ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16
    امتیازها
    3,920
    سطح
    39
    10
    کاربر جدید
    سیستم عامل روی هارد اینترتال وسترن دیجیتال بلک هست همونی که تو قطعات سخت افزاری نوشتم
    فقط من بازی رو از همین هارد وسترن بلک به یک هارد اکسترنال سیگیت انتقال دادم که ببینم مشکل از بازی هست یا از سیستم
    چون وقتی بازی درون خود هارد اصلی داخلی بود بازی هم به همراه سیستم عامل همزمان مصرف دیسک رو در تسک منیجر بالا نشون میداد
    ولی وقتی من بازی رو انتقال دادم به هارد اکسترنال سیگیت بازی درون هارد اکسترنال اجرا شد
    ولی وقتی دوباره سیستم هنگ کرد
    من وارد تسک منیجر شدم و در تسک منیجر دیدم که هارد اکسترنال فاقد هنگ هست
    و بازی هم میزان خیلی کمی از هارد اکسترنال مصرف میکنه
    ولی
    هارد اصلی همون وسترن دیجیتالی که سیستم عامل هم درونش هست همچنان به هنگش ادامه میداد

همون طور هم که قبلا گفتم این هارد هیچ مشکلی نداره فقط با بازی های جدید مشکل داره حتی سری قبلی این بازی رو براحتی اجرا میکنه و هارد هم اصلا مصرفی نداره
    اما با بازی های سال 2016 به بعد مخصوصا اونایی که یجورایی نسل بعدی نامیده میشن مشکل هنگ کردن داره

امتیازها
    3,920
    سطح
    39
    10
    کاربر جدید
    نه فقط بازی انتقال دادم

امتیازها
    3,920
    سطح
    39
    10
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط MR.POORSUNI نمایش پست ها
    نمیدونم چرا هرچی مشکل هست با این هاردهای وسترن دیجیتاله ! امیدوارم که مشکل نرم افزاری باشه .
    توی هاردهای وسترن 1t مدل شما یکی از خوبهاست !
    چند وقت پیش یکی از کاربران با یه همچین مشکلی (تا حدودی)توی لپتاب مواجه شده بود . لینک
    لینک بالا رو بخونید و همه ی ! موارد رو تست کنید . درسته لپتابه ولی زیاد تفاوتی نداره .
    یک شات از اون نرم افزار هم اینجا بذارید که گفته شده .
    سوکت sata 3 هارد رو هم روی مادربرد جابه جا کنید و دوباره تست کنید .
    دوباره سلام ببخشید دیر شد
    اینم عکس نرم افزار
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1.jpg
مشاهده: 16
حجم: 170.9 کیلو بایت

اینم گزارش نرم افزار بصورت فایل تکست

http://s8.picofile.com/file/82903551...03_25.txt.html

این فایل هم فرستادم شاید یک نکته ای توش باشه که شما بتونین کمکم کنین

راستی این تخمین عمر باقیمانده 214 روز قضیش چیه توی عکس یعنی بعد 214 روز دیگه احتمال از کار افتادنش هست؟ یکم نگران شدم :»

امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazyaryan نمایش پست ها
    دوباره سلام ببخشید دیر شد
    اینم عکس نرم افزار

اینم گزارش نرم افزار بصورت فایل تکست

http://s8.picofile.com/file/82903551...03_25.txt.html

این فایل هم فرستادم شاید یک نکته ای توش باشه که شما بتونین کمکم کنین

راستی این تخمین عمر باقیمانده 214 روز قضیش چیه توی عکس یعنی بعد 214 روز دیگه احتمال از کار افتادنش هست؟ یکم نگران شدم :»
    ببینید دوست عزیز هارد شما خب نسبتا خیلی کار کرده یعنی میشه گفت کلا روشن بوده تو این سه سال و خورده ای !
    داشتن یک پاور مطمئن و باکیفیت و رعایت نکات نگهداری برای شرایط 24/7 میتونه توی عمر هارد موثر باشه .
    در مورد عمر باقی مونده دقیق نمیشه استناد کرد ولی قطعا این هارد توی سراشیبی قرار داره و یکم نیاز به مراقبت بیشتر که خدمتتون میگم . افت سرعت نسبتا زیادی هم دارید که حالا میشه گفت پر بودن هارد و ... توی اون دخیله. اصولا هاردی که قراره دائم روشن باشه به عنوان یک پارکینگ ازش استفاده میشه و یک هارد دیگه با ظرفیت کمتر برای ویندوز و پردازش در کنار اون .
    - پیشنهاد بنده اول از همه بک آپ همیشگی اطلاعاتتون از این هارد هست .
    - میشه با این هارد راه اومد و تستش کرد که ببینیم چقدر توان براش باقی مونده ولی قبلش به بکاپ از اطلاعاتتون نیاز دارید!
    -فرمت هارد و پارتیشن بندی سبکتر .پیشنهاد برای این هارد 5 یا 6 درایو هست که فشار کمتری به اون و سیستم وارد کنه .
    - بایوس رو هم که قبلا ریست کردید نیازی نیست.
    -حذف اطلاعات بدرد نخورد و جایگذاری مرتب اطلاعات بک اپ گرفته روی هارد (هر درایو مخصوص یک نوع مدل فایل) خلاصه بهم ریختگی اطلاعات نداشته باشید ! از درایو d به عنوان محل نصب بازی استفاده کنید (درایو d فقط بازی) اگر هم توی c نصب میکنید نباید فضا خیلی پر بشه .
    - بعد از کارهای بالا : نصب ویندوز و درایور و ... بهتره از درایو c تا اخرین درایو رو Defrag کنید با خود ویندوز یا نرم افزارهای دیگر ( با فواصل 20 دقیقه ای برای هر درایو جهت خنک شدن هارد) این کار برای هاردهای معیوب اصلا پیشنهاد نمیشه . پیشنهاد انجامشو نمیدم !!!
    - خنک بودن هارد توی عمر اون موثره
    -ویندوز هم اگر 10 باشه به گفته ی عزیزان بهتره
    - توجه کنید که اگر هارد سالم باشه طی هیچکدوم از فرایند بالا نباید بسوزه یا مشکلی پیدا کنه چون هارد در این فرایندها زیر فشار انچنانی نمیره (جز Defrag ).
    بعد از انجام کل این کارها بازی هارو تست کنید و هیچ برنامه ای هم باز نذارید برای چک کردن حتی تسک منیجر .انقدر بازی ها رو تکرار کنید تا به مشکل بر بوخورید (امیدوارم که نخورید)

مدل پاورتون رو هم دقیق بیزحمت بگید
    امتیازها
    3,920
    سطح
    39
    10
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط MR.POORSUNI نمایش پست ها
    ببینید دوست عزیز هارد شما خب نسبتا خیلی کار کرده یعنی میشه گفت کلا روشن بوده تو این سه سال و خورده ای !
    داشتن یک پاور مطمئن و باکیفیت و رعایت نکات نگهداری برای شرایط 24/7 میتونه توی عمر هارد موثر باشه .
    در مورد عمر باقی مونده دقیق نمیشه استناد کرد ولی قطعا این هارد توی سراشیبی قرار داره و یکم نیاز به مراقبت بیشتر که خدمتتون میگم . افت سرعت نسبتا زیادی هم دارید که حالا میشه گفت پر بودن هارد و ... توی اون دخیله. اصولا هاردی که قراره دائم روشن باشه به عنوان یک پارکینگ ازش استفاده میشه و یک هارد دیگه با ظرفیت کمتر برای ویندوز و پردازش در کنار اون .
    - پیشنهاد بنده اول از همه بک آپ همیشگی اطلاعاتتون از این هارد هست .
    - میشه با این هارد راه اومد و تستش کرد که ببینیم چقدر توان براش باقی مونده ولی قبلش به بکاپ از اطلاعاتتون نیاز دارید!
    -فرمت هارد و پارتیشن بندی سبکتر .پیشنهاد برای این هارد 5 یا 6 درایو هست که فشار کمتری به اون و سیستم وارد کنه .
    - بایوس رو هم که قبلا ریست کردید نیازی نیست.
    -حذف اطلاعات بدرد نخورد و جایگذاری مرتب اطلاعات بک اپ گرفته روی هارد (هر درایو مخصوص یک نوع مدل فایل) خلاصه بهم ریختگی اطلاعات نداشته باشید ! از درایو d به عنوان محل نصب بازی استفاده کنید (درایو d فقط بازی) اگر هم توی c نصب میکنید نباید فضا خیلی پر بشه .
    - بعد از کارهای بالا : نصب ویندوز و درایور و ... بهتره از درایو c تا اخرین درایو رو Defrag کنید با خود ویندوز یا نرم افزارهای دیگر ( با فواصل 20 دقیقه ای برای هر درایو جهت خنک شدن هارد) این کار برای هاردهای معیوب اصلا پیشنهاد نمیشه . پیشنهاد انجامشو نمیدم !!!
    - خنک بودن هارد توی عمر اون موثره
    -ویندوز هم اگر 10 باشه به گفته ی عزیزان بهتره
    - توجه کنید که اگر هارد سالم باشه طی هیچکدوم از فرایند بالا نباید بسوزه یا مشکلی پیدا کنه چون هارد در این فرایندها زیر فشار انچنانی نمیره (جز Defrag ).
    بعد از انجام کل این کارها بازی هارو تست کنید و هیچ برنامه ای هم باز نذارید برای چک کردن حتی تسک منیجر .انقدر بازی ها رو تکرار کنید تا به مشکل بر بوخورید (امیدوارم که نخورید)

مدل پاورتون رو هم دقیق بیزحمت بگید

سلام خوشبختانه بهم ریختگی اطلاعات ندارم جز دیسک دی که انواع و اقسام فایل هست دیسک ای مخصوص بازی و فایل های فشرده بود از همون روز اول و اف هم فایل های ویدئویی

فقط یک مشکلی وجود داره با دیفرگ
    همه دیسک ها رو که دیفرگ میکنم هیچ مشکلی پیش نمیاد جز دیسک سی
    هر باری که دیفرگش کردم این مشکل هنگ کردنش شروع شد و حدود دو تا سه هفته ادامه داشت و داره
    یعنی فرض کنین من الان دیسک سی رو دیفرگ کنم تا سه چهار هفته با باز کردن هر برنامه حتی اینترنت اکسپلورر هارد میره روی 100 درصد و فریز میشه هر برنامه ای که باز کنم هارد هنگ میکنه و تا هفته ها این حالت هست تا اینکه خودش کم کم از این حالت خارج میشه و دیگه با برنامه های عادی مشکلی نداره
    ( وقتی میگم هر برنامه ای بعد دیفرگ دیسک سی باز میکنم هنگ میکنه یعنی واقعا تا سه چهار هفته هر برنامه ای باز کنم جز تکست همین اتفاق می افته )
    کلا دو سه بار دیسک سی رو دیفرگ کردم جوری پشیمونم کرد که دیگه اینکار نمیکنم
    البته بقیه دیسک ها رو دیفرگ میکنم هیچی نمیشه ولی سی دیگه گوشم کشیدم خخخ دلیلش هم نمیدونم چیه

مدل پاور این هست عکسش میذارم
    http://www.green-case.com/products/power/big/GP585B.gif

این پاور اون موقع از مدل 600 واتی هم گرون تر بود

همون موقع تو سایت http://outerv***on.com/power-supply-calculator
    هم تست کرده بودم که این سیستم در حداکثر توان و کارایی چقدر پاور احتیاج داره و زده بود 495 وات درصورتی که سی پی یو هم روی صد درصد باشه

راستی اگه بخوام یک هارد دو ترابایت جدید بخرم که اون به عنوان هارد اصلی استفاده کنم و این هم به عنوان هارد دوم باشه با توجه به اینکه سیستم شبانه روزی روشن هست چه هاردی پیشنهاد میدین فقط نمیخوام مثل قبل زیاد هزینه کنم یک هاردی که خیلی هم گرون نباشه و برای روشن بودن دائمی هم کارایی داشته باشه فقط وسترن دیجیتال نباشه لطفا دیگه نمیتونم اعتمادکنم به وسترن دیجیتال

در مورد پارتیشن بندی هم دو تا سوال دارم
    اول اینکه در حال حاضر پارتیشن دیسک سی 50 گیگ هست آیا 50 گیگ کم نیست برای سیستم عامل!!کلا دیسک سی بهتره فضاش چقدر باشه!! و اینکه آیا اگه بعد از فرمت کردن فضای دیسک سی رو اضافه کنم ممکنه مشکلم حل بشه!! و نیاز به خرید هارد دو ترابایتی نداشته باشم به نظر شما ممکنه مشکل از کمبود فضا باشه! چون گاهی بعد از چندین روز متوالی روشن بودن سیستم فضای دیسک سی کم میشه
    در حالت معمولی سیستم روشن که میکنم حدود 22 گیگ فضای خالی داره اما بعد از چندین و چند روز روشن بودن متوالی، فضای خالیش به 8 گیگ هم میرسه! که باز ریستارت که کنم درست میشه، از یکی از دوستان پرسیده بودم گفته بود فضا بخاطر paging file هست که کم میشه
    سوال دوم اینکه در صورت خرید یک هارد دو ترابایت پارتیشن بندی ای که توصیه میکنین چطوری هست
    مرسی

امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazyaryan نمایش پست ها
    سلام خوشبختانه بهم ریختگی اطلاعات ندارم جز دیسک دی که انواع و اقسام فایل هست دیسک ای مخصوص بازی و فایل های فشرده بود از همون روز اول و اف هم فایل های ویدئویی

فقط یک مشکلی وجود داره با دیفرگ
    همه دیسک ها رو که دیفرگ میکنم هیچ مشکلی پیش نمیاد جز دیسک سی
    هر باری که دیفرگش کردم این مشکل هنگ کردنش شروع شد و حدود دو تا سه هفته ادامه داشت و داره
    یعنی فرض کنین من الان دیسک سی رو دیفرگ کنم تا سه چهار هفته با باز کردن هر برنامه حتی اینترنت اکسپلورر هارد میره روی 100 درصد و فریز میشه هر برنامه ای که باز کنم هارد هنگ میکنه و تا هفته ها این حالت هست تا اینکه خودش کم کم از این حالت خارج میشه و دیگه با برنامه های عادی مشکلی نداره
    ( وقتی میگم هر برنامه ای بعد دیفرگ دیسک سی باز میکنم هنگ میکنه یعنی واقعا تا سه چهار هفته هر برنامه ای باز کنم جز تکست همین اتفاق می افته )
    کلا دو سه بار دیسک سی رو دیفرگ کردم جوری پشیمونم کرد که دیگه اینکار نمیکنم
    البته بقیه دیسک ها رو دیفرگ میکنم هیچی نمیشه ولی سی دیگه گوشم کشیدم خخخ دلیلش هم نمیدونم چیه

مدل پاور این هست عکسش میذارم
    http://www.green-case.com/products/power/big/GP585B.gif

این پاور اون موقع از مدل 600 واتی هم گرون تر بود

همون موقع تو سایت http://outerv***on.com/power-supply-calculator
    هم تست کرده بودم که این سیستم در حداکثر توان و کارایی چقدر پاور احتیاج داره و زده بود 495 وات درصورتی که سی پی یو هم روی صد درصد باشه

راستی اگه بخوام یک هارد دو ترابایت جدید بخرم که اون به عنوان هارد اصلی استفاده کنم و این هم به عنوان هارد دوم باشه با توجه به اینکه سیستم شبانه روزی روشن هست چه هاردی پیشنهاد میدین فقط نمیخوام مثل قبل زیاد هزینه کنم یک هاردی که خیلی هم گرون نباشه و برای روشن بودن دائمی هم کارایی داشته باشه فقط وسترن دیجیتال نباشه لطفا دیگه نمیتونم اعتمادکنم به وسترن دیجیتال

در مورد پارتیشن بندی هم دو تا سوال دارم
    اول اینکه در حال حاضر پارتیشن دیسک سی 50 گیگ هست آیا 50 گیگ کم نیست برای سیستم عامل!!کلا دیسک سی بهتره فضاش چقدر باشه!! و اینکه آیا اگه بعد از فرمت کردن فضای دیسک سی رو اضافه کنم ممکنه مشکلم حل بشه!! و نیاز به خرید هارد دو ترابایتی نداشته باشم به نظر شما ممکنه مشکل از کمبود فضا باشه! چون گاهی بعد از چندین روز متوالی روشن بودن سیستم فضای دیسک سی کم میشه
    در حالت معمولی سیستم روشن که میکنم حدود 22 گیگ فضای خالی داره اما بعد از چندین و چند روز روشن بودن متوالی، فضای خالیش به 8 گیگ هم میرسه! که باز ریستارت که کنم درست میشه، از یکی از دوستان پرسیده بودم گفته بود فضا بخاطر paging file هست که کم میشه
    سوال دوم اینکه در صورت خرید یک هارد دو ترابایت پارتیشن بندی ای که توصیه میکنین چطوری هست
    مرسی
    دوست عزیز بهتره برای شروع حتما ویندوز رو عوض کنید و کل c رو فرمت کنید و به ویندوز 10 برید . 8 رو پیشنهاد نمیکنم اصلا .
    احتمالا مشکلی در درایو c هست یا ویندوز مشکلی داره که باعث ضعیف شدن هاردتون توی این مدت چند سال استفاده شده .
    بعد یک تست بکنید ببینید وضعیت چطوره .
    نمیگم به فکر خرید هارد دیگه (پشتیبان) نباشید ولی این رو هم رو به راه کنید و ازش استفاده کنید در کنار اون .
    فضای 60 رو برای c در نظر بگیرید اگر مشکل فضا دارید .
    مدل Toshiba MG03ACA200 2TB 7200Rpm 64MB با قیمت 300 تا 320
    به 5 یا 6 پارتیشن تقسیم کنید خوبه
صفحه 2 از 2 نخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 16 از 16

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع