ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16
    امتیازها
    3,920
    سطح
    39
    10
    کاربر جدید

Unhappy مشکل پاسورد بایوس (درخواست بایوس برای پاسورد)

سلام عید نورروز و سال نو بر همگی مبارک مخصوصا مدیران و کاربران سایت سخت افزار مگ
    من یک مشکل بسیار عجیبی دارم
    اول مشخصات سخت افزارم مینویسم بعد هم مشکل میگم
    cpu core i7 3770k
    MB asuz p8z77v deluxe
    VGA gtx 550 ti
    Memory corsair vengeance ddr3 1600mhz 2x4GB
    PSU green 585
    HDD western digital caviar black 1tb

مشکل اینجاست که من یک کاربرد آماتور رایانه نیستم
    رشته تحصیلی من مترجمی زبان اینگیلیسی بوده و خودم هم مترجم هستم بخاطر همین هر کاری که فکرش رو بکنید با رایانه انجام دادم
    از تعویض و تعمیر ویندوز
    تا نصب ویندوز مجازی درون ویندوز
    حتی ( ه ک ) ایدی های یاهو با برنامه
    Magic PS v1.5 SE FINAL

البته این برنامه واسه خیلی وقت پیشه و دیگه کار نمیکنه
    اینا رو نوشتم واسه اینکه متوجه بشین مشکل من بر اساس اشتباه یا ندونستن و سر در نیاوردن از رایانه اتقاق نیافتاده و خیلی عجیب هست که با این مشکل روبرو شدم
    حالا مشکل من اینه که بارها وارد تنظیمات بایوس شدم شاید بیش از صد بار و بارها ویندوز عوض کردم ولی هیچ وقت و هیچ موقع به بایوس پاسورد ندادم هیچ کس هم به سیستم من دسترسی نداره که بخواد خرابکاری کنه توش
    یک بار تقریبا یک هفته قبل از عید وارد بایوس شدم از من پاسورد خواست و از اونجاییکه من میدونستم هیچوقت پایورد بهش ندادم برام عجیب شد و سیستم ریستارت کردم و دوباره وارد بایوس شدم و هیج مشکلی هم پیش نیومد و بایوس به کارش ادامه داد تنها کاری که کردم این بود که در منوی بایوس سیستم از حالت performance روی normal قرار دادم
    و با توجه به اینکه برای انجام اینکار در مدل مادربرد من حتی نیازی نیست وارد قسمت Advance تنظیمات بایوس شد و تنظیمات پاسورد هم در قسمت advance هست و من حتی وارد قسمت advance هم نشدم
    خلاصه من این کار کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد
    و یکی دوبار دیگه هم وارد بایوس شدم فقط واسه اینکه دمای قطعات ببینم و هیچ کاری هم نکردم
    اما امروز که وارد بایوس شدم باز از من پاسورد خواست باز دوباره سیستم ریستارت کردم شاید مشکل برطرف بشه اما باز همچنان از من پاسورد میخواد در حالیکه من هیچوقت بهش پاسورد ندادم
    و صددرصد هم مطمئن هستم هیچ کسی نیست که وارد سیستم من شده باشه یا ازش استفاده کرده باشه حتی یک درصد هم ممکن نیست کار فامیل و دوست و آشنا باشه در ایام عید چون مسافرت بودیم
    و تا این لحظه هیچ فامیلی خونمون نبوده از این بابت که دخالت و خرابکاری کسی نبوده صد در صد مطمئن هستم
    خودم هم هیچ وقت در بایوس پاسورد قرار ندادم هیچ وقت!!!
    سوال من اینه چطور میتونم درخواست پاسورد بایوس رو از بین ببرم یا اینکه یجوری به پاسوردی که هیچ وقت نذاشتم روش دسترسی پیدا کنم
    تو اینترنت یه چیزایی خوندم که نوشته بودن باطری بایوس در بیارین ولی نوشته بود روی مادربردهای قدیمی جواب میده
    خلاصه یه راه حلی بدین که روی این مادربردی که من دارم جواب بده
    مدل asus p8z77 v deluxe
    ممنون

امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazyaryan نمایش پست ها
    سلام عید نورروز و سال نو بر همگی مبارک مخصوصا مدیران و کاربران سایت سخت افزار مگ
    من یک مشکل بسیار عجیبی دارم
    اول مشخصات سخت افزارم مینویسم بعد هم مشکل میگم
    cpu core i7 3770k
    MB asuz p8z77v deluxe
    VGA gtx 550 ti
    Memory corsair vengeance ddr3 1600mhz 2x4GB
    PSU green 585
    HDD western digital caviar black 1tb

مشکل اینجاست که من یک کاربرد آماتور رایانه نیستم
    رشته تحصیلی من مترجمی زبان اینگیلیسی بوده و خودم هم مترجم هستم بخاطر همین هر کاری که فکرش رو بکنید با رایانه انجام دادم
    از تعویض و تعمیر ویندوز
    تا نصب ویندوز مجازی درون ویندوز
    حتی ( ه ک ) ایدی های یاهو با برنامه
    Magic PS v1.5 SE FINAL

البته این برنامه واسه خیلی وقت پیشه و دیگه کار نمیکنه
    اینا رو نوشتم واسه اینکه متوجه بشین مشکل من بر اساس اشتباه یا ندونستن و سر در نیاوردن از رایانه اتقاق نیافتاده و خیلی عجیب هست که با این مشکل روبرو شدم
    حالا مشکل من اینه که بارها وارد تنظیمات بایوس شدم شاید بیش از صد بار و بارها ویندوز عوض کردم ولی هیچ وقت و هیچ موقع به بایوس پاسورد ندادم هیچ کس هم به سیستم من دسترسی نداره که بخواد خرابکاری کنه توش
    یک بار تقریبا یک هفته قبل از عید وارد بایوس شدم از من پاسورد خواست و از اونجاییکه من میدونستم هیچوقت پایورد بهش ندادم برام عجیب شد و سیستم ریستارت کردم و دوباره وارد بایوس شدم و هیج مشکلی هم پیش نیومد و بایوس به کارش ادامه داد تنها کاری که کردم این بود که در منوی بایوس سیستم از حالت performance روی normal قرار دادم
    و با توجه به اینکه برای انجام اینکار در مدل مادربرد من حتی نیازی نیست وارد قسمت Advance تنظیمات بایوس شد و تنظیمات پاسورد هم در قسمت advance هست و من حتی وارد قسمت advance هم نشدم
    خلاصه من این کار کردم و هیچ مشکلی هم پیش نیومد
    و یکی دوبار دیگه هم وارد بایوس شدم فقط واسه اینکه دمای قطعات ببینم و هیچ کاری هم نکردم
    اما امروز که وارد بایوس شدم باز از من پاسورد خواست باز دوباره سیستم ریستارت کردم شاید مشکل برطرف بشه اما باز همچنان از من پاسورد میخواد در حالیکه من هیچوقت بهش پاسورد ندادم
    و صددرصد هم مطمئن هستم هیچ کسی نیست که وارد سیستم من شده باشه یا ازش استفاده کرده باشه حتی یک درصد هم ممکن نیست کار فامیل و دوست و آشنا باشه در ایام عید چون مسافرت بودیم
    و تا این لحظه هیچ فامیلی خونمون نبوده از این بابت که دخالت و خرابکاری کسی نبوده صد در صد مطمئن هستم
    خودم هم هیچ وقت در بایوس پاسورد قرار ندادم هیچ وقت!!!
    سوال من اینه چطور میتونم درخواست پاسورد بایوس رو از بین ببرم یا اینکه یجوری به پاسوردی که هیچ وقت نذاشتم روش دسترسی پیدا کنم
    تو اینترنت یه چیزایی خوندم که نوشته بودن باطری بایوس در بیارین ولی نوشته بود روی مادربردهای قدیمی جواب میده
    خلاصه یه راه حلی بدین که روی این مادربردی که من دارم جواب بده
    مدل asus p8z77 v deluxe
    ممنون

سلام

دوست عزیز cmos reset کنید پسورد پاک میشه. دکمه قرمز رنگ CLR_CMOS را حدود 30 ثانیه نگه دارید ( سیستم خاموش باشه و از برق جدا باشه )
    ویرایش توسط ErfanDL : 2017/03/24 در ساعت 11:50

امتیازها
    3,920
    سطح
    39
    10
    کاربر جدید
    مرسی مشکلم حل شد
    یک مشکل دیگه با هارد دارم که غیر قابل حل به نظر میرسه
    و اونم اینه که وقتی بازی های جدید مثل just cause 3 رو روی سیستم اجرا میکنم از نظر سخت افزاری هیچ مشکلی نیست و بازی ها اجرا میشن روی سیستم اما مشگل هارد دیسک هست که میره روی 100% و باعث افت فریم خیلی شدید و گاهی فریز شدن میشه
    در حالت معمولی هیچ نرم افزاری نیست که روی سیستمم اجرا نشه حتی سخت ترین کارهای نرم افزاری مثل نبدیل ویدیوها یا فشرده کردن فایل های با حداکثر فشردگی هم خیلی سریع تر از سیستم های دوستام اجرا میشن داخل کامپیوترم
    ولی موقع اجرای بازی این مشکل هنگ کردن هارد ایجاد میشه جوری که دیگه اصلا نمیشه بازی کرد
    تو اینترنت خیلی کارها رو گفتن و انجام دادم که شامل این کارها میشه
    تغییرات توی رجیستری
    تغییرات paging file
    تغییرات در قسمت power
    تغییرات در بایوس
    disabling superfetch هم در قسمت services.msc هم رجیستری
    Disable the System and compressed memory process altogether

چک سالم بودن مموری و بدون خطاو ارور بودنش که کاملا سالم بود
    حتی آنتی ویروس رو کامل پاک کردم اینترنت هم قطع کردم اما باز هم تغییری ایجاد نشد
    هر کاری که تقریبا توی اینترنت نوشته بود انجام دادم ولی باز هم وقتی بازی های جدید بازی میکنم هارد میره روی 100 درصد
    قسمت جالبش اینه که وقتی همین بازی نسخه های قبلیش که بازی میکنم هیچ مشکلی پیش نمیاد
    just cause 1 و just cause2 دو هر کدوم براحتی حتی با فریم بالاتر از 90 هم اجرا میشن ولی بازی های جدیدتر که امتحان میکنم هارد هنگ میکنه
    در حین هنگ هارد و اجرای بازی وارد تسک منیجر شدم و دیدم فایل system به میزان زیادی از هارد استفاده میکنه وقتی فایل سیستم رو روش راست کلیک کردم و گزینه open file location رو زدم به فایل ntoskrnl.exe رسیدم که در پوشه system32 ویندوز هست

دوباره این سرچ کردم توی اینترنت ntoskrnl.exe 100% disk usage windows 8.1

که باز هم همین روش های بالا رو گفته بودن که انجام بدم خیلی از خارجی ها هم در قسمت کامنت ها نوشته بودن که با انجام این کارها نتیجه گرفتن و مشکلشون حل شده ولی برای من همچنان مشکل ادامه داره
    ممنون میشم اگه در این زمینه هم راهنمایی کنید

امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    نقل قول نوشته اصلی توسط nazyaryan نمایش پست ها
    مرسی مشکلم حل شد
    یک مشکل دیگه با هارد دارم که غیر قابل حل به نظر میرسه
    و اونم اینه که وقتی بازی های جدید مثل just cause 3 رو روی سیستم اجرا میکنم از نظر سخت افزاری هیچ مشکلی نیست و بازی ها اجرا میشن روی سیستم اما مشگل هارد دیسک هست که میره روی 100% و باعث افت فریم خیلی شدید و گاهی فریز شدن میشه
    در حالت معمولی هیچ نرم افزاری نیست که روی سیستمم اجرا نشه حتی سخت ترین کارهای نرم افزاری مثل نبدیل ویدیوها یا فشرده کردن فایل های با حداکثر فشردگی هم خیلی سریع تر از سیستم های دوستام اجرا میشن داخل کامپیوترم
    ولی موقع اجرای بازی این مشکل هنگ کردن هارد ایجاد میشه جوری که دیگه اصلا نمیشه بازی کرد
    تو اینترنت خیلی کارها رو گفتن و انجام دادم که شامل این کارها میشه
    تغییرات توی رجیستری
    تغییرات paging file
    تغییرات در قسمت power
    تغییرات در بایوس
    disabling superfetch هم در قسمت services.msc هم رجیستری
    Disable the System and compressed memory process altogether

چک سالم بودن مموری و بدون خطاو ارور بودنش که کاملا سالم بود
    حتی آنتی ویروس رو کامل پاک کردم اینترنت هم قطع کردم اما باز هم تغییری ایجاد نشد
    هر کاری که تقریبا توی اینترنت نوشته بود انجام دادم ولی باز هم وقتی بازی های جدید بازی میکنم هارد میره روی 100 درصد
    قسمت جالبش اینه که وقتی همین بازی نسخه های قبلیش که بازی میکنم هیچ مشکلی پیش نمیاد
    just cause 1 و just cause2 دو هر کدوم براحتی حتی با فریم بالاتر از 90 هم اجرا میشن ولی بازی های جدیدتر که امتحان میکنم هارد هنگ میکنه
    در حین هنگ هارد و اجرای بازی وارد تسک منیجر شدم و دیدم فایل system به میزان زیادی از هارد استفاده میکنه وقتی فایل سیستم رو روش راست کلیک کردم و گزینه open file location رو زدم به فایل ntoskrnl.exe رسیدم که در پوشه system32 ویندوز هست

دوباره این سرچ کردم توی اینترنت ntoskrnl.exe 100% disk usage windows 8.1

که باز هم همین روش های بالا رو گفته بودن که انجام بدم خیلی از خارجی ها هم در قسمت کامنت ها نوشته بودن که با انجام این کارها نتیجه گرفتن و مشکلشون حل شده ولی برای من همچنان مشکل ادامه داره
    ممنون میشم اگه در این زمینه هم راهنمایی کنید
    خواهش می کنم.
    ویندوز 8.1 دارید یا 10 ؟ اگر 8.1 دارید ویندوز 10 نصب کنید این مشکل در ویندوز 8.1 شایع هست

امتیازها
    3,920
    سطح
    39
    10
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ErfanDL نمایش پست ها
    خواهش می کنم.
    ویندوز 8.1 دارید یا 10 ؟ اگر 8.1 دارید ویندوز 10 نصب کنید این مشکل در ویندوز 8.1 شایع هست
    ویندوزم 8.1 64 بیتی پرو هست
    روی سون هم امتحان کردم همین مشکل وجود داشت
    توی سایت های خارجی آخه همین مشکل با ویندوز 10 هم داشتن!
    از طرفی من شنیدم ویندوز 10 خیلی مصرف اینترنتش بالاست و در حالت معمولی بالای نیم گیگ در روز مصرف داره!
    شرایط من هم طوریه که اینترنت ام باید 24 ساعت شبانه روز وصل باشه و نمیتونم قطعش کنم اصلا
    میترسم تغییر ویندوز بدم مشکل ادامه داشته باشه
    تقریبا از سال 2012 که این سیستم خریدم شاید کلا تمام زمانی که روی هم رفته سیستم خاموش بوده به یک هفته هم نرسه و تمام مدت شبانه روز روشن بوده و هیچ مشکلی هم نداره خدا رو شکر فقط همین مشکل هارد داره
    خودم به فکر اضافه کردن یک هارد دیگه و تبدیل اون به هارد اصلی افتادم ولی میترسم بعد خرید باز مشکل ادامه داشته باشه
    حتی توی سایت های خارجی دیدم که همین مشکل با هاردهای SSD هم داشتن :|
    راه حل دیگه ای نیست آیا !

امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نمیدونم چرا هرچی مشکل هست با این هاردهای وسترن دیجیتاله ! امیدوارم که مشکل نرم افزاری باشه .
    توی هاردهای وسترن 1t مدل شما یکی از خوبهاست !
    چند وقت پیش یکی از کاربران با یه همچین مشکلی (تا حدودی)توی لپتاب مواجه شده بود . لینک
    لینک بالا رو بخونید و همه ی ! موارد رو تست کنید . درسته لپتابه ولی زیاد تفاوتی نداره .
    یک شات از اون نرم افزار هم اینجا بذارید که گفته شده .
    سوکت sata 3 هارد رو هم روی مادربرد جابه جا کنید و دوباره تست کنید .
    امتیازها
    3,920
    سطح
    39
    10
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط MR.POORSUNI نمایش پست ها
    نمیدونم چرا هرچی مشکل هست با این هاردهای وسترن دیجیتاله ! امیدوارم که مشکل نرم افزاری باشه .
    توی هاردهای وسترن 1t مدل شما یکی از خوبهاست !
    چند وقت پیش یکی از کاربران با یه همچین مشکلی (تا حدودی)توی لپتاب مواجه شده بود . لینک
    لینک بالا رو بخونید و همه ی ! موارد رو تست کنید . درسته لپتابه ولی زیاد تفاوتی نداره .
    یک شات از اون نرم افزار هم اینجا بذارید که گفته شده .
    سوکت sata 3 هارد رو هم روی مادربرد جابه جا کنید و دوباره تست کنید .
    مرسی بخاطر راهنمایی من عمدا بخاطر اینکه قرار بود سیستم شبانه روزی روشن باشه این هادر رو انتخاب کردم و خیلی هم قدرتمنده تنها مشکلش همین بازی های جدیده
    شاید باورتون نشه اما این عکس ببینید انتقال فایل و کپیش با سرعت بالاتر از یک گیگ در ثانیه انجام شده و حتی توی عکس رایانه داره زمان انتقال رو تخمین میزنه حتی قبل اینکه بنویسه چقدر طول میکشه که فایل ها کپی بشن عملیات کپی انجام شد من چند باری دیده بودم که بالاتر از یک گیگ در ثانیه بافر داره واسه همین یک بار که این اتفاق افتاد دکمه print screen فشار دادم و عکسش گرفتم البته اون موقع نصف هارد خالی بود الان هم حتی گاهی نزدیک به 400 تا 500 مگ هم میره
    البته تو فایل های ریز ریز نه و فایل های تکی و پر حجم
    اینم عکسبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 2014 buffer.jpg
مشاهده: 13
حجم: 85.6 کیلو بایت

بهرحال این مشکل هنوز ادامه داره و الان داریم میریم مهمونی بعدا احتمالا اون برنامه ای که گفتین نصب میکنم و عکسش میدم
    ممنون و مرسی

امتیازها
    3,920
    سطح
    39
    10
    کاربر جدید
    راستی بازی رو به یک هارد اکسترنال سیگیت یک ترابایتی انتقال دادم و هارد اکسترنال هیچ مشکلی نداشت و بازی اجرا شد ولی باز هم همین هارد اصلی و همین برنامه system در تسک منیجر شروع کرد به مصرف هارد و رفت روی 100%
    در حالیکه خود بازی درون هارد سیگیت مشکلی نداشت و هارد هم راحت کار میکرد

امتیازها
    3,920
    سطح
    39
    10
    کاربر جدید
    ببخشید زیاد شد ولی توی یکی از سایت های خارجی بهم گفتن از این برنامه برای تست سیستم استفاده کنم
    PC Scan & Repair by Reimage
    میخواستم بدونم آیا این برنامه قابل اعتماد هست از نظر امنیتی چون سایتش مثل سایت شما نبود که بشه بهش اعتماد کرد
    این بود وبسایتی که برنامه رو بهم پیشنهاد داده https://appuals.com

امتیازها
    178,352
    سطح
    100
    9,761
    متخصص شبکه و الکترونیک
    دوست عزیز شما سیستم عامل هم بر روی همین هارد نصب کردید ؟

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 16

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع