ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    5,151
    سطح
    46
    11
    کاربر جدید

کندی سرعت خواندن هارد دیسک

سلام دوستان، وقتتون بخیر
    چند وقتی هست که لپ تاپ Asus ROG GL552vw دارم که یه SSD 256 و هارد دو ترابایت داره
    از ابتدا مشکل شناسایی HDD رو داشتم، یعنی کل دوترابایت شناسایی میشد اما به عنوان یه درایو detect نمیشد!
    باید از طریق device manager اون فضا رو نام گذاری میکردم تا شناخته بشه و ازش استفاده کنم اما بلافاصله بعد از یه خاموش شدن سیستم دوباره این مشکل وجود داشت
    تا اینکه به روش UEFI ویندوزم رو نصب کردم و یکبار پارتیشن بندی کفایت کرد تا HDD هم جزوی از حافظه ی مورد استفادم باشه...
    اما مشکل دیگه ای که وجود داشت این بود که سرعت هارد در مواقعی کم بود
    به عنوان مثال برای باز کردن یک فولدر به طور محسوس زمان سپری میشد و اذیت کننده بود
    این مورد تقریبا توی نصف عملیات های ویندوز تاثیر خودش رو میذاره، مثل کپی کردن فایل، پخش یه مدیا پیشمایش بین فایل ها و...
    اما بعد از یه بار اتفاق افتادنش برای یه تایم چند دقیقه تا چند ساعته دیگه در مورد اون رشته ی آدرسی که باهاش کار میکنم اتفاق نمی افته
    برای خودم مورد نادری بود! اما ممنون میشم که هر راه حلی به نظرتون میرسه بفرمایین، ضمن اینکه احتمال میدادم که مشکل نرم افزاری باشه تو این قسمت مطرح کردم، در غیر اینصورت ممنون میشم به بخش مربوطه انتقال بدید تاپیک رو...
    امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.noise نمایش پست ها
    سلام دوستان، وقتتون بخیر
    چند وقتی هست که لپ تاپ Asus ROG GL552vw دارم که یه SSD 256 و هارد دو ترابایت داره
    از ابتدا مشکل شناسایی HDD رو داشتم، یعنی کل دوترابایت شناسایی میشد اما به عنوان یه درایو detect نمیشد!
    باید از طریق device manager اون فضا رو نام گذاری میکردم تا شناخته بشه و ازش استفاده کنم اما بلافاصله بعد از یه خاموش شدن سیستم دوباره این مشکل وجود داشت
    تا اینکه به روش UEFI ویندوزم رو نصب کردم و یکبار پارتیشن بندی کفایت کرد تا HDD هم جزوی از حافظه ی مورد استفادم باشه...
    اما مشکل دیگه ای که وجود داشت این بود که سرعت هارد در مواقعی کم بود
    به عنوان مثال برای باز کردن یک فولدر به طور محسوس زمان سپری میشد و اذیت کننده بود
    این مورد تقریبا توی نصف عملیات های ویندوز تاثیر خودش رو میذاره، مثل کپی کردن فایل، پخش یه مدیا پیشمایش بین فایل ها و...
    اما بعد از یه بار اتفاق افتادنش برای یه تایم چند دقیقه تا چند ساعته دیگه در مورد اون رشته ی آدرسی که باهاش کار میکنم اتفاق نمی افته
    برای خودم مورد نادری بود! اما ممنون میشم که هر راه حلی به نظرتون میرسه بفرمایین، ضمن اینکه احتمال میدادم که مشکل نرم افزاری باشه تو این قسمت مطرح کردم، در غیر اینصورت ممنون میشم به بخش مربوطه انتقال بدید تاپیک رو...
    مدل هارد ؟ از نرم افزار HD Tune تب Health یک اسکرین شات قرار دهید

امتیازها
    781
    سطح
    14
    384
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط mamad.noise نمایش پست ها
    سلام دوستان، وقتتون بخیر
    .
    سلام

هر راه حلی به نظرتون میرسه بفرمایین
    1- باید ویندوز 10 64 بیت آخرین ورژنش رو نصب کنی و تمام موارد نصب رو هم رعایت کنی (اگه قبلا این کار رو انجام دادی که مشکلی نیست) چون بیلد های قبلی مشکلاتی داشتن که در نسخه های جدید حل شده

2- باید بایوس لپ تاپ رو به روز کنی از سایت asus و در قسمت support می تونی دانلود کنی و بعدا سعی کن همه درایور ها رو به روز کنی (حتی اگه به سرعت هارد ربطی نداشته باشه)
    ویندوز 10 رو انتخاب کن تا درایورهاش رو نشون بده

عکس

لینک

3- نرم افزار Hard Disk Sentinel Pro رو نصب کن و در سمت چپ می تونی هارد و ssd رو ببینی و روی هر کدوم که کلیک کنی در سمت راست و روی سربرگ overview می تونی کارایی و سلامتی هارد ها رو ببینی. دو تا عکس از هارد و ssd قرار بده

عکس

نرم افزار crystaldiskinfo هم هست که اطلاعات دقیقی از هارد شما میده و اگه مشکلی داره نشون میده

عکس

4- task manager ویندوز رو باز کن و در سربرگ processes می تونی میزان استفاده از cpu ، memory ، disk و ... رو ببینی و مشکل رو پیدا کنی. اگه به سربرگ performance بری و در آخر open resource monitor رو بزنی می تونی اطلاعات رو ببینی

عکس

عکس

5- تو دسکتاب روی this-pc راست کلیک کن و گزینه manage رو انتخاب کن و از سمت چپ disk management رو انتخاب کن که زیر مجموعه storage ئه

عکس

عکس

در اصل باید در این قسمت هارد رو اضافه کنی

مواردی که در بالا گفتم و نیاز به گذاشتن عکس داره ازشون عکس واضح بزار تا دوستان دقیق بتونن راهنمایی کنن چون من باید جایی برم نیستم
    ترتیب بالا رو هم می تونی رعابت نکنی مثلا اول از سالم بودن هارد و بعد task manager شروع کن

اگر از اینا نبود ویروس هم می تونه باعث این بشه. فعلا اینا رو انجام بده ببینیم چی می شه
    امتیازها
    5,151
    سطح
    46
    11
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    مدل هارد ؟ از نرم افزار HD Tune تب Health یک اسکرین شات قرار دهید
    تب health برنامه رو پیدا نکردم اما این اسکرین تقدیم شما...
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 485.jpg
مشاهده: 8
حجم: 168.6 کیلو بایت
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)