ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    26
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید

سوال در مورد اورکلاک 6600k و گرافیک و رم

خسته نباشید - من یه سوال داشتم . و ندونستم کجا بپرسم -- خواهش میکنم جواب بدین . منو نفرستین یه جا دیگه

من یه سیستم خریدم
    cpu core i5 6600k
    mother board asus z170-p
    VGA - asus gtx750 ti oc 2gb
    ram 8 geil 3200htz
    میخواستم بدونم cpu 3.5-3.9 هست . میتونم اورکلاکش کنم - طوری که بهش آسیب نرسه اصلا
    فن GREEN NOTOUS 200-PWM Air Cooling System 70 تومنی رووشه -- که اورکلاکشو 3.7 کنم . مشکلی پیش نمیاد؟ یا باید حتما مادربرد و رم هم اورکلاک کنم؟
    در ضمن به مرور زمان مشکلی براشون پیش نمیاد؟ کلا ارزششو داره؟ - سیستمم سرعتش بد نیست . اما حس میکنم از 3.5 بالاتر نمیره . در مواقع نیاز خودش اتوماتیک اورکلاک نمیکنه؟؟؟
    و اینکه نمیدونم چطور رم و گرافیک رو اورکلاک کنم
    09184151769 تلگرامم دارم
    امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    از داخل بایوس حالت Advanced

AI Overclock Tuner رو بزاری روی XMP

CPU Core Ratio رو بزار روی 40

سیو کن و ریستارت بزن، با کمک برنامه Cinebench یه تست بگیر عکس حداکثر دمای هسته ها رو به کمک Real Temp اینجا بگذارو

تا بعد ببینم چقدر دیگه جا داره.

برنامه Intel Extreme Tuning Utility رو هم بگیر

برنامه Intel Burn Test و رو هم دم دست داشته باش برای مرحله بعد.

در مورد رم بیخیال اور بشو همین الان 3200 داره کار میکنه حداکثر ساپورت مادربردت هم حدود 3400 هست، بسشه. میترسم خیلی ناپایدار باشه.

تست پایداری - Stability Test

امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    چی شد برادر؟
    امتیازها
    26
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید
    اقا من از یه مهندس سخت افزار پرسیدم . کار خودشم اینه - پرسیدم واسه اورکلاک - گفت که 6600k خودش در مواقع لزوم اورکلاک میکنه - دیگه لازم نیست شما اورکلاک کنی . هم تجربه میخواد . هم اینکه ارزش نداره و به مرور زمان قطعاتت استهلاک بیشتری پیدا میکنه - گفت خودش از فناوری
    Intel Turbo Boost Technology 2.0 استفاده میکنه . که خودش در مواقع لزوم اورکلاک میکنه و نیاز به دست کاری نیست
    در ضمن اگه اینطور نیست . یا چیزی هست که من بدونم لطفا توضیح بدین و چطور از این Intel Turbo Boost Technology 2.0 استفاده میکنه . یا استفاده کنم
    --- و بسیار ممنونم از کمک و راهنمایی دلسوزانه شما . تشکرررررررررررر
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط adibkurd نمایش پست ها
    اقا من از یه مهندس سخت افزار پرسیدم . کار خودشم اینه - پرسیدم واسه اورکلاک - گفت که 6600k خودش در مواقع لزوم اورکلاک میکنه - دیگه لازم نیست شما اورکلاک کنی . هم تجربه میخواد . هم اینکه ارزش نداره و به مرور زمان قطعاتت استهلاک بیشتری پیدا میکنه - گفت خودش از فناوری
    Intel Turbo Boost Technology 2.0 استفاده میکنه . که خودش در مواقع لزوم اورکلاک میکنه و نیاز به دست کاری نیست
    در ضمن اگه اینطور نیست . یا چیزی هست که من بدونم لطفا توضیح بدین و چطور از این Intel Turbo Boost Technology 2.0 استفاده میکنه . یا استفاده کنم
    سلام با اجازه استاد ارمین بنده چندتا نکته بگم در مورد توربو بوست . اول از همه ممکنه که گزینه توربو بوست در بایوس شما غیر فعال باشه ! پس صرفا وقتی اتومات اورکلاک میکنه که فعال باشه (که اکثرا هست) و اورکلاک این سیستم اتوماتیک انچنان چشمگیر نیست ولی قابل قبوله و فقط در مواقع خاصی فعالیت کامل پیدا میکنه که همه ی هسته ها درگیر نباشن یعنی به نسبت درگیری کلی cpu فرکانس رو بالا میبره که دمای زیادی تولید نشه ! حالا فرقش چیه با اورکلاک دستی : در حالت دستی شما به cpu میگی چه در باز کردن مای کامپیوتر چه در باز کردن اتوکد از قدرت اضافه ای که گفتم استفاده کن نه کمتر نه بیشتر .
    به فرض مثال اگر شما اورکلاک سنگین روی گرافیک انجام دادی یا کلا گرافیک شما قویتر از cpu هست و رفتار های عجیب مشاهده میکنید دیگه نمیشه به توربو بوست دل خوش کرد و باید یا cpu رو دستی تا بالاترین حد توان (بدون ناپایداری) بالا برد یا فکر cpu قویتر بود .
    در صورت خواست شما برای اورکلاک, بنده ادامه بحث رو به خود اقا ارمین عزیز میسپارم چون ایشون در اورکلاک 100 هستن و بنده 0
    امتیازها
    109,327
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط adibkurd نمایش پست ها
    دوست خوبم

منظور از اورکلاک، عرفا" یعنی دستکاری شما در سخت افزار برای افزایش فرکانس و بازدهی پردازنده،

اون اورکلاکی که پردازنده خودش با استفاده از فن آوری Turbo Boost انجام میده، درسته از نظر عملیاتی یکجور اورکلاک محسوب میشه، ولی عرفا" بهش اورکلاک پردازنده اطلاق نمیشه. چون خود پردازنده این کار رو انجام میده فارق از اینکه شما بخواهید و نخواهید. الان هم اتوماتیک انجام میشه چه بخواهید و چه نخواهید.

اما اورکلاک کردن چیز دیگری است که روشش رو در بالا توضیح دادم.

حالا به نظرم شما نیازی به اورکلاک نداری، پیشنهاد میکنم فعلا" در مورد سخت افزار اطلاعات بیشتری کسب کنید و سپس اگر نیاز شد در آینده و یا اگر دوست داشتید، به سراغ اورکلاک کردن بیایید.

موفق باشید.
    امتیازها
    26
    سطح
    1
    1
    کاربر جدید
    دوستان من بایوسم رو اپدیت کردم ... z170p فرنکانس رم هام 2133 بود . بایوس رو اپدیت کردم و بعد گزینه XMP و INTEL RAPID STORAG رو فعال کردم
    بعد که ویندوز رو نصب میکردم .. سیستمم هنگ میکرد و باید از دکمه پاور خاموش میکردم

تا اینکه باز غیرفعالش کردم
    اما بعد نصب ویندوز . دیگه هنگ نمیکرد . فعالم بود -- اما دوتا هارد 1 ترا دارم - موقع نصب ویندوز باید یکیش رو غیرفعال میکردم تا نصب میشد ... توو بایوس هم وقتی میخوام INTEL RAPID STOREG TECH رو فعال کنم .. دیگه ویندوزم بالا نمیاد و با صفحه ابی ارور 00000000 مواجه میشه . تا غیر فعالش کنم
    پاور گرین 485 دارم
    دلیلش چیه؟
    در قسمت ولتاژ نوشته +12 -- اما من 11.90 دارم
    اینه؟
    درضمن .. فرکانس رم من 3200 هست . مادربردمم ساپورت میکنه تا 3200
    اگه D RAM فرکانس رو خودم بزنم روو 3000 مشکلی نیست؟
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)