سلام دوستان

امروز داشتم برای خرید UPS جستجو میکردم به موضوعی برخوردم؛ چندجا نوشته بودن UPSهایی که جریان "شبه سینوسی" یا "پله"ای دارن مناسب پاورهایی که Active PFC دارن نیستن! هم به پاور آسیب میزنه و هم ممکنه در هنگام فعال شدن باطری بعد از قطع برق با پاور تداخل پیدا بشه و باطری رو خاموش کنه.
خودم بشخصه برند فاراتل رو خیلی قبول دارم، واسه اکثر وسایل خونه سال هاست ازش استفاده میکنیم و واقعا عالیه. (تو منطقه ما استابلایزر واقعا اجباریه مخصوصا تابستونا که شدیدا ولتاژ بالا پایین میشه، باور کنید بعضی وقت ها چراغ سبز و زرد حالت رگباری خاموش و روشن میشه، قطعی لحظه ای هم تا دلتون بخواد هست).

تو برند فاراتل مدل Venus 1300-BLK مشخصات و قیمت خوبی داره و واسه پاور 1000 وات کافیه. چون زمان زیادی واسه روشن بودن سیستم نمیخوام، در حد ذخیره پروژه و خاموش کردن سیستم، در حد 10 دقیقه کفایت میکنه، ولی نکته منفی این دستگاه اینه که جریان "شبه سینوسی" داره و پاور منم Active PFC! متاسفانه دستگاه های فاراتل که جریان سینوسی دارن خیلی گرونن.

چند مدل پیدا کردم که قیمت زیر ۱٫۵ تومن دارن و جریان سینوسی (حالا تا چه حد واقعی نمیدونم!) تویه اونها فقط برند فاران رو شناختم.

اگر دوستانی که آشنای دارن راهنمایی کنن ممنون میشم. قیمت در حد ۱٫۵ و مناسب برای پاور 1000 وات، مدت زمان ده دقیقه تامین برق هم کاملا کافیه.

متشکرم