ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24
    امتیازها
    15,679
    سطح
    80
    211
    کارشناس صوت و تصویر

اختلاف بین کابل های HDMI تا چه میزان است؟

سلام به تمام دوستان

سؤال من درمورد اختلاف کیفیت کابل های HDMI هست. البته منظورم اختلاف ورژن های مختلف این کابل نیست ، بلکه منظورم از نظر کیفیت ساخت و تاثیر اون بر روی تصویر انتقالی هست

چند وقت پیش مقاله ای خونده بودم که ترجمهء یک مقاله خارجی بود. در اون مقاله گفته شده بود که عملاً اختلاف محسوسی بین کابل های HDMI ارزان قیمت و گران قیمت وجود نداره و فقط ممکنه این مورد در بحث کیفیت ساخت و طول عمر کابل تاثیرگذار باشه ، ولی برای انتقال تصاویر ، کابل HDMI ارزان قیمت هم همون کار کابل گران قیمت رو خواهد کرد

اما امروز مقاله ای از سایت خودمون (سخت افزار) دیدم که درمورد تولید کابل های HDMI با مارک های نامعتبر صحبت شده بود و اینکه کنوانسیون HDMI Licensing LLC برای رفع مشکل تولید کابل های نامعتبر ، اقدام به صدور تاییدیه برای تولید کابل های HDMI کرده. در این لینک:

http://www.sakhtafzarmag.com/%D8%AA%...A7%D8%B5%D9%84

حالا سؤال من اینه که آیا این اختلاف در کیفیت (که باعث اختلاف قیمت هم میشه) فقط در جاهای خاصی خودش رو نشون میده؟ مثلاً در انتقال تصاویر 3D یا 4K با فریم های بالا؟ و منظور مقاله سخت افزار در این موارد بوده؟

یا اینکه در مجموع و برای هر کاربردی ، کابل های معمول که در بازار موجود هست بی کیفیت هستند و برای مثال اگر الان من کابل های HDMI معمولی که دارم (مارک های چینی با قیمت حدود 10 هزار تومن) با کابلی از برند معروف و با قیمت بالاتر تعویض کنم ، کیفیت بالاتری از تصاویر خواهم داشت؟

امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaDodangeh نمایش پست ها
    سلام به تمام دوستان

سؤال من درمورد اختلاف کیفیت کابل های HDMI هست. البته منظورم اختلاف ورژن های مختلف این کابل نیست ، بلکه منظورم از نظر کیفیت ساخت و تاثیر اون بر روی تصویر انتقالی هست

چند وقت پیش مقاله ای خونده بودم که ترجمهء یک مقاله خارجی بود. در اون مقاله گفته شده بود که عملاً اختلاف محسوسی بین کابل های HDMI ارزان قیمت و گران قیمت وجود نداره و فقط ممکنه این مورد در بحث کیفیت ساخت و طول عمر کابل تاثیرگذار باشه ، ولی برای انتقال تصاویر ، کابل HDMI ارزان قیمت هم همون کار کابل گران قیمت رو خواهد کرد

اما امروز مقاله ای از سایت خودمون (سخت افزار) دیدم که درمورد تولید کابل های HDMI با مارک های نامعتبر صحبت شده بود و اینکه کنوانسیون HDMI Licensing LLC برای رفع مشکل تولید کابل های نامعتبر ، اقدام به صدور تاییدیه برای تولید کابل های HDMI کرده. در این لینک:

http://www.sakhtafzarmag.com/%D8%AA%...A7%D8%B5%D9%84

حالا سؤال من اینه که آیا این اختلاف در کیفیت (که باعث اختلاف قیمت هم میشه) فقط در جاهای خاصی خودش رو نشون میده؟ مثلاً در انتقال تصاویر 3D یا 4K با فریم های بالا؟ و منظور مقاله سخت افزار در این موارد بوده؟

یا اینکه در مجموع و برای هر کاربردی ، کابل های معمول که در بازار موجود هست بی کیفیت هستند و برای مثال اگر الان من کابل های HDMI معمولی که دارم (مارک های چینی با قیمت حدود 10 هزار تومن) با کابلی از برند معروف و با قیمت بالاتر تعویض کنم ، کیفیت بالاتری از تصاویر خواهم داشت؟

من اطلاع کاملی ندارم و طبق شنیده ها ارض میکنم که برای طول های بالاتر بهتره که کابل با کیفیت تری بگیرید و برای طول کم (معمولا یه متر) نیازی به تهیه کابل های انچنانی نیست.
    امتیازها
    115
    سطح
    2
    3
    کاربر جدید
    بله تو کیفیت تاثیز میزاره کابل اچ دی ام ای چینی گرفتم 1 ساعت کار داد دیدم ال ای دی شروع به ویز ویز می کنه
    امتیازها
    3,677
    سطح
    38
    27
    کاربر جدید
    سلام دوست عزیز
    به نظر من موردی که گفتید در سایت خارجی خوندید درسته
    چون hdmi دیجیتال هست پس تفاوتی نمیکنه شما چه کابلی استفاده کنید فقط صفر و یک هست که داره منتقل میشه و تاثیر در کیفیت نخواهد داشت فقط کابلی که کیفیتش اصلا خوب نباشه خب زودتر هم خراب میشه ولی نیاز به کابل ها با قیمت انچنانی هم نیست
    زمانی که کابل صفر و یک رو با نویز خراب کنه تصویر به هم میریزه و شما متوجه خواهید شد
    صحبت من هم فقط برای کیفیت کابل هست نه قابلیت خاص یا ورژن های مختلف
    صحبت دوستمون هم در مورد متراژ بالا درسته ، اگه کابل کیفیت خیلی پایینی داشته باشه پس مقاوت بالا + نویز بیشتری رو خواهد گرفت تا صفر و یک ها رو تغییر بده ولی همونطور گفتم اگه تصویری که میگیرید درسته پس مشکلی وجود نداره و تاثیر در کیفیت نیست
    @};-
    امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirpcp30 نمایش پست ها
    سلام دوست عزیز
    به نظر من موردی که گفتید در سایت خارجی خوندید درسته
    چون hdmi دیجیتال هست پس تفاوتی نمیکنه شما چه کابلی استفاده کنید فقط صفر و یک هست که داره منتقل میشه و تاثیر در کیفیت نخواهد داشت فقط کابلی که کیفیتش اصلا خوب نباشه خب زودتر هم خراب میشه ولی نیاز به کابل ها با قیمت انچنانی هم نیست
    زمانی که کابل صفر و یک رو با نویز خراب کنه تصویر به هم میریزه و شما متوجه خواهید شد
    صحبت من هم فقط برای کیفیت کابل هست نه قابلیت خاص یا ورژن های مختلف
    صحبت دوستمون هم در مورد متراژ بالا درسته ، اگه کابل کیفیت خیلی پایینی داشته باشه پس مقاوت بالا + نویز بیشتری رو خواهد گرفت تا صفر و یک ها رو تغییر بده ولی همونطور گفتم اگه تصویری که میگیرید درسته پس مشکلی وجود نداره و تاثیر در کیفیت نیست
    @};-
    کابل های شبکه هم ط صفر و یک رو نتقل میکنن ولی به وضوح اختلاف کابل های با کیفیت و بی کیفیت رو مخصوصا توی مصافت حس کردم.
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pr0m3en نمایش پست ها
    کابل های شبکه هم ط صفر و یک رو نتقل میکنن ولی به وضوح اختلاف کابل های با کیفیت و بی کیفیت رو مخصوصا توی مصافت حس کردم.
    دوست عزیز ، لطف کنید قبل از ثبت پست یک دور مطالعه بفرمایید. مشکلات املایی پست های شما داره روز به روز بیشتر میشه. لطفا در این مورد دقت کنید. ممنون
    امتیازها
    15,679
    سطح
    80
    211
    کارشناس صوت و تصویر
    نقل قول نوشته اصلی توسط third person نمایش پست ها
    دوست عزیز......
    سلام داداش. شما نظری نمی دید؟
    امتیازها
    34,451
    سطح
    100
    5,619
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaDodangeh نمایش پست ها
    سلام داداش. شما نظری نمی دید؟
    سلام عزیز. بنده معمولا در مواردی که متخصص تر از من در انجمن هستن ورود نمی کنم. ایشالا آقای آریایی نظر نهایی رو در مورد سوال شما خواهند داد.
    امتیازها
    3,677
    سطح
    38
    27
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pr0m3en نمایش پست ها
    سلام
    بله دوست من بنده هم سعی کردم کامل توضیح بدم
    شما چه حسی رو در مسافت در کابل شبکه میکنید؟ سرعت کمتری رو باهاش رو برو میشید...چرا؟ چون بعضی پکت ها در مسیر به دلیل نویز خراب میشن و قابل اصلاح نیست
    حالا سر بحث hdmi ، بنده توضیح دادم اگه کابل hdmi خیلی ضعیف یا خراب باشه تصویر خراب میشه و کاربر متوجه خواهد شد ولی تاثیر در کیفیت تصویر نخواهد گذاشت
    @};-
    امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirpcp30 نمایش پست ها
    سلام
    بله دوست من بنده هم سعی کردم کامل توضیح بدم
    شما چه حسی رو در مسافت در کابل شبکه میکنید؟ سرعت کمتری رو باهاش رو برو میشید...چرا؟ چون بعضی پکت ها در مسیر به دلیل نویز خراب میشن و قابل اصلاح نیست
    حالا سر بحث hdmi ، بنده توضیح دادم اگه کابل hdmi خیلی ضعیف یا خراب باشه تصویر خراب میشه و کاربر متوجه خواهد شد ولی تاثیر در کیفیت تصویر نخواهد گذاشت
    @};-
    ببینی تستی که خودم دیدم توی یه کابل ساده 20 متری(زیاد نیست ولی خوب نشون میده) یه کابل اروزن قیمت رو وصل کردیم حدود 4 ثانیه طول میکشید(شایدم بیشتر) تا سیستم بفهمه اصلا کابل وصله ولی با کابل جنس خوب متری 35 تومنی تا وصل کردیم برق از سرمون پرید.
    تاخیر و سرعت بهتری داشت خوب.
    ولی به طور کلی دوستانی که کابل بی کیفیت هم تهیه میکنن(اکثریت ملت) معمولا مشکلی ندارن.
    بازم میگم اینجا من تجربه ی زیادی ندارم و بیشتر بر حسب شنیده ها میگم و شاید اصلا بالکل فلسفه انتقال داده توی ایچ دی ام آی متفاوت باشه.
صفحه 1 از 3 123 آخرین
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 24

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)