ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    35
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید

Unhappy روشن نشدن لپتاپ سونی مدل VPCCW1NFX/B

سلام
    حدودا 8 سال پیش یعنی اسفند 88 یه لپتاپ VAIO VPCCW1NFX/B گرفتم. تو این مدت هیچ مشکل خاص سخت افزاری باهاش نداشتم و فقط یکبار همون سال 90 هارد رو تعویض کرده بودم و خیلی عالی کار میداد و هنوزم پروژه های کاریم رو باهاش انجام میدادم.
    ذو هفته پیش هایبرنتش کردم تا یکم بخوابم. قبل اینکه خوابم ببره، لپتاپ خود به خود روشن شد. منم پاشدم و با شاسی خاموشش کردم.
    از خواب که بیدار شدم و کلید پاور رو زدم. فقط چراغ سبزرنگ روشن شد و دیگه اتفاقی نیفتاد. همون شب بردم پایتخت، اطلاعات رو بازیابی کردم و شنبه هفته قبل بردم واسه تعمیر ایران رهجو.
    اونجا خانمه تا کلید رو زد لپتاپ از همون حالت هایبرنت اومد بالا. انگار نه انگار که تو اون چند روز چنذین بار من و اون فردی که تو پایتخت هارد رو خالی کرد، کلید پاور رو زده بودیم. حتی خانمه برای اطمینان لپتاپ رو خاموش کرد و دوباره روشن کرد. موقع بالا اومدن البته تست هارد رو کنسل کرد و لپتاپ بازم خیلی عادی و سالم بالا اومد.
    لپتاپ رو تحویل گرفنم. اومدم خونه موقع روشن کردن تست هارد رو کنسل نکردم. تست هارد حدود یه ربع طول کشید. و بعد از اینکه تموم شد. ذوباره به همون حالت برگشت. یعنی کلید سبز روشن و هیچ عکس العملی مشاهده نشد.
    دوباره واسه تعمیر بردم ایران رهجو. دو روز بعد یعنی سه شنبه هفته پیش تماس گرفتن که باید مادربوردش تعمیر بشه. منم گفتم تعمیر کنید. یکشنبه زنگ زدم که ببینم چی شد. گفتن مثل اینکه یه بار تعمیر کردن ولی موقع تست دوباره NOPOWER شده که البته تکنیسین مربوطه هنوز ناامید نشده.
    سه شنبه تماس گرفتم. متوجه شدم که یه repair job جدید واسم باز کردن که با قبلی حدود 49 تا فاصله داره. یعنی انگار بلافاصله بعد fail شدن تست قبلی تعمیر رو ادامه نمیدن و یه نوبت دیگه واسش در نظر میگیرن.
    امروز زنگ زدم و بهم گفتن که شنبه بهم جواب نهایی رو میدن که قابل تعمیر هست یا نه و باید بندازم دور.
    الان به نظرتون واقعا مشکل چیه با این تفاسیر...چون من کار خاصی نکردم و صرفا با شاسی خاموش کردم؟؟؟
    اگر شنبه تعمیر نشده تحویلم بدن، شما مرکز خوبی میشناسین که لپتاپ رو ببرم اونجا واسه تعمیر؟ لطفا پیشنهاد بدید؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    برادر مشکل با شاسی خاموش و روشن کردن نیست. این مسئله ممکنه بود وقتی اتفاق بیفته که شما پرده جلوی پنجره رو باز و بسته میکردین. ربطی که نمیتونسته به پرده باز و بسته کردن داشته باشه.

شرکت سونی بعد از ورشکستگی خط تولید بخش لپتاپش، اونو واگذار کرد به شرکت دیگه. بنابراین قطعاتش نیست. اگر لپتاپ غیر قابل تعمییر باشه سخت میشه درستش کرد چون قطعاتش نیست وانگهی اون نسل دیگه منسوخ شده چیزیش نمونده.

عمر یک لپتاپ بین 3 تا 5 ساله، بیشتر لپتاپ ها حدفاصل بین 3 تا 5 سال از بین میروند.

لپتاپ شما، از سال 89 بگیریم، تا 96 که هستیم، الان 7 ساله به شما خدمت داده.

خلاصه راضی باشین ازش بیش از بقیه لپتاپ ها عمر کرده براتون.
    امتیازها
    35
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    برادر مشکل با شاسی خاموش و روشن کردن نیست. این مسئله ممکنه بود وقتی اتفاق بیفته که شما پرده جلوی پنجره رو باز و بسته میکردین. ربطی که نمیتونسته به پرده باز و بسته کردن داشته باشه.

شرکت سونی بعد از ورشکستگی خط تولید بخش لپتاپش، اونو واگذار کرد به شرکت دیگه. بنابراین قطعاتش نیست. اگر لپتاپ غیر قابل تعمییر باشه سخت میشه درستش کرد چون قطعاتش نیست وانگهی اون نسل دیگه منسوخ شده چیزیش نمونده.

عمر یک لپتاپ بین 3 تا 5 ساله، بیشتر لپتاپ ها حدفاصل بین 3 تا 5 سال از بین میروند.

لپتاپ شما، از سال 89 بگیریم، تا 96 که هستیم، الان 7 ساله به شما خدمت داده.

خلاصه راضی باشین ازش بیش از بقیه لپتاپ ها عمر کرده براتون.
    میدونم چی میگید
    ولی یکم یواش یواش میپکید....من یه پولی پس انداز میکردم
    این عین ساعت کارامو انجام میداد...منم منتظر بودم بعد دفاع کار پیدا کردم...لپتاپ بخرم
    الانم دستم تو حناست...از هرکی هم میخوام کامپیوتر قرض کنم...یا نمیده...یا اگه بده یکی دو روزه میده
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط abadpours نمایش پست ها
    میدونم چی میگید
    ولی یکم یواش یواش میپکید....من یه پولی پس انداز میکردم
    این عین ساعت کارامو انجام میداد...منم منتظر بودم بعد دفاع کار پیدا کردم...لپتاپ بخرم
    الانم دستم تو حناست...از هرکی هم میخوام کامپیوتر قرض کنم...یا نمیده...یا اگه بده یکی دو روزه میده
    متاسفانه قطعات نو هم گاها دست ادم رو تو حنا میزاره ,باز خوبه برای شما حسابی کار کرده ...
    امیدواریم که درست بشه
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع