ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    15,679
    سطح
    80
    211
    کارشناس صوت و تصویر

بررسی اندروید باکس Minix U1

سلام رفقا
    چند وقت پیش با کارشناسان سایت درمورد خرید سیستمی برای پخش فیلم های 4K مشورت کردم
    البته دو تاپیک مجزا بود که ببینم در مجموع کارت گرافیک بهتره یا پلیر

این تاپیک:
    پخش کننده فیلم 4K

و این:
    کارت گرافیک با پشتیبانی از 4K

که با توجه به گفته های دوستان و بخصوص این توصیه از جناب
    "third person": پست شماره 5
    دستگاه اندروید باکس مینیکس رو خریدم. ابتدا تحلیل خودم رو براتون می نویسم و بعد هم تصاویرش رو میذارم

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: maxresdefault.jpg
مشاهده: 26
حجم: 80.1 کیلو بایت

معرفی اجمالی دستگاه:
    مینیکس یه شرکت چینیه که در زمینه ساخت مینی پی.سی و اندروید باکس فعالیت داره و البته تعدادی هم محصولات جانبی داره. در یبن اندروید باکس ها فعلاً مدل U1 کاملترین مدله و در بررسی های سایت های مختلف هم جزء 5 اندروید باکس برتر بوده. مشخصات دستگاه:

AMLogic S905 SoC Quad Core 64-bit ARM Cortex-A53
    Penta-core ARM Mali-450
    2GB DDR3
    16GB eMMC 5.0 flash
    Android Lollipop 5.1
    4K - 60fps - 10bit color (x265) / 4K - 30fps - 8bit color (x264)

3x USB 2.0 host ports
    1x micro USB OTG port
    HDMI 2.0 up to 4K @ 60Hz with HDMI CEC support

Optical S/PDIF
    3.5mm Headphone and Microphone jack
    Wireless Connectivity 802.11ac 2 x 2 MIMO Dual-Band Wi-Fi (2.4GHz/5.0GHz)
    RJ-45 Gigabit Ethernet – Supports hotspot sharing via Wi-Fi
    Bluetooth 4.1
    Supported Video Format: DAT/MPEG/MPE/MPG/TS/TP/VOB/ISO/AVI/MP4/MOV/3GP/FLV/MKV/M2TS/MTS/M4V/MWV/ASF

بررسی دستگاه:
    روی دستگاه سه پورت USB 2 وجود داره که برای اتصال هارد اکسترنال و فلش مموری استفاده میشه. ظرفیت قابل شناسایی برای هر کدام از پورت ها تا 2.5 ترابایت هست. به همراه دستگاه یک کنترل کوچک قرار داره که بیشتر کارها رو میشه با همین انجام داد. بخصوص برای دیدن فیلم ، این کنترل کاملاً مناسبه و حتی از ایرموس (که بعداًدرموردش توضیح میدم) کاربردی تر هست. اما توی بعضی دیگه از برنامه ها واقعاً ناکافی به نظر میرسه ، بخصوص توی شبکه های اجتماعی

سیستم عامل دستگاه اندروید هست و شرکت مینیکس از اینترفیس مخصوص به خودش در این سیستم استفاده کرده که بسیار شبیه به موزائیک های ویندوز 8 مایکروسافت هست. این اینترفیس در عین سادگی بسیار کاربردی هست و قابلیت چینش و دسته بندی برنامه ها در موزائیک ها رو داره ، اما خوب از نظر من خیلی ساده و یکنواخته ، بخصوص رنگ بندیش که هیچ تنوعی نداره. البته این سلیقهء منه

مهمترین برنامه که در همون تاپیک خودم آقا عرفان هم اشاره کرده بودن ، برنامهء KODI هست. البته باز هم ورژن مخصوص مینیکس روی این دستگاه قرار داده شده. این برنامه واقعاً نکات مثبت زیادی داره. امکان نمایش پوستر فیلم ، پشتیبانی از انواع فرمت صوتی و تصویری ، محیط زیبا و جذاب ، تنظیمات نسبتاً راحت ، سوئیچ آسان بین صداها و زیرنویس های یک فیلم ، تنظیم چگونگی پخش هر فیلم بصورت جداگانه ، پشتیبانی از زیرنویس فارسی ، و تعویض پوسته ، فقط بخشی از قابلیت های این نرم افزاره. البته ضعف هایی هم داره ، ولی در مجموع نقاط قوتش خیلی بیشتره. من تا الان با این دستگاه انواع فیلم ها رو با انواع کیفیت ها پخش کردم چه FHD و چه 4K ، همه رو به راحتی و عالی پخش کرده. تا الان فیلمی وجود نداشته که این دستگاه اون رو پخش نکنه

کیفیت پخش این دستگاه هم بسیار خوبه. بخصوص با توجه به قیمتی که داره و در مقایسه با پلیرهای چندمیلیون تومنی ، نباید ازش انتظار شاهکار داشته باشید. اما در تمام تست ها نمرهء قبولی گرفته و رضایت بیننده رو کاملاً برآورده میکنه. این دستگاه حتی قابلیت پخش فیلم های 4K با نرخ تصویر 60 فریم در ثانیه و با کیفیت رنگ 10bit رو هم داره ، البته به شرطی که کدک فیلک x265 باشه

اما برسیم به ایرموس که خریدار میتونه بطور جداگانه تهیه کنه و من هم یکی برای خودم خریدم. این ایرموس طراحی بسیار خوب و ارگونومیکی داره. در یک طرف این ایرموس کلیدهای مربوط به نرم افزارها قرار داره و در طرف دیگه ، یک صفحه کلید Qwerty وجود داره که برای تایپ ازش استفاده میشه. این صفحه کلید انگلیسیه اما با تنظیمات درون اندروید دستگاه میشه به راحتی باهاش فارسی تایپ کرد. این رو هم اشاره کنم که علاوه بر این ایرموس کاربر میتونه طبق دلخواه خودش انواع موس و کیبورد وایرلس رو به این دستگاه متصل کنه و برای انجام کارهاش از اونها بهره ببره. این هم تصویر این ایرموس:

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: A2 Lite.jpg
مشاهده: 16
حجم: 52.9 کیلو بایت

سرعت اتصال و قابلیت انتقال اطلاعات از طریق وای.فای هم بسیار خوبه و میتونم بگم بی نقصه. من خودم کوچکترین افت سرعت رو در اتصال وای.فای با این دستگاه نسبت به اتصال کابلی احساس نکردم. در انتها درمورد پشتیبانی این دستگاه از انواع صدای سینمایی هم عرض کنم که تمام فرمت های موجود Dolby و DTS و همچنین صدای غیرفشرده (Lossless) رو پشتیبانی میکنه. البته بجز Dolby Atmos و DTS:X که خب این دو صدا رو حتی دستگاه های حرفه ای هم تک و توک ساپورت میکنن. توی اخبار دیدم ظاهراً مدل بعدی مینیکس که احتمالاً اسمش U9 باشه ، هم از این دو صدای سینمایی پشتیبانی میکنه و هم قابلیت پشتیبانی از HDR رو به سیستم تصویرش اضافه کرده

خب دوستان من سعی کردم تمام زوایای این دستگاه که کاربردی هم باشه رو براتون توضیح بدم. باز اگر کم و کاستی بود بفرمائید تا توضیح بدم. در آخر باز هم تشکر میکنم از بچه های سخت افزار که با مشاورشون بنده رو به سمت یه خرید مناسب راهنمایی کردن و به نظر من بهترین کارشناس هایی هستن که توی دنیای نت میشناسم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست maxresdefault.jpg  
    امتیازها
    15,679
    سطح
    80
    211
    کارشناس صوت و تصویر

این هم تصاویر دستگاه خودم. ببخشید دیگه دوربین خوب نداشتم با دوربین موبایلم که 2 مگاپیکسله عکس گرفتم

فایل پیوست 47484 فایل پیوست 47485 فایل پیوست 47486 فایل پیوست 47487
    امتیازها
    151,941
    سطح
    100
    2,633
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    خیلی خوب بود مرسی چه جالبه این دستگاه ! قابلیت ارتقا نرم افزار داره ؟
    امتیازها
    15,679
    سطح
    80
    211
    کارشناس صوت و تصویر
    نقل قول نوشته اصلی توسط MR.POORSUNI نمایش پست ها
    خیلی خوب بود مرسی چه جالبه این دستگاه ! قابلیت ارتقا نرم افزار داره ؟

اگر منظورتون آپ تو دیت دن دستگاه است بطور کلی ، بله آپ دیت میشه ، اما آپ دیت از طرف شرکت به منظور رفع ایرادها
    وگرنه سیستم عاملش رو بعید میدونم ورژن جدیدتر براش بیاد و مثلاً اندروید 6 بشه

اگه دقیق تر بفرمائید به چه منظور میخواین سعی میکنم توضیح بهتری بدم
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)