ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4
    امتیازها
    5,497
    سطح
    47
    7
    کاربر انجمن

سوال در مورد دمای 6700K دارای کولر آبی

با سلام خدمت همه دوستان عزیز

بر اساس راهنمایی های کارشناسان محترم این فروم برای شرکت یک سیستم تازه خریدیم. سی پی یو 6700K هستش و برای کولر هم از کولر آبی Glacier 240 گرین استفاده کردیم و حالا یک سوال در رابطه با دمای این سی پی یو داشتم.

عرض شود خدمت تون که هنگامی که دمای محیط مناسب هست در لود 100% دمای سی پی یو نزدیک 60 درجه میشه (تقریبا زیر 60) البته این دما بهرصورت فک نمیکنم دمای نامناسبی باشه اما سوالی برام پیش اومده. سیستم شخصی خودم پردازنده 4790K همراه با یک کولر هوایی داره و اون هم در شرایط مشابه دماش تقریبا همین حدوده (البته برای سیستم خودم XMP غیر فعاله). دقیق نمیدونم اما فکر میکنم در حالت کلی 4790K نسبت به 6700K پردازنده گرم تریه و بر اساس تصویر زیر فکر میکنم بایستی دمای سی پی یوی شرکت با توجه به کولری که روش نصبه در همون شرایط مشابه کمتر از این باشه.

برای سیستم شرکت XMP فعاله (فرکانس 3200 رم) و برای خمیر سیلیکن هم از خمیری که همراه با خود کولر گرین بود استفاده کردیم. البته تنها مساله ای که هست اینه در حال حاضر در قسمت پایین جلوی کیس فنی برای گردش هوا نصب نشده. ممنون میشم بنده رو راهنمایی بفرمایید. با تشکر
    امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    دوست عزیز غیر از کولر موارد دیگری هم هستن که تاثیر دارن توی دما مثل مدل کیس و تعداد فنهای اون و جریان هوای داخل کیس , خمیر سیلیکون استفاده شده دمایی که سایر قطعات داخل کیس ایجاد میکنن همچنین محل کار ممکنه با خونه تفاوت دمایی داشته باشه و...

بنابر این مقایسه کولر در محل کار با مقایسه کولر در خانه زیاد منطقی نمیتونه باشه

ضمن اینکه دما دمای بالایی نیست و خودتون میگید که گردش هوای داخل کیس مناسب نیست و با توجه به سایر موارد به نظرم دمایی که گفتید کاملا منطقیه

همچنین یه ایرکولر خوب میتونه عملکرد بهتری رو نسبت به واتر کولر از خودش نشون بده
    امتیازها
    5,497
    سطح
    47
    7
    کاربر انجمن
    بخاطر پاسخ تون بسیار متشکرم. نگران بودم که نکنه شرایط غیر نرمال باشه. کیس Deepcool Dukase هستش و فقط در قسمت پشت کیس یک فن برای خروج هوا نصب شده (فن پیش فرض کیس) اما در حال حاضر برای قسمت جلوی کیس فنی برای عبور هوا داخلش نصب نیست که فکر میکنم بهتر باشه یک فن هم برای این کار نصب کنیم که گردش هوای مناسبی داخل کیس انجام بشه. به نظرتون فن گرین GF140W-PWM به لحاظ نویز و اینا انتخاب مناسبیه؟
    امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    خواهش میکنم
    بله فن خوبی هست

ولی توصیه میکنم دو تا فن 120 همین گرین رو نصب کنید مشخصات کیس رو دیدم امکان نصبش هست
    ویرایش توسط VSH-Katana : 2016/09/23 در ساعت 02:09
نمایش نتایج: از 1 به 4 از 4

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)