ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    93,367
    سطح
    100
    10,392
    کاربر حرفه ای کامپیوتر

Question 3000 مگاهرتز با ولتاژ 1.2V تنها در دستان G.Skill

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: gskill.gif
مشاهده: 24
حجم: 3.4 کیلو بایت

با سلام و عرض تبریک به مناسبت این روزهای خوش و خرم ، امیدوارم تا اینجا همه چیز بر وفق مراد پیش رفته باشه!
    قصد داریم تا در سال جدید بیش از پیش با همیاری شما دوستان با اخبار و مقالات حوزه سخت افزار در خدمت شما عزیزان باشیم.

G.Skill که یکی از نام های دوست داشتنی در صنعت حافظه های سخت افزاری به شمار می رود به تازگی کیت جدید
    حافظه های DDR4 خود را با فرکانس 3000 مگاهرتز معرفی کرده است.
    این کیت در ظرفیت های 8 تا 32 گیگابایت در دسترس خواهد بود.

اما چیزی که این رم ها را از سایرین متمایز نموده است ولتاژ کاری ای است که جی اسکیل در این فرکانس به آن دست یافته است!
    جی اسکیل توانسته از طریق طراحان، مشاوران، متخصصان، مهندسان و افراد خبره نظام به ولتاژی برابر با 1.2V دست یابد!
    این نشان دهنده آن است که این رم ها بسیار برای سیستم های شخصی کوچک و هم چنین نوت بوک های می تواند مناسب باشد.

همچنین این رم ها از آخرین پروفایل XMP 2.0 نیز پشتیبانی می کنند تا کاربان نهایت کارایی را در بهره گیری از پردازنده های
    نسل ششم اینتل را تجربه نمایند و آپولوهای خود را هوا کنند!!

متأسفانه قیمت این ماژول ها هنوز تعیین نشده است اما به نظر می رسد که می توانید برای خرید از ماه آوریل 2016 اقدام نمایید.

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1a.jpg
مشاهده: 28
حجم: 90.8 کیلو بایت برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 1c.jpg
مشاهده: 30
حجم: 58.6 کیلو بایت

نویسنده: احسان علیزاده
    ehsannalizadeh
    امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    درود
    میگم که الان هی فرکانس ها میاد بالا و تایمینگ ها هم میان بالا کارائی تفاوت هم میکنه؟
    مگه نباید تایمیگ پایین باشه و فرکانس بالا.
    توی تست عادی چه تفاوتی دارن دو رم با تایمیگ کم و فرکانس کم و رم های با تایمینگ و فرکانس بالا در مقابل.
    ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن یه جواب کامل به من بدن چون واقعا برای من معضلی شده فهمیدن این قضیه.
    مرسی.
    امتیازها
    14,682
    سطح
    78
    3,097
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    تکنولوژی رم های سری 4 هنوز نو پاس این مشکل حل میشه وقتی میتونن ولتاژ رو تا این حد پایین بیارن یعنی این موارد هم حل میشه
    اگرچه ذات حق همتاندارد خدای بی علی معنا ندارد.
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pr0m3en نمایش پست ها
    درود
    میگم که الان هی فرکانس ها میاد بالا و تایمینگ ها هم میان بالا کارائی تفاوت هم میکنه؟
    مگه نباید تایمیگ پایین باشه و فرکانس بالا.
    توی تست عادی چه تفاوتی دارن دو رم با تایمیگ کم و فرکانس کم و رم های با تایمینگ و فرکانس بالا در مقابل.
    ممنون میشم دوستانی که تجربه دارن یه جواب کامل به من بدن چون واقعا برای من معضلی شده فهمیدن این قضیه.
    مرسی.
    کاملا واضحه که فرکانس بالا و تایمینگ پایین موجب افزایش کارایی میشه.
    مثلا اگه فرکانس رو به 3500مگاهرتز افزایش بدیم به قیمت اینکه تایمینگ مثلا روی 9-9-9-12 باشه خوب این یک افتضاحه و همون بهتر که برای افزایش کارایی فرکانس روی 2800مگاهرتز و تایمینگ مثلا روی 7-7-7-8 باشه. یا اگه قرار باشه که به خاطر دستیابی به تایمینگ مثلا 5-5-5-7 مجبور بشیم فرکانس رو بیاریم روی 1200 مگاهرتز عاقلانه اس که برای افزایش کارایی فرکانس رو بیشتر کنیم و تایمینگ رو بیاریم بالاتر.

به طور کلی باید گفت که بین تایمینگ و فرکانس باید به یک تعادلی رسید که بهترین کارایی رو بده.
    برای اینکه به بهترین تعادل بین تایمینگ و فرکانس برسیم باید با حالت های مختلف تنظیمات رم آشنا بشیم و سپس توسط نرم افزارهای تست و بنچمارک رم، اونها رو روی پایدارترین و سریع ترین حالت ست کنیم.
    برای فرکانس اگه بخوام یک مثال خلاصه و خیلی ساده بزنم میشه فرکانس رو سرعت انجام کارها در رم و همچنین تایمینگ رو، زمان تاخیر در پاسخگویی رم ها تعریف کرد. بنابراین بین سرعت انجام کارها و زمان تاخیر در پاسخگویی باید یک تعادل خوب برقرار باشه در غیر این صورت کارایی افت میکنه.
    @};-
    امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها

کاملا واضحه که فرکانس بالا و تایمینگ پایین موجب افزایش کارایی میشه.
    مثلا اگه فرکانس رو به 3500مگاهرتز افزایش بدیم به قیمت اینکه تایمینگ مثلا روی 9-9-9-12 باشه خوب این یک افتضاحه و همون بهتر که برای افزایش کارایی فرکانس روی 2800مگاهرتز و تایمینگ مثلا روی 7-7-7-8 باشه. یا اگه قرار باشه که به خاطر دستیابی به تایمینگ مثلا 5-5-5-7 مجبور بشیم فرکانس رو بیاریم روی 1200 مگاهرتز عاقلانه اس که برای افزایش کارایی فرکانس رو بیشتر کنیم و تایمینگ رو بیاریم بالاتر.

به طور کلی باید گفت که بین تایمینگ و فرکانس باید به یک تعادلی رسید که بهترین کارایی رو بده.
    برای اینکه به بهترین تعادل بین تایمینگ و فرکانس برسیم باید با حالت های مختلف تنظیمات رم آشنا بشیم و سپس توسط نرم افزارهای تست و بنچمارک رم، اونها رو روی پایدارترین و سریع ترین حالت ست کنیم.
    برای فرکانس اگه بخوام یک مثال خلاصه و خیلی ساده بزنم میشه فرکانس رو سرعت انجام کارها در رم و همچنین تایمینگ رو، زمان تاخیر در پاسخگویی رم ها تعریف کرد. بنابراین بین سرعت انجام کارها و زمان تاخیر در پاسخگویی باید یک تعادل خوب برقرار باشه در غیر این صورت کارایی افت میکنه.
    @};-
    پس با این تفاسیر باddr4 عملا جز در مصرف پیشرفت خاصی رخ مداده:|

فرستاده شده از C2105ِ من با Tapatalk
    امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    پس با این تفاسیر باddr4 عملا جز در مصرف پیشرفت خاصی رخ مداده:|
    قطعا DDR4 با DDR3 تفاوت کارایی داره اما میشه گفت این تفاوت کارایی نسبت به DDR3 چشمگیر نیست و به نظرم پیشرفت قابل قبولی نداشته. به نظر شخصی من هنوز برای عرضه ی رم های DDR4 زود بود.
    DDR4 پتانسیل هایی داره که در آینده کم کم باعث کارایی به مراتب بالاتر از DDR3ها میشه و هنوز برای تصمیم گیری زوده و باید به سازندگان فرصت بدیم.
    اینطور که یه خبرهای کوچیکی داره میرسه، ظاهرا به زودی شاهد تغییرات خوب و افزایش کارایی زیادی در رم های DDR4 خواهیم بود.

@};-
    امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط iSteve نمایش پست ها

قطعا DDR4 با DDR3 تفاوت کارایی داره اما میشه گفت این تفاوت کارایی نسبت به DDR3 چشمگیر نیست و به نظرم پیشرفت قابل قبولی نداشته. به نظر شخصی من هنوز برای عرضه ی رم های DDR4 زود بود.
    DDR4 پتانسیل هایی داره که در آینده کم کم باعث کارایی به مراتب بالاتر از DDR3ها میشه و هنوز برای تصمیم گیری زوده و باید به سازندگان فرصت بدیم.
    اینطور که یه خبرهای کوچیکی داره میرسه، ظاهرا به زودی شاهد تغییرات خوب و افزایش کارایی زیادی در رم های DDR4 خواهیم بود.

@};-
    آخه من دو تا ماژول رم gskill trident 2400cl10
    دارم که من تو ddr4بعید میدانم در حده اینم باشه (ولتاژ 1.65) هست ولی بعید میدانم واسه کسی ولتاژ مهم باشه و اکثرا ملت دنبال کارآیی هستن!!!!

امتیازها
    81,597
    سطح
    100
    10,650
    مشاور انجمن
    آخه من دو تا ماژول رم gskill trident 2400cl10
    دارم که من تو ddr4بعید میدانم در حده اینم باشه (ولتاژ 1.65) هست ولی بعید میدانم واسه کسی ولتاژ مهم باشه و اکثرا ملت دنبال کارآیی هستن!!!!

آره درسته.
    رم شما جزو رم های High End ای که DDR3 هستن به شمار میاد. اگه بخوایم رم Trident X که DDR3هست رو با رم های رده پایین DDR4 مقایسه کنیم مشخصه که کارایی Trident X بالاتره ولی اگه Trident X رو بخوایم با Trident Z که DDR4 هست مقایسه کنیم اونوقت میبینیم Trident Z کاراییش به مقدار نه چندان چشمگیری بیشتره.
    نظر من اینه که ارتقا دادن اگه صرفا با هدف رسیدن به DDR4 باشه منطقی نیست ولی اگه بخوایم پلتفرم قوی تری انتخاب کنیم ارتقا به اسکای لیک و DDR4 منطقی خواهد بود.

البته رم هایی که خبرش توی تاپیک زده، اصطلاحا رم های لپ تاپی هستن که برای مصرف کمتر ولتاژشو تا جایی که امکان داشته کم کردن و فرکانس کاریشو بیشتر کردن چون هر چی ولتاژ کمتر باشه مصرف کمتره و هر چی مصرفش کمتر باشه مصرف باتری کمتره و به دنبالش اون لپ تاپی که از این رم استفاده میکنه میتونه مدت بیشتری شارژ نگهداره.
    @};-
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)