ورود به حساب ثبت نام جدید فراموشی کلمه عبور
برای ورود به حساب کاربری خود، نام کاربری و کلمه عبورتان را در زیر وارد کرده و روی «ورود به سایت» کلیک کنید.

اگر فرم ثبت نام برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

اگر فرم بازیابی کلمه عبور برای شما نمایش داده نمی‌شود، اینجا را کلیک کنید.

نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10
    امتیازها
    2,252
    سطح
    28
    5
    کاربر جدید

کمبود حافظه رم

سلام دوستان
    بنده یک مادربرد B85 Asus و CPU i3 4160 و 6GB Ram Apacer 1600 و 2GB VGA 610GT Asus دارم

مشکل من اینجاست که به همه حافظه 6گیگابایتی دسترسی ندارم و در Properties My Computer این مقدار به این صورت نوشته شده :

(3.44)RAM : 6GB

همه می دونیم در هنگام نصب کارت گرافیک، گرافیک آنبرد سیستم غیرفعال میشه حالا می خواستم بدونم برای دسترسی به همه حافظه باید چ کاری رو انجام بدم؟!
    امتیازها
    4,348
    سطح
    41
    13
    کاربر جدید
    ویندوز شما 32 بیتی هستش باید 64 بیتی نصب کنید.
    امتیازها
    2,252
    سطح
    28
    5
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط mtzking نمایش پست ها
    ویندوز شما 32 بیتی هستش باید 64 بیتی نصب کنید.
    به نظر خودم باید از ستاپ سیستم گرافیک آنبرد رو Disable کنم ولی مطمئن نیستم بتونم جواب بگیرم
    یعنی اگه 64بیتی نصب کنم می تونم به تمام حافظه دسترسی داشته باشم؟
    امتیازها
    109,439
    سطح
    100
    43,658
    مدیر کل
    نقل قول نوشته اصلی توسط mhdarbaghi نمایش پست ها
    به نظر خودم باید از ستاپ سیستم گرافیک آنبرد رو Disable کنم ولی مطمئن نیستم بتونم جواب بگیرم
    یعنی اگه 64بیتی نصب کنم می تونم به تمام حافظه دسترسی داشته باشم؟
    برادر شما قبل از زدن تاپیک لطفا" نظراتتون رو در مورد مشکل اعمال کنید سپس اگر به نتیجه نرسیدید - تاپیک بزنید تا از نظرات دیگران برای حل مشکل خودتون استفاده کنید.

فقط در ویندوز 64 بیتی هست که شما به تمام حافظه دسترسی دارید.
    امتیازها
    2,252
    سطح
    28
    5
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط ARMIN نمایش پست ها
    برادر شما قبل از زدن تاپیک لطفا" نظراتتون رو در مورد مشکل اعمال کنید سپس اگر به نتیجه نرسیدید - تاپیک بزنید تا از نظرات دیگران برای حل مشکل خودتون استفاده کنید.

فقط در ویندوز 64 بیتی هست که شما به تمام حافظه دسترسی دارید.
    سلام آقاآرمین بعد از اینکه تاپیک زدم خودمم از کسی شنیدم به خاطر همین میگم مطمئن نیستم بتونم جواب بگیرم.
    امتیازها
    38,216
    سطح
    100
    3,320
    همیار انجمن
    الان ویندوز شما چند بیتی است؟
    امتیازها
    3,677
    سطح
    38
    27
    کاربر جدید
    سلام آقاآرمین بعد از اینکه تاپیک زدم خودمم از کسی شنیدم به خاطر همین گفتم مطمئن نیستم بتونم جواب بگیرم.
    سلام
    اتفاقا دوست عزیز کار خوبی کردید پرسیدید ، به دلیل اینکه شاید نظری باشه که باعث بشه به اگاهی شما اضافه کنه
    بنده ندیدم کارت گرافیکی آنبری که بخواد این مقدار رو از رم کم کنه ویندوز شما 32 بیت هست و حدود 3.75 حداکثر مقداری هست که میتونه استفاده کنه ، شما داخل مین بورد یک نگاهی بیانداز ببین چقد به گرافیک اختصاص داد و ایا با غیر فعال کردنش به 3.75 میرسید یا نه بعد از اون ویندوز رو 64 بیت کنید تا مقدار کامل رم رو بتونید استفاده کنید
    ضمنن روشی هم قبلا دیده بودم که ویندوز 32 بیت میتونه از رم بیشتر از 4 استفاده کنه اما نمیدونم چقد کارایی میده ، یک سرچ در گوگل میتونید بزنید مطمعنن به این مطلب خواهید رسید
    امتیازها
    2,252
    سطح
    28
    5
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirpcp30 نمایش پست ها
    سلام
    اتفاقا دوست عزیز کار خوبی کردید پرسیدید ، به دلیل اینکه شاید نظری باشه که باعث بشه به اگاهی شما اضافه کنه
    بنده ندیدم کارت گرافیکی آنبری که بخواد این مقدار رو از رم کم کنه ویندوز شما 32 بیت هست و حدود 3.75 حداکثر مقداری هست که میتونه استفاده کنه ، شما داخل مین بورد یک نگاهی بیانداز ببین چقد به گرافیک اختصاص داد و ایا با غیر فعال کردنش به 3.75 میرسید یا نه بعد از اون ویندوز رو 64 بیت کنید تا مقدار کامل رم رو بتونید استفاده کنید
    ضمنن روشی هم قبلا دیده بودم که ویندوز 32 بیت میتونه از رم بیشتر از 4 استفاده کنه اما نمیدونم چقد کارایی میده ، یک سرچ در گوگل میتونید بزنید مطمعنن به این مطلب خواهید رسید
    ممنون از لطف شما دوست عزیز
    منظور شما اینه که ویندوز 32بیتی حداکثر از 3.75 استفاده می کنه اما 64بیتی از همه حافظه. منتها من به اون سیستم دسترسی ندارم مال یکی از اقوام بود براش اسمبل کرده بودم علاوه بر اون که در ابتدای تاپیک گفتم یه سیستم هم برای خودم اسمبل کردم رم6گیگ + گرافیک آنبرد + cpu i3 اینم ویندوز سون 32بیتی هست
    این سیستمی که الان مشخصاتشو نوشتم مادربرد msi h81 هست تا یک گیگ گرافیک Share می کنه از تو ستاپ مادربرد مقدارش رو گذاشتم 512مگابایت تو ویندوز شد 2.94 دوباره رفتم تو ستاپ مادربرد مقدارش رو گذاشتم 1024مگابایت تو ویندوز شد 2.44
    حالا حرف من اینه از شش گیگ حافظه یک گیگ به گرافیک اختصاص داده شده و باید پنج گیگ دیگه باقی بمونه منتها 2.44گیگ باقی مونده و حتی به 3.75 هم نمی رسه!!!
    امتیازها
    3,677
    سطح
    38
    27
    کاربر جدید
    ممنون از لطف شما دوست عزیز
    منظور شما اینه که ویندوز 32بیتی حداکثر از 3.75 استفاده می کنه اما 64بیتی از همه حافظه. منتها من به اون سیستم دسترسی ندارم مال یکی از اقوام بود براش اسمبل کرده بودم علاوه بر اون که در ابتدای تاپیک گفتم یه سیستم هم برای خودم اسمبل کردم رم6گیگ + گرافیک آنبرد + cpu i3 اینم ویندوز سون 32بیتی هست
    این سیستمی که الان مشخصاتشو نوشتم مادربرد msi h81 هست تا یک گیگ گرافیک Share می کنه از تو ستاپ مادربرد مقدارش رو گذاشتم 512مگابایت تو ویندوز شد 2.94 دوباره رفتم تو ستاپ مادربرد مقدارش رو گذاشتم 1024مگابایت تو ویندوز شد 2.44
    حالا حرف من اینه از شش گیگ حافظه یک گیگ به گرافیک اختصاص داده شده و باید پنج گیگ دیگه باقی بمونه منتها 2.44گیگ باقی مونده و حتی به 3.75 هم نمی رسه!!!
    سلام مجدد
    دوست عزیز در مورد تئوری که چرا بعضی ها 3.75 بعضی 3.25 و شما هم 3.44 استفاده میکنید رو متاسفانه نمیدونم
    ویندوز 32 ، 2 به توان 32 خانه ی حافظه رو ادرس دهی میکنه ، مثلا 2 به توان 4 که میشه 16 پس شما 16 خانه رو میتونید ادرس دهی کنید ، خانه ی اول ... خانه ی دوم ... سوم ... تا خانه ی شانزدهم (که اینجا اگه ایک بیت هر خانه رو فرض کنیم میشه 16 بیت)
    همین اتفاق در رم اتفاق افتاده ، 3.44 رو دارید ، 512 مگ رو که به گرافیک بدید پس باید 512 رو منهای 3.44 کنید ، 1 گیگابایت هم که به گرافیک بدید پس منهای 3.44 میشه و همونطور که خودتون گفتید 2.44 شده
    رم رو ویندوز شماره گذاری میکنه پس گرافیک رو هم در همون خانه های ادرس دهی شده میتونه استفاده کنه
    ویندوز رو 64 بیت کنید و با خیال راحت استفاده کنید ، مگه اینکه با نرم افزار خاصی مشکل دارید که 32 بیت نصب کردید که یک سرچ در گوگل برای حل این مشکل بکنید انشاالله که مشکلتون حل شه اما ویندوز 64 بهتره راهه
    با سپاس
    امتیازها
    2,252
    سطح
    28
    5
    کاربر جدید
    نقل قول نوشته اصلی توسط amirpcp30 نمایش پست ها
    سلام مجدد
    دوست عزیز در مورد تئوری که چرا بعضی ها 3.75 بعضی 3.25 و شما هم 3.44 استفاده میکنید رو متاسفانه نمیدونم
    ویندوز 32 ، 2 به توان 32 خانه ی حافظه رو ادرس دهی میکنه ، مثلا 2 به توان 4 که میشه 16 پس شما 16 خانه رو میتونید ادرس دهی کنید ، خانه ی اول ... خانه ی دوم ... سوم ... تا خانه ی شانزدهم (که اینجا اگه ایک بیت هر خانه رو فرض کنیم میشه 16 بیت)
    همین اتفاق در رم اتفاق افتاده ، 3.44 رو دارید ، 512 مگ رو که به گرافیک بدید پس باید 512 رو منهای 3.44 کنید ، 1 گیگابایت هم که به گرافیک بدید پس منهای 3.44 میشه و همونطور که خودتون گفتید 2.44 شده
    رم رو ویندوز شماره گذاری میکنه پس گرافیک رو هم در همون خانه های ادرس دهی شده میتونه استفاده کنه
    ویندوز رو 64 بیت کنید و با خیال راحت استفاده کنید ، مگه اینکه با نرم افزار خاصی مشکل دارید که 32 بیت نصب کردید که یک سرچ در گوگل برای حل این مشکل بکنید انشاالله که مشکلتون حل شه اما ویندوز 64 بهتره راهه
    با سپاس
    ممنون از پاسختون دوست عزیز منظورتون رو متوجه شدم اتفاقاً منم به همین موضوع داشتم فکر می کردم اون سیستم با کارت گرافیک شده بود 3.44 ولی سیستم خودم با گرافیک آنبرد شده 2.44 ؛ دقیقاً یک گیگ ؛ ولی من از نرم افزار خاصی استفاده نمی کنم بهتره همون 64بیتی نصب کنم. بازم ممنون یاعلی
نمایش نتایج: از 1 به 10 از 10

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)

کلمات کلیدی این موضوع