به موارد بالا که گفتم بین 40 تا 60 درصد از قیمتشون کم می شه. اونایی که هنوز تو سبد فروشگاه ها موجود هستن رو باید از قیمت روزشون کم کنی. مثلا سی پی یو شما با توجه به قدرتش یک میلیون آکش می ارزه

دو راه هم برای فروش داری یکی اینکه به مشتری بفروشی به صورت سیستم کامل که با قیمت واقعی می تونی بفروشی و یکی اینکه به مغازه دارها بفروشی که طبیعتا با قیمت کمتری قطعات رو بر میدارن که اونا هم یک سودی روش بکنن. بعضی ها هم هستن که تو اینترنت دنبال یک همچین افرادی می گردن و قطعات رو مفت از چنگشون در میارن و بعد با قیمت گرونتری با یک نام کاربری دیگه برای فروش قرار میدن و بدون داشتن سرمایه با دلالی سود می کنن که خوب روش غیر شرعی و حرامیه چون قیمت واقعی قطعات رو به شما پرداخت نمی کنن

من به صورت حدسی فقط سی پی یو، مادربرد و رم شما رو در نظر گرفتم و حساب کردم اگه شما این قطعه ها رو بفروشی و بخوای همین قطعه ها رو از نسل هفتم برداری بین 700 تا 900 هزار ضرر می کنی در حالیکه i7-4770K کمی هم از پردازنده نسل هفتمی هم قیمتش قوی تره

من نظرم اینه که یک ssd و یک کارت گرافیک به روز برای این سیستم تهیه کن با همون ضرری که می خوای روی فروش این سیستم بدی

اگه به پول این سیستم هم نیاز داری که بحثش کاملا جداست و منتظر باش که دوستانی که تو خرید قطعات دسته دوم هستن بیان نظر بدن
نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)