ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17
    امتیازها
    10,559
    سطح
    68
    742
    کاربر انجمن

نصب هارد دیسک اینترنال در کنار هارد قبلی

سلام.

یه سیستم جدید خریدم با یه عدد هارد دیسک 1 ترابایتی اینترنال. روی سیستم قبلی هم یه هارد اینترنال 500 گیگ بود. من هارد 1 ترابایت سیستم جدید و پارتیشن بندی کردم و روش ویندوزه و دارم باهاش کار میکنم. هارد قبلی 500 گیگ هم پارتیشن بندی شده و روش ویندوز نصب شده!

سوالم اینه که من میخوام محتویات هارد 500 گیگ سیستم قبلی و منتقل کنم به هارد 1 ترابایت سیستم جدید!! هارد 500 و که به سیستم جدید زدم، دیدم تو ویندوز شناسایش نمیکنه! روش اتصال اشتباه بوده یا مشکل از جای دیگه هست!؟

کلا من بخوام محتویات هارد اینترنال قبلی و به هارد جدی منتقل کنم باید چیکرا کنم؟
    امتیازها
    10,116
    سطح
    67
    652
    مشاور انجمن
    درود و احترام،

از قسمت Disk Management ویندوز تصویر قرار می دهید ؟
    MOB: ASUS STRIX Z270G | CPU: Intel Core i5-7600K | RAM: G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) 3200MHz | VGA: SAPPHIRE Nitro+ RX 580 4GB | Monitor: ASUS MG279Q 27" WQHD IPS 144Hz 4ms | SSD: Samsung 960 EVO M.2 250GB | HDD : WD Blue WD40EZAZ | Case: Corsair Carbide Air 240 Black | Cooler: Corsair H100i GTX | PSU: Corsair RM750i 750 Watt | KB : Razer Blackwidow X Chroma | Mouse : Razer Deathadder Elite
    امتیازها
    10,559
    سطح
    68
    742
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Parham نمایش پست ها
    درود و احترام،

از قسمت Disk Management ویندوز تصویر قرار می دهید ؟
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 44444444444444444.jpg
مشاهده: 11
حجم: 195.6 کیلو بایت

سلام دوست عزیز؛

این عکس Disk Management ویندوز بنده هست. درایور G هارد اکسترنال هست و زمانی که هارد اینترنال 500 گیگ رو با کابل ساتا 6 گیگ وصل میکنم، چیزی تو این بخش نمایش نمیده! اصلا هارد نمیشناسه! به من گفته بودن اگر هارد 500 گیگ رو (با وجود اینکه ویندوز روش نصبه) مستقیم به سیستم جدید متصل کنم، به صورت یک درایور مجزای 500 گیگی نمایش میده!
    امتیازها
    10,116
    سطح
    67
    652
    مشاور انجمن
    درود. در بایوس سیستم شناسایی می شود؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
    MOB: ASUS STRIX Z270G | CPU: Intel Core i5-7600K | RAM: G.Skill Trident Z 16GB (2x8GB) 3200MHz | VGA: SAPPHIRE Nitro+ RX 580 4GB | Monitor: ASUS MG279Q 27" WQHD IPS 144Hz 4ms | SSD: Samsung 960 EVO M.2 250GB | HDD : WD Blue WD40EZAZ | Case: Corsair Carbide Air 240 Black | Cooler: Corsair H100i GTX | PSU: Corsair RM750i 750 Watt | KB : Razer Blackwidow X Chroma | Mouse : Razer Deathadder Elite
    امتیازها
    10,559
    سطح
    68
    742
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Parham نمایش پست ها
    درود. در بایوس سیستم شناسایی می شود؟

Sent from my iPhone using Tapatalk
    نمیدونم. این موضوع رو چه طوری باید متوجه بشم؟؟؟ باید برم تو بایوس و تنظیمات خاصی رو فعال کنم؟
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط S.T.A.L.K.E.R نمایش پست ها
    نمیدونم. این موضوع رو چه طوری باید متوجه بشم؟؟؟ باید برم تو بایوس و تنظیمات خاصی رو فعال کنم؟
    سلام .
    مدل مادربردتون چیه حسین آقا ؟
    توی بایوس قسمت مربوط به پورت های SATA می نویسه هر دستگاهی که به این رابط وصل باشه . توی مادربرد های قدیمی هم داخل بخش Advance CMOS Setting یا Boot Priority می نویسه .

امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نشد یه تبدیل ساتا یه USB بگیر

امتیازها
    10,559
    سطح
    68
    742
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    سلام .
    مدل مادربردتون چیه حسین آقا ؟
    توی بایوس قسمت مربوط به پورت های SATA می نویسه هر دستگاهی که به این رابط وصل باشه . توی مادربرد های قدیمی هم داخل بخش Advance CMOS Setting یا Boot Priority می نویسه .
    سلام آقای اشراقی. ماردبرد من ام اس ای تام هاوک B350 هست. اگر چیزی نوشته نشده بود، برم تو مادربرد و تو قسمت تنظیمات پورت ساتا فعالش کنم؟

نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    نشد یه تبدیل ساتا یه USB بگیر
    سلام. از لحاظ فنی مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟

یه سوالی ذهنمو درگیر کرده! الان روی هارد دوم که پارتیشن بندی شده، ( همون 500 گیگ قدیمی که میخوام وصلش کنم به سیستم جدیدم در کنار هارد 1 ترابایت فعلی) ویندوز نصبه! ویندوز هارد قبلی با ویندوز هارد جدید تداخلی پیدا نمیکنه؟
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط S.T.A.L.K.E.R نمایش پست ها
    سلام آقای اشراقی. ماردبرد من ام اس ای تام هاوک B350 هست. اگر چیزی نوشته نشده بود، برم تو مادربرد و تو قسمت تنظیمات پورت ساتا فعالش کنم؟

سلام. از لحاظ فنی مشکلی ایجاد نمیکنه؟؟

یه سوالی ذهنمو درگیر کرده! الان روی هارد دوم که پارتیشن بندی شده، ( همون 500 گیگ قدیمی که میخوام وصلش کنم به سیستم جدیدم در کنار هارد 1 ترابایت فعلی) ویندوز نصبه! ویندوز هارد قبلی با ویندوز هارد جدید تداخلی پیدا نمیکنه؟
    سلام مجدد .
    یک فلش با فرمت FAT32 به سیستم بزنید با دکمه F12 از صفحه اصلی و بخش Storage که از سمت چپ بایوس می بینید اسکرین شات بگیرید و اینجا بگذارید .
    برای سوال به نظرم بیخیال ویندوز قبلی بشید اطلاعات مهمتون رو بردارید و اون ویندوز رو فرمت کنید بره . چون برای سوئیچ کردن مدام باید توی بایوس بوت اول رو عوض کنید .
    برای تبدیل هم اول سعی کنید همین راه بیفته و کار به اونجا نرسه . تبدیل مناسب و استانداردی باشه ایرادی پیش نمیاد .

امتیازها
    10,559
    سطح
    68
    742
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Reza Eshraghi نمایش پست ها
    سلام مجدد .
    یک فلش با فرمت FAT32 به سیستم بزنید با دکمه F12 از صفحه اصلی و بخش Storage که از سمت چپ بایوس می بینید اسکرین شات بگیرید و اینجا بگذارید .
    برای سوال به نظرم بیخیال ویندوز قبلی بشید اطلاعات مهمتون رو بردارید و اون ویندوز رو فرمت کنید بره . چون برای سوئیچ کردن مدام باید توی بایوس بوت اول رو عوض کنید .
    برای تبدیل هم اول سعی کنید همین راه بیفته و کار به اونجا نرسه . تبدیل مناسب و استانداردی باشه ایرادی پیش نمیاد .
    سلام

1- فلش ندارم! غیر از فلش راهی برای گرفتن تصویر سمت چپ بایوس نداریم؟

2- در مورد اینکه روی هر دو هارد ویندوز نصب شده، باید در ابتدای بالای اومدن ویندوز بوت اون ها تنظیم بشه درسته؟ خوب سوالم اینه اگر با ویندوزی که روی هارد 500 گیگ نصب هست، سیستم رو بوت کنم، بعد از بالا اومدن میشه اطلاعات رو به هارد 1 گیگ منتقل کرد؟ یا اینکه باید ویندوز رو از روی درایو C فرمت کنم تا بعد از اتصال هارد 500 گیگ در کنار هارد دوم، به شکل یک درایور مجزا شناسایی بشه؟

3- من هارد و زدم، تو بایوس چیز خاصی ندیدم! متوجه نمیشم تو بایوس بعد از اتصال هارد 500 گیگ باید چه تغییری رو ببینم؟

4- هارد 500 گیگ اینترنال رو میتونم در زمان روشن بودن سیستم وصل کنم یا حتما باید سیستم رو خاموش کنم و از برق خارج بشه تا قابلیت اتصال رو داشته باشه؟؟/ در زمان خارج کردن هارد این موضوع چه طوریه؟؟؟
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 17

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)