ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    103
    سطح
    2
    0
    کاربر جدید

»مشاوره خرید مانیتور»IPS یا VA یا PLS

با سلام
    قصد خرید یک مانیتور 24 الی 27 را دارم
    الان از مانیتور ips لپتاپ لنوو فلکس 2 استفاده میکنم
    عیب ips خوب نشون ندادن مشکی تو فیلم و برون رفت نور پس زمینه هست مزیت زاویه دید و رنگ عالیش
    نیاز من مانیتور برای فیلم و وبگردی هست و تمام وقت بخاطر کار پشت مانیتور هستم(وب)
    میخوام چشمام کمترین حد ممکن اذیت بشن و با بهترین کیفیت متون را نمایش بده

به این نتیجه رسیدم که بهترین پنل VA هست (برای فیلم مشکی را عالی نشون میده و مثل ips نور مازاد به چشم نمیرسونه و ظاهرا کمتر چشم خسته میشه هر چند که زاویه دیدش کمتر از ips هست)(حیف که اولد تو بازار نیست)

حالا بین بنکیو و سامسونگ موندم
    یک میلیون یا نهایتا یکو نیم میلیون بیشتر نمیخوام هزینه کنم

مدل هایی که دیدم
    C27F39027Inch Curved
    بنکیو EW2775ZH

ایا PLSهم مثل IPS سامسونک مشکل برون رفت نور را داره؟
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Download نمایش پست ها
    با سلام
    قصد خرید یک مانیتور 24 الی 27 را دارم
    الان از مانیتور ips لپتاپ لنوو فلکس 2 استفاده میکنم
    عیب ips خوب نشون ندادن مشکی تو فیلم و برون رفت نور پس زمینه هست مزیت زاویه دید و رنگ عالیش
    نیاز من مانیتور برای فیلم و وبگردی هست و تمام وقت بخاطر کار پشت مانیتور هستم(وب)
    میخوام چشمام کمترین حد ممکن اذیت بشن
    با بهترین کیفیت متون را نمایش بده
    تو بعضی از مانیتورها قابلیت کم کردن نور ابی را دیدم

به این نتیجه رسیدم که بهترین پنل VA هست (برای فیلم مشکی را عالی نشون میده و مثل ips نور مازاد به چشم نمیرسونه و ظاهرا کمتر چشم خسته میشه هر چند که زاویه دیدش کمتر از ips هست)(حیف که اولد تو بازار نیست)
    پنل VA ظاهرا تخصص سامسونگ و بنکیو هست اینطور که دیدم

حالا بین بنکیو و سامسونگ موندم
    یک میلیون یا نهایتا یکو نیم میلیون بیشتر نمیخوام هزینه کنم

مدل هایی که دیدم
    C27F39027Inch Curved
    بنکیو EW2775ZH

ایا PLSهم مثل IPS سامسونک مشکل برون رفت نور را داره؟
    سلام

پنل های VA مخفف Vertical Alignment هستن که توسط فوجیتسو در سال 1996 تولید شدن و مشکل اصلی اونا این بود که زاویه دید مناسبی نداشتن.
    2 سال بعد یعنی در سال 1998 فوجیتسو پنل های MVA که مخفف Multi-domain Vertical Alignment است رو تولید کرد که هم از نظر زاویه دید و هم از نظر زمان پاسخ دهی تقویت شده بود. همچنین دارای کنتراست بالا و رنگ مشکی عمیق بودن.

این پنل ها عیب بزرگی داشتن که اون شکست رنگ یا به نوعی اعوجاج رنگ بود.

در پنل های AMVA سعی شد که مشکلات قبلی پنل ها رو برطرف کنن و نقاط قوت رو بهتر کنن. یعنی هم کنتراست تصویر و هم رنگ مشکی فوق العاده شد و زاویه دید هم بهبود پیدا کرد و مصرف برق هم کاهش پیدا کرد.

اما این پنل ها هنوز مشکل زاویه دید دارن که از پنل های TN بهترن ولی به پای پنل های IPS نمی رسه

با این توضیحات می خواستم اینو به شما بگم که مانیتوری برای چشم مناسب تره که اولا زاویه دید بیشتری داشته باشه و ویژگی Flicker Free داشته باشه و ویژگی ای داشته باشه که نور آبی رو کم کنه
    الان همه این ویژگی ها تو پنل های AH-IPS ال جی هست به اضافه اینکه رنگ ها رو واقعی تر نشون میده. همچنین یک ویژگی داره به نام Reader که از نور ابی رو برای مطالعه متون کم می کنه و واقعا موثره
    بعد اینکه شما می خوای مانیتورت مشکی عمیق داشته باشه ولی اون همه رنگ دیگه رو نادیده بگیری

یه نکته دیگه هم این هست که مانیتورهای 27 رو میگن اگه رزولوشن اونها QHD یعنی 2560x1440 باشن بهترن که اینو شما در نظر بگیر
    مانیتور خمیده هم من خودم دوست ندارم شما تصویر زیر رو ببین متوجه می شی (عکس رو توی یک tab دیگه باز کن)

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 56jn_a.jpg
مشاهده: 9
حجم: 140.3 کیلو بایت

حالا اگه هنوز رو حرفت هستی مانیتورهایی که مد نظرت هست رو یکبار دیگه لیست کن تا هر کاربر از نظر خودش یکی رو پیشنهاد بده حالا هر پنلی که می خواد باشه
    امتیازها
    103
    سطح
    2
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad-96 نمایش پست ها
    مانیتور خمیده هم من خودم دوست ندارم شما تصویر زیر رو ببین متوجه می شی (عکس رو توی یک tab دیگه باز کن)

نام: 56jn_a.jpg
مشاهده: 9
حجم: 140.3 کیلو بایت

حالا اگه هنوز رو حرفت هستی مانیتورهایی که مد نظرت هست رو یکبار دیگه لیست کن تا هر کاربر از نظر خودش یکی رو پیشنهاد بده حالا هر پنلی که می خواد باشه
    شاید تو عکس اینطوری نشون میده و الا در واقعیت که عرض مانیتور در وسط و کنار ها یکی هست
    اگر کسی با این مانیتورها کار کرده ایا این تصویر درسته؟
    امتیازها
    38,216
    سطح
    100
    3,320
    همیار انجمن
    شاید تو عکس اینطوری نشون میده و الا در واقعیت که عرض مانیتور در وسط و کنار ها یکی هست
    اندازه ی این مانیتور ها در راستای افقی ثابته.(عرضشون ثابته).
    این که چشم در هنگام دیدن نقاط مختلف مانیتور به تغییر فوکوس کمتری نیاز داره مزیتشون محسوب میشه. (برای بیشترین استفاده از این مزیت چشم ها باید در نقطه ی کانونیِ انحنای مانیتور باشن، ینی در هر سه بُعد! ارتفاع ، فاصله و ...)

این عکس با لنز واید گرفته شده(گوشی ها هم واید عکس میگیرن) و به خاطر همین لبه های مانیتور کشیده شدن.
    راستی توی عکس های تبلیغاتی، به خاطر اینکه انحناشون دیده بشه، در نمای روبرو، تصویر حالت پرسپکتیو بیشتری داره.(همین کشیدگی لبه ها)
    البته بیشتر مواقع برای جلوه ی بهتر انحنا، تصاویر از روبرو نیستن که دیگه اینجوری انحنا خود به خود معلومه.
    امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    دوست عزیز من اون عکس رو برای راهنمایی گذاشتم و همینطوری سرچ کردم شاید درست عکس گرفته نشده من نمی دونم اما فکر می کنم خطای دید هم بی تاثیر نباشه. شما تصویر زیر رو نگاه کن متوجه می شی

نام: lkrz_uuu.jpg
مشاهده: 8
حجم: 101.1 کیلو بایت
    امتیازها
    103
    سطح
    2
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mohammad-96 نمایش پست ها
    الان همه این ویژگی ها تو پنل های AH-IPS ال جی هست به اضافه اینکه رنگ ها رو واقعی تر نشون میده. همچنین یک ویژگی داره به نام Reader که از نور ابی رو برای مطالعه متون کم می کنه و واقعا موثره
    AH-IPS من ندیدم تو ال جی ها همشون فقط زده IPS

به هر حال من تجربه ipsرا دارم ولی چیزی که الان میبینم کنتراست AMVA+ خیلی بیشتر هست
    به نظرم ips بخاطر چینشش برون رفت نور پس زمینه توش زیاده ولی سامسونگ گفته که VA این مشکلو نداره/حالا یه خورده زاویه دیدش کمتره و رنگاش ممکنه طبیعی نباشه و بلک گوست داره ولی مزیتش همون کنتراست و خسته نکردن چشم بخاطر برون رفت کمتر نور پس زمینه هست

توضیح سامسونگ:
    پانل پیشرفته VA (چیدمان عمودی) سامسونگ برای به حداقل رساندن برون‌رفت نور و ایجاد رنگ‌های مشکی غنی‌تر و یکپارچه‌تر
    چیدمان عمودی کریستال‌های مایع در پانل‌های VA سامسونگ نور پس‌زمینه را بهتر از پانل‌های IPS مسدود می‌کند، زیرا صفحه نمایش انحنا یافته است تا ضمن به حداقل رساندن برون‌رفت نور، رنگ مشکی غنی‌تر و یکپارچه‌تری را در سرتاسر مانیتور به نمایش بگذارد.
    تا اینجا نظرم رو 24 تخت بنکیو هست رزولوشن FHD
    یا اگر پیدا بشه 27 WQHD
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)