ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتیجه های نظرسنجی ها: کدام کارت گرافیک را انتخاب می کنید؟

رأی دهندگان
40. شما نمی توانید در این نظرسنجی رای دهید.
  • Nvidia GTX 1060

28 70.00%
  • AMD RX 480

9 22.50%
  • AMD RX 470

1 2.50%
  • AMD RX 460

0 0%
  • Nvidia GTX 1070

3 7.50%
  • Nvidia GTX 1080

1 2.50%
نظرسنجی با انتخاب چندگانه
صفحه 4 از 7 نخست ... 23456 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 68
    امتیازها
    14,581
    سطح
    78
    307
    کاربر انجمن
    شاخص بعدی که البته باید با توجه به الگوی مصرفی مورد توجه قرارداد . عمر مفید کارت هست . بخش هدف کارتهای میان رده عموما افرادی نیستند که قادر باشند به

صورت سالیانه هزینه زیادی برای سخت افزار بپردازند . پس عکس افرادی با تجدید شدن هر نسل پرچمدار نسل رو خریداری میکنند ترجیح میدهند تا حد امکان هزینه
    نکنند.
    با توجه به اینکه در عمر مفید کارت api پشتیبانی شونده توسط کارت مهمترین نقش درا دارد و با توجه به تاکیدهای ماکروسافت بنده حدس میزنم همانند گذشته dx
    بیشترین استفاده را داشته باشد پس بهتر هست به نتایج عنوانهای مبتنی بر این api از یک سازنده بی طرف و دقیق مورد بررسی قرار بدیم

نکته دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد این هست که همان طور که قبلا اشاره کردم این بخش از مصرفکنندگان ترجیح میدهند تا حد ممکن از هزینه بیشتر به پرهیزند پس احتمالا از سخت افزارهای قدیمی هم استفاده یا در صورت خرید سیستم جدید سعی میکنند کمترین هزینه را بکنند
    با توجه به مطالب فوق

منبع : http://www.hardwareunboxed.com/gtx-1...tel-computers/

اگر تستهای فوق نمایش داده نشد در صورت تمایل به لینک منبع مراجعه کنید تستهای کارتهای مورد بحث با استفاده از سیستمهای قدیمی هست یا در تب جدید عکسهارا ببینید یا از ****شکن استفاده کنید
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط th e nd نمایش پست ها
    من از برندی طرفداری نمی کنم اما اگر خودم باشم با توجه به بودجه ای که دارم سعی می کنم بهترین انتخاب رو انجام بدم.
    از دید خودم به ترتیب این موارد رو لحاظ می کنم.
    1080
    1070
    1060
    480
    از اونجایی که 480 از بقیه ارزونتره در نتیجه اگر با بودجه من مطابق باشه اونو می خرم اما اگر بودجه من به 1060 برسه یا اینکه
    مثلاً تو این سطح از کارت های گرافیکی بودجه من شامل هر دو کارت بشه مسلماً 1060 رو می گیرم که توانایی بیشتری در اجرای
    بازی ها داره. حالا شاید AMD در محاسبات آماری بهتر عمل کنه اما کسی که گیمر هست به نظرم بهتره 1060 رو بگیره.
    در مجموع nvidia تو این نسل خیلی بهتر عمل کرده و میشه گفت AMD تنها در برچسب قیمتی بهتر از رقیب هست.
    درود احسان جان،
    البته من یه نکته جالبی هم که این بین دیدم این بود که برخی از نسخه های سفارشی GTX1060 قیمت نزدیک به رفرنس دارند.مثل این خبر رو شما ببین واقعا شگفت انگیزه!

MSI GeForce GTX 1060 6GT OC پاسکال را سربلند کرد!
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Rezasam1 نمایش پست ها
    خب علیرضا عزیز یک سوال

اگه کاربری بیاد در انجمن و بگه من میخوام Hitman بازی کنم شما کدوم کارت رو پیشنهاد میدین

RX480 که رقیبش رو در این بازی پشت سر میگذاره یا کارت 1060 رو ؟
    البته سوال رو از علیرضا پرسیدی ولی منم یه چیزی بگم تا خودشون جواب بدن
    کسی واسه یه بازی کارت نمیخره اونم تو این شرایط اقتصادی دلچسب!ولی واقعا کسی این رو بگه من بهش RX480 رو با گوشزد کردن همه مسائل پیشنهاد میدم.ولی بازم میگم منتظر درایور جدید انویدیا باشید تا آخر ماه اوت.
    امتیازها
    11,776
    سطح
    71
    1,947
    کاربر انجمن
    خب اگر دمای 80 کارت 480 بده و عمر کارت کم میشه، کارت titan X با دمای 85 که باید سریع دار فانی رو وداع کنه.

و این که چرا 1060 با 25% فرکانس بالاتر 10 % قویتره؟
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Mostafa98 نمایش پست ها
    خب اگر دمای 80 کارت 480 بده و عمر کارت کم میشه، کارت titan X با دمای 85 که باید سریع دار فانی رو وداع کنه.

مصطفی جان اصلا نمیخوام وارد جزئیات تخصصی بشم،شما اشاره کردین به 25 درصد بالا بودن فرکانس در GTX1060 درسته؟خوب منم یک مثال دیگر میزنم برای شما.چطور یک پردازنده 4 هسته ای AMD با فرکانس 4.2 گیگاهرتز از یک پردازنده i5 ساده اینتل با فرکانس 2.8 مگاهرتز بیش از 30% درصد ضعیفتره؟
    قدرت فرکانسی سیلیکون به تنهایی تعیین کننده پرفورمنس نیست.معماری اصل اوله عزیزم.بعد به فرکانس و نوع حافظه احتصاصی می رسیم.در مرحله دوم به صحبت حرارت می رسیم.ببینید کارت گرافیک های دوره مکسول و کپلر رو نمیشه با پاسکال و ستاره قطبی مقایسه حرارتی کرد.اون کارت گرافیک ها برای این TDP آماده بودند.تمامی کارت گرافیک های اون دوره در همین رنج حرارت رو تولید می کردند.قطعاتی که در یک کارت گرافیک High-End استفاده می شود رو شما با یه کارت 200 الی 250 دلاری مقایسه نکن عزیز.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 72536.png
مشاهده: 136
حجم: 31.4 کیلو بایت

---------------------------------------------
    دوستان امشب لینک این تاپیک در وب سایت قرار می گیرد برای اینکه همه خوانندگان سایت هم بتونن مطالعه کنند.
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته
    خب علیرضا عزیز یک سوال

اگه کاربری بیاد در انجمن و بگه من میخوام Hitman بازی کنم شما کدوم کارت رو پیشنهاد میدین

RX480 که رقیبش رو در این بازی پشت سر میگذاره یا کارت 1060 رو ؟

به نظرم ناگفته پیداس که به اون کاربر هم میگم بر اساس واقعیات تصمیم بگیره و اون چیزی که به نظرش منطقی تر می رسه رو انتخاب کنه.

میگم که کارت 480 در مورد بازی Hitman و 1-2 بازی دیگه که برای کارت های AMD بهینه سازی شدند عملکرد بهتری داره (البته اون هم مقدار چندان قابل توجهی نیست). ولی بقیه فاکتورها رو هم در نظر بگیره که مصرف و دمای هر کارت به چه صورت هست. این موارد هم نباید بر اساس ادعای من یا فرد دیگری باشه، بنچمارک ها موجوده و کابر می تونه خودش هم مطالعه کنه.

ضمنا انتخاب یک کارت گرافیکی صرفا بر اساس عملکردش فقط در یک بازی هم کار چندان منطقی نیست. دلایلش هم متعدده. اول اینکه کاربر، مخصوصا کاربر اهل بازی، که فقط یک عنوان رو بازی نمی کنه. در مقایسه ها هم برای همین تعداد زیادی عنوان بررسی میشه. ضمنا بقیه سیستم کاربر هم لزوما با سیستمی که برای تهیه Review یا بنچمارک استفاده شده یکسان و مشابه نیست. یعنی در واقعیت ممکنه سیستم کاربر در عمل به همون نرخ فریمی که با کارت مورد نظرش در بازی مورد نظرش در بنچمارک سایت X گرفته شده نرسه.

البته این مساله بازی به بازی هم فرق می کنه ولی بقیه سیستم هم از جمله پردازنده به خصوص در بعضی بازی ها (مثلا بازی های open world که نقشه های بزرگی دارند) بیشتر تاثیر میذاره. این مقایسه ها بیشتر برای بررسی همون مولفه های اصلی تر یعنی میانگین عملکرد (میزان فریم و زمان فریم دهی)، میانگین مصرف، میانگین دما، میانگین سر و صدای خنک کننده کارت انجام میشه. حالا با در نظر گرفتن این مولفه ها و قیمت (که یک عامل تعیین کننده مهم هست) کاربر می تونه به نتیجه برسه که کارت مورد نظرش با کاربردش چقدر ارزش خرید داره.

ضمنا قبلا هم عرض کردم در مواردی عملکرد های مشابه (مثلا در اینجا بین 480 و 1060) عملا مساله سلیقه و ترجیحات شخصی هم به میون میاد. حالا به هر دلیلی علیرغم اعداد و ارقام کاربری بخواد قطعه رو انتخاب کنه که به نظر من منطقی نیست هیچ وقت به خودم اجازه نمیدم که قضاوتش کنم و اون بخش شخصی انتخابش رو زیر سوال ببرم. نظر هر کس محترمه و باید بهش احترام گذاشت. ولی واقعیات تابعی از نظر شخصی من و دیگران نیست.
    امتیازها
    214,561
    سطح
    100
    7,336
    مدير بازنشسته

به نظر شما قطعات SMD از جمله خازن ها، چوک ها، موسفت هایی که روی یک کارت مثلا دویست د-لاری نصب میشه با قطعاتی که روی یک کارت مثلا هزار د-لاری نصب میشه قابل مقایسه هستند؟ چه از نظر کارکرد، چه از نظر مقاومت در برابر دما، چه از نظر کیفیت ساخت، طول عمر و دوام کلی؟

مگه باید لزوما بین افزایش فرکانس و عملکرد پردازنده یه کارت گرافیکی در مجموع تناظر یک به یک برقرار بشه؟ عملکرد یه پردازنده عادی (CPU) و یک پردازنده گرافیکی (GPU) رابطه مستقیم با تعداد ترانزیستورهای هسته ش داره.

چرا 480 با اینکه حدود 20 درصد بیشتر ترانزیستور داره عملکردش 10 درصد ضعیف تره؟ چرا با فرکانس پایین تر دماش 10 درجه بیشتره؟

در واقع چکیده تمام حرف بنده در این چند پست همینه که کاربر «عادی» عملا لازم نیست اینقدر ریز وارد جزئیات بشه، فقط کافیه بر اساس مطالعه و تحقیق (در حد وبگردی معمولی روی سایت های معتبر) واقعیات کلی رو در مورد کارکرد قطعه مورد نظرش بدونه.

معیار انتخاب باید ارزش خرید قطعه باشه که خودش (در مورد مثلا کارت گرافیکی) تابع چند عامل اصلی هست: میانگین عملکرد، میانگین مصرف (دما و صدا هم تابع این مولفه هستند)، قیمت، کمی هم سلیقه و ترجیح شخصی + (شرکت گارانتی کننده). به همین سادگی!
    امتیازها
    26,587
    سطح
    97
    14,293
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

دمای بالا ربطی به عمر و اینا نداره. دمای بالای هسته Thermal Throttling میده مثل 290 ترکیده. یعنی فرکانس هسته سریع down میشه
    بعد هم اینکه کارت های با فوکوس روی gpgpu( همون کارهای محاسباتی) نه خوب فرکانس میخوره و اینکه حرارت بالایی هم دارن عموما. مثل 290. و همین کارت 480

امتیازها
    22,086
    سطح
    92
    6,843
    مدیر افتخاری
    چی فکر میکردم راجع به نسخه کاستوم چی شد تازه اورکلاک شدست نسبت به رفرنس تغییر خاصی نکرد

امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    چی فکر میکردم راجع به نسخه کاستوم چی شد تازه اورکلاک شدست نسبت به رفرنس تغییر خاصی نکرد
    درود رضاسام جان،
    تازه این در بازی hitman هستش که مانور اصلی AMD بر اساس این بازی بود.نزدیک به 3 فریم تفاوت با نسخه (رفرنس) از GTX1060.
    ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    دوستان نتایج بررسی (Review) کارت گرافیک سفارشی SAPPHIRE RX480 NITRO هم توسط مجموعه kitguru منتشر شده که چندان رضایت بخش نیست به قول رضاسام اون چیزی که تصور می رفت نشد.حتی بنده در وب سایت مدام میگفتم بهتره منتظر نسخه های سفارشی بمونیم که ...!

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: ashes-1080p7.jpg
مشاهده: 109
حجم: 154.6 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: GTA5-1080p2.jpg
مشاهده: 113
حجم: 152.9 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: tomb-raider-1080p3.jpg
مشاهده: 100
حجم: 158.6 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: unigine-heaven4.jpg
مشاهده: 102
حجم: 155.4 کیلو بایت

و البته لازم به ذکر نیست که کارت گرافیک GTX1060 نسخه رفرنس اش هست.
صفحه 4 از 7 نخست ... 23456 ... آخرین
نمایش نتایج: از 31 به 40 از 68

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)