ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7
    امتیازها
    15,679
    سطح
    80
    211
    کارشناس صوت و تصویر

پخش فایل های UHD بر روی تلویزون FHD

سلام خدمت سخت افزاری های عزیز

چند وقت پیش با کمک مشاورین انجمن ، یک دستگاه تلویزیون هایسنس 55 اینچ خریداری کردم که از خرید خودم بسیار بسیار راضی هستم. اما از طرفی چون علاقه دارم با فن آوری روز پیش برم و دنبال کیفیت مطلوب تصاویر هستم ، سؤالی در زمینه پخش فایل های UHD برایم پیش آمد که بهتر دیدم بصورت جامع مطرح کنم ، چرا که به نظر میرسد پاسخ کارشناسان عزیز به این پرسش ، به کار افراد زیادی بیاید

در حال حاضر بیشتر افراد تلویزیون Full HD در خانه دارند و این نوع تلویزیون ها ، بیشتر نیازها را برآورده می کنند. از طرفی فایل ها ، برنامه ها و فیلم های Ultra HD روز به روز بیشتر میشود و به همان نسبت اشتیاق مردم نیز برای دیدن این سطح از کیفیت تصویر بیشتر خواهد شد

حال سؤال من این است که:

1 - آیا تلویزیون های Full HD می توانند از طریق ورودی های مختلف ، کیفیت UHD را دریافت و آن را پخش کنند؟

2 - اگر چنین است ، آیا تمام مدل ها این توانایی را دارند یا فقط مدل های خاصی دارای این قابلیت هستند؟

3 - آیا از سوی سازندگان تلویزیون ، اطلاعاتی در این زمینه منتشر شده است؟

مثلاً اگر ما یک دستگاه پلیر با قابلیت پخش UHD داشته باشیم و آن را بوسیله کابل HDMI به تلویزیون FHD متصل کنیم ، آیا تلویزیون تصاویر آن را (هرچند با کمی افت کیفیت) پخش خواهد کرد؟

امتیازها
    38,792
    سطح
    100
    6,649
    مشاور انجمن سخت افزار کامپیوتر
    اگه مساله فقط رزلوشن 2160p باشه یعنی شما یه فایل ویدئویی پخش کنید با این رزلوشن بله امکان پخش این فایل هست و پخش میشه اما فایل تلویزیون روی صفحه همون تعداد پیکسا های قبلی خودشو داره (صفحه شما هیچ وقتی 4کی نمیشه :دی ) و نهایت پیکسل و نهایت رنگهای قابل نمایش همون استاندارد 1080 هست و توانایی نمایش تلویزیونتون

اما برای پشتیبانی از طیف رنگ های کامل نیاز به این مورد هست که تلویزیون شما از استاندارهای جدید فرمت و کدک های تصویری و همچنین درگاه های جدید پشتیبانی کنه و حتی اگه مثلا به کامپیوتر هم متصل کنید تلویزیون رو, کیفیت پخش یک فیلم 4کی تفاوتی با فول اچدی نداره حتی یک اپسیلون
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    رضا جان،
    اگر یادت باشه در آن زمان که میخواستی بخرید صحبت اسمارت و کدک و...اینهارو کردیم.بعدش برای شما نیازها رو الویت بندی کردیم.ببینید یک مسئله مهم رندر هستش.یعنی تلویزیون باید CPU ای داشته باشه قادر به رندر اون رزولوشن باشه.حالا اینکه خوب روی FHD پخش میکنه.در بسیاری از مدل های این امکان چندان مناسب نیست.میدونی چرا؟چون اگر در اون رزولوشن رندر هم بگیره و حتی حتی حتی اگر صدا و تصویر هم با یکدیگر هماهنگ باشند،به طور حتم نرخ فریم به شدت کاهش خواهد کرد.این عرایض بنده برای دقت های 4K/UHD و 2K است.البته حجم و بیت ریت فایل هم مهمه.در نتیجه من پیشنهاد میکنم شما با نرم افزارهای مرسوم که هست،فیلم رو به FHD برسونی.
    امتیازها
    15,679
    سطح
    80
    211
    کارشناس صوت و تصویر
    نقل قول نوشته اصلی توسط VSH-Katana نمایش پست ها
    اگه....
    نقل قول نوشته اصلی توسط aryaiee نمایش پست ها
    اگر....
    ممنون دوستان. جوابم رو کامل گرفتم
    فقط اینکه به نظر شما ، آیا نیازی هست که تلویزیون تغییر پیدا کنه؟

این نکته رو بگم که میتونم تلویزیونم رو به یکی از دوستان که دنبال 4K نیست بفروشم و خودم یه مدل 4K خریداری کنم
    یعنی سؤالم درمورد به صرفه بودن هزینه نیست ، بلکه میخوام بدونم آیا به این زودی UHD فراوان میشه و بخصوص حجم فایل هایی با این کیفیت به مقداری که بشه راحت دانلود کرد خواهد رسید؟ یا به نظرتون فعلاً همین FHD کفایت میکنه و جوابگو خواهد بود؟
    امتیازها
    44,827
    سطح
    100
    3,863
    کاربر حرفه ای کامپیوتر
    نقل قول نوشته اصلی توسط RezaDodangeh نمایش پست ها
    ممنون دوستان. جوابم رو کامل گرفتم
    فقط اینکه به نظر شما ، آیا نیازی هست که تلویزیون تغییر پیدا کنه؟

این نکته رو بگم که میتونم تلویزیونم رو به یکی از دوستان که دنبال 4K نیست بفروشم و خودم یه مدل 4K خریداری کنم
    یعنی سؤالم درمورد به صرفه بودن هزینه نیست ، بلکه میخوام بدونم آیا به این زودی UHD فراوان میشه و بخصوص حجم فایل هایی با این کیفیت به مقداری که بشه راحت دانلود کرد خواهد رسید؟ یا به نظرتون فعلاً همین FHD کفایت میکنه و جوابگو خواهد بود؟
    نه دوست من نیازی به فروش نیست . حالا حالا ها زوده برای همه گیر شدن رزولوشن 4K حداقل تا 10 سال آینده . حجم فیلم های 4K خیلی زیاده حداقل یک فیلم 2 ساعته بالای 10 گیگابایت حجم داره ! همین کیفیت فول اچ دی رایج ترین فرمت برای فیلم هاست و تعداد فیلم های 4K که تا به امروز برای سینما ساخته شدن انگشت شماره .
    امتیازها
    3,916
    سطح
    39
    82
    کاربر انجمن
    شاید باورت نشه اگه روی تلویزیون full hd شما فایل 4k پخش کنی افزایش کیفیت حس میکنی
    تصویر شارپ تر میشه شاید نه به اندازه خود تلویزیون 4k
    این کارو نکنیا تلویزیونهای 8k سال دیگه میرسند به بازار 4k مثل 720p سابق هستند که زیاد عمر نداشتند

برا محتوای 4k یوتویب و تورنت پره
    امتیازها
    42,073
    سطح
    100
    17,353
    کاربر فعال
    نه رضا جان بهتره که نگه دارید و نفروشید.در حال حاضر امیدی به محتوای 4K نیست.نه دیگه حالا تا 10 سال!!!دوستان گاها زیاده روی می کنند.اما خوب تا یکی دو سال دیگه حداقل بعیده خبری بشه.
نمایش نتایج: از 1 به 7 از 7

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)