ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    25
    سطح
    1
    2
    کاربر جدید

نظرسنجی از شما عزیزان در مورد SSD

با سلام
    دوستان ما یک گروه دانشجویی هستیم در حال بررسی حافظه های SSD به عنوان نسل جدیدی که قابلیت جایگزینی با هاردهای امروزی را دارد.خیلی خوشحال می شیم اگر به پرسشنامه ما پاسخ بدید. متشکرم.
    ویرایش توسط ARMIN : 2016/12/25 در ساعت 00:42 دلیل: مشکلات اساسی موجود در نظر سنجی، لینک حذف شد
    امتیازها
    25
    سطح
    1
    2
    کاربر جدید
    سلام دوستان
    اگر نظری راجع به پرسشنامه و یا کلا این تحقیق داشتید، خوشحال می شیم اگر بیان بفرمایید.
    متشکرم
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    دوست عزیز

هدف از این نظر سنجی چیه؟
    امتیازها
    25
    سطح
    1
    2
    کاربر جدید
    سلام
    ما دانشجوی بازاریابی هستیم. هدف ما شناسایی الگوهای رفتاری مصرف کنندگان برای SSD هاست. با راهنمای استادمون این محصول رو انتخاب کردیم. چون SSD ها چند سالی هست توی بازار ایران آمدند ولی هنوز نتونستند سهم قابل توجه ای رو بگیرند. برای همین این پرسشنامه رو طراحی کردیم. و خوشحال می شیم اگه شما هم جواب بدید. متشکرم
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط raha4 نمایش پست ها
    سلام
    ما دانشجوی بازاریابی هستیم. هدف ما شناسایی الگوهای رفتاری مصرف کنندگان برای SSD هاست. با راهنمای استادمون این محصول رو انتخاب کردیم. چون SSD ها چند سالی هست توی بازار ایران آمدند ولی هنوز نتونستند سهم قابل توجه ای رو بگیرند. برای همین این پرسشنامه رو طراحی کردیم. و خوشحال می شیم اگه شما هم جواب بدید. متشکرم
    رها جان

اولین قدم برای انجام یک نظر سنجی شناخت همه جانبه ی اون موضوع مورد نظر سنجی هستش.

اول اینکه من چند مشکل اساسی با نظر سنجی شما دارم، اینکه SSD اصلا" هارد دیسک نیست. شما اگر در مورد SSD تحقیق می فرمایید، چرا نظر سنجی شما راجب هارد دیسکه؟

دومین مطالب، هدف سوال اول شما مشخص نیست، اینکه آیا در شش ماهه گذشته هارد دیسک اینترنال یا اکسترنال و یا حافظه SSD کسی خریده یا نه، هدفی نداره. هر آنکس که توانایی خرید هارد یا SSD یا هر قطعه ای رو داشته باشه و نیاز داشته باشه، در هر زمانی میره و اون قطعه رو میخره، فارق از اینکه ظرف شش ماه گذشته باشه یا شش سال گذشته. پس بازه ی زمانی سوال اول شما برای خرید این قطعه هایی که نام بردید هیچ معنایی نداره.

مشکل سوم، در سوال سوم سرعت پردازش به عنوان یک مولفه برای یک هارد دیسک در نظر گرفته شده، این درحالیست که اصلا" هارد دیسک پردازشی انجام نمیده بلکه صرفا" میخواند و ذخیره می کند.

مشکل چهارم، این نظر سنجی اگر در مورد SSD هست، چرا اغلب سوالات مربوط به هارد دیسکه؟

مشکل پنجم، سوال چهارم شما بکل غلطه، برند های فعال در زمینه تولید هارد دیسک زیاد نیستند، وسترن دیجیتال، سیگیت، توشیبا، و حالاگیرم هیتاچی رو هم اضافه کنیم بقیه هارد دیسک تولید نمیکنند. مثلا" ایسوس کجا هارد دیسک تولید میکنه؟

مشکل ششم، با سوال پنجم، که واژه ی نامانوس هارد برای SSD به کار رفته ولیکن SSD هارد نیست.

به دلایل فوق نظر سنجی شما به صورت پایه ای خودش اشتباه و در نتیجه نتیجه ی اون هم غیر قابل اتکا خواهد بود.

از این جهت پیشنهاد میکنم نظر سنجی را اصلاح بفرمایید و مجدد قرار بدین. تا اون زمان من لینک نظر سنجی را از تاپیک حذف میکنم.

و اما در مورد هدف شما که شناسایی الگوهای رفتاری مصرف کنندگان برای SSD هاست و عدم استقبال برخی کاربران، من خیلی صادقانه دلیلش رو بدون نظر سنجی به شما میگم: به دلیل قیمت بالای SSD ها، مصرف کنندگان که عموما" سه دسته هستند (اداری، گیمر، رندر)، ترجیه میدن هزینه ی SSD رو روی بقیه قطعات سرمایه گذاری کنند. یک SSD معمولی را اگر 300 هزار تومان در نظر بگیرید، این 300 هزار تومان را به بودجه در نظر گرفته شده برای هر قطعه ی دیگری اضافه کنید، یک پله ارتقا محسوب میشه. بنابراین وقتی میشه با صرفه نظر کردن از خرید یک SSD می توان یک CPU بهتر، یا یک گرافیک بهتر یا یک مانیتور بهتر خرید، کمتر کاربری رغبت میکنه از اون قطعات اصلی بزنه بره به جاش SSD بگیره.

وانگهی، شما نمیتونی به این راحتی CPU و گرافیک و مانیتور ارتقا بدی، ولیکن هر زمان اراده کنی میتونی برای سیستمت یک SSD تهیه کنی، این خودش خرید SSD رو میتونه به تعویق بندازه و اولویت رو به دیگر قطعات بده. این دو دلیل مهمترین عوامل عدم استقبال مصرف کننده ها برای خرید SSD به شمار می روند.
    امتیازها
    25
    سطح
    1
    2
    کاربر جدید

SSD

سلام
    آقای آرمین، توجه و دقت نظر شما به پرسشنامه، برای ما خیلی ارزشمند بود. مواردی که مطرح شده بود نشون می داد با دید حرفه ای به کار نگاه شده که از این اتفاق متشکرم. ولی برای روشن تر شدن ابعاد کار بعضی از موارد رو با هم مرور می کنیم.
    از بابت اینکه هارد دیسک و SSD با هم متفاوتند شکی نیست، و از این بابت حق با شماست. ولی تحقیقات و نظرسنجی میدانی ما نشون داد که افراد حافظه های SSD را با کلمه هارد دیسک یادآوری می کنند. و در مرحله اول ما نیاز به عنوانی داشتیم که بیشترین ارتباط را با مخاطب برقرار نماید. اگرچه در اصل موضوع تغییری ایجاد نمی کند و این کلمه درست نیست ولی کلمه در نظر گرفته شده به این دلیل بود. از طرفی باید به این موضوع توجه داشت که هر دو این نوع حافظه جانبی (هارد دیسک و SSD) با یک هدف طراحی شده اند. که این عامل جایگزینی ذهنی افراد را توجیه پذیرتر می کند.
    در مورد دومین مطلب شما باید بگم هدف فیلتر کردن افراد است. از بابت اینکه در جریان جدیدترین اطلاعات باشند که به سادگی از متن سوال مشخص است.
    در مورد سوال سه کاملا درست است. و بهتر بود که از لغت سرعت خواندن و نوشتن استفاده می شد.
    همان طور که در سطور قبل اشاره کردم این دو کالا به عنوان جایگزین هم در اصطلاح بازاریابی وجود دارند. و با توجه به این مطلب ما تصمیم گرفتیم از معیارهای قابل تعمیم محصول جا افتاده در بازار برای محصول جدیدتر استفاده کنیم. که مسلما مشکلی در تجزیه و تحلیل ما ایجاد نخواهد کرد.
    در مورد مشکل پنجم اگرنگاهی به لیست برندهای دیجی کالا و یا کیمیا آنلاین بیاندازید به راحتی قابل حل است.و برندهای ذکر شده با در نظر گرفتن این موضوع است که گرچه ممکن است برندی در حال حاضر در بازار وجود نداشته باشد، ولی سوال بازه زمانی خاصی راشامل نمی شود.
    در مورد مشکل ششم نیز که قبل توضیح دادم. اگرچه در این قسمت با تاکید نقد شما را می پذیرم.
    با توجه به توضیحات داده شده و همچنین بازخوردی که از سایر دوستان متخصص شما در این حوزه دریافت کردیم، مشکلی در خود سوالات و نحوه ادراک افراد در پاسخ گویی وجود ندارد و اگرچه مورد جداسازی کلمه هارد از SSD مورد تاکید همه بود ولی مسلما تاثیری در نتایج نخواهد داشت. به همین دلیل من مجددا لینک پرسشنامه رو ارسال می کنم تا در صورتی که مایل هستید از نظر شما دوستان هم مطلع شویم.
    متشکرم
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط raha4 نمایش پست ها
    همان طور که در سطور قبل اشاره کردم این دو کالا به عنوان جایگزین هم در اصطلاح بازاریابی وجود دارند. و با توجه به این مطلب ما تصمیم گرفتیم از معیارهای قابل تعمیم محصول جا افتاده در بازار برای محصول جدیدتر استفاده کنیم. که مسلما مشکلی در تجزیه و تحلیل ما ایجاد نخواهد کرد.
    رها جان، پذیرش انتقاد همزمان با ادامه ی همان رویه سابق اسمش پذیرش انتقاد نیست بلکه عدم پذیرش اونه. و با توجه به این مطلب ما هم تصمیم گرفتیم تاپیک رو ببندیم.
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)