ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6
    امتیازها
    1,170
    سطح
    18
    8
    کاربر جدید

Intel Core i7 6700K یا Intel Core i7 5820K

با سلام
    من بین این دو مدل نمیدونم کدوم مناسب تره برام ((Intel Core i7 6700K یا Intel Core i7 5820K ))
    برای کار طراحی چاپ که بیشتر باز کردن پروژه های سنگین اتوکد ( + نرم افزارای ازین قبیل ) و کمی ویرایششون و پرینتشون کدوم پردازنده مناسب تره که تهیه کنم؟
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Tiik_Taak24 نمایش پست ها
    با سلام
    من بین این دو مدل نمیدونم کدوم مناسب تره برام ((Intel Core i7 6700K یا Intel Core i7 5820K ))
    برای کار طراحی چاپ که بیشتر باز کردن پروژه های سنگین اتوکد ( + نرم افزارای ازین قبیل ) و کمی ویرایششون و پرینتشون کدوم پردازنده مناسب تره که تهیه کنم؟
    اتوکد اصولا یک برنامه single-threaded هست و لذا پردازنده با فرکانس بالاتر می تونه موثر باشه . با این حساب 6700K انتخاب بهتری هست.

اگر از رندر Mental Ray در اتوکد استفاده می کنید ، تعداد هسته های بیشتر پردازنده در کنار فرکانس ، انتخاب بهتری هست. در اون صورت هم چون در استانه ورود نسل جدید پردازنده های Brodwell-E هستیم ، تهیه 5820K چندان جالب نیست.
    امتیازها
    769
    سطح
    14
    25
    کاربر اخراجی
    هرجایی دیدم از ۵۸۲۰ به بالا بد گفتن . موندم چرا این پردازنده ها ساخته شده و چرا تو همه سایتها بهترین بنچ مارکهارو داده ولی هرکسی میه ۶۷۰۰ بهتره
    امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    بحث بد گفتن و خوب گفتن نیست اینجا هم از اونا بد گفته نشده ویا از 6700 تعریف بشه فقط

بحث بحث کاربرد برای اشخاص هست
    بنچمار تفاوت داره با برنامه های کاربردی مورد استفاده همون جور هم که مهدی عزیز گفت اتوکد بیشتر تک هسته اس و همچنین در حال حاضر جانشینهای 5820 در حال اومدن هست و اینهاست خرید ای پردازنده رو غیر منطقی میکنه

به فرض یه کاربر 5960X رو خریداری کنه اونم برای گیم و وقتی که نه چهار کاناله بودن و نه تعداد هسته های بیشتر و قدرت پردازشی بالاتر این پردازنده برای کاربر فایده نداره میشه خرج اضافی کردن. خب با این اوصاف معلومه که همچین پردازنده ای پشنهاد نمیشه
    امتیازها
    769
    سطح
    14
    25
    کاربر اخراجی
    ولی همین ۵۹۶۰ایکس رو خودم تو بنچ مارکها دیدم ک جی تی آ ۵ رو تست کرده بودن . دقیقا مقالش تو همین سایتم هست ک فقط سی پی یو رو عوض کردن و فریم ها ۲ برابر شد بوده . نمیدونم والا چطوری میگید برای گیم و اتوکد خوب نیستن ؟
    امتیازها
    364
    سطح
    7
    4
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mahyarSAMSUNG نمایش پست ها
    ولی همین ۵۹۶۰ایکس رو خودم تو بنچ مارکها دیدم ک جی تی آ ۵ رو تست کرده بودن . دقیقا مقالش تو همین سایتم هست ک فقط سی پی یو رو عوض کردن و فریم ها ۲ برابر شد بوده . نمیدونم والا چطوری میگید برای گیم و اتوکد خوب نیستن ؟
    سلام،
    2 برابر شدن نرخ تصویر به دلیل محدودیت تعداد مسیرهای ارتباطی پردازنده است. 40 مسیر ارتباطی در برابر 20 مسیر ارتباطی!
    در حال حاضر از 5960X استفاده می کنم و چندان تفاوتی در استفاده های عادی با بقیه پردازنده ها ندارد.
    رشته ی بنده عمران هست و از برنامه های AutoCAD و Simulation Mechanical شرکت Autodesk استفاده می کنم. با این حال بیشترین میزان مصرفی پردازنده کمتر از 70 درصد است و مزیت بسیار خوب آن دمای پایین تر آن در مقایسه با دیگر پردازنده ها است.
    اما در صورت استفاده از برنامه های محاسباتی دیگر که کمتر با آنها سر و کار دارم، استفاده از پردازنده به اندازه ای زیاد است که سرعت رایانه کم می شود.
    بسته به نیاز خود قطعات رایانه ی خودتان را انتخاب کنید و قبل از انتخاب قطعات، حتما به نیازهای خود منطقی فکر کرده و گزینه های پیش رویتان را بسنجید.
    Be wise
نمایش نتایج: از 1 به 6 از 6

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)