ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام کارت گرافیک را انتخاب می کنید؟

رأی دهندگان
40. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Nvidia GTX 1060

28 70.00%
  • AMD RX 480

9 22.50%
  • AMD RX 470

1 2.50%
  • AMD RX 460

0 0%
  • Nvidia GTX 1070

3 7.50%
  • Nvidia GTX 1080

1 2.50%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 68

Threaded View

پست قبلی پست قبلی   پست بعدی پست بعدی
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    درود بر شما بهزاد جان،
    این هستیم کارت گرافیک RX 480 دمای هسته 82 درجه با اون خنک کننده ثبت کرده در حالی که NVIDIA همیشه به خنک کننده هاش مینازه دمای 72 درجه (نسخه مرجع ثبت کرده است)
    خوب مهندس مگه 10 درجه اختلاف کمه؟؟هر چند که بنده 88 درجه رو هم مشاهده کردم در تست ها.
    الان شما مشاهده بفرمایید فروش RX 480 ها رو به اتمام هستش و افزایش فروش داشته نسبت به رقیب البته در رده رقابتی.
    شما منبعی در این مورد دارید؟
    پاسخ شماره 2: بله قطعا در این باره همه کاربران صحبت می کنند نه تنها کاربران AMD چرا که شیوه های برنامه نویسی تغییر کرده الان کسی بخواهد با OPEN GL و DX11 برنامه بنویسه پوستش کنده است ، کدهاش بهینه نیستند نمی توانند به صورت کاملا بهینه Multi Threading و شیوه های دسترسی به سطح پایین به سخت افزار داشته باشند ، VULKAN و D3D12 رو شما مدیون Mantle بدونید چرا 95 درصد ساختار و بستر VULKAN و D3D12 شبیه Mantle هستش چرا برنامه نویس می تواند با استفاده از توابع کتابخانه ای API Libary و دستورالعمل ها سخت افزاری از طریق لایه ها با سخت افزار به راحتی صحبت کنه و کدهاش رو Compile کنه. اگر توضیحات بنده خونده باشید MANTLE و Vulkan و D3D12 اجازه نمی دهند Cpu Cycles ها بیهوده و برای یک فرایند پردازش شوند مشکلات ما در DX11 و OPEN GL گریبان گیرش هستیم.
    بهزاد جان این پاسخ من نبود.من عرض کردم با همه این مباحث پس چرا در اکثر تست های DX12 همچنان GTX1060 بدون درایور جدید برنده است؟البته ساختار MANTLE در VULKAN استفاده شده اما بعید میدونم تا 95 درصد باشد.
    همان مشکلات که NVIDIA در برنامه نویسی درایورهاش داره نمی تونه توازی برای سری MAXWELL و PASCAL ارائه کنه مجبور شد PASCAL با ساختار شبیه به GCN ارائه کنه.
    چه مشکلی دارد؟معماری پاسکال با شباهت به GCN؟؟این دو معماری کوچکترین شباهتی به هم ندارند عزیز.
    معماری GCN به لطف ACEs و قابلیتهای توازیش می تواند Context SW ها بدونه تاخیر انجام دهد COPY Engine و 3D Engine و Compute Engine ها

چرا NVIDIA در بازی هایی که به صورت Native از قابلیت D3D12 پشتیبانی میکنند اسپانسر نیستش و چرا به توسعه دهندگان پول و زیر میزی میده که سعی کنید از قابلیتهای D3D12 استفاده نکنید و به جاش از OPEN GL و DX11 استفاده کنید مانند BF1

چرا NVIDIA به توسعه دهندگان بازیها رایانه ای گفته است از قابلیت ACEs و AS را استفاده و غیر فعال کنند چون این معماری کاملا مشکل داره در بحث Context SW و Multi Threading .
    تنها برتری حدودی AMD رو می توان توی پردازش های ناهمگون دانست که این کار رو انویدیا از طریق درایور داره پیش میبره.البته در مورد زیر میزی من اطلاعی ندارم اما اکثر بازی های موجود رو دارم روی DX12 میبینم مانور بیشتره.مخصوصا بازی های آینده.با همین موارد که شما فرمودین باز پاسخ ساده سوال من نمیشه که پس چرا GTX1060 در بازی ها برتری دارد؟
    با فرا گیر شدن بازیهای D3D12 که قطعا خواهد شد و در کنارش VULKAN تازه برنامه نویسان متوجه شدن چه گنجینه های دارند می توانند به نسبت به گذشته و صرف هزینه های کمتر زمانی و مالی بازیهایی بسیار کارامدتر بسازند و این کاملا به نفع معماری بهینه شده GCN هستش. NVIDIA با صرف هزینه های بسیار سنگین نمی تواند در اینده با DX11 و OPEN GL غیر بهینه به جنگ D3D12 و VULKAN روند چرا که تیم های سازنده همگی موتورهای خود را برای D3D12 و VULKAN دارند بهینه می کنند. خوب این زنگ خطری هستش برای NVIDIA
    بهزاد جان VULKAN که عرض شد اختصاصی برای AMD نیست و به تنهایی تولید نشده.شما چرا انویدیا رو درزنگ خطر میبینید؟عرض من اینه که درایور جدید نیومده و تازه در همین تستها باز هم GTX1060 و پاسکال برتری دارد.
    ---------------------------------------------------------
    اصلا از همه اینها بگذریم من یه سوال ساده تر دارم.AMD اومد سیلیکون Polaris 10 رو تولید کرد و کلی راجبش تبلیغ انجام داد اما حداکثر RX480 ازش بیرون اومده.حتی توان تولید یک پرچمدار رو نداشت از این سیلیکون!مجبور شد برای پر کردن این شکاف عظیف بین کارت های پاسکال و AMD،معماری VEGA رو زودتر وارد بازار کند.با وجود اینکه این معماری 14 نانومتری بود و پاسکال 16 نانومتری.اما باز هم تنها یک سیلیکون میان رده با حواشی بالا رو معرفی کرد.این ضعف بزرگیه.شما در فرمایشات بالا بیشتر و تنها تمرکز اصلیتون روی پردازش های ناهمگون بود که خوب بلاخره معماری ستاره قطبی این یه برتری رو داره.اما معماری انویدیا داره همزمان چندین بخش مثل DX12 و VULKAN رو کاور میکنه ضمن اینکه این معماری به وسیله سیلیکون هایی مانند GP100 داره در ابر کامپیوترها،یادگیری ماشین و...استفاده میشه.عزیز معماری پاسکال فقط واسه بازی نبود که بخواد تمام تمرکز اش روی VULKAN و پردازشهای ناهمگون بگذاره.همه می دانید که انویدیا پشتیبانی از ولکان رو برای دو نسل قبل هم فراهم کرد.یعنی کپلر و مکسول ها.اما کارت گرافیک های پاسکال و شتاب دهنده های این معماری دارن همزمان چندین هدف رو دنبال می کنند که AMD حتی کوچکترین قدمی نمیتونه در این زمینه برداره.کل معماری ستاره قطبی فقط شد rX480 که واقعا یک کارت گرافیک پایین رده محسوب میشه.
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 68

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)