ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8
    امتیازها
    2,560
    سطح
    30
    0
    کاربر جدید

راهنمایی برای اورکلاک cpu 2600k و ram ddr3 2400 بر روی مادربورد asus p8z77v

سلام دوستان و اساتید محترم
    چندین بار تلاش من برای اورکلاک استیبل پردازنده core i7 2600k و رم g-skill ddr3-16g با باس 2400 که به تازگی گرفتم بی نیجه مانده، با توجه به مشخصات مادربورد asus p8z77v در سایت مرجع که فرکانس های 2400 و 2600 رم را بصورت (OC) اورکلاک نشان داده آیا امکان استفاده حداقل از فرکانس 2400 که پیش فرض خود رم هست وجود دارد یا خیر؟
    در حال حاضر سیستم من با فرکانس رم 2133 در زمان بوت شدن با مشکل مواجه میشه و بعضی اوقات زمان بوت بسیار زمان بر شده و یا چندین بار سیستم ریستارت شده تا بالا میاد.
    اگر ممکنه اساتید محترم در مورد اورکلاک کردن این پردازنده و رم با این مادربورد بصورت دستی کمک کنند.
    سپاسگذارم
    تصاوير کوچک فايل پيوست تصاوير کوچک فايل پيوست Untitled.jpg  
    امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    درود.
    ولتاژ رو بالا بیاری باید پایدار بشه.
    معمولا وقتی فرکانس بالا میاد باید ولتاژ هم همراهش بالا بیاد و وقتی هم که ولتاژ میاد بالا باید خنک کنندگیت بتونه جواب بده.
    امتیازها
    2,560
    سطح
    30
    0
    کاربر جدید
    مرسی متوجه شدم فقط اگه ممکنه در مورد مقدار افزایش ولتاژ برای cpu و ram توضیح بدید در ضمن کولر cpu من deepcool matrix600 هست که از زمان خرید سی پی یو خریده بودم و فکر میکنم کافی باشه.
    امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ferizebele نمایش پست ها
    مرسی متوجه شدم فقط اگه ممکنه در مورد مقدار افزایش ولتاژ برای cpu و ram توضیح بدید در ضمن کولر cpu من deepcool matrix600 هست که از زمان خرید سی پی یو خریده بودم و فکر میکنم کافی باشه.
    درود
    بریا افزایش ولتاژ میرید توی بایوستون و CPU Vcore رو روی حالت + و Offset میزارید و کم کم تا موقعی که پایدار بشه ولتاژ میدید.
    خنک کنندتون چی هست؟
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    دوست عزیز طبق تصویر از اطلاعات مادربرد شما فرکانس بالای 1600 اور میخواد روی پروفایل.به نظرم شما در حال حاضر اورکلاک رو بیخیال شید و روی برطرف کردن مشکل رم تمرکز کنید.پیشنهاد میکنم در مرحله اول حتما بایوس رو آپدیت کنید چون احتمالا سازگاری با رم به وجود بیاد.
    ---------------------------
    پ.ن:در مورد اورکلاک و افزایش ولتاژ بهتره کاری نکنید و صبر کنید تا دوستان متخصص در زمینه اورکلاک بیان شمارو راهنمایی کنند.
    امتیازها
    2,560
    سطح
    30
    0
    کاربر جدید
    بله درسته مادربورد من از فرکانس 1600 به بعد باید اورکلاک بشه اما من با فعال کردن xmp تا فرکانس 2133 بدون دستکاری کردن تنظیمات و افزایش ولتاژ بطور دستی، تقریبا سیستم استیبل میشه ولی با گذاشتن رم ها بر روی فرکانس 2400 که فرکانس پایه رم های جدیدی که خریدم هم هست، سیستم بالا نمیاد. مسئله جالب اینجاست که هر دو فرکانس 2133 و 2400 توی این مادربورد احتیج به اورکلاک دارن اما نمیدونم چرا فقط تا فرکانس 2133 بدون مشکل کار میکنه . در ضمن بایوس مادربوردم رو به آخرین ورژن آپدیت کرده بودم و در سایت مرجع مادربوردم، رمهای با فرکانس بالاتر اما از برند دیگه هم ساپورت شده و همچنین رمهای جدیدی که گرفتم با چیپست z77 همخوانی دارند.
    در پایین عکس از بایوس مادربوردم گذاشتم که اگه ممکنه دوستان راهنمایی کنن برای اورکلاک cpu و ram بغیر از افزایش ولتاژ
    CPU Vcore چه جاهی دیگه ای رو باید تغییر بدم بدلیل اینکه هر چه قدر تغییر دارم سیستم بالا نیامد.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 160222103734.jpg
مشاهده: 55
حجم: 160.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 160222104025.jpg
مشاهده: 19
حجم: 138.3 کیلو بایت
    امتیازها
    1,187
    سطح
    18
    167
    کاربر انجمن
    نقل قول نوشته اصلی توسط ferizebele نمایش پست ها
    بله درسته مادربورد من از فرکانس 1600 به بعد باید اورکلاک بشه اما من با فعال کردن xmp تا فرکانس 2133 بدون دستکاری کردن تنظیمات و افزایش ولتاژ بطور دستی، تقریبا سیستم استیبل میشه ولی با گذاشتن رم ها بر روی فرکانس 2400 که فرکانس پایه رم های جدیدی که خریدم هم هست، سیستم بالا نمیاد. مسئله جالب اینجاست که هر دو فرکانس 2133 و 2400 توی این مادربورد احتیج به اورکلاک دارن اما نمیدونم چرا فقط تا فرکانس 2133 بدون مشکل کار میکنه . در ضمن بایوس مادربوردم رو به آخرین ورژن آپدیت کرده بودم و در سایت مرجع مادربوردم، رمهای با فرکانس بالاتر اما از برند دیگه هم ساپورت شده و همچنین رمهای جدیدی که گرفتم با چیپست z77 همخوانی دارند.
    در پایین عکس از بایوس مادربوردم گذاشتم که اگه ممکنه دوستان راهنمایی کنن برای اورکلاک cpu و ram بغیر از افزایش ولتاژ
    CPU Vcore چه جاهی دیگه ای رو باید تغییر بدم بدلیل اینکه هر چه قدر تغییر دارم سیستم بالا نیامد.
    برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 160222103734.jpg
مشاهده: 55
حجم: 160.1 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: 160222104025.jpg
مشاهده: 19
حجم: 138.3 کیلو بایت
    درود
    دوست عزیز فکر نمیکنم بشه با XMP پروفایلی بالاتر از فرکانس اصلی رمت ببری اگه هم بخوای ببری باید ولتاژ ها رو دستکاری کنی.
    درضمن به نظر من زیاد فرکانس رم روی کارآئی تایری نداره(مخصوصا در این حدی که ما با خنک کننده های مرجع رم روشون اعمال میکنیم.
    برای فرکانس های بالاتر باید اور کنی و برای اور پردازندت هم که عرض کردم و اینکه اورکلاک معمولا میتونه زمانبر و خسته کننده باشه برای استیبل کردن مخصوصا اگه مبتدی باشی ولی همیشه یه کم ترس داشته باش روی حرارت و سعی کن نزاری مواقعی (دوره ای) که میخوای اور شدید کنی برای کاری دما توی 4 یا 5 ساعت استفاده بالاتر از 80 بیاد.
    در مورد دمای پردازنده ها خواستی یه مقاله انگلیسی خیلی کامل و خوب دارم و میتونم بهت بدم ولی زیر 80 توی اورکلاک دمای مناسبی هست.
    برای پایین آوردن دما هم سعی کن اولا خنک کننده پردازنده و سپس دمای محیط رو پایین بیاری (دمای اتاق زیره 22 درجه عالیه) اونموقع میتونی از حداکثر کارائی پردازندت استفاده کنی و آسیبی هم نمیبینه.
    سوالی بود در خدمتم.
    امتیازها
    2,560
    سطح
    30
    0
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط Pr0m3en نمایش پست ها
    درود
    دوست عزیز فکر نمیکنم بشه با XMP پروفایلی بالاتر از فرکانس اصلی رمت ببری اگه هم بخوای ببری باید ولتاژ ها رو دستکاری کنی.
    درضمن به نظر من زیاد فرکانس رم روی کارآئی تایری نداره(مخصوصا در این حدی که ما با خنک کننده های مرجع رم روشون اعمال میکنیم.
    برای فرکانس های بالاتر باید اور کنی و برای اور پردازندت هم که عرض کردم و اینکه اورکلاک معمولا میتونه زمانبر و خسته کننده باشه برای استیبل کردن مخصوصا اگه مبتدی باشی ولی همیشه یه کم ترس داشته باش روی حرارت و سعی کن نزاری مواقعی (دوره ای) که میخوای اور شدید کنی برای کاری دما توی 4 یا 5 ساعت استفاده بالاتر از 80 بیاد.
    در مورد دمای پردازنده ها خواستی یه مقاله انگلیسی خیلی کامل و خوب دارم و میتونم بهت بدم ولی زیر 80 توی اورکلاک دمای مناسبی هست.
    برای پایین آوردن دما هم سعی کن اولا خنک کننده پردازنده و سپس دمای محیط رو پایین بیاری (دمای اتاق زیره 22 درجه عالیه) اونموقع میتونی از حداکثر کارائی پردازندت استفاده کنی و آسیبی هم نمیبینه.
    سوالی بود در خدمتم.
    مرسی از راهنمایی شما من به تازگی 2 ماژول رم 8 گیگ با فرکانس 2400 جی اسکیل خریدم و خود سیستمم رو 4 ساله که دارم و همون موقع کولر سی پی یو رو عوض کردم و deepcool matrix 600 گذاشتم که در حالت عادی دمای cpu رو 34-35 درجه نگه داشته و مشکلی از لحاظ دما ندارم. مسئله اساسی اینه که چون پردازندم قدیمی شده و من اون زمان بخاطر قابلیت اورکلاک خریدمش الان میخوام بعد از 4 سال از این قابلیت استفاده کنم که قدرت اونو حداقل به پردازنده های 2 نسل بعدی نزدیک کنم.
    و در مورد رم الان مشکل من اینه که میخوام از همون فرکانس 2400 رمی که خریدم لااقل استفاده کنم نه اینکه رم با فرکانس 2400 داشته باشم و اونو روی 2133 بزارم.
    تا الان من هر کاری کردم نتونستم با افزایش فرکانس پردازنده و رم با ولتاژدهی دستی (بدون در نظر گرفتن دما) سیستم رو بالا بیارم چون اصلا سیستم بالا نمیاد که بخوام تست پایداری بگیرم و دمای پردازنده رو چک کنم
    اون عکسا رو به این خاطر گذاشتم که دوستان در مورد ولتاژ دهی روی این مادربورد نظر بدن
نمایش نتایج: از 1 به 8 از 8

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)