ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    1,579
    سطح
    22
    2
    کاربر جدید

خرید هارد اینترنال

من برای گیم وهمچنین ذخیره فیلم وغیره میخام هارد تهیه کنم.میخاستم بپرسم از میون این مدلها کدوم بهتره وخرابیش کمتره وسرعتش مناسبه.سی پی 6600 اینتل و مین هم z170 pro.
    وسترن 2ترا بلو
    وسترن 2ترا سبز
    سیگیت 2ترا باراکودا
    البته اس اس دی هم میخام بخرم ولی هم حجمش کمه و قیمتش فعلن زیاده.
    ممنون میشم جواب بدین.
    امتیازها
    109,860
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط reza1000 نمایش پست ها
    من برای گیم وهمچنین ذخیره فیلم وغیره میخام هارد تهیه کنم.میخاستم بپرسم از میون این مدلها کدوم بهتره وخرابیش کمتره وسرعتش مناسبه.سی پی 6600 اینتل و مین هم z170 pro.
    وسترن 2ترا بلو
    وسترن 2ترا سبز
    سیگیت 2ترا باراکودا
    البته اس اس دی هم میخام بخرم ولی هم حجمش کمه و قیمتش فعلن زیاده.
    ممنون میشم جواب بدین.
    والا اگر بخوای کلی نگاه کنی سرعت همه هارد ها یکیه.

ولی من 2 ترا توشیبا رو به اینهایی که نام بردی ترجیه میدم.

یکی از بچه ها تو انجمن کلی تحقیق کرده اخیرا الان میگم بیاد کمک.
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    سلام رضا جان
    در مورد سه هاردی که گفتید وسترن گرین با وسترن بلو ادغام شده از سال گذشته و سری گرین دیگه تولید نمیشه و به تاریخ پیوست . اگر موجودی هم جایی داره از قبل هست که ارزش خرید نداره
    پس وسترن بلو از ظرفیت 2تا 6 ترابایت و همچنین 500 گیگابایت همون سری گرین سابق هست که با سرعت چرخش پایین تر و مخصوص آرشیو استفاده میشه
    با توجه به خرابی بالای وسترن گرین و آمار فاجعه باری که سری گرین داشت میشه انتظار داشت این قضیه سر وسترن بلو هم بیاد . یک دلیلش برمی گرده به ذات و اصل هدف این سری .چون این سری در عدم استفاده هارد به صورت خودکار خاموش میشه ،در صورت تکرار این قضیه به تناوب میتونه باعث ایراد در هارد بشه
    سیگیت در مجموع از نظر کیفی به وسترن نمیرسه . سری باراکودا که فعلاً توی بازار هست هم دیگه جای خودش رو به سری های جدید داده و به تدریج اونها جایگزین خواهند شد که باید ببینیم عملکردشون چطور خواهد بود ولی خودم باراکودا 1 ترابایت رو روی سیستم خودم دارم زمان گرونی هارد ها به خاطر سیل اندونزی و مالزی فکر کنم سال 91 یا 92 خریدم . یک هارد هیتاچی 1 ترابایت 32 مگابایت بافر هم رویسیستم دارم که ازسیستم قبلی که سال 89 خریده بودم برداشنم
    خدمت شما عرض کنم هارد هیتاچی هنوز در 100 درصد سلامتی هست و سیگیت که چندسال بعد خریدم داره روزهای آخر عمرش رو میگذرونه ویک شبه از 100 درصدسلامتی به طرز بسیار عجیبی 280 تا بدسکتور گرفت و درصد سلامتیش به 23 درصد رسید و الآن تعداد بدسکتورها به 376 تا و درصد سلامتی به21 درصد رسیدهطبق اطلاعات نرمافزار معتبر HardDisk Sentinel !!
    طبق آمار منتشره دیتاسنتر BackBlaze که توی دیتاسنترش هاردهای زیادی رو تست و استفاده می کنه و آمار هم جور هارد موجود دربازار جهانی داره و آمار سالانه اش مورد استناد همه رسانه های حوزه تکنولوژی و سخت افزار دنیاست . توشیبا و HGST که زیر مجمموعه ای از توشیبا در زمینه هارد های تخصصی سرور هست پایین ترین میزان خرابی رو طی سال 2015 و گزارش سه ماهه اول 2016 داشتن
    https://www.backblaze.com/blog/hard-...stats-q1-2016/
    من خودم برای جایگزینی هارد خراب خودم دنبال توشیبا 2 ترا سری P300 بودم که موجود نبود و مدت ها صبر کردم و فایده نداشتت وهردو عرضه کننده رسمی این هارد مدل دوترابایتی روتمام کردن فعلاً . و مجبور شدم 1 ترابایتی بخرم که زمستان پارسال برای اقوام خودم خریدم 162 تومن حالا همون روخریدم 175 تومن از شیراز در یک فروش ویژه که بازار تهران زیر 182 تا 185 امکان نداره به کسی بدن !!
    اگر واقعاً دوترابایتی میخواهید به نظرم بهترین گزینه هست که معمولاً قیمت پایین تری هم نسبت به برندهای وسترن و سیگیت داره که خیلی سر زبان ها افتادند . ولی باید صبر کنید یا اگر میتونید وبودجه تون میرسه 3 ترابایتی بخرید
    P300 سرعت چرخش هد 7200 دور هست برخلاف وسترن بلو . بنچمارکی که من از 1 ترابایتیش گرفتم با وسترن بلک برابری می کردو در بعضی بخش ها برتر بود با سر و صدای بسیار کمتر به نسبت وسترن بلک . اگر می خواهید فعلاً هارد رو بخرید و روی هارد ویندوز بریزید و در آینده SSD بخرید، بهتر هست هارد 7200RPM بخرید تا سرعت بهتری داشته باشید در لودینگ ویندوز و برنامه ها

امتیازها
    1,579
    سطح
    22
    2
    کاربر جدید
    ممنون از راهنماییتون
    امتیازها
    1,579
    سطح
    22
    2
    کاربر جدید
    یادم رفت جواب سلام رو بدم ببخشید.ممنونم که وقت گذاشتین
    امتیازها
    138,596
    سطح
    100
    28,160
    مشاور انجمن
    خواهش می کنم
    منتها پست پشت سر هم ندید لطفاً . برای تشکر از پست ها دکمه تشکر زیر هر پست هست . همون رو بزنید کفایت می کنه . نیاز به پست جداگانه نیست برای صرفاً تشکر کردن .
    دکمه ویرایش هم سمت راست و پایین هر پست وجود داره که اگر مطلبی رو به پستی که از قبل دادید بخواهید اضافه یا کم کنید روی همون پست اعمال کنید و نیاز به پست جاگانه نباشه .

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)