ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    امتیازها
    134
    سطح
    2
    7
    کاربر جدید

Question عوامل برتری cpu

سلام
    صرفا برای کار با نرم افزارهای auto cad و3dmaxوvray وphotoshop قابلیتsingle core speedمهمتره یاmulti core speedبودن cpu؟ تفاوت ایندو در چیست؟؟
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    سلام

به طور کلی هم فرکانس یک هسته مهمه و هم تعداد هسته ها. برای گیم فرکانس هسته خیلی مهمتر از تعداد هسته هاست مثلا برای گیم i7-7700K با اینکه 4 هسته داره با توجه به فرکانس بالای هر هسته از Ryzen 7 1700 عملکرد بهتری داره مخصوصا تو گیم های آنلاین که سرعت مهمترین عامله

اما اگه ما به 3DMax و Vray Adv که مبتنی بر سی پی یو هست نگاه کنیم دو حالت وجود داره:

اگه شما پروزه های کوچیک کار می کنی i7-7700K بهتر عمل می کنه اما اگه پروژه های بزرگ می سازی که زمان رندر اونها روزها طول می کشه اینجا تعداد هسته کاربرد بیشتری داره و Ryzen 7 1700 پیروز ماجراست

اگه شما قصد خرید یک سی پی یو رو داری که دو ویژگی بالا رو داشته باشه یعنی هم فرکانس هسته بالا و هم در مالتی تردینگ قوی عمل کنه من i7-8700K رو پیشنهاد می کنم که Ryzen 7 1800X هم به پاش نمی رسه

عوامل برتری به طور کلی: معماری، تعداد هسته ها، فرکانس هسته ها، فرکانس حافظه (مثلا 2133، 2400، 2666)، مقدار کش، ترد (thread)
    امتیازها
    134
    سطح
    2
    7
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad-96 نمایش پست ها
    سلام

به طور کلی هم فرکانس یک هسته مهمه و هم تعداد هسته ها. برای گیم فرکانس هسته خیلی مهمتر از تعداد هسته هاست مثلا برای گیم i7-7700K با اینکه 4 هسته داره با توجه به فرکانس بالای هر هسته از Ryzen 7 1700 عملکرد بهتری داره مخصوصا تو گیم های آنلاین که سرعت مهمترین عامله

اما اگه ما به 3DMax و Vray Adv که مبتنی بر سی پی یو هست نگاه کنیم دو حالت وجود داره:

اگه شما پروزه های کوچیک کار می کنی i7-7700K بهتر عمل می کنه اما اگه پروژه های بزرگ می سازی که زمان رندر اونها روزها طول می کشه اینجا تعداد هسته کاربرد بیشتری داره و Ryzen 7 1700 پیروز ماجراست

اگه شما قصد خرید یک سی پی یو رو داری که دو ویژگی بالا رو داشته باشه یعنی هم فرکانس هسته بالا و هم در مالتی تردینگ قوی عمل کنه من i7-8700K رو پیشنهاد می کنم که Ryzen 7 1800X هم به پاش نمی رسه

عوامل برتری به طور کلی: معماری، تعداد هسته ها، فرکانس هسته ها، فرکانس حافظه (مثلا 2133، 2400، 2666)، مقدار کش، ترد (thread)

فکرکنم 8700هنوز تو ایران ثبات قیمت پیدا نکرده ،درسته؟
    multi core performance به استفاده همزمان چند نرم افزار همراه با3dmaxمربوط میشه؟
    میخوام بدونم توی مقایسه بنچمارکها چطور بر اساس این پرفورمنس تصمیم گیری کنم بعبارت دیگه در نرم افزارهای نامبرده multi core بودن مهمتره یا single core و چرا
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط architect نمایش پست ها
    فکرکنم 8700هنوز تو ایران ثبات قیمت پیدا نکرده ،درسته؟
    multi core performance به استفاده همزمان چند نرم افزار همراه با3dmaxمربوط میشه؟
    میخوام بدونم توی مقایسه بنچمارکها چطور بر اساس این پرفورمنس تصمیم گیری کنم بعبارت دیگه در نرم افزارهای نامبرده multi core بودن مهمتره یا single core و چرا
    خوشبختانه 8700K داره با قیمت خوبی وارد میشه، این پردازنده 360 دلاره که حدود 1700 الی 1800 داره قیمت میخوره.

در این بین 8700 معمولی اگر بیاد و با قیمت واقعیش عرضه بشه باید حتی از 7700K هم ارزونتر باشه که اون بی نظیر خواهد بود تو رنچ قیمتی خودش.

من 8700 که تست گرفتم ازش تقریبا" تو جدولهای زیر میتونین مقایسه اش کنین:

این تست رندر Cinebench هست، همونطور که میبینین 8700 معمولی تقریبا" یه کوچولو ضعیفتر از Ryzen 1700X هستش. بنابراین 8700K قطعا" میتونه در دیفالت قویتر از Ryzen 1700X باشه.

امتیازها
    134
    سطح
    2
    7
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    خوشبختانه 8700K داره با قیمت خوبی وارد میشه، این پردازنده 360 دلاره که حدود 1700 الی 1800 داره قیمت میخوره.

در این بین 8700 معمولی اگر بیاد و با قیمت واقعیش عرضه بشه باید حتی از 7700K هم ارزونتر باشه که اون بی نظیر خواهد بود تو رنچ قیمتی خودش.

من 8700 که تست گرفتم ازش تقریبا" تو جدولهای زیر میتونین مقایسه اش کنین:

این تست رندر Cinebench هست، همونطور که میبینین 8700 معمولی تقریبا" یه کوچولو ضعیفتر از Ryzen 1700X هستش. بنابراین 8700K قطعا" میتونه در دیفالت قویتر از Ryzen 1700X باشه.

تفاوت7700k و 8700 معمولی ،دقیقا تو همون پرفورمنس multi coreو single core هست که بالاتر پرسیدم!! باید دید این تفاوت کجا اهمیت پیدامیکنه!!؟؟
    8700kهم که هم قیمتش بالاست هم فکرکنم هزینه اسمبلینگش بیشتر میشه
    8700بیاد تو ایران رو قیمت7700تاثیر میذاره ولی هنوز من تغییری نمیبینم رو قیمت7700
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    تفاوت7700k و 8700 معمولی ،دقیقا تو همون پرفورمنس multi coreو single core هست که بالاتر پرسیدم!! باید دید این تفاوت کجا اهمیت پیدامیکنه!!؟؟
    8700kهم که هم قیمتش بالاست هم فکرکنم هزینه اسمبلینگش بیشتر میشه
    8700بیاد تو ایران رو قیمت7700تاثیر میذاره ولی هنوز من تغییری نمیبینم رو قیمت7700
    اسمبل که هزینه نمیخواد ..... خودتون میتونید ببندید ..... نهایتا میتونید به فروشنده بگید پردازنده رو جا بزنه و باقی ش رو خودتون وصل کنید .......

اقا تجربه ی شخصی من بدون تعصب این بوده که اینل در تمامی زمینه ها بهتر عمل میکنه و اعداد AMD صرفا بیشتر جنبه ی تبلیغات داره ............ شما اگه ممکنه برات سری جدید اینتل رو بگیر ......... اگر نیست همین سری 77xx رو تهیه کن .........
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    134
    سطح
    2
    7
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN نمایش پست ها
    اسمبل که هزینه نمیخواد ..... خودتون میتونید ببندید ..... نهایتا میتونید به فروشنده بگید پردازنده رو جا بزنه و باقی ش رو خودتون وصل کنید .......

اقا تجربه ی شخصی من بدون تعصب این بوده که اینل در تمامی زمینه ها بهتر عمل میکنه و اعداد AMD صرفا بیشتر جنبه ی تبلیغات داره ............ شما اگه ممکنه برات سری جدید اینتل رو بگیر ......... اگر نیست همین سری 77xx رو تهیه کن .........
    بله منظورم هزینه اسمبل کردن نبود،میگم ینی هزینه سایر قطعات هم درصورت انتخاب cpuقویتر8700،به طبع بیشترمیشه
    بانظرتون موافقم؛انتخاب اینتل عاقلانه تره
    امتیازها
    55,250
    سطح
    100
    11,513
    بله منظورم هزینه اسمبل کردن نبود،میگم ینی هزینه سایر قطعات هم درصورت انتخاب cpuقویتر8700،به طبع بیشترمیشه
    بانظرتون موافقم؛انتخاب اینتل عاقلانه تره
    اخه دیدم فروشنده ها هزینه ی اسمبل میگیرن ....... احتمالا باید مادربرد تون رو نسل به روز تر بردارید ....... خیلی فرقی نداره از لحاظ هزینه ...........
    RAM: Team Group 8GB 3000Mhz CL16 DDR4
    CPU: AMD Ryzen 2200 G
    MAIN: ASUS B350-E Sock AM4
    امتیازها
    134
    سطح
    2
    7
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط SAMAN نمایش پست ها
    اخه دیدم فروشنده ها هزینه ی اسمبل میگیرن ....... احتمالا باید مادربرد تون رو نسل به روز تر بردارید ....... خیلی فرقی نداره از لحاظ هزینه ...........
    بله برای اسمبل ونصب برنامه 100تومنی میگیرن!!
    ممنونم از توضیحاتتون
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    بله برای اسمبل ونصب برنامه 100تومنی میگیرن!!
    ممنونم از توضیحاتتون
    اسمبل معمولا 50 تومنه به شرطی که قطعات رو خودت تهیه کنی. بعضی ها اگه خودشون قطعه رو برات تهیه کنن چون روش می خورن معمولا کمتر هم میگیرن. سیستم عامل و نرم افزار رو که خودت هم می تونی نصب کنی
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع