ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12
    امتیازها
    48,194
    سطح
    100
    3,252
    مدير بازنشسته

Post نقد بازی تمدن و اهداف آن ( civilization V )

دوستان خواهشمند هستم نقد رو بخونین - هم این نقد هم نقد تراوین

راستش چند دقیقه پیش داشتم تو انجمن بازی یه چرخی میزدم که یهو یه چیزی نظرم رو به خودش جلب کرد
    و اون چیزی نبود جز نقد بازی تراوین که توسط دوست خوبمان اقا علیرضا نوشته شده بود - تاپیک نقد بازی تراوین و اهداف آن
    دوستان شاید خیلی از شماها نقد این بازی را که توسط علیرضا جان نوشته شده بود را مطاله نکردید
    ولی واقعا چه اهدافی پشت سر آن بازی بود ؟؟؟ اگر تا آخر این مطلب را بخوانید شاید متوجه شوید که چیزهای جالبی اطرافتان میگذرد که شما از آن بی خبرید
    جایی که یک یکسری از افراد نقشه ها برای ما دارن

پس خواهش میکنم این نقد را تا آخر بخوانید ( البته نقد تراوین رو هم حتما بخونین - واقعا به چیزای زیادی پی میبرین )

راستش زمانی که داشتم نقد بازی علیرضا رو میخوندم نا خداگاه حواسم رفت سر بازی تمدن ( civilization V )
    بازی که من عاشقشم - اوایل که این بازی اومده بود روزی 10 تا 14 ساعت بازی میکردم - معتادش بودم - تا اینکه به بهونه امتحانات پاکش کردم - الان هم منتظر یه فرصت خوب هستم تا از دوباره نصبش کنم
    نمیدونم چرا اما وقتی داشتم میخوندمش پیش خودم گفتم چقدر این دوتا بازی شبیه هم هستن
    به خصوص اهداف آنها
    البته من این بازی رو تاحالا تجربه نکردم

راستش وقتی داشتم نقد بازی تراوین رو میخوندم
    یهو بدون هیچ دلیلی ذهنم رفت سر civilization
    نمیدونم چرا ؟؟ ولی از بس نکات مشترک دارن

جالب ترین نقطه مشترک این بازی با تراوین در اینه که
    در civilization اگه شما بخای بازی رو به اتمام برسونی راهی جز جنگ نیست
    البته برای این حرفم دلیل دارم

راهی به جز جنگ شاید باشه - یعنی صلح
    جایی که شما فقط باید به تجارت و افزایش زمین های تحت کنترل خودتون بپردازین
    جایی که فقط باید به فکر پیشرفت فناوریتون باشین
    فناوری که با مرور زمان اون رو به دست میارین
    فناوری که اگه نباشه شما هیچ کاری نمیتونین بکنین

و این روند همینطور ادامه دارد تا زمانی که سیستم به شما امتیاز می دهد
    علاوه بر شما به تمدن هایی که با شما در حال بازی کردن هستن هم امتیاز میده ( منظور از تمدن هایی که با شما درحالی بازی هستن همون com یا کامپیوتره )
    هر چقدر پیشرفت کنین امتیازتون بالا میره - برای این پیشرفت باید زمین های زیادی داشته باشین تا بتونین سالن ورزشی - فروشگاه و هزاران چیز دیگه بسازین
    اما وقتی هر چه جلوتر می روید متوجه یک چیز عجیب می شوید
    هر چقدر منابع در آمدتان بالا میرود ( فروشگاه - سیرک - و ...)
    بازهم نمیتوانید از سیستم جلو بیفتید
    چون سیستم برای بالا بردن امتیاز خود زیاد به فکر منبع در آمد نیست و همیشه به فکر جنگ است
    سیستم از همان اول یازی به ساختن نیروهای جنگی می پردازد
    به همین دلیل بعد از یک مدت شما متوجه می شوید تمدن هایی که با شما بازی می کنند در حال افزایش امتیاز خود هستند
    و بعد از چند دقیقه نگاه کردن به نقشه متوجه می شوید که کشورهایی که در حال افزایش نجومی امتیاز هستند راهی به جز جنگ را انتخاب نکردند
    اکثرا تا نابودی کشورهای مقابل پیش می روند - به جز زمانی که هر دو کشور در یک زمینه مشکل داشته باشند
    چون اگر یک کشور قدرت نظامیش در طول جنگ تضعیف نشود همچنان به جنگ ادامه می دهد
    و بعد از اینکه قدرت نظامی خود را با تصرف کشورها بالا بردند
    تصمیم میگیرند به شما هم حمله کنند - البته ابتدا به آنالیز شما می پردازند - یعنی نیروهایشان را دراطراف کشور شما جمع میکنند و اگر شما در کشورتان نیرو نداشته باشید آنها خیلی راحت متوجه شده و یکباره به شما حمله ور می شوند
    و اگر شما قدرت نظامی خوبی نداشته باشید به راحتی شکست خواهید خورد
    به همین دلیل می گویم باید به فکر جنگ باشید

حال چگونه با جنگ پیروز میدان شویم ؟؟؟ ( هدف و پایان بازی)

به محض اینکه بازی شروع شد به ازای هر کارگری که میسازید باید یک نیروی جنگی مثل تیراندار یا .... داشته باشید
    اگر در طول بازی توانستید ارتش خوبی بسازید سعی کنید انها را در اطراف کشورهای همسایه جمع کنید
    و نیروهای آن ها را آنالیز کنید و اگر دیدید قدرت نظامی خوبی ندارند به ان کشور حمله کرده و آن را کاملا به تصرف خود در آورید
    در طول بازی اگر قدرت آنها را تضعیف کردید آنها دست به هر کاری میزنند تا شما با آنها صلح کنید
    حتی حاضرند شهرهای خود را هم به شما بدهند تا شما دست از سرشان بردارید
    ولی به محض اینکه بعد از صلح قدرت نظامیشان بالا رفت بازهم هدف بازی نمایان می شود ( یعنی جنگ )
    جایی که شما فقط باید فکر و ذهنتان به افزایش قدرت نظامی باشد - تا از دوباره با حمله کشورهای دیگر مواجه نشوید
    البته افزایش قدرت نظامی معنی ندارد به جز حمله
    هر چه قدر به آخر بازی پیش می روید راهی جز جنگ جلویتان نیست
    جایی که یا باید نابود کنید یا باید نابود شوید

البته شاید خیلی از شماها این بازی را بدون جنگ تا آخر رسانده باشید اما باید بدانید در 1 درصد مواقع هم این اتفاق نمی افتد
    البته اگر هم تا آخر بازی بدون نابودی همه کشورها بازی به اتمام رسید مطمعا باشید یکی از دو کشور با جنگ به همچین قدرتی رسیدند

اهداف بازی
    این اهداف همان اهداف تراوین است
    جایی که شما فقط باید به فکر جنگ باشید
    جایی که به شما تزریق می شود که بدون جنگ نمی توانید کاری کنید
    و ...........

امید وارم نقد این بازی مورد توجه دوستان قرار گرفته باشد
    شاید این باززی قدیمی باشد اما..........

با تشکر
    ویرایش توسط *hit m@n* : 2012/01/01 در ساعت 23:19
    هر چه بیشتر عمر می کنم بیشتر اطمینان پیدا می کنم که تفاوت عمده انسانها ، تفاوت بین انسان ضعیف و قوی ، بین انسان بزرگ و کوچک میزان توانایی یا اراده استوار و خلل نا پذیر آنهاست . به این معنی که انسان قدرتمند هنگامی که هدفی را برای خود مشخص می کند دو راه بیشتر پیش رو ندارد : یا مرگ یا پیروزی
    امتیازها
    48,194
    سطح
    100
    3,252
    مدير بازنشسته
    امید وارم دوستان این نقد رو خونده باشن

اگه خوندین نظرتون رو حتما بگین

با تشکر
    هر چه بیشتر عمر می کنم بیشتر اطمینان پیدا می کنم که تفاوت عمده انسانها ، تفاوت بین انسان ضعیف و قوی ، بین انسان بزرگ و کوچک میزان توانایی یا اراده استوار و خلل نا پذیر آنهاست . به این معنی که انسان قدرتمند هنگامی که هدفی را برای خود مشخص می کند دو راه بیشتر پیش رو ندارد : یا مرگ یا پیروزی
    امتیازها
    13,495
    سطح
    75
    4,822
    مدیر کل
    دوست خوبم من تراوين بازي نمي کنم چون بازي‌هاي Browser Base را دوست ندارم. اما در کل نقد خوبي بود.
    .................................................. ...............................................
    // محمد رضا پناهی// سردبیر وب سایت و فروم سخت افزار و کالامگ

Editorinchief@sakhtafzarmag.com //

www.sakhtafzarmag.com //

.................................................. ...............................................

با نصب تولبار سخت افزار: بدون ورود به سایت و فروم سخت افزار، از اخبار آن با خبر شوید!
    امتیازها
    113,930
    سطح
    100
    12,120
    کاربر فعال
    نقد خوبی بود!یکم کوتاه اما خوب و مفید و باید بگم باعث شد که من دنبال آخرین نسخه ی این بازی باشم!اسم آخرین نسخه چیه؟؟!!

فردا هم این و هم Skyrim رو میگیرم!
    امتیازها
    48,194
    سطح
    100
    3,252
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط n8-yaser نمایش پست ها
    نقد خوبی بود!یکم کوتاه اما خوب و مفید و باید بگم باعث شد که من دنبال آخرین نسخه ی این بازی باشم!اسم آخرین نسخه چیه؟؟!!

فردا هم این و هم Skyrim رو میگیرم!
    civilization V - اسم فارسیش تمدن هست نسخه 5

واقعا فوق العادست و اعتیاد آور

only civil

با تشکر
    امتیازها
    48,194
    سطح
    100
    3,252
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط Editor In chief نمایش پست ها
    دوست خوبم من تراوين بازي نمي کنم چون بازي‌هاي Browser Base را دوست ندارم. اما در کل نقد خوبي بود.
    راستش هدف بازی کردن نبود
    هدف اهداف پشت پرده بود
    که امیدوارم دوستان خوششان آمده باشد

با تشکر
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    نقل قول نوشته اصلی توسط Editor In chief نمایش پست ها
    آقای پناهی امیدوارم یک بار هم که شده امتحانش کنید !

من پارسال که سال سوم دبیرستان بودم هر ماه اینترنت 10 تومنی سیم کارت ایرانسل را میگرفتم و حتی توی مدرسه هم آنلاین بودم ! این بازی وحشتناک معتادکننده است !

پارسال من برای این بازی بیش از 100 هزار تومان پول خرج کردم و هر روز ساعت 6 صبح ، 9 صبح (مدرسه) ، 11:30 ، 2 بعد از ظهر ، 5 بعد از ظهر ، 7 شب ، 9 ، 11 ، 12 به بازی سر میزدم

یک معتاد به معنی واقعی کلمه و در آخر بازی هم از بین 10000 نفر 140 شدم ! این بازی تراویان به صورت وحشتناکی کشش داره و شما را مسخ خودش میکنه !

بماند که چه شب های برای چیف کردن دهکده های دیگر ساعت میزاشتم و 3 صبح بیدار میشدم !

مطمن باشید وقتی کسی که 140 شده انقدر وقت میزاشته پس نفر اول روزی 18 ساعت پای تراویان بوده ! پس میشه نتیجه گرفت این بازی یه چیزی داره که توی اغلب کشور های دنیا به صورت میانگین 50000 نفر در حال گیم هستند !

امتحان کنید ! تهش اینه که مجبور میشید به خاطر اعتیاد به تراویان در مجله را تخته کنید ! تهش است دیگه !

امسال فروم برای من نقش تراویان را پیدا کرده ولی با doze کم تر !
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    81,786
    سطح
    100
    12,211
    کاربر فعال
    راستی جواد جان برای شروع نقد خوبی بود ! کاش درباره خود بازی (شروع) یه کم بیشتر توضیح میدادی ولی اهداف بازی و روند بازی را به زیبایی تمام به تصویر کشیدی!

خسته نباشی!
    “If you can’t explain it simply, you don’t understand it well enough.”
    Albert Einstein
    امتیازها
    48,194
    سطح
    100
    3,252
    مدير بازنشسته
    نقل قول نوشته اصلی توسط arsn نمایش پست ها
    آقای پناهی امیدوارم یک بار هم که شده امتحانش کنید !

من پارسال که سال سوم دبیرستان بودم هر ماه اینترنت 10 تومنی سیم کارت ایرانسل را میگرفتم و حتی توی مدرسه هم آنلاین بودم ! این بازی وحشتناک معتادکننده است !

پارسال من برای این بازی بیش از 100 هزار تومان پول خرج کردم و هر روز ساعت 6 صبح ، 9 صبح (مدرسه) ، 11:30 ، 2 بعد از ظهر ، 5 بعد از ظهر ، 7 شب ، 9 ، 11 ، 12 به بازی سر میزدم

یک معتاد به معنی واقعی کلمه و در آخر بازی هم از بین 10000 نفر 140 شدم ! این بازی تراویان به صورت وحشتناکی کشش داره و شما را مسخ خودش میکنه !

بماند که چه شب های برای چیف کردن دهکده های دیگر ساعت میزاشتم و 3 صبح بیدار میشدم !

مطمن باشید وقتی کسی که 140 شده انقدر وقت میزاشته پس نفر اول روزی 18 ساعت پای تراویان بوده ! پس میشه نتیجه گرفت این بازی یه چیزی داره که توی اغلب کشور های دنیا به صورت میانگین 50000 نفر در حال گیم هستند !

امتحان کنید ! تهش اینه که مجبور میشید به خاطر اعتیاد به تراویان در مجله را تخته کنید ! تهش است دیگه !

امسال فروم برای من نقش تراویان را پیدا کرده ولی با doze کم تر !
    علاوه بر تراوین
    تمدن هم اعتیاد آور است

بازی که نمیتوان از آن دل کند

نقل قول نوشته اصلی توسط arsn نمایش پست ها
    راستی جواد جان برای شروع نقد خوبی بود ! کاش درباره خود بازی (شروع) یه کم بیشتر توضیح میدادی ولی اهداف بازی و روند بازی را به زیبایی تمام به تصویر کشیدی!

خسته نباشی!
    راستش درمورد خود بازی زیاد نخواستم توضیح بدم
    چون در تمامی مجلات و نشریات در مورد بازی توضیحات زیادی داده شده بود
    مهم اهداف بودند

با تشکر
    امتیازها
    5,570
    سطح
    48
    38
    کاربر جدید
    نقده قشنگی بود ولی من چیزه منفی توی این بازی ندیدم
    جنگم فکر میکنم تاریخ اینو ثابت کرده که این توی ذات ملت هاست(از جمله خودمون) این بحث خیلی پیچیده تر از این صحبت هاست ولی به هر حال من فکر میکنم این بازی دقیقا تکرار تاریخ پیشرفت انسانه
    وقتی که برای این نقد گذاشتی قابل تقدیره ممنون
صفحه 1 از 2 12 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع

ame download download game download games downloads foroms forum game download games mag magazine pc play sakhtafzar sakhtafzar magazine sakhtafzar magazine forum sakhtafzar magazine forums sakhtafzarmag sakhtafzarmag forum sakhtafzarmag forums sakhtafzarmagazine sakhtafzarmagazine forum sakhtafzarmagazine forums فروم فروم ماهنامه سخت افزار فروم مجله سخت افزار فروم نشريه سخت افزار فروم تخصصي فروم تخصصي ماهنامه سخت افزار فروم تخصصي مجله سخت افزار فروم تخصصي نشريه سخت افزار فروم تخصصي سخت افزار فروم سايت فروم سايت سخت افزار فروم سخت افزار ماهنامه ماهنامه تخصصي ماهنامه تخصصي سخت افزار ماهنامه سخت افزار مجله مجله تخصصي مجله تخصصي سخت افزار مجله سخت افزار نشريه نشريه تخصصي نشريه تخصصي سخت افزار نشريه سخت افزار آخرين شماره بازي اخبار و بحث بازي اخبار پيرامون بازي اخبار بازي اخبار بازي هاي روز اخبار روز بازي بازي بازي هاي روز بازي کم حجم بازي پر حجم بازي جديد بازي روز بحث بحث پيرامون بازي بحث اخبار بازي بحث بازي بحث بازي هاي روز بحث دنياي بازي بحث درمورد بازي تخصصي دانلود بازي سايت سايت ماهنامه سخت افزار سايت مجله سخت افزار سايت نشريه سخت افزار سايت تخصصي سايت تخصصي سخت افزار سايت سخت افزار سخت افزار

نمایش برچسب‌ها